Menu
książki / książki dla dzieci

Cocomelon – ulubieniec przedszkolaków wreszcie w wersji książkowej

Znacie Cocomelona? To youtube’owa seria opowiadająca o przygodach małego J.J. – ulubieńca młodszych przedszkolaków. Od niedawna Cocomelon bawi i uczy dzieciaki również na Netflixie. Kilka dni temu wydawnictwo HarperKids wypuściło serię szejpowanych książeczek po polsku, zawierających screeny z serialu.

 Wszystkie książeczki zostały stworzone przez specjalistę nauczania przedszkolnego oraz były konsultowane i opiniowane przez pedagoga. Cała seria porusza tematy bliskie dzieciom, ale i ważne dla rodziców – np. jedzenie warzyw, pierwszy dzień w przedszkolu, poznawanie nowyh przyjaciół, zwroty grzecznościowe itp. A bardzo mocny, kartonowy format na pewno posłuży dzieciakom przez wiele miesięcy.

Cocomelon To lubię

To seria trzech, niedużych książeczek w kształcie melona – mają zaokrąglone rogi, dzięki czemu są bezpieczne dla maluchów. Wszystkie części wykonane sa z bardzo mocnego kartonu i na pewno posłużą Wam przez naprawdę długi czas. Oprócz screenów z serialu znajdziecie tu również proste, przejrzyste ilustracje i sympatyczne dymki. W tej serii są takie tytuły jak: Warzywa, Przedszkole i Dobre słowa.

Cocomelon. To lubię. Warzywa

Dlaczego jedzenie warzyw jest taką ważną sprawą? Czy pomagają grać w piłkę, uprawiać taekwondo, jeździć na rolkach? Co te warzywa mogą mieć współnego z odpornością? Co może powstawać z warzyw z warzyw? Czy można je posadzić samodzielnie? Które warzywa smakują najlepiej? JJ opowie maluchom, dlaczego jedzenie warzyw jest tak istotne. Wartościowa pozycja wprowadzająca dzieciaki w temat zdrowego żywienia. Może być też świetnym punktem wyjściowym do rozmów z dzieckiem na temat jedzenia. Świetna pozycja dla dzieci z wybiórczością pokarmową i tzw. „niejadków”.

Do kupienia tutaj – Cocomelon. To lubię. Warzywa

Cocomelon. To lubię. Przedszkole

Jak przygotować się na pierwszy dzień w przedszkolu? Jak nawiązać pierwsze przyjaźnie? Co robi się w przedszkolu? I co to w ogóle jest to całe leżakowanie? Ta część oswaja dzieciaki z przedszkolem. Pokazuje, czego mogą się spodziewać w nowym miejscu, opowiada o atrakcjach, miłej pani, nowych koleżankach i kolegach. J.J. mówi również o swoich emocjach – poza tym, że był bardzo podekscytowany nową przygodą, to jednocześnie denerwował się tym, co go czeka. Pomocna rzecz przy adaptacji.

Do kupienia tutaj – Cocomelon. To lubię. Przedszkole

Cocomelon. To lubię. Dobre słowa

Co to są magiczne słowa i co potrafią zmienić? Jak sprawić, by inni się uśmiechali? Co powiedzieć, żeby wyrazić wdzięczność? Jak kulturalnie się z kimś przywitać? Co powiedzieć, gdy porzebujemy pomocy lub wsparcia? Ta książeczka uczy zwrotów grzecznościowych i przedstawia sytuacje, w których warto ich użyć. J.J. w prosty sposób przedstawia dzieciakom, jak dobrze się zachować w różnych sytuacjach i co robić, aby mieć dobre relacje z innymi.

Do kupienia tutaj – Cocomelon. To lubię. Dobre słowa

Cocomelon. Wodne czary-mary

Coś, co każde dziecko uwielba – wielokrotna kolorowanka. Jak to działa? Wystarczy specjalnym pisakiem napełnionym wodą, dołączonym do książki, zamalować białe pola, by razem z J.J. i jego przyjaciółmi oddać się kolorowej zabawie. Każda strona to inna sytuacja, inna zabawa. Dzieciaki uczą się m.in. liczyć kolorowe balony, poznają środowisko morskie, zabawy na plaży, zwierzątka itp. Obrazki są zakryte lakierem, który pod wpływem wody staje się przezroczysty. Gdy papier wyschnie, ilustracje znów stają się niewidoczne.

Dzięki temu, że książeczka jest wykonana z bardzo mocnego kartonu, a pisak wodny można napełniać nieskończoną ilość razy, to kolorowanka jest wielokrotnego użytku ina pewno będzie to pozycja na wiele lat. Poza tym taka forma kolorowania nie brudzi (używamy wyłącznie wody). Dziecko nie musi też mieć umiejętności precyzyjnego kolorowania. Mazak zamalowuje tylko te pola, które są pokryte lakierem.

Premiera tej książki będzie dopiero miała miejsce w listopadzie. Teraz dostępna jest w przedsprzedaży.

Do kupienia tutaj – Cocomelon. Wodne czary-mary

Cocomelon. JJ i przyjaciele na tropie. Szukaj i znajdź

Książka na dłuuugie godziny zabawy. Dzięki niej dziecko ćwiczy skupienie, koncentrację, spostrzegawczość. znajomośc kolorów i kształtów, umiejętność liczenia. Każda rozkładówka to inne miejsce i inne elementy do znalezienia. W kuchni razem J.J. szukamy 2 przytulanek, 3 bukiety, słuchawki, 4 krzesła, 2 miski z warzywami. W magicznym pokoju TomToma z kolei możemy znaleźć dywan. 3 piłki, 2 rakiety, 3 autka czy 3 hełmy astronauty. Polecenia w tej książce są tylko punktem wyjściowy do zabawy, pierwszą wskazówką. Tak naprawwdę można z niej korzystać na wiele różnych sposobów. Polecam szczególnie w czasie podróży!

Do kupienia tutaj – Cocomelon. J.J. i przyjaciele na tropie. Szukaj i znajdź

 Opowieść bohatera internetowego fenomenu Cocomelon jest znakomitym punktem wyjścia do adaptacji przedszkolnej, używania zwrotów grzecznościowych, poznawania warzyw. Mały J.J., którego dzieciaki znają z licznych edukacyjnych animacji, oswaja maluchy z nowymi sytuacjami.

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź