Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce przedszkolaka #25

Czy Wy wiecie, że wpisu z biblioteczką przedszkolaka nie było prawie od trzech miesięcy. Tak nie może być!

W ramach rekompensaty za tak długi czas oczekiwania mam dla Was dziś same hity.

Teoria muzyki dla maluchów. Część 1

Wasze dzieciaki wykazują zainteresowania muzyką? Jaśko uwielbia pianino. Jeszcze nie dorobiliśmy się własnego, ale jest na liście marzeń (moich i jego) do spełnienia i być może wkrótce uda się je zrealizować. Pamiętam, że gdy byłam mniej więcej w wieku Jaśka, rodzice kupili mi keyboard. Z biblioteki mama wypożyczyła mi jakiś pierwszy podręcznik do nauki muzyki i sama uczyłam się nut. Podstawy złapałam bardzo szybko i bez problemu odgrywałam proste melodie.

Teraz Jaśko nie musi walczyć ze starym podręcznikiem do muzyki dla starszych dzieci. W naszej biblioteczce pojawiła się „Teoria muzyki dla maluchów”. W pierwszej części znajduje się wiele zabaw i ćwiczeń pomagających dzieciom przyswoić wiedzę z zakresu podstaw edukacji muzycznej – klucze, pauzy, nuty. Wszystko opracowane przez specjalistów. Całość w formie najbardziej lubianej przez dzieci – naklejki, kolorowanki, zagadki, rymowanki. W cenie książki znajduje się również 10 piosenek w wersji elektronicznej opartych na rymach z książki. Książka dostępna jest również w wersji angielskiej. Jeżeli planujecie zainteresować dziecko muzyką, bierzcie koniecznie.

Do kupienia tutaj – Teoria muzyki dla maluchów

Ksiazki dla dzieci036 by . Ksiazki dla dzieci037 by . Ksiazki dla dzieci038 by . Ksiazki dla dzieci039 by . Ksiazki dla dzieci040 by . Ksiazki dla dzieci041 by . Ksiazki dla dzieci042 by .

Mój przyjaciel Stefan

Książka o tym, czym jest przyjaźń. Autorka opowiada o tym, jak poznała Stefana. Spędzili razem trochę czasu, a potem się rozstali. Co jakiś czas ich drogi się przeplatały. Zawsze mogli na siebie liczyć. Mieli inne plany na życie, innych znajomych, ale zawsze wracali do siebie w trudnych chwilach. Stefan otwiera swoją szkołę latania. Pod jego okiem autorka zaczyna sobie radzić z lataniem. Już widzę, że podoba Wam się ten opis i że nawet jeżeli nie dla dziecka, to dla siebie chętnie kupilibyście tę książkę. I macie rację. Kupcie.

Do kupienia tutaj – Mój przyjaciel Stefan

Ksiazki dla dzieci001 by . Ksiazki dla dzieci002 by . Ksiazki dla dzieci003 by . Ksiazki dla dzieci004 by .

Moja młodsza siostra

Kolejna książka autorki bestsellerowej „Miłości”. „Pewnego dnia rodzice powiedzieli mi, że będę miał siostrzyczkę. Nie przypominam sobie, żebym ich o nią prosił”- tym razem Archibald opowiada o tym, jak został starszym bratem i jak zmieniło się jego życie po tym wydarzeniu. Ale jak on opowiada! Mamy wrażenie, jakbyśmy weszli do głowy małego chłopca. Zaczynamy postrzegać świat z perspektywy dziecka. Pisałam Wam już jakiś czas temu o książkach przygotowujących dziecko na pojawienie się młodszego rodzeństwa. Ta jest moim zdecydowanym faworytem.

Do kupienia tutaj – Moja młodsza siostra

Ksiazki dla dzieci005 by . Ksiazki dla dzieci006 by . Ksiazki dla dzieci007 by . Ksiazki dla dzieci011 by . Ksiazki dla dzieci008 by . Ksiazki dla dzieci009 by . Ksiazki dla dzieci010 by .

999 kijanek

Wiecie, jak ciężko jest wyjść z domu nawet z jednym dzieckiem. Prawie zawsze wszystko na ostatnią chwilę, bo siku, bo picie, bo coś tam. A wyobraźcie sobie, że się przeprowadzacie. I to nie z jednym dzieckiem, a z 999. Mamę żabę i tatę żabę czeka mrożąca krew w żyłach wyprawa do nowego, wymarzonego stawu. Bardzo fajna, prosta historia mówiąca o tym, że w rodzinie siła.

Do kupienia tutaj – 999 kijanek

Ksiazki dla dzieci012 by . Ksiazki dla dzieci013 by . Ksiazki dla dzieci014 by . Ksiazki dla dzieci015 by . Ksiazki dla dzieci016 by .

Lena. Dlaczego oni się z niego śmieją?

Lenę już znacie. Pokazywałam Wam ją wielokrotnie. Tym razem Lena staje w obronie nowego w jej klasie chłopca, z którego śmieją się rówieśnicy. Książeczka opatrzona jest komentarzem psychologa oraz zadaniami dla rodziców i dzieci.

Do kupienia tutaj – Lena. Dlaczego oni się z niego śmieją?

Ksiazki dla dzieci017 by . Ksiazki dla dzieci018 by . Ksiazki dla dzieci019 by . Ksiazki dla dzieci020 by . Ksiazki dla dzieci021 by .

Przenosiny

Kolejna książka z serii „Historia bez słów” (na blogu znajdziecie chyba jeszcze dwie inne). W tej książce nie ma słów. Czyta się ją, używając wyobraźni, odwołując się jedynie do ilustracji. Książki bez słów to najlepszy wybór przede wszystkim dla dzieci, które nie lubią, jak im się czyta. Opowiadanie historii słowami rodzica jest dla dziecka znacznie bardziej atrakcyjne. Starsze dzieci mogą same tworzyć ciekawe historie na podstawie ilustracji w książce. Historia zaczyna się od tego, że na wyspie ląduje wielkie nasiono, które mieszkańcy ziemi wkładają do ziemi.

Do kupienia tutaj – Przenosiny

Ksiazki dla dzieci022 by . Ksiazki dla dzieci023 by . Ksiazki dla dzieci024 by . Ksiazki dla dzieci025 by .

Brzuchem do góry

„Brzuchem do góry” to książka również głównie obrazkowa. Pokazuje ona, jak wygląda świat widziany z perspektywy osoby leżącej. Możemy wcielić się w rolę leżącego pana stolarza, Emilii pilnującej Euzebka, sąsiada uczącego się pływać i jeszcze kilku innych osób. Ciekawa pozycja, tylko nie wiem, czy ilustracje nie są zbyt ciężkie w odbiorze dla dziecka.

Do kupienia tutaj – Brzuchem do góry

Ksiazki dla dzieci026 by . Ksiazki dla dzieci027 by . Ksiazki dla dzieci028 by . Ksiazki dla dzieci029 by . Ksiazki dla dzieci030 by .

Rycerz Lwie Serce

Książka, której bohaterem jest dziecko, które ją czyta. To od niego zależy, jak potoczy się akcja. To ono wybiera, czy chce się prześlizgnąć obok Zrozpaczonego Rycerza, czy pójść czerwonymi schodami. Każdy wybór niesie za sobą konsekwencje i albo przybliża dziecko do upragnionego celu, albo oddala. Genialna rzecz.

Do kupienia tutaj – Rycerz Lwie Serce

Ksiazki dla dzieci031 by . Ksiazki dla dzieci032 by . Ksiazki dla dzieci033 by . Ksiazki dla dzieci034 by . Ksiazki dla dzieci035 by .

Wplątany w labirynty

Wasze dzieciaki też lubią labirynty? Jaśko uwielbia. W tej książce znajdziecie 10 zakręconych labiryntów i małego chłopca, który chce dotrzeć do swoich przyjaciół. Całość zilustrowana przez genialną Olę Artymowską. Ilustracje do tej książki znalazły się w finale konkursu współorganizowanego przez Międzynarodowe Targi Książki Dziecięcej w Bolonii – Silent Book Contest.

Do kupienia tutaj – Wplątany w labirynty

Ksiazki dla dzieci043 by . Ksiazki dla dzieci044 by . Ksiazki dla dzieci045 by . Ksiazki dla dzieci046 by . Ksiazki dla dzieci047 by .

Jak to działa? Zwierzęta

Nowość od Naszej Księgarni. Klara kocha zwierzęta i chce wszystko o nich wiedzieć. Dlaczego sarny kręcą uszami? Dlaczego kaczki mają takie dziwne dzioby? Dzięki czemu wiewiórka tak dobrze i zwinnie skacze? Duży format, mnóstwo szczegółowych ilustracji i informacji na temat zwierząt, przedstawionych w bardzo przystępny dla dziecka sposób. Must have dla małych miłośników zwierząt.

Do kupienia tutaj – Jak to działa? Zwierzęta

Ksiazki dla dzieci048 by . Ksiazki dla dzieci049 by . Ksiazki dla dzieci050 by . Ksiazki dla dzieci051 by . Ksiazki dla dzieci052 by . Ksiazki dla dzieci053 by .

Master Chef Junior

Książka zwyciężczyni drugiej polskiej edycji MasterChef Junior – Julki. Cymabluk. To książka nie tylko dla dzieci z zapałem kucharskim. To również książka dla takiej mnie, która nie potrafi upiec żadnego ciasta. Skoro dziecko potrafi, to ja nie dam rady? Książka zawiera nie tylko przepisy, ale również wiele informacji na temat produktów. Np. Grzesiek mógłby się dzięki niej nauczyć, jak wygląda kapusta, a jak sałata. 😉

Do kupienia tutaj – Master Chef Junior

Ksiazki dla dzieci054 by . Ksiazki dla dzieci055 by . Ksiazki dla dzieci056 by . Ksiazki dla dzieci057 by . Ksiazki dla dzieci058 by . Ksiazki dla dzieci059 by .

Znajdź nas!

Książka zawiera 20 dużych rozkładówek zilustrowanych kredką ołówkową. Każda rozkładówka przedstawia jedna sylwetkę danego gatunku, ukrytą wśród sylwetek innego gatunku. Zadaniem dziecka jest odnalezienie tej jednej. Na końcu książki znajduje opis wszystkich gatunków, które zilustrowane zostały w książce. Świetna rzecz nie tylko do przyswojenia informacji na temat naszej przyrody, ale również do nauki spostrzegawczości i koncentracji.

Do kupienia tutaj – Znajdź nas!

Ksiazki dla dzieci060 by . Ksiazki dla dzieci061 by . Ksiazki dla dzieci062 by . Ksiazki dla dzieci063 by . Ksiazki dla dzieci064 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

1 Comment

  • Karolina
    14 marca 2020 at 00:08

    Czy mogłabym prosić o polecenie innych tytułów książek-gier?

    Dziękuję 🙂

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź