Menu
zabawki

Piękne gry i układanki wspierające rozwój maluchów – Wspomagajki + NIESPODZIANKA

Wielokrotnie podkreślałam, że najlepszym sposobem dbania o rozwój dzieci jest zabawa z nimi. To właśnie przez zabawę uczą się najszybciej i najefektywniej. Na mapie produktów edukacyjnych dla dzieci, które dbają o rozwój poprzez zabawę, właśnie pojawiła się nowa, świetna marka – Wspomagajki.

Wspomagajki to dwa – póki co – zestawy edukacyjnych, pięknie ilustrowanych układanek wykonanych z niesamowicie grubego kartonu (mamy w domu mnóstwo kartonowych układanek, gier i puzzli i chyba jeszcze nigdy nie mieliśmy nic, co byłoby wykonane z tak solidnego kartonu). Dzięki Wspomagajkom dzieci podczas swobodnej zabawy, uczą się nowych umiejętności i odkrywają świat – samodzielnie lub z rodzicem. Bo Wspomagajki, poza tym, że dbają o rozwój dziecka, to wspierają również relacje między dzieckiem i rodzicem, który za pomocą układanek może dbać o jego rozwój poprzez aktywną zabawę.

Obecnie dostępne Wspomagajki przeznaczone są dla dzieci w wieku 2-4 lat. Mogą towarzyszyć dziecku przez kilka lat, ponieważ obie układanki dają możliwość stopniowania trudności, dodawania nowych elementów i tworzenia własnych scenariuszy.

Niespodzianka

Mam dla Was prezent od Wspomagajek. Do niedzieli (21.06) działa kod zniżkowy dający 10% zniżki przy zakupie dwóch produktów. Kod: matkawariatka

Wspomagajki! 1, 2, 3 Układam zwierzęta w lesie

To zestaw składający się z 9 układanek o różnym stopniu trudności. Znajdziecie tu 3 układanki 4-elementowe, 3 układanki 6-elementowe  oraz 3 układanki 9-elementowe. Na wszystkich znajdują się pięknie ilustrowane zwierzątka leśne. Znajdziecie tu: dzika, wiewiórkę, bobra, lisa, niedźwiedzie, sarnę, jeża, sowę oraz łosia.

Układanie ich, poza tym, że jest świetnym treningiem koncentracji uwagi, cierpliwości i wytrwałości, wspiera analizę wzrokową i motorykę małą, to uczy również logicznego myślenia, dostrzegania detali  oraz wnioskowania i kreatywnego poszukiwania rozwiązań. Układanki działają jednak inaczej niż puzzle – przez to, że obrazek jest podzielony na równe części, dziecko dopasowuje elementy wyłącznie na podstawie analizy szczegółów ilustracji.

Do kupienia tutaj – Wspomagajki! 1, 2, 3 Układam zwierzęta w lesie

DSC_3329 by . DSC_3230 by . DSC_3238 by . DSC_3240 by . DSC_3250 by . DSC_3254 by . DSC_3256 by .

1, 2, 3! Pamiętam pory roku

To z kolei zestaw składający się z 48 elementów. Zawiera on 24 (podwójne) unikalne ilustracje z symbolami poszczególnych pór roku. Karty dają możliwość zabawy aż w trzy różne gry, których trudność sami możemy stopniować. Zabawami, do których możemy wykorzystać karty są: memory (poszukiwanie dwóch takich samych obrazków), kategoryzowanie (podział kart ze względu na pory roku) oraz układanki lewopółkulowe (dziecko odtwarza wzór stworzony przez nas). Zasady gier zostały opracowane we współpracy z psychologiem dziecięcym Ewą Sękowską – Molgą.

Ten zestaw układanek daje możliwość tworzenia wielu scenariuszy zabawy, które możemy dostosowywać do możliwości dziecka, stopniowo wprowadzając trudniejsze elementy. Dzięki tym kartom dziecko ćwiczy koncentrację, pamięć, logiczne myślenie, koordynację wzrokowo-ruchową oraz poszerza zasób swojego słownictwa.

Do kupienia tutaj – 1, 2, 3! Pamiętam pory roku 
DSC_3332 by . DSC_3334 by . DSC_3335 by . DSC_3258 by . DSC_3260 by . DSC_3262 by . DSC_3267 by . DSC_3271 by . DSC_3274 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

4 komentarze

 • Ola
  19 czerwca 2020 at 10:15

  Wiola, szukałam ale nie znalazłam, macie fantastyczny organizer na kredki – gdzie taki znajdę? 🙂

  Odpowiedz
 • Kasia
  19 czerwca 2020 at 10:08

  A ja mam pytanie. Co to za ciekawa mapa na ścianie?

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź