Menu
Rzeczy / zabawki

LEGO Explorer – czasopismo, które pokochają wszyscy fajni LEGO!

Gdy byłam mała, miałam tylko kilka zestawów LEGO, które dzieliłam z bratem. Mimo tego wciąż były w użyciu, a ja cieszyłam się z zabawy nawet motocyklami z LEGO Technic. Co prawda na rynku można było już wtedy znaleźć sporo zestawów, ale moich rodziców nie było na nie stać.

Teraz dzieciaki mają mnóstwo zestawów do wyboru – każdy znajdzie jakiś w cenie odpowiadającej swoim możliwościom finansowym. Poza tym LEGO wydaje swoje filmy, gadżety, książki, zabawki. Klocki LEGO poza tym, że rozwijają wyobraźnię przestrzenną, umiejętnosci manualne i koordynację ruchową, to są jedną z najlepszych zabawek rozwijających kreatywność. Kiedyś powiedziałabym, że to zabawa w formie nauki. Niedawno jednak przeczytałam gdzieś, że dzieci, którym nie odebrano radości uczenia się, zawsze traktują naukę jak zabawę. Budowanie z LEGO jest więc taką nauką.

Moje dzieciaki szaleją za LEGO od wielu lat. Zaczęło się oczywiście od Duplo. W tej chwili prym wiedzie LEGO MInecraft i Super Mario. Od dawna LEGO jest jedyną odpowiedzią, gdy pytamy starszaka, co chciałby dostać w prezencie. Nie ma dnia, żeby nie bawił się LEGO. W sobotę zachwycał się pierwszym odcinkiem LEGO Masters (który obejrzał jeszcze raz w niedzielę), a teraz właśnie czyta najnowszy numer magazynu LEGO Explorer.Lego Explorer005 gazetka dla dzieci by .

Lego Explorer003 gazetka dla dzieci by . Lego Explorer006 gazetka dla dzieci by . Lego Explorer007 gazetka dla dzieci by . Lego Explorer008 gazetka dla dzieci by . Lego Explorer009 gazetka dla dzieci by . Lego Explorer011 gazetka dla dzieci by .

Dziś chciałabym Wam pokazać właśnie czasopismo LEGO Explorer, bo jest to chyba wciąż niepopularna rzecz (przynajmniej ja jej wcześniej nie znałam i nie widziałam u innych influencerów). LEGO EXPLORER to miesięcznik, który rozbudza ciekawość świata, wyobraźnię i kreatywność dzieci. Poza tym pozwala on dzieciom rozwijać się w różnych kierunkach. Każdy numer dotyczy bowiem innej dziedziny, ma inny motyw przewodni. Najnowszy numer dotyczy kosmosu. Ci, którzy są tu ze mną dłużej na pewno pamietają, że mój starszak mając 2 i 3 lata miał kompletnego hopla na punkcie kosmosu. Wszystkie planety ukladu słonecznego wymieniłby bez zająknięcia, wybudzony w środku nocy. Mało tego – on znał nazwy księżyców różnych planet, rozróżniał galaktyki, typy gwiazd itp. Nawet teraz niektórzy z Was, gdy widzą coś kosmicznego w różnych dyskontach czy marketach, podsyłają mi zdjęcia. <3

W najnowszym numerze LEGO Explorer dzieciaki przeczytają m.in. o misji Apollo 11, dowiedzą się, jak zrobić gwiezdny spinner, poznają eksperymenty badające siłe ciążenia. Poza tym znajdą w nim również mnóstwo zagadek, łamigłówek i wyzwań, a przede wszystkim ciekawostek o cudach techniki, nauki i inżynierii kosmicznej. A co najważniejsze – magazyn pełen jest pomysłów na wykorzystanie swoich klocków LEGO, stworzonych przez prawdziwych projektantów LEGO.

Do każdego numeru dołączony jest również zestaw klocków! W tym numerze dzieciaki mogą złożyć lądownik księzycowy.

Magazyn polecam przede wszystkim dzieciakom w wieku 6-10 lat. Bez względu na płeć.

LEGO Explorer możecie znaleźć w kioskach, salonikach prasowych, czy w Empiku. Ja jednak polecam robić zamówienie na stronie Egmontu. Możecie tam zamówić również numery archiwalne oraz inne czasopisma. W tej chwili na stronie Egmont.pl jest promocja! Kupując 3 czasopisma, dostawa do poczkomatu wynosi tylko 5 zł! Zamówienie składacie tutaj – Egmont.pl

A jak macie w domu fanów Hot Wheelsów, to polecam zerknąć do wpisu Każda zabawa czegoś uczy.

Lego Explorer012 gazetka dla dzieci by . Lego Explorer013 gazetka dla dzieci by . Lego Explorer014 gazetka dla dzieci by . Lego Explorer015 gazetka dla dzieci by . Lego Explorer017 gazetka dla dzieci by . Lego Explorer020 gazetka dla dzieci by . Lego Explorer021 gazetka dla dzieci by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź