Menu
zabawki

Tajna Misja, czyli gotowy escape room w domu, na podwórku czy gdziekolwiek jesteś

Nie będę Was pytać, czy bawiliście się kiedyś w podchody, bo według statystyk bloga praktycznie wszyscy moi czytelnicy są w wieku 30+. A dla dzieciaków urodzonych na przełomie lat 80/90 to była jedna z najfajniejszych zabaw. Mogę Was jednak zapytać, czy chodzcie do escape roomów. Okazuje się, że część moich znajomych nie zna tej formy rozrywki. My uwielbiamy i z dzieciakami już też byliśmy.

Nie trzeba jednak szukać escape roomów dla dzieci (są tylko w dużych miastach). Możecie stworzyć escape room we własnym domu czy na podwórku. Zajmie Wam to chwilę, a da dzieciom mnóstwo radości. Jest na to jeden bardzo prosty sposób.

Ci, którzy czytają bloga nieco dłużej lub obserwują moje stories, już na pewno wiedzą, co mam na myśli. Tak, mowa o zestawach tajnamisja.pl. W zeszłym roku pokazywałam na blogu zestaw „W 1 dzień dookoła świata. Niedawno na stories pokazywałam Wam zestaw wielkanocny „Wielkanocna przygoda„, który niesamowicie ułatwił mi przygotowanie zajączkowej zabawy. Wiem, że wiele z Was skorzystało z tego zestawu po obejrzeniu mojego stories i wiem, jak bardzo Waszym dzieciakom spodobała się ta zabawa. No to mam teraz dla Was niespodziankę.

NIESPODZIANKA!

Z kodem AgentkaWiola (bardzo poodba mi się ten kod ;)) otrzymacie zniżkę 25% na wszystkie zestawy na stronie tajnamisja.pl Kod działa do 23 maja.

Na stronie Tajnej Misji znajdziecie mnóstwo gotowych zestawów. Są one dostosowane do różnego rodzaju zainteresowań dzieci (podróże, dinozaury, komos, magia itp.) oraz do różnych grup wiekowych (nawet dla dorosłych <3). Możecie wbierać wśród:

3-5 LAT

Na ratunek dinozaurom

Przygoda na wsi

Misja na budowie

5-9 LAT

Światowy Festiwal Ciasta

W jeden dzień dookoła świata

Szkolenie na Tajnego Agenta

7-12 LAT

Szkoła Magii i Czarodziejstwa

Ostatni likaon Tanzanii

Kosmiczna Wyprawa

Bal przebierańców odwołany

Laboratorium Profesora Alberta

8-13 LAT

Tajna Misja w szkole (gra integracyjna)

Szpieg w Kwaterze Głównej (Karnawał)

Tajemnica Skradzionego Obrazu

10-14 LAT

Akcja w Internecie (gra integracyjna)

Zaklęta wyspa

18+

Morderstwo w L.A.

Osiedlowe Śledztwo

Misja dla par: Kupidyn w opałach

My postawiliśmy na „Szkolenie na tajnego agenta„. To gra dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat i rzeczywiście jej poziom bardzo dobrze odwzorowuje umiejętności przeciętnego dziecka w tym wieku. Moje dzieci mają lat 6 i 9, więc musiałam trochę stopować mojego 9-latka, żeby pozwolił rozwiązać zadania młodszemu bratu, ponieważ dla niego były już za łatwe i cała zabawa w jego przypadku trwałaby 5 minut. Polecam więc sugerować się wiekiem przy każdej grze. Dla 6-latka ta zabawa była doskonale dopasowana do jego zasobów.

Zamawiając grę na stronie Tajnej Misji, dostajecie pakiet zagadek do rozłożenia, instrukcję, odpowiedzi do zagadek (gdybyście mieli wątpliwości co do rozwiązania), dyplomy i gadżety związane z daną grą.

Jeżeli już wydrukujecie wszystkie pliki i zapoznacie się z instrukcją, nie będziecie mieli problemu z ogarnięciem całej zabawy. Tajna Misja prowadzi nas za rękę, pokazując, gdzie dokładnie powinniśmy poukrywać wskazówki i zadania (nie trzeba wcześniej ich rozwiązywać). Rozwiązanie każdego zadania to informacja dla dzieciaków, gdzie szukać kolejnego listu (np. u nas teraz to były drzwi do łazienki, biurko agenta, lodówka itp.). 

Każda zagadka jest inna. W „Szkoleniu na tajnego agenta” są to m.in.: wykreślanka, ukryte litery, porównywanie cieni, odnalezienie zaginionych przedmiotów… i wiele innych! Z rozłożonych listów stworzycie prawdziwie detektywistyczną trasę po całym domu.

W sklepie Tajnej Misji znajdziecie gry dostosowane do zabawy w domu, do zabawy na dworze, stworzone z myślą o kilku czy aż kilkudziesięciu (np. do wykorzystania w szkole czy na imprezach) graczach, trwające pół godziny albo nawet godzinę, dopasowane nie tylko do wieku graczy, ale prezentujące pewien poziom trudności (od podstawowego do zaawansowanego).

Każdy zestaw dla dzieci zawiera jakiś wartościowy przekaz i walory edukacyjne. Każdy, bez wyjątku uczy kreatywnego i logicznego myślenia, często współpracy z innymi, pracy w grupie, integracji, wzajemnej pomocy.

W Tajnej Misji bardzo lubię to, że pomyśleli nie tylko o dzieciakach (żeby dać im wartościową zabawę, która niesamowicie wciąga i jest super rozwojowa), ale również o rodzicach, którzy nie muszą główkować nad stworzeniem zadań (Tajna Misja prowadzi rodzica za rączkę dając mu doskonale dopracowane gotowce), a kupno zestawów praktycznie nie uszczupla portfela (są naprawdę niedrogie).

Wszystkie zestawy Tajnej Misji znajdziecie tutaj:

Tajna Misja

Pamiętajcie o kodzie!

Wpis powstał przy współpracy z marką Tajna Misja

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź