Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce starszaka #6

To już najprawdopodobniej ostatni wpis w tym roku. Korzystając z okazji chciałabym Wam życzyć pięknych, spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej, ciepłej atmosferze oraz samych dobrych dni w 2020 roku.

Jeżeli chcecie mi czegoś życzyć w nowym roku, to ja poproszę o zdrowie i o więcej książek. Mojego autorstwa. 😉

Dlaczego ja to ja, a nie ty?

Naprawdę niezwykła pozycja. Zaskakujące i zabawne odpowiedzi na dziecięce pytania dotyczące sensu istnienia i spraw, które wydają się dzieciom niezrozumiałe – np. „Dlaczego dorośli palą papierosy, jeżeli wiedzą, że są szkodliwe?”, „Kto stworzył Boga?”, „Czy istnieje na świecie coś takiego jak nic?”, „Jak nauczyć się bycia tatą?”, „Jeśli ktoś mnie uderzył, to czy mam mu oddać?”, „Dlaczego brakuje nam pewności siebie?”. Znacie na nie odpowiedź? Książka skłania do refleksji nie tylko dzieciaki, ale również dorosłych. Napisana została dorosłym językiem, ale w sposób zrozumiały dla dzieci. Bardzo polecam.

Do kupienia tutaj – Dlaczego ja to ja, a nie ty?

Ksiazki dla dzieci091ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci092ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci093ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci094ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci095ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci096ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci097ksiazka dla starszaka by .

Jack i geniusze na końcu świata

Przyrodnie rodzeństwo Jacka to prawdziwi geniusze. Ava włada mówi w  kilku językach i dla konstruuje roboty, Matt z kolei specjalizuje się w matematyce i astronomii. Wkrótce cała trójka zostanie uwikłana w pewną intrygę… Oprócz wciągającej fabuły książki zawierają dodatkowe informacje o naukowych faktach i zjawiskach wspominanych przez bohaterów, umożliwiając dzieciom przeprowadzanie eksperymentów na własną rękę.

Do kupienia tutaj – Jack i geniusze na końcu świataKsiazki dla dzieci098ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci099ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci100ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci101ksiazka dla starszaka by .

Zwierzakopedia

Uwielbiam takie książki. Gdyby tego typu pozycje były dostępne 20 lat temu, na pewno zostałabym jakimś biologiem albo np. weterynarzem. To nie jest książka z nudnymi faktami. Tu znajdziemy wszystko takie informacje, które zainteresują każdego. Bo kto nie jest ciekaw, czy leniwiec śpi dużo dłużej niż on, czy zwierzęta się gimnastykują, jak długo wiewiórka jest dzidziusiem, jak mama świnka utula swoje dzieci do snu? Książkę można czytać od deski do deski lub wybierając tylko te rozdziały, które wydają nam się najbardziej interesujące. Baaardzo polecam.

Do kupienia tutaj – ZwierzakopediaKsiazki dla dzieci102ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci103ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci104ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci105ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci106ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci107ksiazka dla starszaka by .

seria filozoficzna dla dzieci

Do filozofii miałam wiele podejść. Kiedyś nawet wydawało mi się, że podoba mi się „Świat Zofii”. Niestety, podobały mi się tylko fragmenty fabularne. Pomijałam opisy o filozofach. Na szczęście na studiach egzamin z filozofii był jednym z prostszych, a prowadzący pozwalał ściągać. 😉 Teraz dzieciakom zdecydowanie łatwiej jest zrozumieć filozofów. Ba – nie tylko zrozumieć, ale i polubić się z filozofią. W książce „Mędrcy świata” poznają słowa znanych myślicieli, które zostały tu zobrazowane różnymi scenkami. Z kolei „Bajki filozoficzne” to 60 bajek, przypowieści i mądrości z różnych stron świata, które pomogą odnaleźć odpowiedzi na wiele egzystencjalnych pytań.

Do kupienia tutaj – Mędrcy do dzieci

Do kupienia tutaj – Bajki filozoficzneKsiazki dla dzieci108ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci109ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci110ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci111ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci112ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci113ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci114ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci115ksiazka dla starszaka by .

Dom dla Tosi

Coś dla miłośników psów. Dziecko poznaje świat z perspektywy małej Tosi – pieska, który gubi swoją mamę i wyrusza w świat. Poszukując nowego domu, po drodze ma przeróżne przygody – i przyjemne, i niekoniecznie.

Do kupienia tutaj – Dom dla TosiKsiazki dla dzieci116ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci117ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci118ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci119ksiazka dla starszaka by .

Alfabet Polski

Coś dla każdego małego Polaka. W tej książce znajdziecie pięćdziesiąt cztery hasła opowiadające o Polsce dawnej i współczesnej. Hasła, które przedstawiają nasze zwyczaje, ważne postacie, miejsca i wydarzenia. Hasła, które przybliżają wiedzę o historii i kulturze naszego kraju. Podstawowe informacje połączono z zabawnymi ciekawostkami. Pięknie wydana, świetne ilustracje.

Do kupienia tutaj – Alfabet PolskiKsiazki dla dzieci120ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci121ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci122ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci123ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci124ksiazka dla starszaka by .

Wojtek spod Monte Cassino

Na pewno znacie historię Wojtka – niedźwiedzia brunatnego, który przez cała wojnę towarzyszył żołnierzom 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii, 2 Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Andersa. Wojtek był oswojony i szybko został maskotką jednostki, a także bohaterem słynnym nie tylko w całej armii. Bardzo fajne wydanie z ładnymi ilustracjami.

Do kupienia tutaj – Wojtek spod Monte CassinoKsiazki dla dzieci125ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci126ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci127ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci128ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci129ksiazka dla starszaka by .

Sto porad dla kłamczuchów

Eva Susso i Bjenamin Chaud to jeden z moich ulubionych duetów autorskich. To oni są autorami serii o Babo, Lalo i Bincie, którą pokochały moje dzieci. „Sto porad dla kłamczuchów” to już pozycja dla nieco starszych odbiorców. Szczególnie dla tych dzieciaków, które stawiają pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu. Tutaj znajdą bardzo dużą czcionkę i ilustrację na każde stronie, co zdecydowanie ułatwia czytanie i sprawia, że jest ono znacznie przyjemniejsze dla młodego czytelnika. Książka opowiada historię Rolfa, który zaczyna wpadać w spiralę kłamstw, żeby zaimponować Ofelii. Zabawna, przyjemna historia.

Do kupienia tutaj – Sto poradKsiazki dla dzieci130ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci131ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci132ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci133ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci134ksiazka dla starszaka by .

Tosia i tajemnica geodety

Historia kryminalna dla dzieciaków. Tosia jest bardzo podejrzliwą dziewczynką z bujną wyobraźnią. Na każdym kroku widzi coś lub kogoś podejrzanego. Snuje mnóstwo domysłów. Dorośli nie traktują jej zbyt poważnie. A co jeśli to właśnie Tosia ma rację i świat jest bardziej tajemniczy niż wydaje się dorosłym? Świetna historia dla młodych czytelników, od której nie sposób się oderwać!

Do kupienia tutaj – TosiaKsiazki dla dzieci135ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci136ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci137ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci138ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci139ksiazka dla starszaka by .

Tato, ta ci się udała

Kolejne wydanie Dwóch Sióstr z serii Mistrzowie Światowej Ilustracji, która prezentuje klasykę literatury dziecięcej z ilustracjami najwybitniejszych twórców zagranicznych. Wydawane są w niej zarówno książki już w Polsce znane, ale niepublikowane dotąd z oryginalnymi ilustracjami, jak i pierwsze polskie wydania światowych hitów. „Tato, ta ci się udała” to książka Zdenka Sveraka opowiadająca historię pewnej rodziny. Mama Petrzika i Petruszki wreszcie postanawia zmienić coś w swoim życiu i choć jeden swój obowiązek przenieść na swojego męża – opowiadanie dzieciom bajek do snu. Czy tacie chociaż jedna bajka się uda? Świetna, zabawna książka.

Do kupienia tutaj – Tato, ta ci się udała
Ksiazki dla dzieci140ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci141ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci142ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci143ksiazka dla starszaka by .

Powiedz mi to w mig

Projekt książki zdobył główną nagrodę jury wydawniczego oraz wyróżnienie jury międzynarodowego konkursu na projekt książki ilustrowanej JASNOWIDZE 2016/2017. To tytuł, który wprowadza nas w świat ludzi niesłyszących. Dzięki niej nieco lepiej możemy zrozumieć, jak porozumiewają się ludzie niesłyszący, czy różnią się od słyszących, co o nich myślą. W tej książce znajdziecie sześć autobiograficznych wypowiedzi osób, które mają doświadczenia z głuchotą. Bardzo przystępnie i inspirująco podany kawał wiedzy.

Do kupienia tutaj – Powiedz mi to w migKsiazki dla dzieci144ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci145ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci146ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci147ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci148ksiazka dla starszaka by .

Idą święta. O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie

Książka, która powinna się znaleźć przed świętami w każdym domu. To jest prawdziwa skarbnica wiedzy o świętach. Nie tylko tych naszych, które znamy najlepiej, ale również o świętach w różnych krajach. Dowiecie się m.in. czy wszystkie dzieci dostają w święta prezenty, dlaczego ubieramy choinkę, czemu obchodzimy Boże Narodzenie właśnie 25 grudnia, a nawet poznamy historię Ebenezera Scrooge’a i Dziadka do Orzechów. Książka jest pieknie wydana i ilustrowana. Jak teraz ja kupicie, to będziecie ją wyciągać co roku w grudniu.

Do kupienia tutaj – Idą świętaKsiazki dla dzieci149ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci150ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci151ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci152ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci153ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci154ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci155ksiazka dla starszaka by .

Znikające królestwo

Kolejna piękna pozycja prezentująca zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Jedna rozkładówka to jeden gatunek. Autorka pokazuje, co każdy może zrobić dla zagrożonych zwierząt, i zwraca się do dzieciaków z apelem o ratowanie Ziemi. Piękne, minimalistyczne ilustracje. Cudownie, że powstają takie książki.

Do kupienia tutaj – Znikające królestwoKsiazki dla dzieci156ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci157ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci158ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci159ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci160ksiazka dla starszaka by .

Gabinet zoologii

Świetna pozycja pokazująca świat zwierząt funkcjonujących w dzień i w nocy. Dołączone są do niej magiczne okulary z kolorowymi filtrami. Przez czerwony filtr zobaczycie zwierzęta, które prowadzą dzienny tryb życia, zielony pokazuje świat roślin, a niebieski tajemnicze stworzenia aktywne nocą oraz o świcie i zmierzchu. Ksiązka prezentuje 10 różnych ekosystemów. Niezwykła podróż przez świat zwierząt i roślin. Baaardzo polecam. Szczególnie na prezent.

Do kupienia tutaj – Gabinet zoologiiKsiazki dla dzieci161ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci162ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci163ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci164ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci165ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci167ksiazka dla starszaka by .

Niezwykła księga owadów

Coś dla nieco starszych fanów Wielkiej księgi robali. To, że ejst dla starszych, wcale nie znaczy, że jest nudniejsza i bardzo poważna. Po prostu dzięki niej możemy dowiedzieć się jeszcze więcej o najpożyteczniejszych i zarazem najbardziej denerwujących zwierzętach na Ziemi – o owadach. Znajdziecie tu nie tylko mnóstwo ciekawej wiedzy przedstawionej w bardzo przystępny sposób, ale również niezwykłe, bardzo realistyczne ilustracje.

Do kupienia tutaj – Niezwykła księga owadówKsiazki dla dzieci168ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci169ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci170ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci171ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci172ksiazka dla starszaka by .

Puzzle Detektyw Pierre w labiryncie

Detektywa Pierre raczej nie muszę Wam przedstawiać. Na pewno znacie książki z jego udziałem, pełne niesamowicie wciągających zagadek. Tym razem możecie pobawić z detektywem układając puzzle. Puzzle składają się z 200 części i naprawdę nie można się od nich oderwać.

Do kupienia tutaj – Detektyw Pierre w labiryncie

DSC_7292 by .

Ksiazki dla dzieci173ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci174ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci175ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci176ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci177ksiazka dla starszaka by . Ksiazki dla dzieci178ksiazka dla starszaka by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź