Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce przedszkolaka #47

Uwaga, znowu to zrobiłam. To kolejny wpis z ksiażkami, w którym nie ma złych tytułów. Trzymajcie się więc za protfele.

Jak się tu znaleźliśmy?

Zabawna i bardzo fajnie, przejrzyście zilustrowana opowieść o historii ludzkości i powstania świata. Jeżeli myślicie, że nie da się o tym opowiedzieć prostymi słowami, to koniecznie kupcie tę książkę. Tym bardziej, że Wasze dzieciaki pewnie już nie raz o to pytały.

Do kupienia tutaj – Jak się tu znaleźliśmy?

ksiazki dla przedszkolakow001Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow002Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow003Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow004Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow005Ksiazki dla dzieci by .

Nie czekaj aż dorośniesz

Pawła Beręsewicza raczej nie musze nikomu przedstawiać. Na pewno znacie jego twórczość. Nie czekaj aż dorośniesz to zbiór jego krótkich opowiadań, których bohaterami jest rodzeństwo – Adam i Ada. Dzieci rozprawiają się z różnymi problemami, udowadniając, że wcale nie trzeba czekać na to aż będą dorośli. Pozycja idealna do czytania przed snem – każde opowiadanie jest bardzo krótkie i niesie ze sobą jakiś morał.

Do kupienia tutaj – Nie czekaj aż dorośniesz
ksiazki dla przedszkolakow006Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow007Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow008Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow009Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow010Ksiazki dla dzieci by .

Wielka księga supermocy

Genialna nowość od wydawnictwa Mamania. Na każdej rozkładówce poznajemy inne dziecko. Każde z nich mają jakąś wyjątkową supermoc  – niezwykłą pamięć, uważność, odwagę, poczucie humoru, kreatywność. Niezwykle inspirująca pozycja, która zachęca dzieci do odkrywania swoich supermocy. Poza tym książka przepięknie ilustrowana. Bardzo, bardzo Wam polecam.

Do kupienia tutaj – Wielka księga supermocyksiazki dla przedszkolakow011Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow012Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow013Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow014Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow015Ksiazki dla dzieci by .

Jasnopióra. Uratowana kura

To również pięknie ilustrowana historia o tym, jak niezwykłymi zwierzętami są… kury. Bo czy wiedzieliście o tym, że kury mają uszy, są spokrewnione z tyranozaurem albo że ogarniają matematykę? Jasnopióra to pewna kura, która mieszka w klatce na fermie. Marzy jej się latanie, ale w klatce nie może nawet rozłożyć skrzydeł. Wybawieniem okazuje się jednak tornado, które porywa jej klatkę. Jasnopióra poznaje chłopca o imieniu Mateo, który pokaże jej uroki prawdziwego życia. Ciepła, piękna historia. Polecam.

Do kupienia tutaj – Jasnopióra. Uratowana kuraksiazki dla przedszkolakow016Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow017Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow018Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow019Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow020Ksiazki dla dzieci by .

Tola w przedszkolu

Toli też raczej nie musze Wam przedstawiać. Tym razem chciałabym Wam pokazać, jak wyglądają przygody Toli w przedszkolu. Z Tolą już na pewno zdążyliście się zaprzyjaźnić. W tej części przeczytacie 6 opowiadań o różnych przedszkolnych perypetiach – o tym, jak mama spóźnia się do przedszkola, o nowej koleżance czy o myciu zębów. Bardzo fajna rzecz dla przedszkolaków.

Do kupienia tutaj – Tola w przedszkoluksiazki dla przedszkolakow021Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow022Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow023Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow024Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow025Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow026Ksiazki dla dzieci by .

Ja, miłość

Tę serię Susav Verde też już pewnie kojarzycie. Do tej pory nakładem wydaawnictwa Mamania ukazały się Ja, spokój Ja, joga. Tym razem duet Verde i Reynolds pokazuje nam magię miłości. Uświadamia, jak wiele daje nam umiejętność kochania i współodczuwania. Przepiękna książka, nad którą warto się pochylić. Nawet gdy nie mamy 4 lat, a 40.

Do kupienia tutaj – Ja, miłośćksiazki dla przedszkolakow027Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow028Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow029Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow030Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow031Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow032Ksiazki dla dzieci by .

Skąd jestem?

Wiem, że w tym zestawieniu jestem już nudna z tymi zwrotami typu: piękna, genialna, cudowna, świetna itp. Niestety, ta książka również taka jest. Naprawdę, naprawdę. Ten tytuł z niezwykłym wyczuciem i delikatnością opowiada o tym, skąd się biorą dzieci. Takich książek nam trzeba. Nawet jeżeli nie planujecie powiększać rodziny, to nie myślcie, że Wasze dziecko nie zapyta Was o ciąże czy to, skąd się biorą dzieci. Warto wtedy mieć tę książkę pod ręką.

Do kupienia tutaj – Skąd jestem?ksiazki dla przedszkolakow033Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow034Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow035Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow036Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow037Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow038Ksiazki dla dzieci by .

seria Lisek i prosiaczek

Lisek i prosiaczek to popularna w norwegii seria dla dzieciaków. Jak sugeruje nazwa serii – głównymi bohaterami jest para przyjaciół – lisek i prosiaczek. Zwierzaki mieszkają w lesie i mają mnóstwo ciekawych przygód. Często bardzo zabawnych. Z każdej historii można też wyciągnąć jakąś naukę. Bardzo polecam do czytania przedszkolakom.

Do kupienia tutaj – Leśna gazeta

Do kupienia tutaj – Bieg z zagadkami

Do kupienia tutaj – Kawiarenka pod ptasim ogonemksiazki dla przedszkolakow039Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow040Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow041Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow042Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow043Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow044Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow045Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow046Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow047Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow048Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow049Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow050Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow051Ksiazki dla dzieci by .

Kicia Kocia na lotnisku

Kici Koci to już chyba żadnemu rodzicowi nie trzeba przedstawiać. Ostatnio zarzekałam się, że już raczej nie kupię kolejnej Kici Koci, bo moje dzieci wyrosły z jej czytania, a tu nagle pojawiła się Kicia Kocia na lotnisku. A że książek dla przedszkolaków o podróżowaniu samolotem jest jak na lekarstwo, to musiałam ją mieć. Tym razem Kicia Kocia dowie się, jak wygląda lotnisko, czy co trzeba zrobić przed wejściem do samolotu. No co ja mogę więcej napisać – Kicia Kocia jak Kicia Kocia. 😉

Do kupienia tutaj – Kicia Kocia na lotniskuksiazki dla przedszkolakow052Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow053Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow054Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow055Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow056Ksiazki dla dzieci by .

Małe rączki w kuchni

A to kolejna już nowość od Mamanii. Co prawda na okładce widnieje informacja, że książka przeznaczona jest dla rodziców dzieci od 1 do 4 lat, ale wydaje mi się, że jeszcze lepiej sprawdzi się w przypadku przedszkolaków. W tym tytule znajdziecie 60 przepisów na przeróżne potrawy, które można przyrządzać razem z dzieckiem. Nie ma tu potrzeby wrzucania czegoś na gorący olej, używania niebezpiecznych narzędzi czy np. surowego mięsa. Jest za to sporo ugniatania, sortowania, mieszania i nalewania, czyli tego, co dzieciaki lubią najbardziej. Myślę, że ten tytuł może się też świetnie sprawdzić w przypadku niejadków.

Do kupienia tutaj – Małe rączki w kuchniksiazki dla przedszkolakow057Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow058Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow059Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow060Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow061Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow062Ksiazki dla dzieci by .

seria Moc uczuć

Nowa seria książek dla dzieci, mających za zadanie pomóc dzieciom w zrozumieniu niektórych uczuć. Póki co wydana została część o wstydzie i o radości. Seria została napisana przez znaną psycholożkę – Katarzynę Miller. Główna bohaterka – Kasia – jest swego rodzaju alter ego pani Miller. Jest przebojową dziewczynką, która pomaga innym dzieciom zrozumieć, że każdy z nas odczuwa podobne emocje i jest to zupełnie naturalne.

Do kupienia tutaj – Moc uczuć. Radość

Do kupienia tutaj – Moc uczuć. Wstydksiazki dla przedszkolakow063Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow064Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow065Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow066Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow067Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow068Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow069Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow070Ksiazki dla dzieci by .

seria o Pepe

Narzekałam, że mało jest tytułów dla przedszkolaków na temat podróży samolotem, a tu proszę – mamy też chłopca o imieniu Pepe, który również pokazuje dzieciom, jak wygląda podróżowanie samolotem. W serii o Pepe ukazały się jeszcze trzy inne tytuły – o jeździe na rowerze, wizycie u fryzjera oraz w kinie. Wszystkie świetnie zilustrowane i w zabawny sposób pokazujący świat oczami dziecka. Zdecydowanie lepsze niż Kicia Kocia. Szkoda tylko, że jest tak mało części.

Do kupienia tutaj – Pepe jeździ na rowerze

Do kupienia tutaj – Pepe idzie do fryzjera

Do kupienia tutaj – Pepe leci samolotem

Do kupienia tutaj – Pepe idzie do kinaksiazki dla przedszkolakow071Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow072Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow073Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow074Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow075Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow076Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow077Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow078Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow079Ksiazki dla dzieci by .

Papierowe samoloty

Piekny picturebook o mocy przyjaźni. Piękny pod względem treści i pod względem formy – cudowne ilustracje. Książka opowiada historię przyjaźni Bena i Mii, którzy uwielbiają spędzać ze sobą czas. Niestety, ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę – Ben musi się wyprowadzić. Minimum słów, ale maksimum przekazu o tym, jak powinna wyglądać prawdziwa przyjaźń. Polecam.

Do kupienia tutaj – Papierowe samolotyksiazki dla przedszkolakow080Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow081Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow082Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow083Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow084Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow085Ksiazki dla dzieci by .

Uczuciometr inspektora krokodyla

To chyba najfajniejsza ksiązka o emocjach, jaką mamy. Aż dziwne, że dopiero teraz trafiła do naszej biblioteczki (w sprzedaży była już od jakiegoś czasu). To nie tylko ksiązka do czytania, ale również świetne narzędzie do rozwijania inteligencji emocjonalnej dziecka poprzez różnego rodzaju ćwiczenia. Głównym bohaterem jest – jak łatwo można się domyślić – Krokodyl. Jest on słynnym detektywem, który specjalizuje się właśnie w uczuciach. Poza Krokodylem dzieci poznają róznego rodzaju Emoludki – każdy z nich reprezentuje inne uczucie, m.in. Jupi (radość), Cykorka (strach), Pana Frasunka (smutek), Konfuzję (wstyd), Pana Dajmito (zazdrość), Ojejka (zaskoczenie), Nerwa (złość) itp. Dzięki tej książce dzieci dowiedzą się o dziesięciu podstawowych emocjach, które inspektor Krokodyl pomoże im zrozumieć. Przy pomocy skonstruowanego przez siebie przyrządu, jakim jest uczuciometr, wyjaśni nam, co czujemy w określonych sytuacjach i dlaczego. Baaardzo polecam!

Do kupienia tutaj – Uczuciometr inspektora krokodylaksiazki dla przedszkolakow086Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow087Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow088Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow089Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow090Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow091Ksiazki dla dzieci by . ksiazki dla przedszkolakow092Ksiazki dla dzieci by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

1 Comment

  • Ania
    27 marca 2020 at 12:28

    Świetne zestawienie, na pewno parę pozycji wpadnie do naszej biblioteczki, ta pozycja o Krokodylu wydaje mi się bardzo pomocna. Mamy wszystkie książki o Pepe, mój starszak uwielbia. No Kicie Kocię też mamy, dzieci ją lubią ?

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź