Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce przedszkolaka #37

Co mówi tata Alberta?

Najnowsza część hitowego Alberta. To jedna z najlepszych serii dla dzieci w wieku przedszkolnym. Moje dzieci kochają ją niezmiennie od kilku lat. Tym razem Albert pomaga tacie w sprzątaniu i układaniu zakupów. Aż w pewnym momencie dzieje się coś niespodziewanego. Nie będę Wam pisała, co takiego się wydarzyło, ale dodam tylko, że dzieciaki kochają najnowszą część, tak samo jak pozostałe.

Do kupienia tutaj – Co mówi tata Alberta?

DSC_5287 by . DSC_5288 by . DSC_5289 by . DSC_5290 by .

Drzewa

Przepiękne albumowe wydanie na temat drzew wszelkiej maści. Tak, dobrze widzicie, to rysunki Piotra Sochy, którego możecie też kojarzyć np. z równie pięknego wydania na temat pszczół. W „Drzewach” możemy poznać drzewa najwyższe, najgrubsze, p najciekawszych kształtach, dowiedzieć się kto w nich mieszka, jak wyglądają ich nasiona, liście. No piękna rzecz!

Do kupienia tutaj – DrzewaDSC_5292 by . DSC_5293 by . DSC_5294 by . DSC_5295 by . DSC_5296 by . DSC_5297 by .

Mała Dama

To historia małej dziewczynki, która wprowadza się do nowego domu. Okazuje się, że jej sąsiadką jest Mała Dama, mieszkająca na zaczarowanym podwórku, która jest właścicielką 1000-letniego kameleona. To ciepła, zabawna historia pełna niezwykłych przygód. Polecam jako świetny prezent dla dziewczynek 5+.

Do kupienia tutaj – Mała DamaDSC_5298 by . DSC_5299 by . DSC_5300 by . DSC_5301 by .

Święta z dziadkiem

To nie jest typowa książka o świętach. To historia więzi między dziadkiem, a jego wnuczką z apelem ekologicznym. Mia czyta list od swojego nieżyjącego już dziadka. Dziadek nie tylko wspomina wspólne spędzone chwile, ale również wyraża troskę o świat, w którym będzie żyła jego wnuczka. Smuci go, że Ziemia jest w niebezpieczeństwie. Ważna i pięknie zilustrowana książka. Inne podejście do tematu świąt. Bierzcie.

Do kupienia tutaj – Święta z dziadkiemDSC_5302 by . DSC_5303 by . DSC_5304 by . DSC_5305 by . DSC_5306 by . DSC_5307 by .

Nowe książki o Feliksie

Gwiazda tego zestawienia. O poprzednich częściachFeliksa już Wam pisałam. Niedawno ukazały się trzy kolejne tomy! Jest też część świąteczna. Na stronie wydawnictwa możecie kupić je w pakiecie, w niższej cenie. Można też dokupić pluszowego Feliksa! I myślę, że to jest idealny zestaw prezentowy. Jeżeli nie macie poprzednich części, to tylko podpowiem, że wszystkie 6 też możecie kupić w pakiecie. Książki zawsze przychodzą zapakowane jak na prezent (gotowe do wsunięcia pod poduszkę, do buta czy pod choinkę).

W każdej z książek (podobnie jak w poprzednich częściach) schemat jest taki sam – na początku opowieści Feliks gdzieś znika. Szybko jednak okazuje się (jest właścicielka Zosia otrzymuje list – każdy list ukryty w prawdziwej kopercie) od Feliksa z opisem miejsca/kraju.miasta, w którym się znalazł. Czasami Feliks wysyła Zosi też prezenty – np. zdjęcia, mini krosno albo zestaw do origami (to wszystko dziecko znajdzie w kopercie od Feliksa podczas czytania książek!). Ja jestem zakochana w tych książkach. Moje dzieci również. Właściwie to nawet nie tylko moje –  zawsze, jak Jasiek zanosi je do przedszkola, to jakieś dziecko pożycza je od niego. 🙂

Do kupienia tutaj – Świąteczne listy do Feliksa

Do kupienia tutaj – Najlepsze na świecie listy od Feliksa

Do kupienia tutaj – Feliks u dzieci na krańcach świata
DSC_5309 by .

DSC_5317 by . DSC_5310 by . DSC_5311 by . DSC_5312 by .

DSC_5316 by . DSC_5313 by . DSC_5314 by . DSC_5315 by . DSC_5318 by . DSC_5319 by . DSC_5320 by . DSC_5321 by .

Biblia dla dzieci

Nie mieliśmy jeszcze takiej typowej Biblii dla dzieci. Nie podobały mi się te, które spotykałam zazwyczaj w księgarniach, więc uznałam, że jeszcze poczekamy. Ale ta od Wilgi jest naprawdę całkiem przyjemnie dla oka. Historie biblijne również zostały opowiedziane w prosty, zrozumiały dla dziecka sposób. Jeżeli tak jak ja, szukacie jakeigoś niebrzydkiego wydania Biblii, to myślę, że to może Wam się spodobać.

Do kupienia tutaj – Biblia dla dzieciDSC_5322 by . DSC_5323 by . DSC_5324 by . DSC_5325 by . DSC_5326 by .

seria Biuro Detektywistyczne Numer 2

Ta seria stała się naszym ostatnim hitem. Pisałam Wam, że Jasiek zakochał się w serii Magiczny domek na drzewie, ale przeczytaliśmy wszystkie i brakowało nam czegoś podobnego do czytania do snu. Jakoś przypadkiem trafiłam na tę serię. I jest szał! Każda część to jedna historia, jedna zagadka detektywistyczna. Jeden tytuł składa się z kilkunastu rozdziałów (zazwyczaj czytamy po trzy do snu). Na końcu każdej książki znajdują się dodatkowe zagadki, które zachęcają do przejrzenia wszystkich ilustracji w książce jeszcze kilka razy. Biuro Detektywistyczne Numer dwa to biuro stworzone przez dwójkę przyjaciół – Olivera i Tiril, którzy uwielbiają rozwiązywać zagadki detektywsityczne i nic nie umknie ich uwadze. Naprawdę bardzo, bardzo Wam polecam.

Do kupienia tutaj – Operacja burzowa chmura

Do kupienia tutaj – Operacja człowiek w czerni

Do kupienia tutaj – Operacja zachód słońcaDSC_5327 by . DSC_5328 by . DSC_5329 by . DSC_5330 by . DSC_5331 by .

Zły Kocurek zdaje test

Kocurka już znacie. To zabawne historie czarnego kota, które oswajają dziecko z formą komiksu. Tym razem kocurek kocurek rozwiązuje test, który ma sprawdzić, czy… kocurek na pewno jest kotem. U nas kocurki bardzo się sprawdzają.

Do kupienia tutaj – Zły Kocurek zdaje testDSC_5332 by . DSC_5333 by . DSC_5334 by . DSC_5335 by . DSC_5336 by .

12 miesięcy ze Św. Mikołajem

Dosyć nietypowa historia o świętach, a właściwie to o Mikołaju. Pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia pewną zwykłą rodzinę odwiedza Mikołaj, tłumacząc, że zamieszka u nich przez kolejny rok. Jest to ściśle tajna operacja mająca na celu to, aby Mikołaj wypoczął od tłumów, które odwiedzają Laponię i przygotował się na kolejne święta. Jak myślicie, jak może wyglądać życie z Mikołajem i stadem reniferów na podwórku, których trzeba ukrywać przed wzrokiem sąsiadów? Jest bardzo zabawnie i nietuzinkowo.

Do kupienia tutaj – 12 miesięcy ze Św. MikołajemDSC_5337 by . DSC_5338 by . DSC_5339 by . DSC_5340 by .

Rafa koralowa

To książka, dzięki której możemy zanurzyć się w morską lub oceaniczną toń, pełną niezwykle pięknych stworzeń. To książka nie tylko do czytania, ale przede wszystkim do oglądania i wyszukiwania szczegółów na ilustracjach, zgadywania i odpowiadania na zadania.

Do kupienia tutaj – Rafa koralowaDSC_5341 by . DSC_5342 by . DSC_5343 by . DSC_5344 by .

Dobranocki na Gwiazdkę

Pięknie ilustrowane dobranocki utrzymane w bardzo zimowym i świątecznym klimacie. Jedenaście prostych, ale jednocześnie ciepłych i wzruszających historii napisanych przez polskich autorów do czytania w zimowe wieczory przed świętami. Must have.

Do kupienia tutaj – Dobranocki na GwiazdkęDSC_5345 by . DSC_5346 by . DSC_5347 by . DSC_5348 by . DSC_5349 by . DSC_5350 by .

Długa wędrówka

Ten duet już na pewno doskonale znacie. Tym razem Emilia Dziubak i Martwin Widmark opowiadają histiorię prawdziwej przyjaźni. Historię pełną emocji, radości i smutku, skłaniającą do refleksji nad kruchością życia, przemijaniem i tego, co w życiu ważne. I te ilustracje! Książka dla wszystkich – od przedszkolaka do senioraka.

Do kupienia tutaj – Długa wędrówkaDSC_5351 by . DSC_5352 by . DSC_5353 by . DSC_5354 by . DSC_5355 by .

Jestem dzieckiem książek

To książka autora kultowego „Chłopca i pingwina” – Olivera Jeffersa. W 2017 roku zdobyła tytuł książki roku dla dzieci Bologna Ragazzi Award. To poetycka opowieść o wyobraźni. Może być pięknym wyjściem do rozmów z dzieckiem na temat wartośxi książkii tego, że dzięki naszej wyobraźni wszystko może się zdarzyć. Obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego, małego mola książkowego.

Do kupienia tutaj – Jestem dzieckiem książekDSC_5356 by . DSC_5357 by . DSC_5358 by . DSC_5359 by . DSC_5360 by .

Malala i jej czarodziejski ołówek

Książka napisana przez najmłodszą laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla – Malalę Yousafzai. To prawdziwa historia dziewczynki, która marzyła o lepszym świecie, świecie bez wojen. Książka pokazująca, że jedno dziecko również może zmieniać świat. Ważna pozycja.

Do kupienia tutaj – Malala i jej czarodziejski ołówekDSC_5361 by . DSC_5362 by . DSC_5363 by . DSC_5364 by . DSC_5365 by . DSC_5366 by .

Czarna książka

Dosyć nietypowa pozycja, mająca na celu oswajanie dziecka z ciemnością, oswajanie ze strachem. Przechodzimy przez różne ciemne, mroczne pomieszczenia, aby na końcu przekonać się, że ta ciemność była zainicjowana przez naszych przyjaciół, którzy czekają z tortem urodzinowym i imprezą niespodzianką.

Do kupienia tutaj – Czarna książkaDSC_5367 by . DSC_5368 by . DSC_5369 by . DSC_5370 by . DSC_5372 by .

Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt

I kolejna pozycja Emilii Dziubak. Tym razem szalenie interesująca i niezwykle edukacyjna pozycja o niezwykłych przyjaźniach. W świecie natury przyjaźnie mogą wynikać z przeróżnych sytuacji. Są przyjaciele na dobre i na złe, zakochani przyjaciele, przyjaciele z pracy. Jasiek baaaardzo lubi tę pozycję.

Do kupienia tutaj – Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierzątDSC_5373 by . DSC_5375 by . DSC_5376 by . DSC_5377 by . DSC_5378 by . DSC_5379 by .

Porysuj mnie

Tulleta też na pewno nie muszę Wam przedstawiać. Pewnie nawet jakby na okładce nie był podpisany autor, to i tak wiedzielibyście, kto stoi za tym tytułem. Tym razem pan Tullet zaprasza nas do zabawy nie tylko „na sucho”. To jest pozycja do malowania, bazgrania, uzupełniania i ozdabiania. Książka pełna zadań i zabaw. Najlepiej skserujcie sobie strony, bo dzieci będą chciały ciągle do niej wracać. 😉

Do kupienia tutaj – Porysuj mnieDSC_5380 by . DSC_5381 by . DSC_5382 by . DSC_5383 by . DSC_5384 by . DSC_5385 by .

Zwierzyniec

Niezywkła książka, w której znajduje się ponad 200 dzieł sztuki i obiektów stworzonych przez polskich artystów z ostatnich kilku stuleci. A wszystko to uzupełnione ciekawymi i często zaskakującymi podpisami, wierszami i opowiadaniami.

Do kupienia tutaj – ZwierzyniecDSC_5386 by . DSC_5387 by . DSC_5388 by . DSC_5389 by . DSC_5390 by . DSC_5391 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

1 Comment

  • www..bohemianyoungster.pl
    4 grudnia 2018 at 13:50

    Malale az chyba zakupie:) czytalam jej biografie. cudowna dziewczynka. Szkoda ze niektorzy musza wrecz walczyc o dostep do nauki a ci co go maja na wyciagniecie reki nie jednokrotnie nim gardza…:/

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź