Trochę Was tu dziś pomęczę. A właściwie Wasze portfele. 🙂
Wielka księga wiedzy. Cały ten świat
Małe kompendium wiedzy podanej w bardzo przystępny sposób – w formie ciekawostek. Znajdziecie tu informacje z zakresu przyrody, środków transportu, muzyki, kosmosu, legend i mitów. Całość ciekawie ilustrowana.
Do kupienia tutaj – Cały ten świat
Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi
Przepiękna rzecz o inności i akceptacji. To taki tytuł, który powinien się znaleźć w każdej bibliotecszce. Książka jest adaptacją kinowego hitu o takim samym tytule. Mimo że Jasiek nie widział filmu, myślę, że właściwie odbiera przesłanie książki. W księgarniach znajdziecie też tę książkę w wersji dla dorosłych.
Do kupienia tutaj – Cudowny chłopak
Detektyw Pierre w labiryncie. Na ratunek Lariyntopolis
O detektywie Pierrze już Wam pisałam. Niedawno ukazała się kolejna część jego przygód. Jasiek uwielbia tego typu książki (labirynty, zagadki, wyszukiwanki). Ta również jest jedną z jego ulubionych od jakiegoś czasu.
Do kupienia tutaj – Detektyw Pierre w labiryncie. Na ratunek Lariyntopolis
Hortensja i cień
Piękna fabularnie i pięknie ilustrowana książka z przesłaniem dla dzieci oraz dla dorosłych. Z jednej strony pokazuje, jak często to, czego się boimy, z czasem okazuje się nie takie straszne. Z drugiej przedstawia dziecięce lęki, które nam, dorosłym mogą wydawać się niedorzeczne.
Do kupienia tutaj – Hortensja i cień
Jacek i Agatka
Na widok tej książki rozczuliła się moja mama. Z rozrzewnieniem zaczęła wspominać, że Jacek i Agatka była jedyną bajką, jaką oglądała w dzieciństwie. Jacek i Agatka w wersji książkowej składa się z krótkich, ilustrowanych rozdziałów. Dzieci ją lubią, jednak nie brakuje tam dawnych naleciałości – np. mieszkaniec Afryki nazywany jest Murzynem.
Do kupienia tutaj – Jacek i Agatka
Jak to działa? Ciało człowieka
Ciekawa pozycja na temat ciała człowieka. Mała Klara interesuje się ciałem człowieka. W przyszłości chciałaby zostać lekarzem albo pielęgniarką. Dziadek pomaga jej lepiej zrozumieć, jak działa nasze ciało. Książka odpowiada na wiele ciekawych pytań – np. skąd się biorą śpiochy (zaspałki) w oczach czy dlaczego po karuzeli kręci nam się w głowie.
Do kupienia tutaj – Jak to działa? Ciało człowieka
Wielka księga wiedzy. Jak to powiedzieć?
Jedna z moich ulubionych w tym zestawieniu. To nic innego, jak bardzo ciekawie przedstawiony słownik wyrazów bliskoznacznych (synonimów). Z tą książką poznacie wiele słów określających jedną rzecz. Jak dla mnie must have każdej iblioteczki.
Do kupienia tutaj – Jak to powiedzieć?
Kolorowy potwór
Prosta, ale nie banalna, ksiązka, która pomoże dzieciom zrozumieć język uczuć. Ucz, jak rozpoznawać i nazywać emocje. Nas tego nie uczono i teraz większość z nas ma z tym problem. Takich książek nigdy za wiele.
Do kupienia tutaj – Kolorowy potwór
Kot Kocisław i jego ludzie
Nowość Wydawnictwa Tekturka, standardowo stworzona przez Agnieszkę Starok (właścicielkę wydawnictwa). Zabawna historia o Kocie Kociławie, który zna wszystkie sekrety swoich bliskich. Za każdym razem, kiedy patrzę na tę książkę, przypomina mi się Pan Toti. Nie wiem, z czego to wynika – podobna kreska ilustratora?
Do kupienia tutaj – Kot Kocisław i jego ludzie
seria Magiczny domek na drzewie
To nasz hit ostatnich tygodni. O magicznym domku na drzewie już Wam pisałam. Teraz przeczytaliśmy kolejne sześć części (na zdęciu cztery, bo dwie gdzieś mi wcięło, gdy chciałam robić zdjęcia) i nie możemy doczekać się kolejnych wydań. Czytałam je Jaśkowi do snu (po kilka rozdziałów). Gdy przeczytaliśmy wszystkie, Jasiek bez przerwy dopytywał o kolejne części. Aby wypełnić lukę po domkach, kupiłam teraz serię Tropiciele Faktów, która jest uzupełnieniem maggicznych domków. O serii napiszę Wam więcej w kolejnym wpisie. Teraz tylko Wam polecę do każdej części domku dokupować od razu odpowiadającą mu część tropicieli.
Do kupienia tutaj – 5. Noc z wojownikami ninja
7. Epoka lodowcowa o zachodzie słońca
10. Słońce zachodzi w mieście duchów
seria Poczytaj mi, mamo
Seria, którą na pewno znacie z dzieciństwa. Do tej pory były dostępne w innym, prostokątnym formacie. Właśnie niedawno pojawiły się w klasycznej, kwadratowej formie, na papierze, jaki znamy sprzed lat. Niedawno sprzedałam poprzednią wersję. Ta zdecywanie bardziej mi odpowiada.
Do kupienia tutaj – Poczytaj mi, mamo. Księga pierwsza
Poczytaj mi, mamo. Księga druga
Poczytaj mi, mamo. Księga trzecia
Poczytaj mi, mamo. Księga czwarta
Poczytaj mi, mamo. Księga piąta
Pogoda i klimat
Mega fajna pozycja o pogodzie i klimacie. Sporo ciekawostek, ruchomych elementów, okienek, a nawet trójwymiarowych schematów. Książka wyjaśnia nie tylko skąd się bierze deszcz, czy czym jest klimat, ale w cikawy sposób omawia takie zjawiska jak np. huragany.
Do kupienia tutaj – Pogoda i klimat
Prosiaczek i zjednoczone królestwo
Prosiaczka już na pewno znacie z książek dla maluchów (Pierwsze, Drugie, Trzecie urodziny prosiaczka). Tym razem prosiaczek wybiera się do Wielkiej Brytanii. Razem z nim poznajemy podstawowe angielskie słówka i zwroty. Bardzo fajna rzecz (lubię ilustracje Oli Wołdańskiej-Płocińskiej) dla przedszkolaków, które uczą się języka angielskiego.
Do kupienia tutaj – Prosiaczek i zjednoczone królestwo
Strażacy. Wezwanie do akcji
Książka z niewielką ilością tekstu. Takie niby nic, ale fani Lego za nią szaleją.
Do kupienia tutaj – Strażacy. Wezwanie do akcji
Wielka księga robali
Jeden z hiciorów przedszkolnych. Zawsze gdy Jasiek pokazuje tę pozycję kolegom, to nie mogą się od niej oderwać. W formie ciekawostek przestawione zostało życie motyli, pająków, pszczół, chrząszczy, ślimaków, czerwi i świerszczy.
Do kupienia tutaj – Wielka księga robali
Wielka księga ssaków
I kolejny (nowszy) tytuł z tej serii. Tym razem poznajemy różne, fascynujące ssaki. Zasada ta sama – jeden zwierzak dostaje jedną rozkładówkę, na której umieszczono same ciekawostki o nim.
Do kupienia tutaj – Wielka księga ssaków
Jeżeli jeszcze Wam mało, to przypominam, że na grupie Fajni Rodzice na FB i na instastories pokazuję wszystkie nowości, które za jakiś czas pojawią się na blogu. Stories z książkami przypięte są poza tym na stałe do profilu na instagramie.
1 Comment
rz
30 sierpnia 2018 at 22:50Kolorowy potwór też występuje w wydaniu 3d, tylko u nas jest wydana ta gorsza wersja – specjalnie kupiłem angielską 😉