Nowości w biblioteczce malucha #6

Kochane_ZOO06 by .

Nowości w biblioteczce malucha część szósta. Start.


Książeczka poznawcza. Warzywa

Książeczka z serii Smart Books, które pokazywałam Wam już we wpisie Nowości w biblioteczce malucha #4 Wtedy ta część o warzywach gdzieś mi się zapodziała. A Witek najbardziej ją lubi. Graficznie wygląda całkiem spoko. Warzywa wyglądają jak warzywa, ładne, kontrastowe obrazki na białym tle. Prawie jak moje zdjęcia w tym wpisie. 😉

Do kupienia tutaj – Książeczka poznawcza. Warzywa

_DSC8602 by . _DSC8603 by . _DSC8604 by . _DSC8605 by . _DSC8606 by . _DSC8607 by .

seria Ela i Olek

Gdy Jaśko był młodszy bardzo lubił serię książeczek o Eli. Chciałam mu kupić też te o Eli i Olku, ale wtedy nie były dostępne. A potem wyrósł już z El. Ostatnio gdzieś zauważyłam, że Ela i Olek zostały wznowione. Kupiłam je dla Witka. Póki co wykazuje nimi średnie zainteresowanie. Wydaje mi się, że mogą mu się spodobać bliżej roczku. Seria składa się z czterech tytułów. Każdy z nich odnosi się do innej aktywności, bliskiej maluchowi – zabawa, kąpiel, jedzenie i pojazdy. Myślę, że każdemu roczniakowi powinny przypaść do gustu. Nie ma czego tu nie lubić.

Do kupienia tutaj – Ela i Olek bawią się

Do kupienia tutaj – Ela i Olek kąpią się

Do kupienia tutaj – Ela i Olek jedzą

Do kupienia tutaj – Ela i Olek jeżdżą

Ela i Olek by . Ela i Olek by . Ela i Olek by . Ela i Olek by . Ela i Olek by . Ela i Olek by . Ela i Olek by . Ela_i_Olek08 by . Ela_i_Olek09 by .

Gałgankowy skarb

Mała Kasia zgubiła swoją lalkę Murzynka. Płacz i lament. Cała rodzina i najbliżsi chcą pocieszyć Kasię, ale ona chce tylko swojego Murzynka. Wszyscy ruszają więc na poszukiwania. „Gałgankowy skarb” to wznowienie wydania sprzed 30 lat. Tę leciwość książki widać chociażby po ilustracjach. Ilustracje pana Lengrena kojarzę z wielu książek mojego dzieciństwa. Myślę, że Waszym dzieciom też przypadnie do gustu. Jaśkowi bardzo się spodobała.

Do kupienia tutaj – Gałgankowy skarb

Galgankowy_skarb01 by . Galgankowy_skarb02 by . Galgankowy_skarb03 by . Galgankowy_skarb04 by . Galgankowy_skarb05 by . Galgankowy_skarb06 by . Galgankowy_skarb07 by .

Kochane Zoo

Książeczka z okienkami. Fabuła zupełnie bez sensu – autor wysyła list do zoo z prośbą o zwierzątko. Zoo przysyła mu różne zwierzęta, a on je odsyła, bo każde mu nie pasuje. Ale poza tym, że fabuła może Was zirytować na początku, książeczka warta uwagi. I pewnie dzieciom się spodoba. Choćby ze względu na okienka i mega prosty, zrozumiały dla każdego malucha przekaz.

Do kupienia tutaj – Kochane Zoo

Kochane_ZOO01 by . Kochane_ZOO02 by . Kochane_ZOO03 by . Kochane_ZOO04 by . Kochane_ZOO05 by . Kochane_ZOO06 by . Kochane_ZOO07 by . Kochane_ZOO08 by .

Mieszkamy w książce

Coś w stylu „A gdzie tytuł?” Tulleta. Świnka Malinka i Słoń Leon odkrywają, że mieszkają w książce. Wchodzą w interakcje z czytelnikiem. Mimo że, książka na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie, jakby była skierowania do najmłodszych, jest raczej dla co najmniej 2-latków. Młodsze dzieci mogą nie zrozumieć zamysłu książki.

Do kupienia tutaj – Mieszkamy w książce

Mieszkamy_w_ksiazce01 by . Mieszkamy_w_ksiazce02 by . Mieszkamy_w_ksiazce03 by . Mieszkamy_w_ksiazce04 by . Mieszkamy_w_ksiazce05 by . Mieszkamy_w_ksiazce06 by . Mieszkamy_w_ksiazce07 by . Mieszkamy_w_ksiazce08 by .

seria OnoMaTo czyli zabawa dźwiękami

Napisała mi o niej jedna z czytelniczek. Bardzo, bardzo dziękuję. OnoMaTo to seria ośmiu książeczek z onomatopejami (wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi). Można powiedzieć, że jest to taka „Księga Dźwięków” podzielona na części. Genialna rzecz rozwijająca mowę najmłodszych. Warto zacząć je czytać z maluchem w wieku już ok 6 miesiąca. Witek bardzo je lubi. Każda z serii przedstawia dźwięki z innej kategorii, ma po kilka stron, twardą, kartonową oprawę i kosztuje niecałe 3 zł. Śmieszny pieniądz.

Do kupienia tutaj – OnoMaTo. Domowe przedmioty

Do kupienia tutaj – OnoMaTo. Zwierzęta dzikie

Do kupienia tutaj – OnoMaTo. Instrumenty muzyczne

Do kupienia tutaj – OnoMaTo. Hałaśliwe przedmioty

Do kupienia tutaj – OnoMaTo. Co słychać?

Do kupienia tutaj – OnoMaTo. Ptaki wiejskie

Do kupienia tutaj – OnoMaTo. Zwierzęta wiejskie

Do kupienia tutaj – OnoMaTo. Ptaki dzikie

Onomato01 by . Onomato02 by . Onomato03 by . Onomato04 by . Onomato05 by . Onomato06 by . Onomato07 by . Onomato08 by . Onomato09 by . Onomato10 by .


Starocie


Księga dźwięków

Jak już wspomniałam o „Księdze Dźwięków”, to pokażę Wam, jak ona wygląda. Pisałam o niej 1,5 roku temu. Być może istnieją rodzice, którzy nie wiedzą o jej istnieniu. Uważam, że jest to absolutny must have każdej biblioteczki malucha. Jeżeli nie jesteście przekonani, czy Wasze dziecko jest już gotowe na tę pozycję, kupcie którąś z części OnoMaTo. No i dodam, że każda księga z czasem się rozwala. Mamy dwie i obie są w strzępach. Niestety, forma księgi nie daje rady z tyloma stronami i z czasem się rozpada. Poza tym jest ona często eksploatowana przez dzieci.

Do kupienia tutaj – Księga dźwięków

Ksiega_dzwiekow01 by . Ksiega_dzwiekow02 by . Ksiega_dzwiekow03 by . Ksiega_dzwiekow04 by . Ksiega_dzwiekow05 by . Ksiega_dzwiekow06 by .

seria książek Anny-Clary Tidholm

Jak już jesteśmy przy starociach, to przypomnę jeszcze serię książek Anny Clary Tidholm, które pokazywałam na blogu prawie dwa lata temu we wpisie Niezbędnik pierwszego roku – Książki.

Btw. – wtedy prawie nikt mnie nie czytał, a komentarzy było dużo więcej niż teraz. Teraz czytaczy mnóstwo, ale siedzą cicho. Introwertycy sami? 😉

Ale wracając do Tidholm – przypominam o niej, żeby Wam te tytuły nie umknęły. Wiem, że są osoby, które przeglądają najstarsze moje wpisy i czytają blog od deski do deski (to bardzo miłe), ale pewnie większość z Was nie zagląda do moich starych poleceń. A warto. Co jakiś czas postaram się Wam przypomnieć o czymś, co było już pokazywane na blogu dawno temu, ale wciąż dobrze o nim wiedzieć. I takim czymś jest każdy tytuł wydany przez panią Tidholm. Witek już teraz bardzo lubi te książki. Jaśko kochał je bardzo długo. To są naprawdę must have’y biblioteczki malucha.

Do kupienia tutaj – A dlaczego

Do kupienia tutaj – Gdzie idziemy?

Do kupienia tutaj – Jest tam kto?

Do kupienia tutaj – Wymyśl coś

Anna_Clara_Tidholm by . A_dlaczego01 by . A_dlaczego02 by . A_dlaczego03 by . A_dlaczego04 by . A_dlaczego05 by . A_dlaczego06 by . Gdzie_idziemy01 by . Gdzie_idziemy02 by . Gdzie_idziemy03 by . Gdzie_idziemy04 by . Gdzie_idziemy05 by . Gdzie_idziemy06 by . Gdzie_idziemy07 by . Jest_tam_kto01 by . Jest_tam_kto02 by . Jest_tam_kto03 by . Jest_tam_kto04 by . Jest_tam_kto05 by . Jest_tam_kto06 by . Wymysl_cos07 by . Wymysl_cos08 by . Wymysl_cos09 by . Wymysl_cos10 by . Wymysl_cos11 by . Wymysl_cos12 by .