Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce przedszkolaka #34

Trochę Was tu dziś pomęczę. A właściwie Wasze portfele. 🙂


Wielka księga wiedzy. Cały ten świat

Małe kompendium wiedzy podanej w bardzo przystępny sposób – w formie ciekawostek. Znajdziecie tu informacje z zakresu przyrody, środków transportu, muzyki, kosmosu, legend i mitów. Całość ciekawie ilustrowana.

Do kupienia tutaj – Cały ten świat

Caly ten swiat001Ksiazki dla dzieci by . Caly ten swiat002Ksiazki dla dzieci by . Caly ten swiat003Ksiazki dla dzieci by . Caly ten swiat004Ksiazki dla dzieci by .

Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi

Przepiękna rzecz o inności i akceptacji. To taki tytuł, który powinien się znaleźć w każdej bibliotecszce. Książka jest adaptacją kinowego hitu o takim samym tytule. Mimo że Jasiek nie widział filmu, myślę, że właściwie odbiera przesłanie książki. W księgarniach znajdziecie też tę książkę w wersji dla dorosłych.

Do kupienia tutaj – Cudowny chłopak

Cudowny chlopak001Ksiazki dla dzieci by . Cudowny chlopak002Ksiazki dla dzieci by . Cudowny chlopak003Ksiazki dla dzieci by . Cudowny chlopak004Ksiazki dla dzieci by .

Detektyw Pierre w labiryncie. Na ratunek Lariyntopolis

O detektywie Pierrze już Wam pisałam. Niedawno ukazała się kolejna część jego przygód. Jasiek uwielbia tego typu książki (labirynty, zagadki, wyszukiwanki). Ta również jest jedną z jego ulubionych od jakiegoś czasu.

Do kupienia tutaj – Detektyw Pierre w labiryncie. Na ratunek Lariyntopolis

Detektyw Pierre w labiryncie001Ksiazki dla dzieci by . Detektyw Pierre w labiryncie002Ksiazki dla dzieci by . Detektyw Pierre w labiryncie003Ksiazki dla dzieci by . Detektyw Pierre w labiryncie004Ksiazki dla dzieci by .

Hortensja i cień

Piękna fabularnie i pięknie ilustrowana książka z przesłaniem dla dzieci oraz dla dorosłych. Z jednej strony pokazuje, jak często to, czego się boimy, z czasem okazuje się nie takie straszne. Z drugiej przedstawia dziecięce lęki, które nam, dorosłym mogą wydawać się niedorzeczne.

Do kupienia tutaj – Hortensja i cień

Hortensja i cien001Ksiazki dla dzieci by . Hortensja i cien002Ksiazki dla dzieci by . Hortensja i cien003Ksiazki dla dzieci by . Hortensja i cien004Ksiazki dla dzieci by .

Jacek i Agatka

Na widok tej książki rozczuliła się moja mama. Z rozrzewnieniem zaczęła wspominać, że Jacek i Agatka była jedyną bajką, jaką oglądała w dzieciństwie. Jacek i Agatka w wersji książkowej składa się z krótkich, ilustrowanych rozdziałów. Dzieci ją lubią, jednak nie brakuje tam dawnych naleciałości – np. mieszkaniec Afryki nazywany jest Murzynem.

Do kupienia tutaj – Jacek i Agatka

Jacek i Agatka001Ksiazki dla dzieci by . Jacek i Agatka002Ksiazki dla dzieci by . Jacek i Agatka003Ksiazki dla dzieci by . Jacek i Agatka004Ksiazki dla dzieci by .

Jak to działa? Ciało człowieka

Ciekawa pozycja na temat ciała człowieka. Mała Klara interesuje się ciałem człowieka. W przyszłości chciałaby zostać lekarzem albo pielęgniarką. Dziadek pomaga jej lepiej zrozumieć, jak działa nasze ciało. Książka odpowiada na wiele ciekawych pytań – np. skąd się biorą śpiochy (zaspałki) w oczach czy dlaczego po karuzeli kręci nam się w głowie.

Do kupienia tutaj – Jak to działa? Ciało człowieka

Jak to dziala Cialo czlowieka001Ksiazki dla dzieci by . Jak to dziala Cialo czlowieka002Ksiazki dla dzieci by . Jak to dziala Cialo czlowieka003Ksiazki dla dzieci by . Jak to dziala Cialo czlowieka004Ksiazki dla dzieci by .

Wielka księga wiedzy. Jak to powiedzieć?

Jedna z moich ulubionych w tym zestawieniu. To nic innego, jak bardzo ciekawie przedstawiony słownik wyrazów bliskoznacznych (synonimów). Z tą książką poznacie wiele słów określających jedną rzecz. Jak dla mnie must have każdej iblioteczki.

Do kupienia tutaj – Jak to powiedzieć?

Jak to powiedziec001Ksiazki dla dzieci by . Jak to powiedziec002Ksiazki dla dzieci by . Jak to powiedziec003Ksiazki dla dzieci by . Jak to powiedziec004Ksiazki dla dzieci by .

Kolorowy potwór

Prosta, ale nie banalna, ksiązka, która pomoże dzieciom zrozumieć język uczuć. Ucz, jak rozpoznawać i nazywać emocje. Nas tego nie uczono i teraz większość z nas ma z tym problem. Takich książek nigdy za wiele.

Do kupienia tutaj – Kolorowy potwór

Kolorowy potwor001Ksiazki dla dzieci by . Kolorowy potwor002Ksiazki dla dzieci by . Kolorowy potwor003Ksiazki dla dzieci by . Kolorowy potwor004Ksiazki dla dzieci by .

Kot Kocisław i jego ludzie

Nowość Wydawnictwa Tekturka, standardowo stworzona przez Agnieszkę Starok (właścicielkę wydawnictwa). Zabawna historia o Kocie Kociławie, który zna wszystkie sekrety swoich bliskich. Za każdym razem, kiedy patrzę na tę książkę, przypomina mi się Pan Toti. Nie wiem, z czego to wynika – podobna kreska ilustratora?

Do kupienia tutaj – Kot Kocisław i jego ludzie

Kot Kocilaw i jego ludzie001Ksiazki dla dzieci by . Kot Kocilaw i jego ludzie002Ksiazki dla dzieci by . Kot Kocilaw i jego ludzie003Ksiazki dla dzieci by . Kot Kocilaw i jego ludzie004Ksiazki dla dzieci by .

seria Magiczny domek na drzewie

To nasz hit ostatnich tygodni. O magicznym domku na drzewie już Wam pisałam. Teraz przeczytaliśmy kolejne sześć części (na zdęciu cztery, bo dwie gdzieś mi wcięło, gdy chciałam robić zdjęcia) i nie możemy doczekać się kolejnych wydań. Czytałam je Jaśkowi do snu (po kilka rozdziałów). Gdy przeczytaliśmy wszystkie, Jasiek bez przerwy dopytywał o kolejne części. Aby wypełnić lukę po domkach, kupiłam teraz serię Tropiciele Faktów, która jest uzupełnieniem maggicznych domków. O serii napiszę Wam więcej w kolejnym wpisie. Teraz tylko Wam polecę do każdej części domku dokupować od razu odpowiadającą mu część tropicieli.

Do kupienia tutaj – 5. Noc z wojownikami ninja

6. Popołudnie nad Amazonką

7. Epoka lodowcowa o zachodzie słońca

8. Księżyc o północy

9. Nurkowanie z delfinami

10. Słońce zachodzi w mieście duchów

Magiczny domek na drzewie001Ksiazki dla dzieci by . Magiczny domek na drzewie002Ksiazki dla dzieci by . Magiczny domek na drzewie003Ksiazki dla dzieci by .

seria Poczytaj mi, mamo

Seria, którą na pewno znacie z dzieciństwa. Do tej pory były dostępne w innym, prostokątnym formacie. Właśnie niedawno pojawiły się w klasycznej, kwadratowej formie, na papierze, jaki znamy sprzed lat. Niedawno sprzedałam poprzednią wersję. Ta zdecywanie bardziej mi odpowiada.

Do kupienia tutaj – Poczytaj mi, mamo. Księga pierwsza

Poczytaj mi, mamo. Księga druga

Poczytaj mi, mamo. Księga trzecia

Poczytaj mi, mamo. Księga czwarta

Poczytaj mi, mamo. Księga piąta

Poczytaj mi mamo001Ksiazki dla dzieci by . Poczytaj mi mamo002Ksiazki dla dzieci by . Poczytaj mi mamo003Ksiazki dla dzieci by . Poczytaj mi mamo004Ksiazki dla dzieci by .

Pogoda i klimat

Mega fajna pozycja o pogodzie i klimacie. Sporo ciekawostek, ruchomych elementów, okienek, a nawet trójwymiarowych schematów. Książka wyjaśnia nie tylko skąd się bierze deszcz, czy czym jest klimat, ale w cikawy sposób omawia takie zjawiska jak np. huragany.

Do kupienia tutaj – Pogoda i klimat

Pogoda i klimat001Ksiazki dla dzieci by . Pogoda i klimat002Ksiazki dla dzieci by . Pogoda i klimat003Ksiazki dla dzieci by . Pogoda i klimat004Ksiazki dla dzieci by .

Prosiaczek i zjednoczone królestwo

Prosiaczka już na pewno znacie z książek dla maluchów (Pierwsze, Drugie, Trzecie urodziny prosiaczka). Tym razem prosiaczek wybiera się do Wielkiej Brytanii. Razem z nim poznajemy podstawowe angielskie słówka i zwroty. Bardzo fajna rzecz (lubię ilustracje Oli Wołdańskiej-Płocińskiej) dla przedszkolaków, które uczą się języka angielskiego.

Do kupienia tutaj – Prosiaczek i zjednoczone królestwo

Prosiaczek i zjednoczone krolestwo001Ksiazki dla dzieci by . Prosiaczek i zjednoczone krolestwo002Ksiazki dla dzieci by . Prosiaczek i zjednoczone krolestwo003Ksiazki dla dzieci by . Prosiaczek i zjednoczone krolestwo004Ksiazki dla dzieci by .

Strażacy. Wezwanie do akcji

Książka z niewielką ilością tekstu. Takie niby nic, ale fani Lego za nią szaleją.

Do kupienia tutaj – Strażacy. Wezwanie do akcji

Strazacy Wezwanie do akcji001Ksiazki dla dzieci by . Strazacy Wezwanie do akcji002Ksiazki dla dzieci by . Strazacy Wezwanie do akcji003Ksiazki dla dzieci by . Strazacy Wezwanie do akcji004Ksiazki dla dzieci by . Wielka księga robali

Jeden z hiciorów przedszkolnych. Zawsze gdy Jasiek pokazuje tę pozycję kolegom, to nie mogą się od niej oderwać. W formie ciekawostek przestawione zostało życie motyli, pająków, pszczół, chrząszczy, ślimaków, czerwi i świerszczy.

Do kupienia tutaj – Wielka księga robali

Wielka ksiega robali001Ksiazki dla dzieci by . Wielka ksiega robali002Ksiazki dla dzieci by . Wielka ksiega robali003Ksiazki dla dzieci by . Wielka ksiega robali004Ksiazki dla dzieci by .

Wielka księga ssaków

I kolejny (nowszy) tytuł z tej serii. Tym razem poznajemy różne, fascynujące ssaki. Zasada ta sama – jeden zwierzak dostaje jedną rozkładówkę, na której umieszczono same ciekawostki o nim.

Do kupienia tutaj – Wielka księga ssaków

Wielka ksiega ssakow001Ksiazki dla dzieci by . Wielka ksiega ssakow002Ksiazki dla dzieci by . Wielka ksiega ssakow003Ksiazki dla dzieci by . Wielka ksiega ssakow004Ksiazki dla dzieci by .


Jeżeli jeszcze Wam mało, to przypominam, że na grupie Fajni Rodzice na FB i na instastories pokazuję wszystkie nowości, które za jakiś czas pojawią się na blogu. Stories z książkami przypięte są poza tym na stałe do profilu na instagramie.

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

1 Comment

  • rz
    30 sierpnia 2018 at 22:50

    Kolorowy potwór też występuje w wydaniu 3d, tylko u nas jest wydana ta gorsza wersja – specjalnie kupiłem angielską 😉

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź