Menu
kultura / lifestyle / Życie

Najlepsze bajki i animacje na Netflixie

Na Netflixie możecie znaleźć setki przeróżnych bajek czy animacji. Naprawdę można się w tym pogubić. My netflixowe konto mamy odkąd tylko ta platforma weszła do Polski. Jesteśmy na bieżąco z ofertą nie tylko serialową, ale i bajkową. W dzisiejszym wpisie możecie poznać najlepsze bajki i animacje na Netflixie według nas. Na początku wpisu znajdziecie animacje odcinkowe (najpierw dla młodszych, potem dla starszych dzieci), a następnie pełnometrażowe produkcje. Na końcu wrzucam też trochę informacji o naszym nowym telewizorze, dzięki któremu oglądanie tych wszystkich bajek jest teraz jeszcze bardziej wciągające.

Odcinkowe

Dla młodszych


Cocomelon

To serial, który dzieciaki poznały dzięki Youtube’owi. J.J. pomaga dzieciakom w nauce liter, liczb, odgłosów zwierząt i wielu innych rzeczy w serialu edukacyjnym pełnym zabaw i wierszyków dla całej rodziny.Niedawno w Polsce zostały również wydane książeczki z tym sympatycznym bohaterem.


Agi Bagi

Agi Bagi to spokojna, edukacyjna animacja przeznaczona dla dzieci w wieku 2 do 5 lat. Pokazuje ona przygody mieszkańców położonej w Kosmosie, dwustronnej, niewielkiej planety – Agi Bagi. Na każdej ze stron mieszkają reprezentanci innego plemienia – Agingów i Bagingów. Zarówno jedni, jak i drudzy uczą współdziałania, dbałości o środowisko, szacunku do innych.


Przytul mnie

Tę bajkę i polecam, i nie polecam. Książkę „Proszę mnie przytulić”, na podstawie której powstała ta animacja, wprost uwielbiam. Bajka niby pokazuje, jak wiele to my jako dorośli możemy się nauczyć od dzieci. Często jednak (chyba jednak za częśto) tata miś jest tym, który nie zauważa rzeczy i emocji, które widzi synek. Nie powinniśmy przerzucać na dzieci brania odpowiedzialności za nieodpowiedzialność rodziców, która potem jest tłumaczona w bajce jakimś morałem.


Karolek z naklejkowa

Karolek tworzy niesamowite historie za pomocą kształtów. Dzieciaki razem z nim biorą udział w przeróznych przygodach – nie tylko w domu, ale również w kosmosie, czy na Dzikim Zachodzie.


Puffin Rock

Jedna z najładniejszych animacji na Netflixie. Niezwykle ciepła i spokojna. Zakochacie się w niej. Na wyspie Puffinów poznamy Oonę i jej braciszka – Babę. Poza tym, że bajka przekazuje ponadczasowe wartości, to dzięki niej dziecko poszerza wiedzę przyrodniczą.


Ada Bambini Naukowczyni

Być może kojarzycie książkę dla dzieci o takim samym tytule. Razem z Ignasiem Kitkiem i Rózią Rewelką obdarzeni są niezwykłą ciekawością świata i rozwiązują przeróżne zagadki. Polecam tak samo bardzo jak książki o tych bohaterach.


Detektywi z domku na drzewie

Toby i Teri to rodzeństwo, które uwielbia rozwiązywać różnego rodzaju zagadki. Żadne sprawy detektywistyczne im nie straszne. Bezbłednie wykorzystują wskazówki, łączą je i interpretują fakty. Bardzo przyjemna bajka.


Magiczny autobus

A to już klasyka gatunku. Pierwsze odcinki Magicznego autobusu powstały w 1994 r. I wciąż zachwycają kolejne pokolenia. Dzieci z klasy Pani Loczek podróżują magicznym autobusem, dzięki któremu poznają świat, odkrywają tajemnice różnych dziedzin nauki. Potrafi on zmieniać kształt, powiększać się lub zmniejszać albo przemieszczać się w czasie. Autobus może zawieźć dzieci w kosmos, na dno morza, do wnętrza liścia czy ciała człowieka.


Bal słówek

Amerykański serial animowany dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dzieci razem z Waldusiem, Renią, Hopkiem i Lulu uczą się, poznają nowe słowa, liczą. Nauka w formie zabawy.


Spytaj Mądroboty

Tę serię znamy od bardzo dawna. Moje dzieciaki pokochały długo przed tym, jak pojawiła się na Netflixie. Mądroboty to zabawne stwory, które w niezwykle przystępny sposób przekazują wiedzę. Ja je kocham również za intelientne poczucie humoru, satyrę i drobne złośliwości.


Tygrysek Daniel i jego sąsiedzi

Bajka o przygodach małego Tygrysa o imieniu Daniel. Daniel razem ze swoimi przyjaciółmi pomagają dzieciom rozwijać umiejętności społeczne i przekazują prawdę o podstawowych wartościach.


Podróże Justina i Nowe podróże Justina

Serial opowiadający o losach Justina i jego przyjaciół, którzy mają niezwykłe przygody i co chwile wyruszają w niezwykłą podróż. Podczas wyprawy Justin i przyjaciele spotykają mnóstwo postaci – wikingów, małpy z kosmosu i wielu innych.


Dla starszych


Avatar. Legenda Aanga

Serial animowany, który zdobył wiele różnych nagród – np. dwie nagrody Emmy. Opowiada on o świecie podzielonym na cztery nacje: Królestwo Ziemi, Nomadowie Powietrza, Plemiona Wody i Naród Ognia.W każdej krainie żyją ludzie, zwani magami, mogący zapanować nad jednym żywiołem przypisanym swojemu ludowi. Ale raz na pokolenie, na przemian w każdym kraju, rodzi się Awatar, duch świata przybierający ludzką formę. Posiada on umiejętność nauki wszystkich czterech elementów, a jego zadaniem jest pilnowanie pokoju i równowagi na świecie. 


Legendy Korry

To również nagradzana animacja i nie mogło zabraknąć jej w zestawieniu najlepsze bajki na Netflixie. Serial o przyjaźni i uniwersalnych wartościach. Moje dzieciaki bardzo lubiły.


Hilda

Miłość do Hildy zaczęła się u nas od komiksu. Teraz dzieciaki tak samo kochają wersję komiksową, jak i animowaną. To historia losów niebieskowłosej dziewczyny, która opuszcza swój dom (dziką krainę pełną elfów oraz gigantów) i rusza w podróż do miasta Trolberg. Na miejscu poznaje nowych przyjaciół i spotyka tajemnicze stworzenia, które są dziwniejsze — a czasami bardziej niebezpieczne — niż się tego spodziewała. 


Pełnometrażowe


Jak wytresować smoka?

Właściwie to wszystkie części. Mimo że często bardzo przewidywalne, to niosące wiele ważnych przesłań. Pokazujący siłę przyjaźni i dbałość o relacje.


Klaus

Niektórzy powiedzą, że to historia świąteczna. A ja Wam napiszę, że bardzo uniwersalna, magiczna historia, którą można oglądać o każdej porze roku. O radości życia, przyjaźni i wierze w ludzi. Przepiękna.


Ekspres polarny

Jako że piszę ten wpis w okresie przedświątecznym, polecam Wam również tę animację. To historia 8-letniego chłopca, który zaczyna tracić wiarę w istnienie Świętego Mikołaja. Historia pokazująca moc wiary, magii i siłę przyjaźni.


Stalowy gigant

Wspaniała, mądra i wyciskająca łzy historia chłopca, który zaprzyjaźnia się z gigantycznym robotem przybyłym z nieznanych rejonów kosmosu. To przede wszystkim niezwykła historia przyjaźni, którą naprawdę każdy powinien poznać.


Mój sąsiad Tototoro i inne Studia Ghibli

A na koniec perełka. Animacja, którą moje dzieciaki oglądały już kilkadziesiąt razy. To cudowna historia pełna magii. Znajdziecie tu przede wszystkim niezwykłą więź między rodzeństwem i wiarę w to, co wydaje się być niemożliwe. Przy okazji polecam Wam wszystki animacje Studia Ghibli. Tak naprawdę mogłabym większość z nich umieścić w tym wpisie, ale byłby wtedy zdecydowanie za długi. Koniecznie jednak sprawdźcie produkcje Ghibli na Netflixie. My uwielbiamy.


Mustang z Dzikiej Doliny

Nominowany do wielu nagród i wielokrotnie nagradzany. Dziki mustang zostaje schwytany przez kowbojów i sprzedany kawalerii. Ogier próbuje za wszelką cenę odzyskać wolność.

Gdy zapytałam Was o najlepsze animacje na

Netflixie, wiele osób wskazało ten właśnie tytuł.


O Yeti!

Niezwykle przyjemna historia. Nastolatka Yi spotyka młodego Yeti na dachu apartamentowca, w którym mieszka ona i jej psotni przyjaciele.


Smok życzeń

Może nie ejst to dzieło wybitne, ale animacja bardzo przyjemna. Nastoletni Din tęskni za koleżanką z dzieciństwa. Pewnego dnia spotyka spełniającego życzenia smoka, który pokazuje mu możliwości, jakie daje magia.


A partnerem dzisiejszego wpisu jest marka Philips TV. To producent naszego telewizora, na którym oglądamy te wszystkie najlepsze bajki i animacje na Netflixie. Mamy model Philips 8506. To świetny wybór dla osób, które za niewygórowaną cenę poszukują sprzętu oferującego wszystkie funkcje modeli z wyższych półek. Mamy tutaj np. Ambilight (technologia dostępna tylko w telewizorach tej marki), dzięki któremu za telewizorem tworzy się kolorowa poświata, dająca wrażenie, jakby obraz wylewał się poza ekran. Jest to nie tylko widowiskowe, ale również sprawia, że podczas wieczornych seansów nasze oczy mniej się męczą, bo nie skupiamy wzroku na jednym jasnym punkcie, jakim jest ekran. 

W tym modelu mamy również Smart TV na systemie Android w wersji 10, gdzie znajduje się mnóstwo aplikacji, których nie mieliśmy w poprzednim telewizorze (np. Apple TV, Google Stadia czy Remote Play od Sony, które pozwalają grać zdalnie na konsoli oraz oczywiście platformy do oglądania filmów i seriali, jak chociażby Netflix czy HBO Go). Poza tym telewizor obsługuje takie formaty obrazu jak HDR10+, HLG, Dolby Vision oraz format Dolby Atmos, który odpowiada za przestrzenny dźwięk. Ma też wbudowany Asystent Google i współpracuje z Alexą, dzięki czemu możemy za pomocą komend głosowych włączać konkretne aplikacje albo wyszukiwać materiały w sieci. 

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź