Menu
zabawki

Najbardziej wielofunkcyjny prezent, jaki możecie kupić Waszemu dziecku – Good Wood

Jestem mega szczęśliwa, że w tym roku mogę Wam pokazać tak genialne propozycje prezentowe na Dzień Dziecka. Tylu wspaniałości na blogu jeszcze nie było. Dziś chciałabym przedstawić kolejną perełkę wśród zabawek. Choć zabawka to za mało powiedziane. To urządzenie, które – poza tym, że dziecko może się nim bawić – stymuluje jego rozwój i ma mnóstwo zastosowań.

Poznajcie bujak Good Wood.

Nie wiem, czy wiecie, ale rozwój motoryki dużej nie jest związany tylko z chodzeniem. Prawidłowy rozwój motoryki ma wpływ na mowę, naukę pisania, czytania, koordynację wzrokowo-ruchową, integrację sensoryczną czy rozwój orientacji przestrzennej. Im więcej pozwalamy dzieciom na swobodny ruch, tym bardziej wspieramy te procesy i poprawiamy ogólną sprawność ciała. A bujak Good Wood daje dziecku mnóstwo możliwości ruchu w domu i na świeżym powietrzu. Poza tym zabawa z bujakiem rozwija kreatywność, pomysłowość, niebanalne myślenie i wyobraźnię dziecka, a także uczy podejmować wyzwania, radzić sobie z emocjami czy oswajać lęki.

Bujak może być:

 • bujakiem 🙂

Good Wood081 prezent na Dzien Dziecka by . output_7VeMFM by .

 • drabinką do wspinania się

Good Wood001 prezent na Dzien Dziecka by . output_9guEs1 by .

 • równoważnią

output_lp1h8x by . output_Yz7MVS by .

 • także dla staregooutput_RWxWDm by .

 • huśtawką

output_qnMmCf by .

 • biurkiem, stolikiem, ladą sklepową, recepcją

Good Wood003 prezent na Dzien Dziecka by . Good Wood006 prezent na Dzien Dziecka by . Good Wood007 prezent na Dzien Dziecka by .

 • elementem bazy

Good Wood088 prezent na Dzien Dziecka by .

 • zjeżdżalnią

output_C2qIV5 by .

 • a nawet leżakiem dla starego

output_H04vAZ by .

Czy to jest bezpieczne? Wszystkie krawędzie bujaka są zaokrąglone, a powierzchnie wygładzone. Zakończenia płóz sąodpowiednio wyprofilowane, co zabezpiecza bujak przed zbyt dużym wychyleniem się i przewróceniem w trakcie bujania. Szczebelki są odpowiednio głęboko osadzone, aby zapobiec przygnieceniu małyc paluszków. Odległości między szczebelkami są odpowiednio dobrane, w celu uniknięcia wsadzenia nózki, czy rączki dziecka między szczebelki.

Czy bujak da się przewrócić?

Nie da się. 🙂

Równoważnia

Good Wood produkuje nie tylko bujaki. W ofercie mają też równoważnię dla starszych dzieci, która może być fajnym i nietypowym prezentem dla dzieci (ale i też dorosłych w różnym wieku). Równoważnia jest swego rodzaju małym przyrządem gimnastycznym. To, że rozwija zmysł równowagi, to na pewno się domyślacie, ale nie wiem, czy wiecie, że równoważnia kształtuje również mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę, kształtuje napięcie mięśniowe i stabilizacyjne funkcje mięśni głębokich. A to wszystko w czasie dobrej zabawy. Można z niej korzystać i w domu, i na dworze. A rodzicom polecam wskoczyć na równoważnię podczas oglądania ulubionego serialu.

 W tej chwilli równowaznie mozecie kupic w promocyjnej, bardzo obniżonej cenie. Jest dostępna w trzech wersjach kolorystycznych (czarna, szara i biała).

DSC_4589 by .

output_cK300p by . output_fFa0Qg by .

 

 

A teraz poznajcie Magdę, twórczynię bujaka i marki Good Wood.


KIM JESTEM?

Nazywam się Magdalena Godziszko i jestem mamą bliźniaków z oczami dookoła głowy, animatorką czasu wolnego i managerem życia rodzinnego. Wcześniej pracowałam jako lider projektów usprawniających produkcję i procesy, inżynier, z wieloletnim, międzynarodowym  doświadczeniem w zarządzaniu projektami.

Moją motywacją jest stworzenie marki, która da rodzicom możliwość mądrze wspierać naturalny rozwój dziecka i poczucie dobrze zainwestowanych pieniędzy. Chcę, aby produkty GOOD WOOD odpowiadały potrzebom świadomych rodziców, którzy dbają o rozwój dziecka zamierzony przez naturę, jego bezpieczne i estetyczne otoczenie oraz cenią sobie prostotę i funkcjonalność.

Stawiam na bezpieczeństwo, naturalne materiały, prostą formę, ale przede wszystkim doskonałą zabawę dla dzieci i dorosłych. To wszystko kryje się w nazwie firmy. GOOD – bo dobre, czyli bezpieczne i proste. WOOD – bo drzewo to naturalne tworzywo emanujące ciepłem, pozytywną energią.

JAK NARODZIŁ SIĘ POMYSŁ NA GOOD WOOD?

Pomysł na GOOD WOOD narodził się w trakcie urlopu macierzyńskiego, z potrzeby i chęci posiadania bujaka. Na początku miał to to być mebelek wykonany z pomocą rodziny, tylko na własne potrzeby. Szybko okazało się, że bujak to wyśmienita zabawa nie tylko dla najmłodszych, a pozytywne opinie najbliższych, ich wsparcie i pomoc zachęciły mnie do podjęcia wyzwania i stworzenia marki GOOD WOOD.

Będąc jeszcze w ciąży dużo czytałam na temat prawidłowego rozwoju dzieci i tego jak mądrze wspierać dzieci w ich naturalnym rozwoju.

Nowonarodzone dziecko jest zdolne jedynie do kontrolowania niektórych mięśni. Następnie dzieje się cud i dziecko kontroluje ruchy swojego ciała. Czy to nie jest wspaniałe i niezwykłe? Wniosek jest prosty – im więcej pozwolimy dzieciom na aktywność fizyczną, tym bardziej będziemy wspierali ich rozwój. Co więcej, ruch sprawia dziecku największą radość.

Właśnie dlatego powstało GOOD WOOD. Nasz bujak i wszystkie inne produkty powstały w celu wyśmienitej zabawy oraz mądrego wsparcia rozwoju dziecka.

27368796_210699946172425_1999601447859076922_o by . Kopia DSC09838 by .

A wracając do dzieci….

To właśnie od Janka i Franka wszystko się zaczeło. Dzięki nim odkryłam niszę. W trakcie poszukiwań nie znalazłam na polskim rynku produktu podobnego do BUJAKA GOOD WOOD, który  spełniłby moje oczekiwania.

Co więcej, Jaś i Franio są pierwszymi, którzy testują produkty, podpowiadają zmiany, nakreślają kolejne projekty. Robią to wszystko pomimo tego, że nie potrafią jeszcze mówić. To ich szczery uśmiech i radość malująca się na ich buziach świadczą o tym, że produkt jest wart uwagi.

CZYM WYRÓZNIAJĄ SIĘ PRODUKTY GOOD WOOD?

GOOD WOOD to polska marka, a nasze produkty są produkowane w zaprzyjaźnionym zakładzie stolarskim.

Wszystkie nasze produkty służą nie tylko dobrej zabawie, ale przede wszystkim wspierają naturalny rozwój dziecka, o czym pisałam więcej wcześniej.

Co więcej, coraz częściej jesteśmy doceniani za dobre wzornictwo, czyli tzw. design. Cenimy sobie jakość wykonania, stawiamy na bezpieczeństwo, naturalne materiały i prostą formę. Nasze produkty mają służyć na lata, dlatego też stawiamy na monochromatyczne kolory.
Z chwilą, kiedy dziecko staje się poważnym uczniem, pastelowe kolory i słodkie dekoracje przestają idealnie pasować. Produkty GOOD WOOD mają komponować się z każdym wnętrzem, czyniąc je ciekawym, ale jednocześnie spokojnym i spójnym.

To wszystko kryje się w motto, które nam przyświeca:

Wierzymy, że mądre wspieranie rozwoju dziecka zamierzonego przez naturę jest najlepszą rzeczą, jaką można mu podarować. Dlatego powstało GOOD WOOD.

JAK WYGLĄDA MOJA PRACA?

Obecnie moim głównym zajęciem jest nadążanie za 20-miesięcznymi bliźniakami, co wcale nie jest łatwe. ?  Chłopcy nie lubią nudy, więc wymyślanie sposobów na kreatywne spędzanie czasu to moja codzienność. GOOD WOOD – to praca w trakcie drzemek i wieczorami oraz nieocenione wsparcie męża, rodziny i znajomych.

Pomysły – ciągle przychodzą nowe. Nie potrafię do końca tego wytłumaczyć, to tak jakby moja kreatywność ciągle się rozwijała. Podobno tak to jest, że im więcej się jej używa, tym łatwiej jest później tworzyć. Czuje się jakbym ciągle odkrywała jej nowe pokłady, a to jest wspaniałe uczucie.  Myślę, że to Janek i Franek są moją największą inspiracją. Na przykład logo zaprojektowałam na spacerze gdy spali. Często też bywa tak, że widzę co aktualnie ich interesuje i jakie są ich potrzeby, i tak powstają nowe pomysły. Trochę gorzej ze znalezieniem czasu na ich realizacje – lista jest długa.


Produkty Good Wood możecie zamówić na ich fanpage’u – Good Wood Poland. Nawet jeżeli teraz nie chcecie zamawiać jeszcze bujaka, to myślę, że warto go oberwować, bo wierzę, że w głowie Magdy rodzi się kolejny genialny pomysł.

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

8 komentarzy

 • MK
  12 października 2019 at 01:59

  Hej,
  a ja mam pytanie z innej beczki… Jak się spisuje hamak/huśtwa widoczny na jednym ze zdjęć w tle? Wygodny? Gdzie zakupiony? Warto?
  Zastanawiam się nad takim a salonie

  Odpowiedz
 • Edyta
  27 listopada 2018 at 21:02

  Witam czy jest możliwość kupna Bujaka

  Odpowiedz
 • Olga
  11 maja 2018 at 11:48

  Jak zrobiłaś ladę? Bo nie mogę sobie tego wyobrazić…

  Odpowiedz
  • Wiola Wołoszyn
   11 maja 2018 at 11:50

   Lada jest dodatkowym elementem. 🙂 Są trzy – bujak, drabinko-zjeżdżalnia i lada.

   Odpowiedz
 • Szyciownik
  10 maja 2018 at 13:40

  Cześć,
  Ale ekstra sprawa. To super, że wspierasz tak cudowne polskie pomysły!
  Pozdrawiam serdecznie,
  Kasia

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź