Menu
zabawki

Prezent na Dzień Dziecka – genialne nowości od Kapitana Nauki

Już pewnie poszukujecie prezentów na Dzień Dziecka. Widzę to po przeszukiwaniu na blogu kategorii Zabawowo. Pewnie nie wiecie, co ostatecznie wybrać. Niestety, nie pomogę. A pewnie nawet utrudnię to zadanie. Przyszło bowiem do mnie 1,5 miesiąca temu kilka pięknych nowości od Kapitana Nauki. Jestem pod wrażeniem tego zestawienia. Myślę, że każdy z Was znajdzie tutaj coś fajnego. A nawet jeżeli już macie wybrany prezent dla dziecka, to warto przejrzeć te propozycje. Są niedrogie, a naprawdę genialne!

Dla malucha (do 3 lat)

Książeczki kontrastowe

Książeczki kontrastowe to rzecz, którą powienien mieć w swojej biblioteczce każdy maluszek. Może wiecie, może nie, ale niemowlęta widzą zupełnie inaczej niż my. Ich wzrok dopiero się rozwija. Widzą kontrastowe barwy i to na nich skupiają wzrok. Kapitan Nauka wypuścił dwie nowe książeczki kontrastowe – ze zwierzętami i z elementami pokoju malucha. Dzięki tej części o zwierzętach, dzieci nie tylko poznają zwierzęta (warto przy okazji naśladować przy dziecku odgłosy, jakie wydają te zwierzęta), ale również poznają elementy charakterystyczne dla tych zwierząt: sowa – duże oczy, krowa – łaty itp.

Kapitan Nauka018Prezent na Dzien Dziecka by .

Książeczka kontrastowa. Pokój malucha

Do kupienia tutaj – Książeczka kontrastowa. Pokój malucha

Kapitan Nauka022Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka023Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka024Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka025Prezent na Dzien Dziecka by .

Książeczka kontrastowa. Zwierzęta

Do kupienia tutaj – Książeczka kontrastowa. Zwierzęta

Kapitan Nauka026Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka019Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka020Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka021Prezent na Dzien Dziecka by .

Układanki/puzzle dla malucha

Do tej pory jedynymi sensownymi puzzlami dla maluszków były te od Djeco. A tu proszę. Właśnie pojawiła się dla nich naprawdę mocna konkurencja. Konkurencja na tyle mocna, że jakością nie ustępuje Djeco, a jest tańsza od nich. Kapitan Nauka wypuścił właśnie dwie serie. Jedna dla najmłodszych maluchów (2- i 3-elementowa), a druga dla nieco starszych (po angielsku). Co prawda przy tej po angielsku również jest podane, że nadają się dla dzieci od 1 do 3 roku życia, ale według mnie również starsze przedszkolaki, które zaczynają swoją przygodą z językiem angielskim, będą nimi zachwycone. Karton jest naprawdę gruby, mocny, a ilustracje proste, bardzo czytelne dla dziecka i ładne. Puzzle pozwalają nie tylko ćwiczyć motorykę małą i umiejętności manualne. Dziecko przede wszystkim rozwija myslenie logiczne, szuka powiązań i zalezności między obrazkami, uczy się wyciągać wnioski.

Kapitan Nauka032Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka043Prezent na Dzien Dziecka by .

Układanki malucha. Co pasuje?

Dzieci szukają rozwiązań, zastanawiają się do czego pasuje. Do puzzla z tortem ze świeczkami dziecko ma za zadanie doczepić z jednej strony tort, z drugiej świeczki. Do rybki w akwarium należy doczepić i rybkę, i akwarium. W tym zestawie puzzle są trzyelementowe.

Do kupienia tutaj – Układanki malucha. Co pasuje?

Kapitan Nauka042Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka041Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka039Prezent na Dzien Dziecka by .

Układanki malucha. Znajdź zwierzę

Maluch poznaje zwierzęta i ich naturalne środowisko. Uczy się dopasowywać zwierzaka do miejsca, w którym żyje i w którym najczęściej może go spotkać. Puzzle są dwuelementowe.

Do kupienia tutaj – Układanki malucha. Znajdź zwierzę

Kapitan Nauka034Prezent na Dzien Dziecka by .

DSC_9049 by .

Układanki malucha. Kształty

Pierwsza przygoda z kształtami. Dziecku uczy się dostrzegać kształty w swoim otoczeniu. Pojawiły się tutaj nie tylko najprostsze figury geometryczne. Są też np. strzałki czy krzyżyki. Puzzle są dwuelementowe.

Do kupienia tutaj – Układanki malucha. Kształty

Kapitan Nauka035Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka036Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka037Prezent na Dzien Dziecka by .

Układanki malucha. Angielski. Kolory

Trzyelementowe puzzle uczące dziecko kolorów po angielsku. Jeżeli dziecko nie zna ich jeszcze po polsku, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy uczyli je najpierw kolorów po polsku. Nazwa koloru została zapisana takim kolorem, jaki oznacza. Jednak tak małe maluchy nie potrafią jeszcze czytać i nie będą kojarzyły napisu z jego odpwiednikiem słownym, a właśnie z kolorem (obojętnie czy po polsku, czy po angielsku). Puzzle są trzyelementowe. Z jednej strony dziecko przyczepia jakiś przedmiot nieożywiony, z drugiej coś ze świata natury (rośliny, zwierzęta).

Do kupienia tutaj – Układanki malucha. Angielski. Kolory

Kapitan Nauka046Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka047Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka010Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka011Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka012Prezent na Dzien Dziecka by .

Układanki malucha. Angielski. Zwierzęta

Trzyelementowe puzzle pokazujące bogactwo gatunków. Mamy tu np. krowę w czarne.i krowę w brązowe łaty, rybę błękitną (rekina) i rybę granatową, psa kundelka i psa rasowego. Dziecko przy okazji poznaje proste, jednosylabowe nazwy zwierząt po angielsku.

Do kupienia tutaj – Układanki malucha. Angielski. Zwierzęta

Kapitan Nauka045Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka048Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka013Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka015Prezent na Dzien Dziecka by .

Układanki malucha. Angielski. Liczby

Puzzle dwuelementowe dla maluchów, które uczą się liczyć. Dziecko liczy rzeczy na obrazku, a potem doczepia cyfrę. Ułatwieniem jest też to, że cyfra i przedmioty do policzenia znajdują się na tle o takim samym kolorze.

Do kupienia tutaj – Układanki malucha. Angielski. Liczby

Kapitan Nauka044Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka050Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka017Prezent na Dzien Dziecka by .

Seria książeczek 100 pierwszych słówek

Mega fajna rzecz. Zazwyczaj wszystkie słowniki obrazkowe dla maluchów to były duże, nieporęczne książki. A tymczasem Kapitan Nauka stworzył trzy małe książeczki zawierające mnóstwo naprawdę świetnych ilustracji.

DSC_9085 by .

 

100 pierwszych słówek. Zwierzęta

Zwierzęta zostały podzielone na ekosystemy. Dziecko poznaje nie tylko zwierzęta, ale też środowisko, w jakim żyją. Jedna rozkładówka to jeden ekosystem. Mamy tu np. wieś, las, góry, Afrykę, Antarktydę itp.

Do kupienia tutaj – 100 pierwszych słówek. Zwierzęta

Kapitan Nauka073Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka074Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka075Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka076Prezent na Dzien Dziecka by .

100 pierwszych słówek. Pojazdy

I tu również mamy fajne podziały. Dziecko dowiaduje się, jakie pojazdy może spotkać na wsi, a jakie w mieście, jakie w powietrzu, a jakie pod wodą. Znajdzie też podstawowe nazwy elementów pojazdów.

Do kupienia tutaj – 100 pierwszych słówek. Pojazdy

DSC_9089 by .

Kapitan Nauka070Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka071Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka072Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka002Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka003Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka004Prezent na Dzien Dziecka by .

100 pierwszych słówek. W domu i ogrodzie

Zakochałam się w tych ilustracjach. Dziecko w tej książeczce poznaje wyposażenie domu według pomieszczeń, a także nazwy owoców, warzyw czy narzędzi ogrodowych.

Do kupienia tutaj – 100 pierwszych słówek. W domu i ogrodzie

DSC_9086 by . DSC_9087 by . DSC_9088 by .

Kapitan Nauka005Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka006Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka007Prezent na Dzien Dziecka by .

Dla starszaka (4+)

100 zabaw z piłką nożną

Coś dla małego fana piłki nożnej. Zestaw sprawdzi i u przedszkolaków, i u wczesnoszkolniaków. W zestawie znajduje się 50 dwustronnych kart z przeróżymi zabawami, zadaniami, łamigłówkami, labiryntami i zagadkami. Do kart dołączony jest pisak suchościeralny. Zabawa może więc nie miec końca. 🙂 Poza kartami z pisakiem, w zestawie znajduje się też książeczka z poradami i zadaniami dla dzieci. Zestaw na pewno sprawdzi się świetnie jako prezent na Dzień Dziecka. Tym bardziej, że już wkrótce Mundial.

Do kupienia tutaj – 100 zabaw z piłką nożną

Kapitan Nauka027Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka028Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka029Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka030Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka031Prezent na Dzien Dziecka by . output_GyQ0n9 by .

output_ApriaU by . output_M3uxyH by .

Gry planszowe

Przed świętami pokazywałam Wam świetne gry od Kapitana Nauki. Teraz wyszły kolejne trzy perełki. Musicie wiedzieć, że wszystkie (te, które pokazywałam wcześniej i te teraz) otrzymały wyróżnienie w kategorii Zabawka Roku 2018 w konkursie organizowanym przez Zabawkowicz.pl.

Zwierzaki bystrzaki

Przed świętami Bożego Narodzenia pokazywałam Wam Spostrzegawczość z kamelonem Leonem. Tym razem Kapitan Nauka wydał grę ćwiczącą spostrzegawczość, w której równiez możemy odnaleźć kameleona. Ale nie tylko jego. Pojawiło się też wiele innych, egzotycznych zwierząt. Zwierzaki bystrzaki to nie tylko jedna gra. W instrukcji dołączonej do gry, znajdziecie aż 11 wariantów przeróznych gier ćwiczących spostrzegawczość, skupienie i koncentrację. Gra przeznaczona jest dla dzieci od piątek roku życia.

Do kupienia tutaj – Zwierzaki Bystrzaki

Kapitan Nauka054Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka055Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka056Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka058Prezent na Dzien Dziecka by .

Zegar

W przypadku Kameleona gier było 11, Zegar ma ich aż 12! Gra świetnie wprowadza dziecko w posługiwanie się zegarkiem i odczytywanie godzin. Dziecko nie musi mieć wcześniej żadnego przygotowania. Wystarczy, że rozpoznaje liczby. Resztę załatwi sama gra. Jeżeli dziecko zaczyna dopiero swoją przygodę z zegarkiem, zaczynamy od pierwszych wariantów gry, które sąjprostsze. Wyższe wariatny to wyższy poziom. Bardzo solidne wykonanie i świetne ilustracje. Polecam, jeżeli nauka posługiwania się zegarem jeszcze przed Waszymi dziećmi. Gra przeznaczona jest dla dzieci od piątego roku życia.

Do kupienia tutaj – Zegar

Kapitan Nauka051Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka052Prezent na Dzien Dziecka by . Kapitan Nauka053Prezent na Dzien Dziecka by .

Polska

I na koniec perełka. Nasz hicior. Gra o Polsce. Jasiek wciąż ma fioła na punkcie podróży, więc ta gra okazała się strzałem w dziesiątkę. W grze nie liczy się tylko wiedza, ale również spostrzegawczośc, refleks, czy po prostu szczęście. Gra zawiera wiele pytań z zakresu historii, geografii i przyrody. Grając (a przy tym świetnie się bawiąc) dziecko poznaje nasz kraj, zabytki, ciekawe miejsca mapie. Gra przeznaczona jest dla dzieci od piątek roku życia.

Do kupienia tutaj – Polska

 

DSC_9078 by . DSC_9079 by . DSC_9082 by . DSC_9083 by . DSC_9084 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

3 komentarze

 • J.J.
  20 maja 2018 at 14:55

  Super pomysły 🙂 ja planuję kupić książkę „Był sobie szczeniak: Ellie” 🙂

  Odpowiedz
 • J.
  10 maja 2018 at 22:47

  Fajne propozycje. Takie wesołe i kolorowe :).

  Odpowiedz
 • Szyciownik
  9 maja 2018 at 10:50

  Cześć,
  Uważam, że to świetne prezenty. Łączą i zabawę i naukę. Muszę je pokazać znajomym, aby podobne zakupili swoim chrzesnikom 🙂
  Pozdrawiam,
  Kasia

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź