Menu
książki / książki dla dorosłych / książki dla dzieci

Książka, dzieki której odkryjecie z dziećmi świat dobrej muzyki sprzed lat

Rynek wydawniczy w Polsce obserwuję od kilkunastu lat. Szczególnie bliski jest mi rynek książki dziecięcej. Kojarzę praktycznie wszystkie nowości i staram się pokazywać na blogu te, które według mnie są wartościowe. Rzadko kiedy pomijam te, które chciałabym upchnąć (bo już swobodnie nie da się ich wkładać od dawna) na półkach. Jakie więc było moje zdziwienie, kiedy napisało do mnie wydanictwo Tata Robi Książki z propozycją zrecenzowania tytułu “Ilustrowana historia rocka”. No jak ja mogłam ją przegapić?!


Niespodzianka!

Od wydawnictwa Tata Robi Książki dostałam 30% zniżki na wszystkie ich książki.

Kod: WWROCK

Kod działa do 6 grudnia

Sklep Tata Robi Książki


Rocka kocham odkąd pamiętam. Co prawda w podstawówce kochałam się w Nicku Carterze z Backstreet Boys, jak większość dziewczyn ze szkoły, a potem chciałam być tak przebojowa jak dziewczyny ze Spice Girls. Ale już w połowie mojej edukacji w szkole podstawowej mój gust muzyczny nieco się zmienił. I od tego czasu moja miłóść do rocka jest tak samo gorąca i żaden inny gatunek muzyczny nie przerwał ze mną próby czasu, tylko rock.

Jakie więc było moje zdziwienie, gdy w mailu zobaczyłam informację o “Ilustrowanej historii rocka”. No przecież to jest coś dla mnie! No i dla moich dzieci, rzecz jasna.

“Ilustrowana historia rocka” to książka stworzona przez Hiszpankę – Susana Monteagudo, przetłumaczona przez Krzysztofa Halicza. To też ciekawa historia. Udało mi się doczytać, że Krzysztof trafił na jej hiszpańskojęzyczne wydanie na wakacjach w hiszpańskiej Walencji. Jego żona była wtedy w ciąży z małą Józefiną. Krzyśkowi książka spodobała się tak bardzo, że postanowił przetłumaczyć książkę dla jego córki, która niedługo miała pojawić się na świecie. I jestem mu bardzo wdzięczna za to, że wpadł na taki pomysł.

Już sama okładka przyciąga. Żółta, energetyczna, z prostymi, infografikowymi ilustracjami. Książka przepełniona jest wiedzą przedstawioną w niezywkle przystępny sposób. Na każdej rozkładówce znajdziemy inne, ciekawe informacje – m.in. o najważniejszych zespołach, piosenkach, albumach, podgatunkach muzycznych, subkulturach związanch z muzyką rockową, instrumentach, urządzeniach do słuchania muzyki na przestrzeni lat, czy kobietach w świecie rocka.

W “Ilustrowanej historii rocka” nie brakuje również informacji teoretycznych. Możemy dowiedzieć się, jak rozwój technologii wpłynął na rozwój muzyki rockowej, przeczytac o tym, jak wygląda skład typowej kapeli, czy poznać sylwetki wybitnych artystów rockowych, którzy już nie żyją.

Ogromną rolę grają tu przede wszystkim ilustracje, stworzone przez Luisa Demano. Można powiedzieć, że “Ilustrowana historia rocka” jest zbiorem infografik. Dzięki temu jest bardzo oryginalna i przejrzysta. Czyta się ją niezwykle intuicyjnie. Taka forma ilustracji dodatkowo zachęca do częstego przeglądania i czytania. Moje dzieciaki bardzo ją lubią.

W “Ilustrowanej historii rocka” nie znajdziecie nudnych opisów, czy suchych notek biograficznych. Znajdziecie za to krótkie, treściwe informacje w ciekawej dla dziecka, lekkiej formie. To jednak nie jest ksiązka przeznaczona jedynie dla dzieci. Myślę, że zachwyci również starsze osoby, których serduszko puka w rytmie rocka. Dla mnie to taka sentymentalna podróż do czasów młodości. Czasów, kiedy to muzyka miała na mnie ogromny wpływ, kształtowała mój gust, moje poglądy, moją postawę. Bardzo Wam polecam.

Do kupienia tutaj – Ilustrowana historia rocka

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź