Menu
książki / książki dla dzieci

Komiks GIGANT, czyli to, co lubią czytać nawet te dzieci, które czytać nie lubią

Niedawno Alicja z bloga Mataja.pl opublikowała u siebie post o tym, że Dzieci przestają czytać dla przyjemności. Dzieje się to zazwyczaj w okolicy dziewiątych urodzin. Tak się składa, że mam w domu na stanie taki dziewięcioletni egzemplarz i potwierdzam, że wpasowuje się w tę regułę. Mimo że praktycznie od narodzin kochał książki i przez ostatnie lata kochał książki, a czytanie było jego ulubioną formą aktywności, jakiś czas temu coś zaczęło się psuć.

Nie będe wnikać skąd to się wzięło, choć myślę, że kanon lektur miał w tym duży swój udział. W każdym razie nie zniechęciło mnie to do kupowania coraz to nowszych pozycji dla dzieciaków w jego wieku. Kiedyś rzucał się na każdą nową paczkę z książkami. Teraz mistrzowsko je olewał, jak na prawie nastolatka przystało. Zauważyłam jednak, że jest pewien typ książek, po które sięga zawsze – komiksy. To mi o czymś przypomniało.

Gdy ja byłam w wieku wczesnoszkolnym, to nie dało się mnie oderwać od książek. Kochałam wszystkie. I te z obrazkami, i te bez. Te grube, i te cienkie. Te dla młodszych dzieci, i te dla nieco bardziej wymagających czytelników. Nie przepadałam jednak za komiksami. Do czasu, gdy nie poznałam komiksów z serii GIGANT.

„Gigant Poleca” jest największą serą komiksową, jaka ukazała się w Polsce. Wszystkie wydane do tej pory historyjki liczą ponad 60 tysięcy stron.„Gigant Poleca” dostępny jest na naszym rynku od 1992 r. (kiedy to miałam 6 lat!). Wtedy wydawany był jako „Komiks Gigant”. 

I właśnie historia zatoczyła koło. Mój dziewięciolatek zaczytuje się w GIGANTACH od kilku miesięcy. Były z nami na każdym wakacyjnym wyjeździe, zwiedziły nawet Korsykę. Są czytane bez przerwy. Pamiętam, że ja, gdy byłam dzieckiem, musiałam czekać na każdy kolejny numer. Teraz dzieciaki mają lepiej – wybór GIGANTÓW jest znacznie większy – jest GIGANT Poleca, GIGANT Mamut, MegaGiga. Poza tym można też dostać archiwalne numery. Poleam Wam też skorzystać z prenumeraty. Wszystkie dostępnego numery możecie znaleźć tutaj – komiks GIGANT


Ważne!

W 2022 roku będzie aż 8 wydań GIGANT Poleca. Całoroczna prenumerata to tylko 87,92 zł (wraz z kosztami wysyłki)!

Prenumeratę możecie zamówić tutaj – prenumerata GIGANT

Poza tym 100 pierwszych osób, które wykupią roczną krajową prenumeratę od nr 1/22 (8 wydań) w cenie 87, 92 zł, otrzymają prezent w postaci jednego egzemplarza Gigant poleca extra nr 1/2021 (Agenci i detektywi) lub Mamut Mega Giga.


Mam wrażenie, że te nowe przygody są teraz jeszcze bardziej odjechane i wciągające niż kiedyś. Oczywiście nie brakuje w nich Kaczora Donalda, Gogusia, Sknerusa McKwacza, Hyzia, Dyzia i Zyzia. Ale są tez takie tajemnicze postacie jak Superkwęk czy Straszliwi Bracia Be.

Giganty po tych niemal trzydziestu latach wciąż trzymają poziom. Są bardzo dynamiczne, zabawne, nie można się od nich oderwać. W najnowszych numerach nie brakuje niesamowitych przygód o poszukiwaniach skarbów, podróżach w kosmos, superbohaterach, wynalazkach, podróżach w czasie, a także o codziennym życiu w Kaczogrodzie.

Ta seria to przjemność nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Dzieciaki wciągnie w nowe historie, zadba o nowe doświadczenia, a także zachęci do czytania te, które z książkami nie do końca się lubią. Dorosłych z kolei przeniesie w świat nostalgii, wspomnień, beztroskiego dzieciństwa.

A już wkrótce, bo 24 listopada, pojawi się ten GIGANT.

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

2 komentarze

 • Emilia
  19 listopada 2021 at 14:17

  Moja córka też uwielbia komiksy, dla dziewczynek polecam Rollergirl❤️ A ja z pytaniem o ten piękny dywan koc niebieski???? 🥰🥰😍😍😍

  Odpowiedz
  • Wiola Wołoszyn
   19 listopada 2021 at 14:24

   Rollergirl tez znamy. <3 A ten koc to koc z wełny czesankowej. Dostałam kiedyś na urodziny. 🙂

   Odpowiedz

Napisz odpowiedź