Menu
książki / książki dla dzieci

Książki udowadniające moc marzeń i wyobraźni

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.

Albert Einstein

Znamy wielu znanych ludzi, którym udało się odnieść sukces robiąc to, co kochają. Ludzi, którym praca sprawia przyjemność. Którzy się w niej realizują, wyrażają siebie i dzięki niej spełniają swoje marzenia. Jak to zrobili? Jak udało im się połączyć pasję z pracą? I przede wszystkim – jak pokazać dzieciom, że mogą zmieniać świat po swojemu?

A znacie serię Mali WIELCY? Dzięki niej dzieciaki poznają biografie znanych ludzi w atrakcyjnej dla nich formie, dostosowanej do ich wieku. Przekonać się, że każde z nich było kiedyś dzieckiem i miało marzenia, których nie porzuciło. Seria udowadnia, że dzięki pasji, wytrwałości i odwadze można osiągnąć niemal każdy cel.  Wszystkie tytuły z serii zaszczepiają wiarę w siebie i w swoją pomysłowość.

O tej serii Mali WIELCY pisałam już kilkukrotnie. Do tej pory ukazało się 12 części: o Stephenie Hawkingu, Marii Skłodowskiej-Curie, Fridzie Kahlo, Coco Chanel, Audrey Hepburn, Astrid Lindgren, Stevie Jobsie, Martinie Lutherze Kingu, Agathcie Christie, Karolu Darwinie, Marii Montessori i Johnie Lennonie. A 17 listopada swoją premierę będą miały dwa nowe tytuły: o genialnym Albercie Einsteinie i niesamowitej Marilyn Monroe.

Ukaże się również inna nowość wydawnictwa Smartbooks – Supermoce sztuki. Fantastyczna historia sztuki dla dzieci. Dzięki niej dzieciaki poznają dzieje sztuki, wielkich artystów i artystki, światowe arcydzieła i zrozumieją moc sztuki oraz supermoce ich twórców.

Ale już teraz, przedpremierowo możecie je zamówić na stronie wydawnictwa Smartbooks – Smartbooks.


Niespodzianka!

Od wydawnictwa Smartbooks dostałam rabat obniżający ceny wszystkich ich książek o 10%. Kod:SMART10

Kod działa do 14 listopada włącznie

Pamiętajcie o prezentach świątecznych. 🙂


Mali WIELCY. Albert Einstein

Albert urodził się w małym niemieckim mieście, w rodzinie żydowskiej. Jako dziecko miał opóźniony rozwój mowy i bardzo długo nie mówił. Był jednak bardzo ciekawy świata, a jego ulubioną zabawką był kompas otrzymany od ojca. Albert chciał się dowiedzieć, jak to działa. Szkoła była dla niego koszmarem. Po powrocie do domu spędzał czas na pogłębianiu swojej nauki, ale na własnych zasadach. Zafascynowany był matematyką i fizyką, próbował samodzielnie udowadniać różne teorie. Już jako nastolatek opublikował swoją pierwszą pracę naukową. Po ukończeniu studiów ciężko było mu znaleźć pracę, jednak to nie zabiło jego miłości do nauki. Wkrótce seria jego artykułów ujrzała światło dzienne i na zawsze zmieniła nasze myślenie o wszechświecie. W 1921 r. za swój wkład w naukę Albert otrzymał Nagrodę Nobla. Jego odkrycia inspirują naukowców do dziś.

Do kupienia tutaj – Mali WIELCY. Albert Einstein

Mali WIELCY. Marilyn Monroe

Marilyn urodziła się jako Norma Jeane Mortenson. Gdy miała 7 lat, jej mama zachorowała i mała Norma spędziła większość młodzieńczych lat w sierocińcach i rodzinach zastępczych. Już wtedy kochała kino. Marzyła, by zostać aktorką. W wieku 16 lat poślubiła swojego sąsiada. Szybko jednak zrozumiała, że to nie była najlepsza decyzja. Gdy zaczęła pracować na linii montażowej w fabryce samolotów, zauważył ją fotograf, który robił zdjęcia kobietom pracującym. Pomógł jej on rozpocząć karierę modelki. Marilyn zaczęła również studiować i zapisała się na zajęcia teatralne. Od 1950 roku stale pracowała w filmach. Była coraz bardziej rozpoznawalna, a świat ją pokochał. Przed trzydziestką założyła własną wytwórnię filmową, a w 1962 roku na ceremonii wręczenia Złotych Globów otrzymała nagrodę dla ulubionej aktorki filmowej na świecie.

Do kupienia tutaj – Mali WIELCY. Marilyn Monroe

Supermoce sztuki. Fantastyczna historia sztuki dla dzieci

Pięknie wydana książka, która udowadnia, że artystki i atryści mają supermoce. Jak superbohaterowie i superbohaterki. Dzięki swoim supermocom poruszają nas, dają do myślenia, sprawiają, że się śmiejemy, płaczemy, marzymy, dorastamy, a przede wszystkim czynią nas lepszymi ludźmi.

To nie kolejna książka o sztuce dla dzieci. O nie, nie. Tym razem zostajemy wciągnięci w iście kryminalną historię, gdzie lord Alfa i madame Omega, złoczyńcy podróżujący w czasie, planują zniszczyć wszystko, co piękne. Nie wiedzą jednak, że mają do czynienia z bohaterami posiadającymi supermoce. O na przykład taki van Gogh potrafi przemieniać rzeczywistość w eksplozję jaskrawych linii i żywych kolorów, Botticelli zmienia wrogość i chaos w dobroć i harmonię, Munch potrafi czytać w myślach ludzi i odkrywać ich najbardziej wstydliwe sekrety, a de Goya potrafi rozszyfrować każdego, jest wnikliwym obserwatorem i swoich modeli odziera zarówno z szat, jak i z pozorów.

To książka, która zainteresuje każde dziecko. I jestem przekonana, że dzięki niej dzieciaki zapamiętają więcej faktów o wielkich artystach. Brawo za pomysł, formę i wykonanie!

Do kupienia tutaj – Supermoce sztuki

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź