Menu
gadżety / lifestyle / Rzeczy / Życie

Genialna platforma edukacyjna dla dzieci

Na mojej grupie, „Fajni rodzice by Wiola Wołoszyn” często pytacie o gry i aplikacje edukacyjne dla dzieci. Przyznaję, że sama zastanawiałam się, czy istnieje strona, na której dzieciaki mogłyby szlifować swoje umiejętności i wiedzę z różnych przedmiotów. Szczególnie wtedy, gdy łapie ich przeziębienie, siedzą w domu i włącza im się mamoza, a ja muszę pracować. Marzyłam o tym, aby włączyć im grę/aplikację, dzięki której spędzą ten czas nieco bardziej produktywnie i pozwolą matce zająć się swoimi obowiązkami. I wtedy napisała do mnie platforma edukacyjna Pszczółka. W dzisiejszym wpisie chciałabym Wam pokazać platformę, którą polubią nie tylko dzieciaki, ale i rodzice sceptycznie nastawieni do wprowadzania dzieci w świat nowych technologii.

Na pewno na ten wpis trafią osoby, które są absolutnymi przeciwnikami pokazywania dzieciom telefonu, tabletu czy komputera. Które chciałyby zarzucić mi, że powinnam zająć się dziećmi, gdy są w domu. Szanuję Wasze zdanie, ale się z nim nie zgadzam. To nie telefony czy komputery ogłupiają dzieci, nie wywołują agresji, nie prowadzą do alienacji i braku zainteresowania światem zewnętrznym. Nie szukajcie winy w nowych technologiach, a w nieumiejętnym korzystaniu z tych narzędzi. W tej kwestii rodzic powinen pokazać dzieciakom, jak mądrze i bezpiecznie mogą wykorzystywać je do pracy, nauki i zabawy. Najważniejsze w tym wszystkim jest znalezienie złotego środka, co wcale nie jest takie trudne. Szczególnie wtedy, gdy mamy do dyspozycji tak świetne, przemyślane narzędzia jak np. platforma Pszczółka.

Pszczółkę możecie poznać pod adresem www.pszczolka.online. Została ona stworzona z myślą o rozwinięciu wszystkich podstawowych umiejętności – czytania, pisania, liczenia i posługiwania się językami obcymi. Powstała we współpracy z pedagogami i pedagogami specjalnymi. Obecnie dostępne są w aplikacji: ćwiczenie czytania, matematyka, język angielski, niemiecki i hiszpański.

Aplikacja została dostosowana do potrzeb każdego ucznia, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z dysleksją. Pszczółka jest dostosowana również do dzieci obcojęzycznych, uczących się języka polskiego jako obcego. Myślę, że to ważna informacja np. dla uczniów z Ukrainy, którzy przebywają teraz w Polsce.

card_giftcard

NIESPODZIANKA

Do 31.12. trwa promocja świąteczna, dzięki której można uzyskać roczną licencję w cenie półrocznej
(180 zł zamiast 250zł).
Kupon znajdziecie tutaj:
pszczolka.online/kupon-podarunkowy
Zakup jednej licencji gwarantuje dostęp do wszystkich przedmiotów.

Obecnie z Pszczółki korzysta już ponad 500 szkół i 300 tys. użytkowników z wielu krajów (m.in. Polski, Czech, Szwecji, Izraela). Jest dostępna pod adresem www.pszczolka.online oraz w wersji mobilnej na urządzenia z Androidem.

Genialnym rozwiązaniem jest to, że wszystkie zadania można dostosować do indywidualnych potrzeb dziecka poprzez zmianę trudności i ustawień oraz przez zmianę wielkości czcionki, pogrubienie co drugiej sylaby, zmianę koloru tła itp. Świetnym motywatorem do rozwiązywania zadań jest zbieranie punktów (plastrów miodu). Punkty dzieciaki mogą wymieniać na nagrody (gry, naklejki zwierząt).

Bardzo spodobało mi się również to, że rodzice dostają mailem raport o tym, jakie zadania dziecko wykonało, jak mu poszło. Dzięki temu stale możemy monitorować poziom umiejętności dziecka obserwując go na wykresie. Dostajemy również podpowiedzi, jak edytować ćwiczenia, jak je zmieniać, usuwać. Brane są pod uwagę także subiektywne odczucia dziecka na temat ćwiczeń, poprzez możliwość ich oceniania po ich wykonaniu.  

Dodatkowo w przedmiocie ćwiczenie czytania istnieje możliwość przeprowadzenia diagnostyki, dzięki której można określić nad czym należy popracować z dzieckiem w przyszłości. Na jej podstawie program stworzy specjalny zestaw ćwiczeń dla danego ucznia.

Oprócz tego, że gry i zadania w Pszczółce są świetną zabawą dla dziecka, to zapewniają mu rozwój na wielu przeróżnych płaszczyznach. Program został stworzony przez zespół specjalistów w taki sposób, żeby dziecko, wykonując kolejne ćwiczenia podnosiły wiarę we własne umiejętności, a przy okazji – w siebie.

Moje dzieciaki bardzo polubiły Pszczółkę. Myślę, że nie traktują jej jako strony do nauki, tylko jako platformę z ciekawymi grami, w których mogą się sprawdzić. Spodobały im się głównie te ćwiczenia, które opierają się na różnego rodzaju grach. Bardzo lubią również te, w których mogą nagrać swoją wymowę i porównać z lektorem. Co ważne – żadna z gier nie jest na czas. To bardzo ważne dla moich dzieci. Dla mnie również. Zawsze gry na czas mnie denerwowały, stresowały i demotywowały. Wszystkie zadania w Pszczółce dzieci mogą rozwiązywać w swoim tempie.

A za co ja polubiłam Pszczółkę? Przede wszystkim za to, że dzieciaki chcą z niej korzystać. Poza tym jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze, więc dzieci w wieku moich same mogą sobie dobierać zadania. Jaśkowi (lat 10) na pewno jeszcze przez kilka lat będzie towarzyszyć w nauce angielskiego i niemieckiego, a z Witkiem (lat 7) teraz przerabiamy głównie zadania z czytania i matematyki. Jako neurologopeda i polonista (z wykształcenia) bardzo doceniam rozbudowany dział Czytanie. Poza samą nauką umiejętności czytania znajdziecie tu również fonologię, pisanie i różne techniki czytania. Są też wyszczególnione działy, z którymi dzieciaki mogą mieć problemy, np.: jak poprawnie czytać i pisać ś/si, ń/ni, ć/ci/ ź/zi, dź/dzi; czytanie i pisanie

Pszczółka sprawdzi się nie tylko jako pomoc dla dzieci, które mają problem z jakimś tematem, w jakimś zakresie. Ja ją traktuję przede wszystkim jako dodatek do zajęć szkolnych, nauka w formie zabawy. Genialnie sprawdza się również wtedy, gdy dzieciaki chorują i mają do nadrobienia jakiś temat.

Dla kogo jest Pszczółka? Dla dzieci już od wieku przedszkolnego. Znajdą tam dla siebie przeróżne zadania przygotowujące je do nauki czytania i liczenia. Rodzice przedszkolaków na pewno będą zachwyceni ilością zadań z matematyki (znajduje się tam bowiem najwięcej ćwiczeń przeznaczonych dla nich). Dzieci w wieku wczesnoszkolnym mogą korzystać z bogatej oferty zadań związanych z czytaniem i matematyką. Z kolei nauka języków zawiera poziomy od najbardziej podstawowego do B1+.

Pszczółka to program edukacyjny, który pokochają nie tylko uczniowie, ale i rodzice sceptycznie nastawieni do wprowadzania dzieci w świat nowych technologii.

W razie dodatkowych pytań piszcie do Pszczółki – pomoc@pszczolka.online

Reklama

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź