Menu
zabawki

Czy szampon przeciw wypadaniu włosów wystarczy, by zagęścić włosy?

Problem z wypadaniem włosów dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Może występować w różnym wieku. Na szczęście w większości przypadków istnieją skuteczne sposoby, aby zatrzymać nadmierną utratę owłosienia. Zanim jednak podejmiemy jakąkolwiek próbę ratowania naszych włosów, powinniśmy znaleźć przyczynę ich wypadania oraz zmienić codzienną pielęgnację. Nie bez powodu mówi się, że nie ma sensu oczekiwać innych efektów bez przerwy robiąc to samo. Jeżeli coś nie działa, to nie działa. Zmieniamy. 

Po jakie kosmetyki warto sięgnąć? W przypadku mojego męża ratunkiem okazał się szampon przeciw wypadaniu włosów. Nie podam Wam jednak konkretnej marki. Dlaczego? Zaraz wyjaśnię. 

Problem z wypadaniem włosów – kogo dotyka?

Widoczne przerzedzenia włosów to dla wielu osób powód do kompleksów. Przyczyn takiego stanu może być wiele: począwszy od chwilowych problemów ze zdrowiem, silne osłabienie organizmu (np. po porodzie), poprzez chroniczny stres czy też niepoprawnie dobraną pielęgnację. Tak naprawdę wypadanie włosów może przytrafić się każdemu, jednak pierwsze, co powinniśmy zrobić, to odkrycie czynnika, który sprawia, że rozpoczyna się proces nadmiernej utraty owłosienia. Żeby jednak nie pogłębiać tego stanu, warto profilaktycznie zacząć stosować szampon przeciw wypadaniu włosów. W przypadku mojego męża wystarczyło zmienić tylko to.

Pamiętajcie jednak, że czasami włosy nadmiernie wypadają po prostu po ciąży lub w momencie, gdy w niedalekiej przeszłości przeszliśmy poważną chorobę. Zmiany widoczne są również przy zmianie pór roku lub w momencie, gdy stosujemy restrykcyjną dietę pozbawioną niezbędnych składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bardzo niebezpieczny jest także stres. Wysoki poziom kortyzolu rzutuje na nasze zdrowie. Dlatego dbając o zdrowie fizyczne, nie zapominajmy o psychicznym. 

Szampon przeciw wypadaniu włosów – dla kogo będzie niezbędny?

Tak naprawdę szampon przeciw wypadaniu włosówsprawdzi się zarówno w momencie, gdy już zmagamy się z problemem utraty owłosienia, jak i w sytuacji, kiedy jest to problem przejściowy. Nawet w sytuacji, kiedy wygramy z problemem, warto jest od czasu do czasu sięgnąć po taki kosmetyk. Będzie on uzupełnieniem naszej pielęgnacyjnej rutyny. Jednocześnie powinniśmy aplikować też tak zwane wcierki zawierające substancje aktywne przyspieszające porost nowych włosków. Sprawdzą się również naturalne produkty, takie jak choćby olej musztardowy czy nawet pochodzący z nasion rącznika pospolitego olej rycynowy.

Czy szampon przeciw wypadaniu włosów zagęszcza włosy?

Wiele osób zastanawia się, czy szampon przeciw wypadaniu włosów jedynie hamuje nadmierną utratę owłosienia, czy też ma działanie zagęszczające. Zazwyczaj tak, ale jest to ściśle związane ze składnikami aktywnymi, które wykorzystuje się do jego produkcji. Niektóre substancje sprawiają, że pobudzone zostaje ukrwienie, a nowe włoski pojawiają się częściej. To sprawia, że wizualnie fryzura wydaje się gęstsza. Początkowo tak zwane baby hair to włoski będące trudne w ujarzmieniu. Delikatnie odstają, ponieważ są jeszcze zbyt krótkie, aby odpowiednio je dociążyć. Jeżeli stanowi to dla nas problem, możemy sięgnąć po produkty do stylizacji włosów. Pianki, żele i pasty działają wygładzająco.

Jak wybrać najlepszy szampon przeciw wypadaniu włosów?

Na sklepowych półkach dostępnych jest wiele produktów, które mają przeciwdziałać wypadaniu włosów. Dlatego też problem może stanowić wybór idealnego kosmetyku, który będzie działał długofalowo i skutecznie. Istnieje jednak kilka czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Są to składniki aktywne oraz to, do jakiego typu włosów przeznaczony jest szampon. Oprócz walki z utratą owłosienia może działać również na nadmierne przetłuszczanie lub zbyt suchą skórę głowy. Naturalny skład również będzie skuteczny; nie zawsze konieczne jest korzystanie z preparatów o skomplikowanym składzie wykorzystujących syntetyczne zamienniki dodatków pochodzenia naturalnego. 

Sprawdźmy także, czy konkretny szampon przeciw wypadaniu włosówpowinien być stosowany przy każdym myciu, czy tylko sporadycznie. Silne detergenty myjące mogą prowadzić do przesuszania skalpu, czego wolelibyśmy uniknąć. Pamiętajcie, że włosy wyrastają z głowy, więc powinniśmy dbać przede wszystkim o skórę głowy. W takim przypadku dobrze jest naprzemiennie sięgać po preparat oraz kosmetyk o znacznie delikatniejszym działaniu. Pamiętajcie, że dobór szamponu przeciw wypadaniu włosów to sprawa bardzo indywidualna. 

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź