Uprzedzam, że wchodzicie tu na własną odpowiedzialność. Tylu cudownych pozycji ksiązkowych dawno nie było. Nie da się czegoś nie zamówić. 🙂
Na językach dzikich zwierząt
Być może kojarzycie już Anię Skibę. Ania jest neurologopedą klinicznym. Jakiś czas temu nakładem wydawnictwa Mamania została wydała książka pt. „Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne”. Tym razem Ania skupiła się na głosce R, którą możemy ćwiczyć razem z dzikimi zwierzętami. Poznacie kangury, bobry, renifery, morsy. Wszystkie zwierzaki mają piękne imiona zawierające dźwięczną głoskę R. Cała treść oparta jest na prostych, zabawnych historyjkach o zwierzętach, które zacjęcają dzieci do zabaw językowych i ćwiczeń logopedycznych. Genialna pomoc dla wszystkich rodziców i terapeutów.
Do kupienia tutaj – Na językach dzikich zwierząt
Puzzle. Rok w lesie. Liczymy zwierzaki
Coś dla małych fanów „Roku w lesie”. Puzzle są bardzo proste i nadają się nawet dla najmódszych dzieciaków (wystarczy połączyć dwa elementy ze sobą), ale przeznaczone są dla dzieci wieku przedszkolnym ponieważ mają za zadanie nauczyć dziecko liczenia. Znajdziecie tu puzzle: 1 żubrem, 2 niedźwiedziami, 3 sarnami, 4 wydrami, 5 dzikami, 6 zającami, 7 kaczkami, 8 wróblami, 9 dżdżownicami, 10 mrówkami. Świetna jakość.
Do kupienia tutaj – Puzzle. Rok w lesie. Liczymy zwierzaki
seria W dębowym lesie. Otwierane okienka
Julii Donaldson na pewnoe nie musze nikomu przedstawiać. Chyba każdy książkowy świr (których tutaj, wśród czytelników, nie brakkuje ;)) uwielbia jej twórczość. Tym razem wydawnictwa Tekturka wydała dwa tytuły dla najmłodszych przedszkolaków, a nawet i żłobiaków. To bardzo sympatyczne, interaktywne historie. A interaktywne dlatego, że mamy tutaj okienka. Czytając jedną historię pomagamy liskowi odnaleźć jego skarpetki, a podczas czytania drugiej pomagamy króliczce znaleźć miejsce do spania. Jest prosto, zabawnie i wciągająco. To takie tytuły, które możecie brać w ciemno – żedne dziecko od nich nie ucieknie. W części króliczkowej znajdziecie też sporo wyrażeń dźwiękonaśladowczych – wspierają rozwój mowy.
Do kupienia tutaj – Lisek szuka skarpet
Do kupienia tutaj – Króliczka chce spać
Od stóp do głów. Ilustrowany elementarz ciała
Jedna z najfajnieszych książek o ciele i o tym, jak pięknie się różnimy, jakie wpadły mi ostatnio w ręce. To taki elementarz, który powinniście przeczytać z każdym przeszkolakiem. Śmiało można go też podrzucić nieco starszym kolegom. Dzieki niemu poznają nie tylko anatomię i fizjologię człowieka, ale przeczytają również o niepełnosprawności, płci, dojrzewaniu, starości, różnorodności, pewności siebie, względności ideałów urody czy o prawie do stawiania granic. Bardzo, bardzo polecam.
Do kupienia tutaj – Od stóp do głów. Ilustrowany elementarz ciała
Wierszyki logopedyczne
Kolejna pozycja logopedyczna w dzisiejszymm zestawieniu. I kolejna bardzo fajna. Zabawne, rytmiczne wierszyki nawiązującee do warzyw i owoców. Urzakł mnie humor i ilustracje. Na końcu znajdziecie też wskazówki logopedyczne dla rodziców.
Do kupienia tutaj – Wierszyki logopedyczne
Duży problem
Ciekawa historia o tym, aby pielęgnować w sobie ciekawość świata, nie bać się jej. Fabuła przypomina mi nieco „Słoneczne jajo”, które moje dzieciaki uwielbiały. Pewnego ranka w krainie motyli z nieba spada coś dziwnego. Motyle próbują dociec, co to może być. Dorośli dochodzą do wniosku, że nalęzy się tego pozbyć. Tylko po co? Dlaczego? Pozastanawiajcie się z dzieciakami.
Do kupienia tutaj – Duży problem
Mały, Miodowy Miś
Piękna, ciepła historia, z takimi też ilustracjami. Mały miś chce przywitać się z księzycem i go poznać. Wyrusza więc na małą wyprawę. Dołączają do niego jego przyjaciółki. Idealna do czytania do snu.
Do kupienia tutaj – Mały, miodowy miś
Czy mogę zajrzeć do twojego nocniczka?
Nie wiem, czy znacie książkę „Ale kupa! Co masz w pieluszce?”. To był hit moich dzieciaków, gdy ich odpieluchowywałam. Niedawo ukazała się nowa część. Tym razem myszka zagląda nie do pieluszek, a do nocników. Jak możecie się domyśleć, przygląda się tam kupom. Każda rozkłądówka to inne zwierzątko na nocniku. Myślę, że to będzie taki hit jak poprzednia część. Super, że tym razem wydawcy pomyśleli, aby zrobić większe okienka, zamiast pieluszek, do których się zaglądało (urywały się).
Do kupienia tutaj – Czy mogę zajrzeć do twojego nocniczka?
Niegrzeczne książeczki. Łobuz
Wydawnictwo Natuli jak zwykle nie zawodzi. To pięknie zilustrowana książka o tym, że nikt nie ma prawa nas całować, jeśli tego nie chcemy, a nawet dotykać, jeżeli nie wyrazimy na to zgody. Tyczy się to zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wszyscy mamy prawo decydować o naszym ciele. I nie znaczy to, że jesteśmy niegrzeczni. W ogóle niecierpię tego słowa. Powinno zniknąć ze słowników. Niczego nie wnosi.
Do kupienia tutaj – Niegrzeczne książeczki. Łobuz
Opowiem ci mamo, co robią owce
Kolejna część bardzo dobrze znanej serii. Tym razem przyglądamy się owcom. A robią one bardzo ciekawe rzeczy – wyruszają w podróż, organizują imprezę, a nawet chodzą do fryzjera. Nie brakuje tu również wielu zagadek i wyszukiwanek. Moje dzieciaki bardzo lubią tę serię.
Do kupienia tutaj – Opowiem ci mamo, co robią owce
Sennik dla dzieci
Tego jeszcze nie było (albo ja nie kojarzę) – sennik dla dzieci. Sny zostały opisane w formie wierszowanej. Zawierają sny, które raczej rzadko komu się śnią, ale jeżeli potraktujemy całość jako zbiór wierszyków, to jest to bardzo fajna, zabawna, pozycja. To książka Michała Rusinka i jest taka bardzo „rusinkowa”. Fani tego autora na pewno będą zadowoleni.
Do kupienia tutaj – Sennik dla dzieci
Czternaście wilków
Niezwykle ciekawa i przepięknie wydana książka przedstawiająca działanie ekosystemu na podstawie działalności wilków. Możemy dowiedzieć się z niej, jak populacja wilków, za sprawą człowieka, została znacząco zmniejszona, co w konsekwencji zachwiało ekosystemem Parku Yellowstone. Na przykład zbyt mała liczba wilków doprowadziła do sporego wzrostu populacji jeleni. A to z kolei zagroziło wielu gatunkom roślin, a w konsekwencji również ptakom i niedźwiedziom. Piękna rzecz dla miłośników przyrody.
Do kupienia tutaj – Czternaście wilków
Krecie miasto
Tę kreskę na pewno już znacie. Choćby z przygód o latającej myszy. Tym razem poznajemy pewną łąkę, na którą wprowadzają się krety. Pod ziemią zaczynają powstawać przeróżne zakłady, wprowadza się coraz więcej stworzeń. Czy łąka nadal zostanie łąką? Czytając (a właściwie oglądając, bo. zdań tu niewiele – to typowy picture book, piękny picturebook) tę książkę na pewno odnajdziecie analogię do tego, co z naszą planetą roią ludzie. Piękna rzecz. Świetna też dla dzieciaków, które nie lubią, jak im się czyta. W przypadku picturebooków historia za każdym razem jest inna. Możemy ją opowiadać na wiele sposobów, prowadząc interakcję z dzieckiem.
Do kupienia tutaj – Krecie miasto
Rok w domu
Kolejna część bardzo znanej i kochanej przez dzieci serii. Każda rozkładówka to inny miesiąc. Tym razem przyglądamy się życiu w domu. Autorem kązdej kolejnej części jest inny ilustrator – tu Marta Kulesza. Tym razem poznajemy rodzinę i dom Aleksa, jego sąsiadów, otoczenie wokół domu. Możemy obserwować interakcje, przyglądać się zachodzącym zmianom. Tej serii nie da się nie lubić.
Do kupienia tutaj – Rok w domu
10 kotów
Coś fajnego dla młoszych przeszkolaków. Książka ucząca nazw kolorów, liczb. A poza tym pełna kotów. Czego chcieć więcej? 🙂
Do kupienia tutaj – 10 kotów
1001 zabawnych zagadek
Uwielbiam zeszyty z zadaniami wydawane przez Naszą Księgarnię. Są genialne przemyślane, spójne, ładne i do tego niedrogie. Jeżeli szukacie zeszytów z zagadkami, labiryntami, wyszukiwaniami itp., to Nasza Księgarnia robi to dobrze.
Do kupienia tutaj – 1001 zabawnych zagadek
Pomysł za milioooooon
Mega fajna rzecz o tym, jak zabrać się za realizację pomysłu. Kiedy pewna farma traci właściciela, stado mieszkających tam kaczek zaczyna zastanawiać się nad swoją przyszłością. Muszą one znaleźć nowego opiekuna. Ale co zrobić, gdy jest się kaczką i nie potrafi się pisać? Książka dodająca wiatru w skrzydła i wiary we własne możliwości.
Do kupienia tutaj – Pomysł za milioooooon
Pszczelarz Józek
Pewien kret jest bardzo samotny. W jego okolicy nie mieszka nikt. Pewnego razu obok domu pojawia się rój pszczół. Józek (bo tak ma na imię kret) postanawia zbudować im dom. Dzięki pszczołom okolica zmienia się nie do poznania. Zaczynają tez pojawiać się inne zwierzęta. W książce znajdziecie też QR kod z wersją czytaną przez Mateusza Damięckiego. Ciepła historia o samotności, przyjaźni i o tym, jak wazną rolę pełnią pszczoły.
Do kupienia tutaj – Pszczelarz Józek
Niuniuś i niemiły pan
Niuniuś to bardzo ciekawa seria, która przedstawia świat oczami dziecka. Tym razem Niuniuś wybiera się do muzeum. Spotyka tam niemiłego pana strażnika, który nie wygląda zbyt miło i ma groźną minę. Prosiaczek poznaje świat nakazów i zakazów, zasad i regulaminów. Zamiast rozwijać swoją ciekawość w nowym miejscu, Niuniuś chce stamtąd jak najszybciej uciec. Bardzo wartościowa rzecz, która na pewno może być fajnym wstęp do rozmów na ten temat z dzieckiem, jak równiez pokazać dorosłemu perspektywę dziecka.
Do kupienia tutaj – Niuniuś i niemiły pan
Syreni księżyc
I kolejna ciepła, baśniowo zilustrowana historia. Poznajemy dwie dziewczynki. Jedna jest syreną, druga człowiekiem. Codziennie bawią się razem, ale nie mogą w pełni poznać nawzajem swoich światów. Po jawia się jednak okazja. W wiosce odbywa się jarmark z okazji święta Syreniego Księżyca. Tej nocy wszystkie stworzenia mogą opuścić morze i unieść się w powietrzu, by spędzić czas z mieszkańcami wioski. Jak skończy się ta historia? Nie zdradzę. Podpowiem tylko, że to wzruszająca opowieść, w której znajdziecie przyjaźń, ciepło, radość z prostych rzeczy, wzajemną pomoc i tę magię/baśniowość. Polecam
Do kupienia tutaj – Syreni księżyc
Mam pomysł!
A całe zestawienie zamykamy również wydawniczą perełką. Czym jest pomysł, co się z nim wiąże, jak go szukać. jak się do jego realizacji przygotować, jakie mogą być pomysły? To ksiązkach o pomysłach, która może pomóc Waszym dzieciom w zrodzeniu wielu pomysłów. Cudownie pobudza kreatywność i wywzwala twórczą burzę w mózgu. Bardzo polecam.
Do kupienia tutaj – Mam pomysł!
No Comments