Uwaga, znowu to zrobiłam. To kolejny wpis z ksiażkami, w którym nie ma złych tytułów. Trzymajcie się więc za protfele.
Jak się tu znaleźliśmy?
Zabawna i bardzo fajnie, przejrzyście zilustrowana opowieść o historii ludzkości i powstania świata. Jeżeli myślicie, że nie da się o tym opowiedzieć prostymi słowami, to koniecznie kupcie tę książkę. Tym bardziej, że Wasze dzieciaki pewnie już nie raz o to pytały.
Do kupienia tutaj – Jak się tu znaleźliśmy?
Nie czekaj aż dorośniesz
Pawła Beręsewicza raczej nie musze nikomu przedstawiać. Na pewno znacie jego twórczość. Nie czekaj aż dorośniesz to zbiór jego krótkich opowiadań, których bohaterami jest rodzeństwo – Adam i Ada. Dzieci rozprawiają się z różnymi problemami, udowadniając, że wcale nie trzeba czekać na to aż będą dorośli. Pozycja idealna do czytania przed snem – każde opowiadanie jest bardzo krótkie i niesie ze sobą jakiś morał.
Do kupienia tutaj – Nie czekaj aż dorośniesz
Wielka księga supermocy
Genialna nowość od wydawnictwa Mamania. Na każdej rozkładówce poznajemy inne dziecko. Każde z nich mają jakąś wyjątkową supermoc – niezwykłą pamięć, uważność, odwagę, poczucie humoru, kreatywność. Niezwykle inspirująca pozycja, która zachęca dzieci do odkrywania swoich supermocy. Poza tym książka przepięknie ilustrowana. Bardzo, bardzo Wam polecam.
Do kupienia tutaj – Wielka księga supermocy
Jasnopióra. Uratowana kura
To również pięknie ilustrowana historia o tym, jak niezwykłymi zwierzętami są… kury. Bo czy wiedzieliście o tym, że kury mają uszy, są spokrewnione z tyranozaurem albo że ogarniają matematykę? Jasnopióra to pewna kura, która mieszka w klatce na fermie. Marzy jej się latanie, ale w klatce nie może nawet rozłożyć skrzydeł. Wybawieniem okazuje się jednak tornado, które porywa jej klatkę. Jasnopióra poznaje chłopca o imieniu Mateo, który pokaże jej uroki prawdziwego życia. Ciepła, piękna historia. Polecam.
Do kupienia tutaj – Jasnopióra. Uratowana kura
Tola w przedszkolu
Toli też raczej nie musze Wam przedstawiać. Tym razem chciałabym Wam pokazać, jak wyglądają przygody Toli w przedszkolu. Z Tolą już na pewno zdążyliście się zaprzyjaźnić. W tej części przeczytacie 6 opowiadań o różnych przedszkolnych perypetiach – o tym, jak mama spóźnia się do przedszkola, o nowej koleżance czy o myciu zębów. Bardzo fajna rzecz dla przedszkolaków.
Do kupienia tutaj – Tola w przedszkolu
Ja, miłość
Tę serię Susav Verde też już pewnie kojarzycie. Do tej pory nakładem wydaawnictwa Mamania ukazały się Ja, spokój i Ja, joga. Tym razem duet Verde i Reynolds pokazuje nam magię miłości. Uświadamia, jak wiele daje nam umiejętność kochania i współodczuwania. Przepiękna książka, nad którą warto się pochylić. Nawet gdy nie mamy 4 lat, a 40.
Do kupienia tutaj – Ja, miłość
Skąd jestem?
Wiem, że w tym zestawieniu jestem już nudna z tymi zwrotami typu: piękna, genialna, cudowna, świetna itp. Niestety, ta książka również taka jest. Naprawdę, naprawdę. Ten tytuł z niezwykłym wyczuciem i delikatnością opowiada o tym, skąd się biorą dzieci. Takich książek nam trzeba. Nawet jeżeli nie planujecie powiększać rodziny, to nie myślcie, że Wasze dziecko nie zapyta Was o ciąże czy to, skąd się biorą dzieci. Warto wtedy mieć tę książkę pod ręką.
Do kupienia tutaj – Skąd jestem?
seria Lisek i prosiaczek
Lisek i prosiaczek to popularna w norwegii seria dla dzieciaków. Jak sugeruje nazwa serii – głównymi bohaterami jest para przyjaciół – lisek i prosiaczek. Zwierzaki mieszkają w lesie i mają mnóstwo ciekawych przygód. Często bardzo zabawnych. Z każdej historii można też wyciągnąć jakąś naukę. Bardzo polecam do czytania przedszkolakom.
Do kupienia tutaj – Leśna gazeta
Do kupienia tutaj – Bieg z zagadkami
Do kupienia tutaj – Kawiarenka pod ptasim ogonem
Kicia Kocia na lotnisku
Kici Koci to już chyba żadnemu rodzicowi nie trzeba przedstawiać. Ostatnio zarzekałam się, że już raczej nie kupię kolejnej Kici Koci, bo moje dzieci wyrosły z jej czytania, a tu nagle pojawiła się Kicia Kocia na lotnisku. A że książek dla przedszkolaków o podróżowaniu samolotem jest jak na lekarstwo, to musiałam ją mieć. Tym razem Kicia Kocia dowie się, jak wygląda lotnisko, czy co trzeba zrobić przed wejściem do samolotu. No co ja mogę więcej napisać – Kicia Kocia jak Kicia Kocia. 😉
Do kupienia tutaj – Kicia Kocia na lotnisku
Małe rączki w kuchni
A to kolejna już nowość od Mamanii. Co prawda na okładce widnieje informacja, że książka przeznaczona jest dla rodziców dzieci od 1 do 4 lat, ale wydaje mi się, że jeszcze lepiej sprawdzi się w przypadku przedszkolaków. W tym tytule znajdziecie 60 przepisów na przeróżne potrawy, które można przyrządzać razem z dzieckiem. Nie ma tu potrzeby wrzucania czegoś na gorący olej, używania niebezpiecznych narzędzi czy np. surowego mięsa. Jest za to sporo ugniatania, sortowania, mieszania i nalewania, czyli tego, co dzieciaki lubią najbardziej. Myślę, że ten tytuł może się też świetnie sprawdzić w przypadku niejadków.
Do kupienia tutaj – Małe rączki w kuchni
seria Moc uczuć
Nowa seria książek dla dzieci, mających za zadanie pomóc dzieciom w zrozumieniu niektórych uczuć. Póki co wydana została część o wstydzie i o radości. Seria została napisana przez znaną psycholożkę – Katarzynę Miller. Główna bohaterka – Kasia – jest swego rodzaju alter ego pani Miller. Jest przebojową dziewczynką, która pomaga innym dzieciom zrozumieć, że każdy z nas odczuwa podobne emocje i jest to zupełnie naturalne.
Do kupienia tutaj – Moc uczuć. Radość
Do kupienia tutaj – Moc uczuć. Wstyd
seria o Pepe
Narzekałam, że mało jest tytułów dla przedszkolaków na temat podróży samolotem, a tu proszę – mamy też chłopca o imieniu Pepe, który również pokazuje dzieciom, jak wygląda podróżowanie samolotem. W serii o Pepe ukazały się jeszcze trzy inne tytuły – o jeździe na rowerze, wizycie u fryzjera oraz w kinie. Wszystkie świetnie zilustrowane i w zabawny sposób pokazujący świat oczami dziecka. Zdecydowanie lepsze niż Kicia Kocia. Szkoda tylko, że jest tak mało części.
Do kupienia tutaj – Pepe jeździ na rowerze
Do kupienia tutaj – Pepe idzie do fryzjera
Do kupienia tutaj – Pepe leci samolotem
Do kupienia tutaj – Pepe idzie do kina
Papierowe samoloty
Piekny picturebook o mocy przyjaźni. Piękny pod względem treści i pod względem formy – cudowne ilustracje. Książka opowiada historię przyjaźni Bena i Mii, którzy uwielbiają spędzać ze sobą czas. Niestety, ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę – Ben musi się wyprowadzić. Minimum słów, ale maksimum przekazu o tym, jak powinna wyglądać prawdziwa przyjaźń. Polecam.
Do kupienia tutaj – Papierowe samoloty
Uczuciometr inspektora krokodyla
To chyba najfajniejsza ksiązka o emocjach, jaką mamy. Aż dziwne, że dopiero teraz trafiła do naszej biblioteczki (w sprzedaży była już od jakiegoś czasu). To nie tylko ksiązka do czytania, ale również świetne narzędzie do rozwijania inteligencji emocjonalnej dziecka poprzez różnego rodzaju ćwiczenia. Głównym bohaterem jest – jak łatwo można się domyślić – Krokodyl. Jest on słynnym detektywem, który specjalizuje się właśnie w uczuciach. Poza Krokodylem dzieci poznają róznego rodzaju Emoludki – każdy z nich reprezentuje inne uczucie, m.in. Jupi (radość), Cykorka (strach), Pana Frasunka (smutek), Konfuzję (wstyd), Pana Dajmito (zazdrość), Ojejka (zaskoczenie), Nerwa (złość) itp. Dzięki tej książce dzieci dowiedzą się o dziesięciu podstawowych emocjach, które inspektor Krokodyl pomoże im zrozumieć. Przy pomocy skonstruowanego przez siebie przyrządu, jakim jest uczuciometr, wyjaśni nam, co czujemy w określonych sytuacjach i dlaczego. Baaardzo polecam!
Do kupienia tutaj – Uczuciometr inspektora krokodyla
1 Comment
Ania
27 marca 2020 at 12:28Świetne zestawienie, na pewno parę pozycji wpadnie do naszej biblioteczki, ta pozycja o Krokodylu wydaje mi się bardzo pomocna. Mamy wszystkie książki o Pepe, mój starszak uwielbia. No Kicie Kocię też mamy, dzieci ją lubią ?