Zanim przejdziemy do zestawienia (wiem, wiem, że już przebieracie nogami), mam dla Was dwa ogłoszenia parafialne.
Jak pewnie zauwazyliście, nie udaje mi się na blogu pokazywać najświeższych nowości. Kupuję je zazwyczaj zaraz po wydaniu, ale zanim przemielą się przez naszą domową machinę czytelniczą i uda mi się przygotować wpis na bloga, mija trochę czasu. Jeżeli chcecie być na bieżąco z nowościami, które pojawiają się w naszej biblioteczce, to przypominam, że zdjęcia wszystkich nowości wrzucam na grupę Fajni Rodzice, a środek książek pokazuję na insta stories. Na instagramie dodałam też przypięte relacje książkowe do profilu. Możecie tam obejrzeć ostatnie wrzutki storiesowe dotyczące książek. Póki co, nie ma ich zbyt wiele (wpadłam na ten pomyśl niedawno), ale może to być dla Was również pewnym ułatwieniem.
Rocznie w Polsce rodzi się ok 500 dzieci ze stopą końsko-szpotawą. Jest to wada uleczalna, ale wymaga od rodziców sporej uwagi i ciepliwości. Również dla dziecka jest ona uciążliwa. Dla takich dzieci (i nie tylko) mama małej Hani, która urodziła się z taką stopą, chce wydać książeczkę o przygodach króliczka i jego magicznych bucikach. Właśnie trwa zbiórka na platformie wspieram.to. Dorzucicie się, prawda?
Króliczek i jego magiczne buciki
Afryka Kazika
Afryka Kazika to reportaż z wyprawy Kazimierza Nowaka, który (w latach 30-tych ubiegłego wieku) przemierzył Afrykę na rowerze. Całość przedstawiona w ciekawej dla dziecka formie. Książka składa się z krótkich, kilkustronicowych rozdziałów. Każdy z nich opowiada inną historię. Mimo że książka nie opisuje współczesnych nam czasów, Jasiek jest zachwycony tą historią.
Do kupienia tutaj – Afryka Kazika
Cudowna wyspa dziadka
Przepiękna, prosta, ale i melancholijna historia o Sydzie i jego dziadku. Pewnego dnia Syd razem z dziadkiem wybierają się na niezwykłą wyspę. Po pewnym czasie dziadek oznajmuje Sydowi, że on już zostanie na tej wyspie. Syd wraca do pustego domu, ale nie czuje się samotny w domu dziadka. Czuje, że dziadek nigdy go nie opuści i zawsze jest przy nim swoim sercem i myślami. Must have!
Do kupienia tutaj – Cudowna wyspa dziadka
seria o uważności
„Ja, spokój” i „Ja, joga” to genialna seria o uważności. Nie tylko dla najmłodszych. Nie skłamię, jeżeli napiszę, że przyda się każdemu, w każdym wieku. „Ja, joga” pokazuje sposoby na wyciszenie się, uspokojenie. I to naprawdę działa. Sama od niedawna zaczęłam chodzić na zajęcia jogi i zaczynam zauważać jej pozytywny wpływ nie tylko na moje ciało, ale też na głowę. 🙂 Jak patrzę na ilustracje i podpisy w książce, to jakbym widziała siebie. „Ja, spokój” z kolei to przewodnik po mindfullnes. Z tą uważnością ostatnio mam jeszcze większy problem. Na szczęście dzieci w swej dziecięcej beztrosce bez problemu potrafią odczuwać i zauważać to, co jest tu i teraz. Książka jest więc w tej chwili bardziej dla matki niż dla dzieci. Obie jednak bardzo, bardzo polecam.
Ja, joga
Do kupienia tutaj – Ja, joga
Ja, spokój
Do kupienia tutaj – Ja, spokój
Kraina robotów
Świetna rzecz z mnóstwem zadań i zagadek. Idealna dla małych odkrywców, którzy uwielbiają zadania na spostrzegawczość. A i matka może przy niej odpocząć od codziennych spraw, a jednocześnie rozruszać umysł po całodziennym dniu spędzonym z dzieckiem.
Do kupienia tutaj – Kraina robotów
seria o Toli
Przepięknie ilustrowana seria o czteroletniej Toli, która jest bardzo ciekawska. Razem z rodzicami obserwuje zmieniające się pory roku. Interesuje ją wszystko – zwierzęta, rośliny, zjawiska atmosferyczne. Bardzo fajna seria dla przedszkolaków. Wkrótce ma zostać wydana część o jesieni i zimie.
Wiosna Toli
Do kupienia tutaj – Wiosna Toli
Lato Toli
Do kupienia tutaj – Lato Toli
Misia i jej mali pacjenci. Wyjazd na Mazury
Misia być może jest Wam już znana (wydanych zostało sporo części). To nasza pierwsza. Misia jest na Mazurach. Tutaj równiez nie brakuje zwierząt, którym misia z chęcią pomoże. Na Mazurach misia pomaga browi, bocianowi czy jeleniowi.
Do kupienia tutaj – Misia i jej mali pacjenci. Wyjazd na Mazury
Mój wieloryb
To już druga, piękna historia Daviesa w w tym zestawieniu. Po burzy Noi znajduje małego wieloryba wyrzuconego na brzeg. Postanawia mu pomóc i zabiera go do domu, a potem umieszcza w wannie. Tata uświadamia mu jednak, że nie jest to najlepsze miejsce dla wieloryba. Ciepła i mądra historia o przyjaźni i bezinteresowności.
Do kupienia tutaj – Mój wieloryb
Opowiem ci mamo, co robią psy
Kolejna z serii „Opowiem ci, mamo”. Tym razem poznamy rasy, umiejetności i zwyczje psów. Nie zabraknie również przeróżnych zagadek i zadań, charakterystycznych dla tej serii.
Do kupienia tutaj – Opowiem ci mamo, co robią psy
seria Pies na medal
seria książek stworzona przez panią Barbarę Gawryluk. Książki przedstawiają małym czytelnikom historie psów-bohaterów – pomagającym ludziom, a nawet ratującym im życie.
Czart. Pies lawinowy
Do kupienia tutaj – Czart. Pies lawinowy
Junior. Opiekun osób starszych
Do kupienia tutaj – Junior. Opiekun osób starszych
Smok przez płot
Znacie Tappiego? A wiecie, że autorem Tappiego jest Marcin Mortka? „Smok przez płot” to jego kolejne dziecko, a zarazem pierwszy tom serii „Smocze opowieści”. Tym razem poznajemy świat z perspektywy smoków. To nie tylko ciekawa historia, ale również histoira z morałem.
Do kupienia tutaj – Smok przez płot
Trzymaj mnie mocno
Pięknie ilustrowana historia o małych wydrach, ich przyjaźni, bliskości i rodzinie. Uwielbiam takie książki.
Do kupienia tutaj – Trzymaj mnie mocno
Wielka księga wartości
To 16 opowieści o takich wartościach jak tolerancja, solidarność, szczerość, uprzejmość. To książka, która uczy empatii i zrozumienia dla innych. Must have domowych biblioteczek.
Do kupienia tutaj – Wielka księga wartości
Wiewiórki, które nie chciały się dzielić
To moje największe zaskoczenie. Zakładałam, że książka może spotykać się dzieciakom, ale byłam przekonana, że jest ona pisana prozą. Nie spodziewałam się wierszowanej formy. Moi chłopcy nie przepadają za wierszykami, ale w historii o wiewórkach naprawdę je polubili. Mało tego – wiewórki mają na nich naprawdę dobry wpływ – od czasu pierwszego jej przeczytania starają się wspólnie bawić jedną zabawką. Nie zawsze im się to wydaje, ale widać postęp. 🙂
Do kupienia tutaj – Wiewiórki, które nie chciały się dzielić
Brak komentarzy