Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce malucha #22

Na początek – jak zwykle – ogłoszenie parafialne. Nie są to wszystkie nowości dla maluchów, jakie pokazywałam Wam na grupie Fajni Rodzice. Gdybym wrzuciła wszystkie, wpis byłby dwa razy dłuższy. Postanowiłam więc podzielić go na dwa. Jeżeli chcecie wiedzieć, jak nowości książkowe do nas przychodzą i jakie pojawią się na blogu, obserwujcie grupę i moje insta stories. Zawsze tam pokazuję nowości. Jeszcze bez recenzji, bo są to książki, które tego danego dnia do nas trafiają.

Atlas dla dzieci. Astronomia

Jasiek miał fioła astronomicznego, Witek kompletnie nie wykazuje zainteresowanie tym tematem. Kupiłam tę ksiązke, gdyby coś mu się odmieniło (bo u Jaśka znajdzie mnóstwo pomocy edukacyjnych na ten temat). Książka jest dosyć specyficzna. Ma bardzo mało tekstu. Może więc zainteresować już nawet maluchy. Dzieci bardziej zainteresowane mogą odnaleźć więcej tekstu po otwarciu okienek.

Do kupienia tuaj – Atlas dla dzieci. Astronomia

Atlas dla dzieci. Astronomia001Ksiazki dla dzieci by . Atlas dla dzieci. Astronomia002Ksiazki dla dzieci by . Atlas dla dzieci. Astronomia003Ksiazki dla dzieci by . Atlas dla dzieci. Astronomia004Ksiazki dla dzieci by . Atlas dla dzieci. Astronomia005Ksiazki dla dzieci by .

Co to są drobnoustroje?

Co to są drobnoustroje, gdzie żyją, jak moga nam zaszkodzić, jak sie przed nimi chronić? Proste odpowiedzi (idealne dla dzieci) znajdziecie w tej niepozornej książce z okienkami. Co prawda nie przekonała moich chłopaków do tego, żeby nie pili wody z wanny, ale być może dzięki temu nie chorują. 😉

Do kupienia tutaj – Co to są drobnoustroje?

Co to sa drobnoustroje001Ksiazki dla dzieci by . Co to sa drobnoustroje002Ksiazki dla dzieci by . Co to sa drobnoustroje003Ksiazki dla dzieci by . Co to sa drobnoustroje004Ksiazki dla dzieci by .

Ja wielkolud, ty kruszynka

Przeurocza i zabawna książeczka o dwóch łasicach – dużej i małej. To kwintesencja życia dorosłego i dziecka. Bierzcie. Nie pożałujecie.

Do kupienia tutaj – Ja wielkolud, ty kruszynka

Ja wielkolud ty kruszynka001Ksiazki dla dzieci by . Ja wielkolud ty kruszynka002Ksiazki dla dzieci by . Ja wielkolud ty kruszynka003Ksiazki dla dzieci by . Ja wielkolud ty kruszynka004Ksiazki dla dzieci by . Ja wielkolud ty kruszynka005Ksiazki dla dzieci by . Ja wielkolud ty kruszynka006Ksiazki dla dzieci by . Ja wielkolud ty kruszynka007Ksiazki dla dzieci by .

Ważne pytania. Jak widzimy?

To kolejna (przy Co to są drobnoustroje?) książka z serii „Ważne pytania”. Tym razem dziecko poznaje, jak działają nasze zmysły. I tu znowu – niby trudne pytania, ale bardzo proste odpowiedzi na nie. Dzieciakom na pewno się spodoba.

Do kupienia tutaj – Ważne pytania. Jak widzimy?
Jak widzimy001Ksiazki dla dzieci by . Jak widzimy002Ksiazki dla dzieci by . Jak widzimy003Ksiazki dla dzieci by . Jak widzimy004Ksiazki dla dzieci by . Jak widzimy005Ksiazki dla dzieci by . Jak widzimy006Ksiazki dla dzieci by .

Jano i Wito w domu

Moje czwarte dziecko. <3 Jeszcze na pewno przygotuję recenzję na temat tego tytułu, ale już teraz napiszę Wam, że tak samo jak pierwsza cześć (Jano i Wito w trawie), ta również ma zadanie wspieranie rozwoju mowy maluchów. Zawiera więc mnóstwo wyrazów dźwiękonaśladowczych, całą masę powtórzeń, element sensoryczny (tym razem klucz) i proste, kontrastowe ilustracje na białym tle (na których łatwo jest się skupić dziecku). ~To jest najwazniejsza i najfajniejsza książka w tym zestawieniu. Bez dwóch zdań. 🙂

Do kupienia tutaj – Jano i Wito. W domuJano i Wito. W domu001Ksiazki dla dzieci by . Jano i Wito. W domu002Ksiazki dla dzieci by . Jano i Wito. W domu003Ksiazki dla dzieci by . Jano i Wito. W domu004Ksiazki dla dzieci by . Jano i Wito. W domu005Ksiazki dla dzieci by . Jano i Wito. W domu006Ksiazki dla dzieci by . Jano i Wito. W domu007Ksiazki dla dzieci by . Jano i Wito. W domu008Ksiazki dla dzieci by .

seria Mądra Mysz

Ta seria jest Wam na pewno bardzo dobrze znana. My nie mieliśmy z niej jeszcze nic, ale jako że Witek ciągle ma fioła na punkcie autobusów (i mamy deficyt autobusowych książek), a Jasiek Titanica, to wzięłam im Dwie części z tej serii – o kierowcy autobusu i o marynarzu. I to był strzał w dziesiątkę. Trafiają w gusta i prawie trzylatka i pieciolatka.

Do kupienia tutaj – Mądra mysz. Mam przyjaciela kierowcę autobusu

Do kupienia tutaj – Mądra mysz. Mam przyjaciela marynarza

Madra mysz ma przyjaciela001Ksiazki dla dzieci by . Madra mysz ma przyjaciela002Ksiazki dla dzieci by . Madra mysz ma przyjaciela003Ksiazki dla dzieci by . Madra mysz ma przyjaciela004Ksiazki dla dzieci by . Madra mysz ma przyjaciela005Ksiazki dla dzieci by .

Mali Odkrywcy. Pojazdy

I to również Witkowy hit. Szczególnie ze względu na ogromne okienka przy autobusie. Wśród pojazdów znajdziecie nie tylko samochody czy autobusy, ale również rowery, motocykle czy samoloty helikoptery.

Do kupienia tutaj – Mali Odkrywcy. Pojazdy

Mali odkrywcy. Pojazdy001Ksiazki dla dzieci by . Mali odkrywcy. Pojazdy002Ksiazki dla dzieci by . Mali odkrywcy. Pojazdy003Ksiazki dla dzieci by . Mali odkrywcy. Pojazdy004Ksiazki dla dzieci by . Mali odkrywcy. Pojazdy005Ksiazki dla dzieci by .

Mój przyjaciel niedźwiedź

To książka podwójna – z jednej strony dla dziewczynek, z drugiej dla chłopców. Obie historie przedstawiają opowieść o wiernym, opiekuńczym i… niewidzialnym przyjacielu – niedźwiedziu. To jedna z tych pozycji, których czytanie trwa chwilę, ale zostają w nas na dłużej.

Do kupienia tutaj – Mój przyjaciel niedźwiedź

Moj przyjaciel niedzwiedz001Ksiazki dla dzieci by . Moj przyjaciel niedzwiedz002Ksiazki dla dzieci by . Moj przyjaciel niedzwiedz003Ksiazki dla dzieci by . Moj przyjaciel niedzwiedz004Ksiazki dla dzieci by . Moj przyjaciel niedzwiedz005Ksiazki dla dzieci by . Moj przyjaciel niedzwiedz006Ksiazki dla dzieci by . Moj przyjaciel niedzwiedz007Ksiazki dla dzieci by . Moj przyjaciel niedzwiedz008Ksiazki dla dzieci by . Moj przyjaciel niedzwiedz009Ksiazki dla dzieci by .

Nie liż tej książki

Poznajcie Mina. Jest on bardzo małym mikrobem. Tak małym, że nie da się go dostrzec gołym okiem. Można go jednak zobaczyć pod mikroskopem. Zobaczcie, jak Min wygląda pod mikroskopem na Twojej skórze, zębach czy na koszulce. Bardzo fajna pozycja wprowadzająca dziecko w świat mikrobiologii.

Do kupienia tutaj – Nie liż tej książki

Nie liz tej ksiazki001Ksiazki dla dzieci by . Nie liz tej ksiazki002Ksiazki dla dzieci by . Nie liz tej ksiazki003Ksiazki dla dzieci by . Nie liz tej ksiazki004Ksiazki dla dzieci by . Nie liz tej ksiazki005Ksiazki dla dzieci by . Nie liz tej ksiazki006Ksiazki dla dzieci by . Nie liz tej ksiazki007Ksiazki dla dzieci by .

Poznajemy kosmos

I kolejna pozycja o kosmosie. Tym razem z serii Mali Odkrywcy. Tu również jest niewiele tekstu, ale już więcej niż w „Atlasie dla dzieci. Astronomia”. Może być potraktowana jako kolejny krok po tej pierwszej, jeżeli maluch zainteresuje się kosmosem.

Do kupienia tutaj – Poznajemy kosmos

Poznajemy kosmos001Ksiazki dla dzieci by . Poznajemy kosmos002Ksiazki dla dzieci by . Poznajemy kosmos003Ksiazki dla dzieci by . Poznajemy kosmos004Ksiazki dla dzieci by .

Poznajemy świat

I tu również seria „Mali odkrywcy”. Tym razem poznajemy świat z tytułem „Poznajemy świat”. Dziecko poznaje krajobrazy puszczy amazońskiej, Himalajów, wybrzeży Australii. Co prawda wszystko bardzo pobieżnie, ale dla dwulatka czy trzylatka będzie w sam raz.

Do kupienia tutaj – Poznajemy świat

Poznajemy swiat001Ksiazki dla dzieci by . Poznajemy swiat002Ksiazki dla dzieci by . Poznajemy swiat003Ksiazki dla dzieci by . Poznajemy swiat004Ksiazki dla dzieci by . Poznajemy swiat005Ksiazki dla dzieci by .

Pucio i ćwiczenia z mówienia

Trzecia część Pucia. Tym razem w Pucio nie tylko uczy dziecka podstawowych słów z jego otoczenia, ale również rozwija u dziecka mowę zdaniową. Pojawiają się dłuższe, bardziej złożone zdania, nauka stosowania podstawowych reguł gramtycznych,

Do kupienia tutaj – Pucio i ćwiczenia z mówienia
Pucio i cwiczenia z mowienia001Ksiazki dla dzieci by . Pucio i cwiczenia z mowienia002Ksiazki dla dzieci by . Pucio i cwiczenia z mowienia003Ksiazki dla dzieci by . Pucio i cwiczenia z mowienia004Ksiazki dla dzieci by . Pucio i cwiczenia z mowienia005Ksiazki dla dzieci by .

Remek marzyciel

Prosta, sympatyczna historyjka o małym ślimaku (Remku), który marzy o tym, by zostać kimś innym. Remek zastanawia się, jak by to było, gdyby został żyrafą, wilkiem a nawet truskawką. Książka pokazuje dziecku moc wyobraźni. Bardzo fajna pozycja.

Do kupienia tutaj – Remek marzycielRemek marzyciel001Ksiazki dla dzieci by . Remek marzyciel002Ksiazki dla dzieci by . Remek marzyciel003Ksiazki dla dzieci by . Remek marzyciel004Ksiazki dla dzieci by . Remek marzyciel005Ksiazki dla dzieci by . Remek marzyciel006Ksiazki dla dzieci by .

W naszym domu jest…

Humorystyczna ksiażka, która przesdtawia pewną rodzinę w dosyć nietypowy sposób. Dowiadujemy się, ile w ich domu jest zębów, metrów jelit czy cycuszków (dużych i małych). Na pewno spodoba się maluchom kochającym wszystko liczyć.

Do kupienia tutaj – W naszym domu jest…W naszym domu jest001Ksiazki dla dzieci by . W naszym domu jest002Ksiazki dla dzieci by . W naszym domu jest003Ksiazki dla dzieci by . W naszym domu jest004Ksiazki dla dzieci by . W naszym domu jest005Ksiazki dla dzieci by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

2 komentarze

 • Ewa
  13 lipca 2018 at 11:02

  Ja też mam w domu fana autobusów. Zaczynam sądzić, że jest to jeszcze nie zbadany przez psychologów etap rozwojowy 😉 Zrób proszę wpis o autobusach tudzież pojazdach wszelkiej maści dla maluszków, albo poleć chociaż MUST HAVE dla małego fana motoryzacji wielokołowej 😀

  Odpowiedz
 • Sandi
  25 kwietnia 2018 at 08:49

  Już 4 pozycje dodane do kupienia – zbankrutuje 🙂 ale co tam kiedy dziecko chlipie wiedzę i czytanie książek go fascynuje(?)!

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź