Menu
zabawki

Seria, która bawi i uczy. Od dwulatka do szkolniaka

Jako neurologopeda miałam w swoich rękach dziesiątki serii książek, które miały za zadanie bawić i uczyć. Do tych z postaciami z bajek podchodziłam zawsze z pewną nieufnością. W większości przypadków okazywało się, że moje obawy były słuszne i prawie wszystkie te pozycje naprawdę kulały pod kątem merytorycznym. Jakie więc było moje zdziwienie, gdy pierwszy raz przejrzałam serie Disney Maluch oraz Disney Uczy.

Disney Maluch to jedyny (naprawdę!) na rynku kompleksowy program wydawniczy dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat. Wszystkie tytuły z tej serii opracowane zostały przez specjalistów, którzy idealnie dostosowali je do możliwości poznawczych malucha w danym wieku i na danym poziomie rozwoju.

Dzieciaki w tym wieku kojarzą już postacie z animacji Disneya. Spotkają je również w tej serii pobudzającej wszechstronny rozwój maluchów. Wszystkie książeczki Disney Maluch wykonane zostały z atestowanych materiałów, mają twarde strony, zaokrąglone rogi i kolorowe ilustracje z wyrazistymi postaciami. Nie tylko poszerzają wiedzę o świecie wśród najmłodszych, ale również rozwijają zdolności manualne i pobudzają kreatywność.

Z kolei seria Disney Uczy jest rozbudowanym prodgramem edukacyjnym opracowanym przez ekspertów metodyki nauczania. Dzięki temu jest naprawdę świetnym uzupełnieniem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Disney Uczy łączy naukę z zabawą, co jest najlepszym, bezwysiłkowym sposobem przyswajania wiedzy. Podczas rozwiązywania zadań dzieciaki wzbogacają swoje słownictwo, uczą się liter i cyfr, przygotowują się do nauki pisania i liczenia. Wszystkie ćwiczenia zostały tak skonstruowane, żeby dziecko nabywało poszczególne umiejętności stopniowo. Bardzo mi się to spodobało. Ciężko jest znaleźć serię, w której autorzy pomyśleliby o tym.

Seria Disney Uczy stworzona została dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat i pomaga dzieciakom rozwijać takie umiejętności jak: sprawność manualna, koordynacja wzrokowo-słuchowa, logiczne myślenie, czy spostrzegawczość. Nas uratowała podczas pobytu na Helu, gdzie bez przerwy padało. Dzieciaki nie dość, że się nie nudziły, to jeszcze w fajny, zabawowy sposób, przyswajały wiedzę i rozwijały nowe umiejętności. Warto mieć tę serię przygotowaną na czarną godzinę czy paskudną pogodę, która ostatnio nas nie opuszcza.

Na okładce każdego tytułu znajdziecie wyraźnie określone kategorie wiekowe, dzięki czemu łatwiej jest dobrać tytuł do możliwości malucha. Tak samo jak w Disney Maluch, tak i w Dinsey Uczy dzieciaki znajdą mnóstwo ulubionych postaci z animacji Disneya. 

Sieć sklepów Empik w ramach corocznej akcji Back To School uruchamiła specjalną akcje promocyjną. Ceny wybranych książek wydawnictwa Ameet z serii Disney Uczy spadają aż o 25%! Akcja działa do 14 września i obejmuje zarówno sprzedaż w sklepach stacjonarnych jak i online. Całą serię w promocyjnych cenach znajdziecie tutaj – Disney Maluch i Disney Uczy

A teraz zobaczcie, jak obie serie wyglądają od środka. Ustawiłam je według wieku i umiejętności dziecka – od najmłodszych do najstarszych – od Disney Maluch do Disney Uczy.

Disney Maluch. Elementarz 2-latka

To prawdziwa skarbnica wiedzy o najbliższym otoczeniu dla maluchów. Każda rozkładówka to nowy temat (zwierzęta, pory roku, emocje, warzywa i owoce, elementy pogodowe itp.). Wszystkie ilustracje są niezwykle przejrzyste i przyjemne dla oka. Książka wykonana bardzo solidnie (mocne, kartonowe strony) i bezpieczna dla maluchów.

Do kupienia tutaj – Disney maluch. Elementarz 2-latka

Disney Maluch. Elementarz. Ćwiczenia 2-latka

Uzupełnienie elementarza. Maluszki wraz z bohaterami Disneya utrwalą sobie zdobyte wiadomości, a odpowiednie do ich wieku ćwiczenia umożliwią im trenowanie umiejętności logicznego myślenia, spostrzegawczości oraz zdolności manualnych.

Dodatkową atrakcją są okrągłe kartoniki do wypchnięcia, które przydadzą się podczas wykonywania zadań i w trakcie gry Do pary.

Do kupienia tutaj – Disney maluch. Elementarz. Ćwiczenia 2-latka

Disney Maluch. Elementarz zwierząt. 3+

Elementarz dotyczący zwierząt. Każda rozkładówka to inne środowisko, w którym żyją zwierzęta oraz nowy temat do rozmowy i zabawy z dzieckiem. Podczas czytania dzieciaki z łatwością przyswoją nieznane pojęcia, poćwiczą spostrzegawczość i logiczne myślenie. Elementarz wykonany bardzo solidnie, z mocnymi, kartonowymi stronami, bogaty w przyjemne ilustracje przedstawiające bohaterów Disneya.

Do kupienia tutaj – Disney maluch. Elementarz zwierząt. 3+

Disney Maluch. Elementarz zwierząt. Ćwiczenia. 3+

Uzupełnienie „Elementarza zwierząt”. W formie ciekawych ćwiczeń dzieciaki moga utrwalić informacje o zwierzętach, a także potrenowac spostrzegawczośc czy logiczne myślenie. Dodatkową atrakcją są duże, łatwe do wklejenia naklejki, które dzieciaki mają za zadanie powklejać do książeczki. Poza tym naklejki świetnie ćwiczą zdolności manualne.

Do kupienia tutaj – Disney maluch. Elementarz zwierząt. Ćwiczenia. 3+

Disney Maluch. Elementarz 3-latka

Elementarz dla trzylatków, poszerza wiedzę o otaczającym ich świecie. Dzięki niej dzieciaki poznają świat zwierząt, zmysłów, emocji, pór roku i różnych aktywności. A wszystko w bardzo przyjemnej formie.

Do kupienia tutaj – Disney maluch. Elementarz 3-latka

Disney Maluch. Elementarz ekologiczny

To równiez propozycja dla trzylatków. Forma elemenatarza podobna jest do pozostałych części. Tym razem jednak dzieciaki dowiedzą się, jak dbać o swoje otoczenie, segregować śmieci, tworzyć ekologiczne zabawki, czy oszczędzać wodę. Jedna rozkładówka, to jeden temat.

Do kupienia tutaj – Disney maluch. Elementarz ekologiczny

Disney Uczy. Zeszyt ćwiczeń. Liczby. 4+

To już pozycja dla czterolatka. Dziecko rozwiązując zadania, ćwiczy pisanie cyfr i wykonuje proste działania na liczbach. Dzięki temu doskonali sprawność manualną i opanowuje technikę trzymania ołówka. Standardowo w ćwiczeniach towarzyszą maluchowi ulubieni bohaterowie, a dodatkową atrakcją są naklejki.

Do kupienia tutaj – Disney uczy. Zeszyt ćwiczeń. Liczby. 4+

Disney Uczy. Piszę i zmazuję. Litery. 5+

A to z kolei coś dla pięciolatków. Mnóstwo ciekawych zadań z literkami. Ścieralne strony sprawiają, że dzieciaki mogą wykonywać ćwiczenia wielokrotnie, doskonaląc swoją umiejętność pisania. Moje dzieci bardzo lubią tego typu publikacje.

Do kupienia tutaj – Disney uczy. Piszę i zmazuję. Litery. 5+

Disney Uczy. Przygoda z czytaniem. Elementarz. Ćwiczenia. Litery

I kolejne świetne opracowanie do nauki pisania liter i pierwszych prób czytania. Dzieci ćwiczą pisanie liter po śladzie i trenują sprawność manualną. Do książki dołączony jest ścieralny mazak, dzięki któremu dzieci mogą wykonywać zadania wielokrotnie.

Do kupienia tutaj – Disney uczy. Przygoda z czytaniem. Elementarz. Ćwiczenia. Litery

Disney Uczy. Przygoda z czytaniem. Elemenatrz

W serii Disney Uczy zawiera się program wydawniczy wspierający naukę czytania – Przygoda z Czytaniem. W książkach z tej serii zastosowane zostały różne metody nauki – od czytania globalnego poprzez naukę metodą sylabową aż po metodę analityczno-syntetyczną. Pierwszy raz spotkałam się z tak ciekawym podejściem do tematu. Krótkie opowiadania zostały umieszczone od najprostszych do najtrudniejszych.

Do kupienia tutaj – Disney uczy. Przygoda z czytaniem. Elementarz

Disney Uczy. Logiczne łamigłówki. 6+

Świetna publikacja z naklejkami, która w formie zabawy uczy dzieci logicznego myślenia. Dziecko porządkuje, rozwiązuje, wyszukuje. Zadania przeznaczone są dla dzieci od 6 roku życia.

Do kupienia tutaj – Disney uczy. Logiczne łamigłówki

Disney Uczy. Elementarz matematyczny

„Elementarz matematyczny” to genialne opracowanie wprowadzające dziecko w świat matematyki. Zostało ono przygotowane przez ekspertów w dziedzinie edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej. Zadania zostały rozmieszczone od najprostszego do najtrudniejszego. Dzięki tej publikacji dzieciaki zapoznają się z nauką pisania cyfr i liczb, zaczną wykonywać pierwsze zadania matematyczne i logiczne.

Do kupienia tutaj – Disney uczy. Elementarz matematyczny

Disney Uczy. Piszę na 5! 7+

Publikacja przeznaczona jest dla dzieci w wieku 7 lat i zawiera materiał zgodny z podstawą programową i podręcznikami do klasy 1. Znajdziecie tu przeróżne zadania wspierające naukę pisania.  W książce zastosowana została metoda stopniowania trudności.

Do kupienia tutaj – Disney uczy. Piszę na 5!

Disney Uczy. Kalendarz i zegar

Ulubieni bohaterowie Disneya przeprowadzą dzieci przez naukę dni tygodnia, miesięcy, zegara, czy pór roku. Do tego tytułu dołączona jest ścieralna plansza z tarczą zegara, plakatowy kalendarz oraz naklejki, które można wykorzystać do kalendarza i swobodnej zabawy.

Do kupienia tutaj – Disney uczy. Kalendarz i zegar

Disney Uczy. Matematyka na 5! 7+

Zeszyt ćwiczeń dla siedmiolatków. Zawiera on materiał zgodny z podstawą programową i podręcznikami do klasy 1. Znajdziecie tu licznych bohaterów filmowych studia Disney Pixar, które pomogą dzieciakom opanować naukę pisania cyfr i liczenia na obiektach oraz grafach.

Do kupienia tutaj – Disney uczy. Matematyka na 5!

Disney Uczy. Tabliczka mnożenia. 8+

I coś dla najstarszych – ośmiolatków. Naprawdę genialnie opracowana pozycja, pomagająca dzieciom opanować tabliczkę mnożenia bez większego wysiłku. Znajdziecie tu nie tylko przeróżne zadania, ale i wiele trików, dzięki którym dzieciaki szybciej przyswoją tabliczkę.

Do kupienia tutaj – Disney uczy. Tabliczka mnożenia. 8+

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź