Menu
książki / książki dla dzieci

Co w przyszłości będą czytały moje dzieci? #16

Dawno nie było na blogu książek, które matka wariatka kupuje, licząc na to, że jej dzieci będą chciały w przyszłości czytać takie cudowności. Jeżeli macie starsze dzieci albo, jak ja. boicie się, że te pozycje mogą zniknąć z rynku, zanim dzieci Wam urosną, to jest to zdecydowanie wpis dla Was.

Królewna Śnieżka

„W pewnym mieście, całkowicie objętym strefą darmowego Wi-Fi, żyła sobie Zła Kocica. Całe dnie spędzała nad budowaniem wirtualnej popularności, używając wszystkich znanych jej magicznych sztuczek, by zyskać tyle lajków, ile nie miał nikt przed nią. Zła Kocica osiągnęła swój cel, z dnia na dzień jej sława rosła. Codziennie rano brała do łapki smartfona i z uśmieszkiem powtarzała”Jabłko, Jabłko, powiedz przecie, kto jest najpopularniejszy w sieci?” i chichotała pod wąsikiem.” Tak zaczyna się historia współczesnej Królewny Śnieżki napisana i zilustrowana przez Magdę Śliwińską. Historia pokazuje, jak łatwo jest się zatracić w kanałach social media. Naprawdę bardzo polecam tę pozycję. Myślę, że powinien ją przeczytać każdy nastolatek i każdy dorosły.

Do kupienia tutaj – Królewna Śnieżka

A tu profil z pięknymi rysunkami Magdy – Magdalena Śliwińska

Krolewna Sniezka_Ksiazki dla dzieci01 by . Krolewna Sniezka_Ksiazki dla dzieci02 by . Krolewna Sniezka_Ksiazki dla dzieci03 by . Krolewna Sniezka_Ksiazki dla dzieci04 by .

Jak dzieci zmieniają świat?

Książka o tym, jak dzieci zmieniają świat, jak świat dzieci wyglądał kiedyś (jak się ubierano, jak leczono, z jakimi problemami zmagały się dzieci) i czy świat każdego dziecka wygląda tak samo. „Jak dzieci zmieniają świat” to zbiór tekstów popularnonaukowych, które zainteresują nie tylko dzieci. Dla rodziców również na pewno będzie to ciekawa lektura.

Do kupienia tutaj – Jak dzieci zmieniają świat?

Jak dzieci zmieniaja swiat_Ksiazki dla dzieci10 by . Jak dzieci zmieniaja swiat_Ksiazki dla dzieci11 by . Jak dzieci zmieniaja swiat_Ksiazki dla dzieci12 by . Jak dzieci zmieniaja swiat_Ksiazki dla dzieci13 by . Jak dzieci zmieniaja swiat_Ksiazki dla dzieci14 by . Jak dzieci zmieniaja swiat_Ksiazki dla dzieci15 by . Jak dzieci zmieniaja swiat_Ksiazki dla dzieci16 by .

Mechanica. Przewodnik dla początkujących

Książka przedstawia futurystyczną wizję świata zwierząt. Pod koniec XXII wieku ma miejsce katastrofa ekologiczna – giną wszystkie, znane nam, zwierzęta. Naukowcy postanawiają odtworzyć wymarłe gatunki. Zaczynają one jednak ewoluować. Do czego to może doprowadzić? Książka wydana rok temu w Australii. Od razu stała się hitem sprzedażowym. Na pewno przypadnie am do gustu.

Do kupienia tutaj – Mechanica

Mechanica_Ksiazki dla dzieci01 by . Mechanica_Ksiazki dla dzieci02 by . Mechanica_Ksiazki dla dzieci03 by . Mechanica_Ksiazki dla dzieci04 by . Mechanica_Ksiazki dla dzieci05 by .

Co robi język za zębami? Poprawna polszczyzna dla najmłodszych

Jestem pod wrażeniem tej pozycji. Mnóstwo (ale naprawdę mnóstwo!). Niby, według podtytułu, jest to „poprawna polszczyzna dla najmłodszych”. Jestem jednak przekonana, że każdy dorosły znajdzie w niej informacje, o których nie miał pojęcia. Starałam się zrobić zdjęcia tak, żebyście mogli odczytać treść. Zobaczcie, jakie to jest dobre!

Do kupienia tutaj – Co robią język za zębami?

Co robi jezyk za zebami_Ksiazki dla dzieci01 by . Co robi jezyk za zebami_Ksiazki dla dzieci02 by . Co robi jezyk za zebami_Ksiazki dla dzieci04 by . Co robi jezyk za zebami_Ksiazki dla dzieci05 by . Co robi jezyk za zebami_Ksiazki dla dzieci06 by . Co robi jezyk za zebami_Ksiazki dla dzieci07 by . Co robi jezyk za zebami_Ksiazki dla dzieci08 by .

Zrób to. Krok po kroku

Książka dla małych majsterkowiczów albo miłośników DIY. Jako że oboje z Grześkiem mamy dwie lewe ręce, nie wiem, czy nasze dzieci będą potrafiły robić takie rzeczy, ale nadzieja umiera ostatnia. Może kiedyś się po tę pozycję i stworzą dla matki zakładkę do książki albo chociaż szczudła (mam 160 cm). 😉

Do kupienia tutaj – Zrób to. Krok po kroku

Zrob to krok po kroku_Ksiazki dla dzieci06 by . Zrob to krok po kroku_Ksiazki dla dzieci07 by . Zrob to krok po kroku_Ksiazki dla dzieci08 by . Zrob to krok po kroku_Ksiazki dla dzieci09 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź