Menu
Podróże / Polska / zabawki

Pomerania Fun Park – rodzinny park rozrywki pod Kołobrzegiem

Gdy przypominałam Wam na Facebooku o moim wpisie Gdzie nad morze z dzieckiem? Pisaliście mi o nowo otwartym parku rozrywki pod Kołobrzegiem. Właściwie to pisaliście jedynie, że jest, ale podobno jest drogo i nieciekawie. Uznaliśmy, że sami musimy to sprawdzić. W ostatni weekend sierpnia wybraliśmy sie na tydzień do Kołobrzegu.

Znając Was, pewnie będziecie nas pytać o to, gdzie spaliśmy. Wybraliśmy hotel Baltic Plaza. Nie jest to może hotel z najwyższej półki, ale lubimy go za wielkie pokoje (właściwie to apartamenty), mały basen, w którym bawią się głównie dzieci (przez to, że jest nieduży, dorośli raczej nie rozpędzają się w nim z pływaniem), bliskość do dużej, niezatłoczonej plaży (z dala od centrum). Na zewnątrz hotelu jest też fajny plac zabaw w formie statku. W budynku też jest plac zabaw, ale obecnie wygląda jak melina dla dzieci. Jedzenie jest średnie, ale doceniam to, że codziennie przygotowują specjalną obiadokolację dla dzieci. W Balticu byliśmy już trzy razy. Jeżeli traficie na jakąś fajną ofertę np. na Booking, warto wybrać ten hotel. Choćby ze względu na te wielkie pokoje.

Ale wróćmy do Pomeranii. Pomerania Fun Park znajduje się pod Kołobrzegiem, w miejscowości Pyszka. Obiekt w sezonie otwiera się o godz. 10:00. Byliśmy na miejscu po 10:00. Samochodów na parkingu (parking jest płatny) było niewiele. Chyba niewiele jeszcze osób wie o tym miejscu.

Bilety od Poniedziałku do Piątku
Dorośli 30 zł/os
Dzieci
od 5 do 17 lat2
40 zł/os
Dzieci
do 4 lat2
30 zł/os
Dzieci
do 80 cm wzrostu1
1 zł/os
Niepełnosprawni3 1 zł/os
Bilety Weekendowe
Dorośli 40 zł/os
Dzieci
od 5 do 17 lat2
50 zł/os
Dzieci
do 4 lat2
30 zł/os
Dzieci
do 80 cm wzrostu1
1 zł/os
Niepełnosprawni3 1 zł/os

Po zakupie biletów, możemy korzystać ze wszystkim atrakcji za darmo. Warto dodać, że cała Pomerania Fun Park obsługiwana jest przez pracowników z Ukrainy, którzy świetnie mówią po polsku. A poza tym tworzą genialną atmosferę w tym miejscu. Bardzo mili, pomocni ludzie. Byliśmy pod wrażeniem ich podejścia.

Przy wejściu od razu znajdziecie dwie nieduże karuzele, dwa spore dmuchańce i małą kolejkę.

Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg01 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg02 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg03 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg04 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg05 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg06 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg07 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg08 by .

Nieco dalej, na środku placu znajduje się strefa z metalowymi placami zabaw. Drabinki, zjeżdżalnie i tego typu cuda.

Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg09 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg10 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg11 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg12 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg13 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg14 by .

Mijając place docieramy do genialnego dmuchańca dla starszych dzieci. Jest to swego rodzaju tor przeszkód (ścianki wspinaczkowe, miejsca, które trzeba przeskoczyć, przecisnać się przez nie, przeczołgać). Genialna sprawa.

Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg15 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg17 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg18 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg19 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg20 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg21 by .

Gdy Jasiek przechodził przez dmuchane tory przeszkód, Witek kręcił się na znajdującej się obok karuzeli dla maluchów.

Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg16 by .

Po tych atrakcjach udaliśmy się na lody, a potem na autodrom (który znacie z każdego wesołego miasteczka). Na autodromie nie mamy zdjęć, ponieważ bawiliśmy się całą rodziną i nie miał kto robić zdjęć. 🙂

Później Jasiek z Grześkiem wybrali się na rollercoaster. Witek bardzo ubolewał nad tym,że nie mógł pójść z nimi, ale ta atrakcja była przeznaczona dla dzieci od czwartego albo piątego roku życia.

Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg22 by .

Kierując się od wyjścia ciągle przed siebie, dochodzimy do (jeszcze nieukończonej) wioski wikingów. W wiosce wikingów prowadzone są różne gry, zabawy, a nawet warsztaty. Można tam wypróbować takich atrakcji jak: strzelanie z łuku, rzut włócznią, ćwiczenie szyków, przeciąganie liny, rzut wiankiem do celu, walka na desce, gra Kubb. W wiosce wikingów można skorzystać z warsztatów garncarskich (lepienie z gliny), skórniczych (zdobnictwo na skórze) z myśliwym i tkaczych (tkanie krajek na bardku + motanki) z wiedźmą.

Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg23 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg24 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg25 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg26 by .

Zaraz obok wioski wikingów znajduje się strefa wodna. Jest tam jedna dmuchana, potrójna zjeżdżalnia (zjeżdża się do basenu) i jedna bardzo wysoka zjeżdżalnia. Ta strefa dopiero się tworzy i ma zostać ukończona w przyszłym roku.

Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg27 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg29 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg30 by .

Po drugiej strony placu znajdziemy jeszcze kilka innych dmuchańców.

Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg31 by .

I na przykład taką śmieszną gąsienicę, której wchodzi się do brzucha.

Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg34 by .

A w środku wygląda to tak.

Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg32 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg33 by .

Nie mogło zabraknąć też klasyka – karuzeli z łabędziami.

Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg35 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg37 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg38 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg39 by .

Gdy już zaliczyliśmy większość atrakcji na zewnątrz, postanowiliśmy udać się na obiad. W restauracji jedzenie raczej fastfoodowe (frytki, nuggetsy, makaron – dzieci będą zadowolone). Od razu z restauracji można przejść do raju dla dzieciaków. Takiej sali zabaw jeszcze pewnie nie widzieliście. Ok. 3 tys. m2 niesamowitych atrakcji dla dzieci w różnym wieku.

Zobaczcie ten małpi gaj.

Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg40 by .

Na środku stoi wielki statek.

Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg41 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg42 by .

A obok niego wulkan, na który można się wspiąć.

Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg43 by .

Tutaj zjeżdżalnie dla nieco starszych dzieci.

Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg44 by .

Statek w całej swej okazałości.

Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg45 by .

Ogromny basen z kulkami.

Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg46 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg47 by .

Widok z basenu z kulkami.

Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg48 by .

Wulkan do wspinaczki.

Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg49 by .

W basenie są nie tylko kulki.

Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg50 by .

Każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg52 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg53 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg54 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg55 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg56 by .

Ostrzegam, że gdy się wejdzie po tej siatce na statek, to trzeba przejść przez cały statek po siatce i wyjść dopiero na wulkanie. Grzesiek musiał pójść po Jaśka, żeby zmotywować go do wyjścia. 😉

Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg57 by . Pomerania Fun Park_Rodzinny Park Rozrywki Kolobrzeg58 by .

Na tej sali spędziliśmy kilka godzin. I naprawdę ciężko było wyciągnąć z niej dzieciaki. Jak widzicie na zdjęciach – osób w Pomeranii nadal jest niewiele. Rozmawialiśmy z panią z szatni na temat obłożenia. Mówiła, że zazwyczaj jest podobnie.

Nawet teraz, gdy wyjeżdżacie nad morze poza sezonem, w Pomeranii na pewno nie będziecie się nudzić. Więcej na temat tego parku rozrywki znajdziecie tutaj – Pomerania

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

1 Comment

  • Ania
    17 lipca 2018 at 21:33

    Nad morzem przelotnie pada. ☹ Pojechaliśmy do Pomerani z dziećmi w wieku 1,4 i 11 lat. Rewelacja!!zanim zaczęło lać skorzystaliśmy z atrakcji na zewnątrz. Później obiad i mega wielka czysciutka (co dla mnie bardzo ważne) sala zabaw. Dzieciaki szalał tam kilka godzin. Obsługa cały czas czuwała nad bezpieczeństwem dzieci jak i porządkiem na sali. Może nie jest tam najtaniej, ale naprawdę warto.

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź