Menu
zabawki

Pomysły na prezent od Mikołaja – zabawki B.Toys, Plan Toys i nowości od Djeco

Pokazywałam Wam już pomysły na prezent od Mikołaja marek Djeco i Janod. Jeżeli jednak nie zdecydowaliście się na zakup żadnej rzeczy z wpisu, może dziś wpadnie Wam w oko coś od B.Toys albo Plan Toys. Na końcu wpisu znajdziecie jeszcze dwie cudowne nowości od Djeco,

Jak zwykle ciocia Wiola załatwiła Wam zniżkę. Na hasło matkawariatka macie 10% zniżki na zabawki i aż 30% zniżki na ubrania na stronie sklepu Tuliluli.pl

Hasło działa do 12 grudnia.

Dla malucha

Miękkie klocki

Klocki mamy od ponad roku. Na początku Witek je gryzł, dziś buduje wieloelementowe wieże. Taka zabawka na dłużej.

Pisałam o nich tutaj – KLIK

Do kupienia tutaj – miękkie klocki Elemenosqueeze Btoys

dsc1606-750x500 by .

Deszczownica

Producent założył, że deszczownica jest dla dzieci, które skończyły 1,5 roku. Według mnie sprawdzi się też doskonale dla małych, leżących bąbli. Deszczownica – jak wskazuje jej nazwa – naśladuje delikatny szum deszczu. Jak wspierać rozwój słuchu malucha pisałam Wam już we wpisie Jak bawić się z niemowlakiem wspierając jego rozwój? #1 Taka deszczownica wspierać może zmysł słuchu dzieci w każdym wieku.

Do kupienia tutaj – deszczownica Plan Toys

zabawki-od-mikolaja-plan-toys1-1 by .

zabawki-od-mikolaja-plan-toys5-1 by .

Ogniwa

Ogniwa są z nami również od ponad roku. I co najlepsze – bawi się nimi i roczniak, i czterolatek.

Pisałam o nich tutaj – KLIK

Do kupienia tutaj – ogniwa B.Toys

dsc_5225 by .

dsc_5236 by .

Drewniane sensoryczne klocki interaktywne Plan Toys

Te klocki kupiłam, jak jeszcze nie byłam mamą. Chciałam je wykorzystywać w pracy neurologopedy. Zestaw składa się z 9 klocków. 3 klocki do rozróżniania dotykiem, 3 – wzrokiem i 3 – słuchem. Te klocki z dziurką mają w środku coś, co grzechocze. Każdy klocek wydaje inny dźwięk. Te kolorowe z tkaniną dają różne odczucia sensoryczne. Te jednokolorowe mają różne szkiełka – jedno powiększające, drugie to kalejdoskop, a trzecie lusterko. Zamiast zwykłych, nudnych klocków, warto w zabawie używać też takich pobudzających sensorycznie. To też fajny pomysł na prezent do kalendarza adwentowego (jeżeli macie jeszcze puste niektóre kieszonki) – jeden klocek na jeden dzień.

Do kupienia tutaj – klocki sensoryczne

zabawki-od-mikolaja-plan-toys0-1 by . zabawki-od-mikolaja-plan-toys3 by . zabawki-od-mikolaja-plan-toys5 by . zabawki-od-mikolaja-plan-toys7 by .

zabawki-od-mikolaja-plan-toys1 by .

Zestaw kluczy FuKeys

Te klucze są z nami od czterech lat. Znacie dziecko, które nie lubi bawić się kluczami? Ja też nie. A te, ze wszystkich dostępnych na rynku zabawkowych kluczy, najbardziej przypominały prawdziwe. Tak, tak – klucze wykonane są ze stali. Ale ze stali całkowicie bezpiecznej dla zębów i dziąseł dzieci. Na pilocie znajdują się trzy przyciski –  klakson samochodu, odgłos zapalania silnika, dzwonek. A z boku najważniejsza część – latarka. <3

Do kupienia tutaj – klucze B.Toys

kulczyki-btoys2 by .

dsc_5185 by .

Zabawki od Mikołaja dla dzieci 1+

Magnetyczny znikopis B.Toys

Ten znikopis mamy od niedawna. Wcześniej mieliśmy Fisher Price’a, ale się rozsypał. Ten wygląda zdecydowanie solidniej. Od dołu ma również poduszkę, dzięki czemu dziecku łatwiej jest go trzymać na kolanach (maluchy raczej nie rysują przy biurku). Dodatkowo w zestawie są cztery pieczątki w kształcie zwierzątek i rysik na sznurku (dzięki czemu się nie zgubi).

Do kupienia tutaj – magnetyczny znikopis

zabawki-od-mikolaja-btoys3 by . zabawki-od-mikolaja-btoys2-1 by . zabawki-od-mikolaja-btoys1-2 by . zabawki-od-mikolaja-btoys6 by . zabawki-od-mikolaja-btoys5-1 by .

dsc_5226 by . dsc_5228 by .

 

Mikrofon OKIDEOKE

Mikrofon to zabawka, która zdecydowanie powinna być w każdym domu. Ten od B,Toys posiada funkcję nagrywania. Nagrany dźwięk można przyspieszyć lub zwolnić. W mikrofon wgrane jest też 8 znanych melodii. No i jest to jeden z ładniejszych zabawkowych mikrofonów.

Do kupienia tutaj – mikrofon B.Toys

zabawki-od-mikolaja-btoys5 by .

zabawki-od-mikolaja-btoys8 by .

dsc_5212 by .

Klocki jeżyki B.Toys

Te klocki również są z nami od prawie czterech lat. Jaśko dostał je na gwiazdkę, gdy miał rok. Lubił je od początku i lubi je do teraz. Klocki mają różne elementy obrotowe i bardzo łatwo łączą się ze sobą i właściwie to już roczne dziecko może tworzyć pierwsze konstrukcje. Niestety, w ofercie sklepu Tuliluli nie ma teraz tego zestawu, który my mamy, ale jest inny – pewnie równie fajny.

Do kupienia tutaj – klocki jeżyki

zabawki-od-mikolaja-btoys3-2 by . zabawki-od-mikolaja-btoys5-2 by . zabawki-od-mikolaja-btoys1 by . zabawki-od-mikolaja-btoys4 by . zabawki-od-mikolaja-btoys6-2 by . zabawki-od-mikolaja-btoys9-1 by .

Kręgle małpki

Pisałam Wam o nich rok temu. Wciąż podtrzymuję moje zdanie, że są to najlepiej wykonane kręgle dla dzieci, jakie widziałam.

Pisałam o nich tutaj – KLIK

Do kupienia tutaj – drewniane kręgle Plan Toys

dsc7993-750x500 by .

 

Kąpielowy zestaw do łowienia cudaków

Mam wrażenie, że ciągle jest mało dobrych jakościowo zabawek do kąpieli. Ciężko jest wybrać coś sensownego. Na szczęście znaleźć można kilka perełek. O, np. taki zestaw do łowienia morskich cudaków do siatki. W skład zestawu wchodzi siatka z głową rekina i cztery cudaki.

Do kupienia tutaj – zestaw do łowienia

zabawki-od-mikolaja-btoys1-1 by . zabawki-od-mikolaja-btoys7-1 by .

dsc_5212 by .

Drewniany aparat z kalejdoskopem Plan Toys

Doskonały dla malucha zainteresowanego fotografią. Czyli chyba dla każdego. 🙂 Aparat ma ruchomy spust, a w miejscu obiektywu kalejdoskop. Zabawka dla dziecka w każdym wieku.

Do kupienia tutaj – aparat z kalejdoskopem
zabawki-od-mikolaja-plan-toys6 by .

dsc_5216 by .

Zabawki od Mikołaja dla dzieci 3+

Ale jak to? Gdzie zabawki dla dziecka 2+? Właściwie to wszystkie 1+ zainteresują też dzieciaki 2+. Dlatego nie tworzyłam dodatkowej kategorii wiekowej.

Koła zębate Plan Toys

Mamy je odkąd Jaśko skończył dwa lata. Wtedy też był fanem puzzli i już wtedy były jednym z hitów w naszym domu.

Pisałam o nich tutaj – KLIK

Do kupienia tutaj – koła zębate Plan Toys

dsc_2684_dxo-750x500 by .

Drewniany but do nauki wiązania sznurowadeł

Ten but kupiłam też z myślą o zajęciach wspierających rozwój małej motoryki. Może być też fajnym upominkiem do włożenia do kalendarza adwentowego. Warto ćwiczyć z dzieckiem motorykę małą, ponieważ wpływa ona nie tylko na ogólną zręczność dziecka, ale również inne aspekty rozwoju – jak np. rozwój mowy.

Do kupienia tutaj – but do nauki

zabawki-od-mikolaja-plan-toys4-1 by . zabawki-od-mikolaja-plan-toys8-1 by .

dsc_5227 by .

Zabawki od Mikołaja dla dzieci 4+

Nowość Djeco. Absolutnie genialna rzecz. Kinoptik wykorzystuje starą sztukę animacji „ombro cinema”, która opiera się na iluzji optycznej. Dziecko układa magnetyczne roboty według wzoru z książeczki, a potem przykłada paskowaną folię i dzieje się magia. Aby stworzyć iluzję ruchu, wystarczy poruszać folią po ułożonym obrazku. W zestawie jest prawie 60 elementów, które można „ożywić”.

Do kupienia tutaj – Kinoptik

zabawki-od-mikolaja-djeco5 by . zabawki-od-mikolaja-djeco6 by . zabawki-od-mikolaja-djeco7 by . zabawki-od-mikolaja-djeco9 by .

Gra zręcznościowa „złap piłeczkę” Plan Toys

Świetna rzecz do ćwiczenia koordynacji ręka-oko, ćwiczenia koncentracji i usprawniania motoryki. Właściwie to też dobra rzecz dla dorosłych. Nawet mi ciężko jest trafić piłką do kielicha. Ale ja z tych, co mają dwie lewe ręce. Miejcie na uwadze, że kulka jest ciężka i można się nią rąbnąć.

Do kupienia tutaj – złap piłeczkę

zabawki-od-mikolaja-plan-toys7-1 by . zabawki-od-mikolaja-plan-toys9-1 by .

Djeco Edulodo – nauka rysowania krok po kroku

Coś dla tych dzieciaków, które uwielbiają rysować albo dla tych, które przy rysowaniu potrzebują wskazówek. Gdy pokazałam Jaśkowi tę pozycję i zachęcałam go do narysowania ślimaka, od razu stwierdził, że nie potrafi. Pokazałam mu jednak, co powinien narysować po kolei. I tak powstał całkiem przyzwoity ślimak. Na dole mój i Jaśka. Poznacie, który jest który? 😉 Naprawdę się starałam.

Do kupienia tutaj – Edulodo rysowanie krok po kroku

 

zabawki-od-mikolaja-djeco1 by . zabawki-od-mikolaja-djeco2 by . zabawki-od-mikolaja-djeco3 by . zabawki-od-mikolaja-djeco4 by .

dsc_5217 by . dsc_5223 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

1 Comment

  • pat
    12 grudnia 2016 at 13:44

    Proszę proszę, jakie te zabawki ładne! Do tej pory te naprawdę stymulujące głowę i zdolności manualne kojarzyły mi się z topornymi i brzydkimi, a tu taka niespodzianka. Już zaordynowalam Mikolajkowi miękkie klocki, a ogniwa chętnie przygarnelabym dla siebie, bo brak takiej korony mnie dołuje 😉 WIOLA! Piszę do Ciebie mailowo i na whatsappie już ze dwa tygodnie a odpowiada mi tylko echo;(

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź