Menu
zabawki

Odkryłam najlepszy sposób na naukę angielskiego dla dzieci

Gdy jeszcze nie miałam dzieci, myślałam o tym, że moje dzieci będą chodzić na wszystkie zajęcia dodatkowe świata. Że będą wszechstronnie wykształcone, biegle posługujące się kilkoma językami, z wieloma pasjami. Myślałam tak do czasu, gdy nie urodziły mi się dzieci. Dopiero wtedy zrozumiałam, że największą radość daje im zabawa, wspólne spędzanie czasu, bliskość. Razem wyjeżdżaliśmy w różne zakątki Polski i Europy, razem odwiedzaliśmy kina, muzea, teatry czy filharmonie. Widziałam, że to, że jesteśmy tam „razem” sprawiało, że dzieci najwięcej wynosiły z takich wyjazdów. Po drodze pojawiła się fascynacja judo. Były zawody, medale, egzaminy. Po roku fascynacja minęła. Nie naciskaliśmy, nie namawialiśmy do powrotu, uszanowaliśmy to. Rok temu pojawił się pomysł nauki pływania. Od roku co tydzień razem jesteśmy na basenie. Dzięki temu, że jesteśmy na wszystkich lekcjach, dopingujemy, efekty przyszły bardzo szybko. To dla mnie niesamowite doświadczenie, ponieważ sama nie potrafię pływać. Jest to dla mnie dosyć uciążliwe, ale kiedyś (gdy znajdę trochę więcej czasu tylko dla siebie) na pewno się nauczę.

Inną kwestią, która jest dla mnie jeszcze bardziej problematyczna, jest – uwaga, uwaga, tego się nie spodziewacie – brak znajomości języka angielskiego. No, może jakaś tam znajomość jest. Jak ktoś do mnie mówi, to go rozumiem, ale moje odpowiedzi zazwyczaj ograniczają się do yesnoyyyy oraz i don’t speak english. Przez całą swoją edukację szkolną nie miałam języka angielskiego. W podstawówce i w gimnazjum miałam jedynie język niemiecki. W liceum z kolei trafiłam do klasy, gdzie była kontynuacja języka niemieckiego i język francuski od podstaw. Na studiach musiałam zdać egzamin z języka obcego na jakimś wyższym poziomie. Wybrałam więc niemiecki. Angielski znam jedynie z filmów i seriali. Możecie się więc tylko domyślać, jak bardzo niekomfortowe jest dla mnie porozumiewanie się z innymi podczas naszych zagranicznych wyjazdów. Zauważyłam, że moim dzieciom już teraz zaczyna przeszkadzać to, że nie mogą się dogadać z innymi po angielsku. Kiedy dowiedziałam się, że istnieje coś takiego jak Nova Kid – nauka angielskiego dla dzieci online, wiedziałam, że musimy spróbować. Tym bardziej, że można skorzystać z lekcji bezpłatnej, żeby zobaczyć, czy dziecko będzie zainteresowane taką formą nauki.

Po pierwszej lekcji byliśmy zachwyceni. I my, i dzieci. Dzięki temu Nova Kid jest już z nami od kilku tygodni. Teraz, w wakacje, umawiam lekcje raz w tygodniu, ponieważ dzieciaki większość czasu spędzają na dworze. Gdy zrobi się trochę chłodniej będziemy więcej siedzieć w domu. Wtedy też zapewne będę umawiać lekcje 2-3 razy w tygodniu. Podobno taka ilość zajęć daje najlepsze efekty. A że lekcje (jakoś mi nie pasuje to słowo, bo tak naprawdę to jest zabawa, a lekcje mają jakiś taki pejoratywny wydźwięk) trwają do 30 minut, to dzieciaki nawet nie zdążą się zmęczyć.

Wszystkie lekcje prowadzone są przez osoby anglojęzyczne. Możemy wybrać, czy chcemy, żeby lekcję prowadziła osoba, dla której angielski jest językiem ojczystym, czy taka, która po prostu posługuje się nim na co dzień. Lekcje odbywają się online. Możemy więc je przeprowadzić, kiedykolwiek i gdziekolwiek jesteśmy, nie trzeba nigdzie jeździć (dla nas dojazd do miasta to 25 km). Każda lekcja jest prowadzona indywidualnie. Nauczyciel w trakcie jej trwania poświęca uwagę tylko naszemu dziecku. Żeby umówić się na lekcję, wystarczy wybrać dogodny termin. My już mamy naszą sprawdzoną panią i zawsze zapisujemy się do niej. Choć słyszałam, że wszyscy nauczyciele Nova Kid są równie cudowni i mają tak samo dobre podejście do dzieci.

Jednym z kluczowych elementów Novakid jest fabularne podejście do edukacji. Dzieci wcielają się w bohaterów gier, którzy stają przed różnymi wyzwaniami i przygodami, a wszystko to odbywa się w języku angielskim. Ta angażująca fabuła przewodnia sprawia, że dzieci nie tylko uczą się języka, ale także rozwijają swoją wyobraźnię i kreatywność, a także uczą się rozwiązywać problemy w nowy, ciekawy sposób.

Minigry i zadania domowe to elementy, które wspaniale uzupełniają proces nauki. Dzięki nim dzieci mogą utrwalać zdobywane umiejętności w sposób interaktywny i zabawny. To również doskonała okazja do samodzielnego praktykowania i rozwijania umiejętności językowych poza lekcjami.

Jeżeli chcecie otrzymać aż 10% zniżki, to mam dla Was specjalny kod – MATKA10.  Rejestrujcie się przez ten link – darmowa lekcja próbna i zniżka.

Dzięki wpisaniu kodu lub rejestracji przez link będziecie mogli wykupić pierwszy pakiet lekcji aż 10% taniej. Przy większych pakietach to spora oszczędność. 🙂

Jeżeli interesuje Was ten temat, to przeprowadzę Was za rękę przez pierwszą lekcję. 🙂

angielski dla dzieci online003nauka angielskiego online by .

Bezpłatną lekcję możecie zamówić tutaj – bezpłatna lekcja. Jeżeli jednak chcecie od razu wykupić lekcje, to mam dla niespodziankę – na końcu wpisu znajdziecie zniżkę.

angielski dla dzieci online007nauka angielskiego online by .

Przed rozpoczęciem lekcji koniecznie przeprowadźcie test dźwięku i obrazu (znajdziecie go w panelu). Nauczyciel musi Was widzieć i słyszeć. Od razu też podepnijcie dziecku myszkę i pokażcie, jak działa. Moje dzieci tego nie wiedziały i w czasie lekcji przeprowadzaliśmy szybki instruktaż. 😉 Myszka będzie potrzebna do zakreślania odpowiednich ilustracji i wyrazów.

angielski dla dzieci online005nauka angielskiego online by .

Cała lekcja odbywa się w formie radosnej zabawy. Jest mnóstwo śmiechu. Nauczyciel bez przerwy się uśmiecha i chwali dziecko za każdy, nawet najmniejszy postęp.

angielski dla dzieci online004nauka angielskiego online by .

Wszystkie zadania dziecko wykonuje samo. Na początku byliśmy obok, ale zauważyliśmy, że nie jesteśmy potrzebni. Mimo że nauczyciel nie zna ani słowa po polsku, to świetnie potrafi porozumieć się z dzieciakami. Nasza pani akurat mieszka w RPA.

angielski dla dzieci online011nauka angielskiego online by .

Zadania polegają na uzupełnianiu prostych ćwiczeń na komputerze.

angielski dla dzieci online012nauka angielskiego online by .

Za każde dobrze wykonane ćwiczenie dziecko otrzymuje gwiazdkę. Oczywiście nauczyciel wszystko tłumaczy (po angielsku) i – jeżeli trzeba – nakierowuje dziecko na poprawną odpowiedź.

Zrzut ekranu 2019-07-25 o 12.57.15 by .

Po każdej lekcji dziecko otrzymuje opisową ocenę od nauczyciela. Ocena jest po angielsku, ale można zobaczyć również jej tłumaczenie.

angielski dla dzieci online009nauka angielskiego online by .

Między lekcjami dzieci mogą wykonywać gry i zabawy odpowiadające poziomowi dziecka.

angielski dla dzieci online008nauka angielskiego online by .

Jest też np. memory ze słówkami, których uczy się dziecko.

DSC_0602 by .

Między lekcjami dzieciaki mogą też korzystać z bazy materiałów Nova Kid, aby doszkolić się w przerabianym materiale.

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

3 komentarze

 • Mateusz
  23 stycznia 2020 at 10:18

  Jęzeli dzieci są zadowolone to warto. Ja sam nauczyłem się języka w domu ucząc się METODĄ DZIECKA zawsze myślałem, że nauka języka angielskiego jest czymś nie osiągalnym dla mnie, ale udowodniłem sobie, że mogę się nauczyć języka także w domu.
  Nie trzeba nigdzie wyjeźdzać, żeby nauczyć się mówić. Oczywiście mojego syna także namówię do nauki w domu jak trochę podrośnie.

  Odpowiedz
 • Asia
  5 listopada 2019 at 10:23

  Witam, czy mogę dostać link na stronę gdzie było kupowane krzesełko do biurka z pierwszego zdjęcia?:)

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź