Menu
jedzenie / Życie

Płatki śniadaniowe bez cukru

Jakie jest ulubione śniadanie Waszych dzieci? U nas najczęściej są to płatki. Co dla mnie – osoby, która nigdy nie piła mleka (i nie pije do tej pory) – jest zupełnie niezrozumiałe. Moje dzieciaki jednak mogłyby jeść płatki dzień w dzień. Płatki w naszym domu są więc zawsze. Co prawda nie kupuję tych szeroko reklamowanych w mediach i staram się wybierać takie, które mają mniej cukru i dodatkowych, niepotrzebnych, niezdrowych składników. Płatki śniadaniowe bez cukru czy słodzików wciąż jednak pozostawały w strefie marzeń. Do niedawna.

Znacie markę Helpa? Ja znam ją od jej początków. Od tego też czasu ogromnie jej kibicuję. To polska marka stworzona przez dwie mamy – lekarza i dietetyka. Obie marzyły o tym, aby każda polska mama miała dostęp do naturalnej żywności dla całej rodziny. Z każdym rokiem pięknie się rozwijają i tworzą kolejne produkty. A wszystko zaczęło się od kaszek, o których pisałam w tym wpisie – HELPA- polska zdrowa kaszka dla dzieci.

Teraz w ofercie HELPY znajdziecie mnóstwo zdrowych produktów. Ja chciałabym jednak przybliżyć Wam te, które pojawiły się na rynku bardzo niedawno i jeszcze niewiele osób o nich wie – płatki śniadaniowe bez cukru.

platki sniadaniowe bez cukru001 helpa by .

platki sniadaniowe bez cukru002 helpa by . platki sniadaniowe bez cukru004 helpa by .

Dziewczyny stworzyły wyjątkowe, naturalne płatki śniadaniowe bez cukru i żadnych innych dodatków. Nie znajdziecie drugiego takiego produktu w Polsce. W składzie mają 100% zbóż i… nic więcej!  W tej chwili dostępne są płatki: BIO KULKA i BIO PŁATKI-ŁATKI!

BIO KULKA to ekologiczne płatki śniadaniowe bez cukru, stworzone z prosa i orkiszu, z kolei PŁATKI ŁATKI powstały z prosa i gryki. Jak smakują? Mówiąc wprost – smakują zbożowo. Nie mają w składzie żadnych cukrów, słodzików, więc nie są słodkie. Śmiało jednak do mleka czy innych napojów roślinnych, z którymi Wasze dzieci jedzą płatki, możecie dodać np. miód. Moje dzieciaki lubią też dodawać RÓŻDŻKI SMAKU od HELPY (sproszkowane, liofilizowane owoce i warzywa) oraz SUCHY PROWIANT (owoce liofilizowane w całości), dzięki czemu całe danie jeszcze bardziej chrupie!

platki sniadaniowe bez cukru005 helpa by .

platki sniadaniowe bez cukru006 helpa by . platki sniadaniowe bez cukru007 helpa by .

platki sniadaniowe bez cukru008 helpa by .

 

Płatki naprawdę nie muszą być słodkie, by były pyszne. Moje dzieciaki poza tym, że zjadają płatki śniadaniowe bez cukru od HELPY z mlekiem, to często traktują je jako przekąskę. Przegryzają je w czasie oglądania bajki lub podczas jazdy samochodem do przedszkola i szkoły.

Musicie też wiedzieć, że płatki te powstały wyłącznie z polskich, pełnoziarnistych zbóż. Są w pełni ekologiczne, nie ma w nich kukurydzy modyfikowanej genetycznie.

Zboża mają w sobie moc wartości odżywczych. Na przykład proso zawiera mnóstwo żelaza oraz krzemu, który poprawia stan naszych stawów, skóry, włosów i paznokci. Z kolei orkisz już w czasach starożytności uznawany był za pokarm dający siłę i spożywany przez gladiatorów. Obecnie również cieszy się sporą popularnością. Zawiera on więcej białka, kwasów tłuszczowych nienasyconych, witamin oraz składników mineralnych niż pszenica zwyczajna. Jest przy tym lekkostrawny i łatwo przyswajalny. Wszystkie te dobrodziejstwa możemy teraz podawać dzieciom w bardzo wygodnej formie – kulek lub płatków.

Ale jak już wspominałam, HELPA to nie tylko płatki śniadaniowe bez cukru. To również inne produkty, które bardzo Wam polecam. Wszystkie możecie zamówić na stronie www.helpa.pl

Zobaczcie, co tam jeszcze mają

platki sniadaniowe bez cukru010 helpa by .

RÓŻDŻKI SMAKU i ŁYŻKI SMAKU – to sproszkowane, liofilizowane owoce i warzywa, które zachowują 100% wartości odżywczych świeżych owoców i warzyw. Można nimi posypywać różne dania.

owoce liofilizowane bez cukru009 helpa by .

SUCHY PROWIANT to nasze niedawne odkrycie. To również liofilizowane owoce (owoce, z których została odparowana woda), ale w swojej stałej formie. Idealne do chrupania. Mój przedszkolak kocha wiśniowe i malinowe, starszak truskawkowe, a ja ananasy.

owoce liofilizowane001 helpa by .

Zobaczcie, jak to wygląda. <3

batonik bez cukru011 helpa by .

Niedawno w ofercie HELPY pojawiły się zdrowe BIO BATONY bez cukru – z daktyli, zbóż, orzechów i liofilizowanych owoców.

soki bez cukru014 helpa by .

Oraz BIO PICIU – połączenie musów i soków wyciskanych z owoców z kaszką.

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź