Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce starszaka #12

Ostatnio były nowosci w biblioteczce malucha i przedszkolaka. Nadszedł więc czas na starszaka. Łapcie dużo dobroci. A ja przy okazji przypominam, że pod koniec czerwca najprawdopodobniej zrobię duuużą wyprzedaż książkową.

Detektyw z Tajemniczej 5 kontra duchy

Nowa seria detektywistyczna dla starszych dzieciaków. Lidla chodzi do klasy dziennikarskiej w liceum i właśnie pisze serię tekstów o polskich duchach. Teraz na cel bierze zamek w Ogrodzieńcu. Razem z nią w podróż rusza się również kuzyn Lidki – Piotrek, jego siostra Jaga oraz przyjaciółka Anka. Podróżnicy swoje pierwsze kroki kierują do Domu Strachów. Tam dowiadują się o czarnym psie, który nawidze wieżę zamku. Jeżeli Wasze dzieciaki lubią takie historie, to tę wciągną od razu.

Do kupienia tutaj – Detektyw z Tajemniczej 5 kontra duchy

Seria Dojrzewanie

Zawsze cieszy mnie, gdy powstają kolejne publikacje poruszające temat dojrzewania. Pod tym kątem nasze dzieci mają zdecydowanie łatwiej niż my. Nakładem Naszej Księgarni pojawiły się niedawno dwie pozycji tej samej autorki – jedna dla dziewczyn, druga dla chłopców. Obie w bardzo fajny, prosty i. obrazowy sposób wyjaśniają nastolatkom, czym jest dojrzewanie, skąd się bierze, co się wtedy dzieje w mózgu, jak zmienia się ciało i postrzeganie ciała. Super, że zostały poruszane tez takie tematy jak cyberprzemoc, dręczene i presja rówieśnicza, media społecznościowe, zawstydzanie z powodu wyglądu, seksizm i równouprawienie, a nawet depresja.

Do kupienia tutaj – Chłopaki

Do kupienia tutaj – Dziewczyny

Naukomiks. Samochody

Jeżeli czytaliście moje poprzednie wpisy z nowościami dla starszaków, to na pewno wiecie, że uwielbiamy naukokomiksy. mamy wszystkie. Najnowszy dotyczy samochodów. Na początku dzieciaki mogą poznać historię samochodu, jak to się stało, że możemy teraz jeździć samochodami, co kolejno musiało się wydarzyć. Dowiedzą się też, jak działają, skąd sę biorą, zajrzą pod maskę. Bardzo polecam.

Do kupienia tutaj – Naukomiks. Samochody

Czarodziejskie miasto

Książka z serii „Pożeracze Książek”. Magiczna historia dzieci – Lucy i Filipa. Filip tworzy miasto swoich marzeń – z książek, zabawek, figurek. Mimo że to ciepła, przejmna historia, to nie zabraknie tu akcji i wydareń trzymających w napięciu – walki ze smokiem, z lwami.

Książka dofinansowana ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Do kupienia tutaj – Czarodziejskie miasto

Mary Poppins powraca

Mary Poppins powraca z nowymi przygodami. Tej postaci na pewno nie trzeba Wam przedstawiać. To nowy przekład Marcina Mortki i z oryginalnymi ilustracjami Mary Shepard. Takie perełki trzeba mieć w biblioteczce.

Do kupienia tutaj – Mary Poppins powraca

Mania z ulicy Okciej opiększa świat.

Kojarzycie “Zosię z ulicy Kociej”? Zosia oddała swój zeszyt siostrze i w ten sposób powstała “Mania z ulicy Okciej”. Mania dostała nietypową prace domową. Ma upiększać świat patykami i różnego rodzaju badylami. Mani bardzo podoba się ta metoda i stosuje ją, gdzie tylko się da. Bardzo fajna, zabawna historia.

Do kupienia tutaj – Mania z ulicy Okciej

Księżyc

Coś dla fanów kosmosu, a właściwie to księżyca. Księżyc został tutaj opracowany wzdłuż i wszerz. Dowiemy się o legendach i mitach dotyczących księżyca, poznamy filmy i piosenki o nim. Przeczytam, jak przebiegają jego zaćmienia i jaki wpływ ma na życie na Ziemi, a także będziemy uczestniczyć w misji Apollo. Moje dzieci bardzo lubię takie publikacje popularnonaukowe.

Do kupienia tutaj – Księżyc

101 dalmatyńczyków

Fabuły tej historii na pewno nie muszę nikomu przedstawiać. Zastanawiałam się, czy nie dać tej książki do nowości dla przedszkolaków, ale to jest ta klasyczna wersja 101 dalmatyńczyków. Mogłaby być za ciężka dla przedszkolaków. A samą historię moi chłopcy uwielbiają.

Do kupienia tutaj – 101 dalmatyńczyków

Baśnie i legendy polskie

Baśnie i legendy polskie czy baśnie i legendy polskie. 😉 Ze strony wydawnictwa: “Wydanie ponad pięćdziesięciu legend, baśni i podań z różnych stron Polski z niezapomnianymi ilustracjami Mirosława Tokarczyka. Znajdziemy tu legendy warszawskie, krakowskie i poznańskie, znad Wigier oraz baśnie śląskie. Opowieści o Warsie i Sawie, Świętej Kindze i księciu Popielu. Historie o skarbach, zbójcach i rycerzach, smokach, utopcach, diabłach i innych baśniowych stworach. Doskonały prezent dla dzieci małych i dużych.”

Do kupienia tutaj – Baśnie i legendy polskie

Dziennik cwaniaczka. Krótka piłka

Poznaliście już Cwaniaczka? Jak nie, to koniecznie musicie! Dzieci go kochają. Za zabawne, wciągające historie i pewnie za tego pecha, który ciągle nad nim ciąży.

Do kupienia tutaj – Dziennik cwaniaczka. Krótka piłka

Złodziej w sokole górskim

Do kupienia tutaj – Złodziej w sokole górskim

Atlas rekordów świata

A to ulubiona książka mojego starszaka z tego zestawienia. On zawsze lubił różnego rodzaju rekordy, największe, najmniejsze, najniższe, najwyższe, najdłuższe, najkrótsze, najszybsze, najwolniejsze itp. W tej książce znajdziecie nadzwyczajne rośliny, zwierzęta, miejsca, krajobrazy i działa stworzone przez człowieka.

Do kupienia tutaj – Atlas rekordów świata

Mnożenie i dzielenie

Zestawy z serii “Nauka liczenia” już Wam pokazywałam. Niedawno pojawiła się gra “Mnożenie i dzielenie” dla starszych dzieciaków, które mają problemy z tymi działaniami lub po prostu chcą je opanować do perfekcji. W grze znajdziemy 100 kart, na których znajdują się zarówno działania mnożenia, jak i dzielenia, a w instrukcji opisano 4 różne gry. Jeżeli Wasze dzieciaki mają problem z mnożeniem lub dzieleniem, to ten zestaw na pewno im pomoże.

Do kupienia tutaj – Mnożenie i dzielenie

Odnajdź w sobie siłę i zmieniaj świat

Cudowna książka uświadamiająca, że mamy wpływ nie tylko na swoje życie, ale również na otaczający nas świat. Zastanawiałam się, czy nie dać jej na początek, ale chyba dobrze też zamknać cały cykl taką petardą. To esencja edukacji obywatelskiej, psychologicznej, ekologicznej, klimatycznej i równościowej. To taka konkretna piguła, na podstawie której powinny być prowadzone zajęcia w szkołach. Musicie ją mieć.

Do kupienia tutaj – Odnajdź w sobie siłę i zmieniaj świat

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź