Witam Was chwilę przed świętami. To jeden z trzech ostatnich wpisów ksiązkowych w tym roku. Następny będzie z nowościami dla starszaków (już jutro). A kolejny, o genialnej książce popularno-naukowej, którą musicie mieć, pojawi się po weekendzie.
Poniżej znajdziecie sporo ciekawych nowości dla przedszkolaków. Gdy dodwałam linki, zauważyłam, że część tytułów już wywiało z księgarni. Jeżeli więc coś Wam wpadnie w oko, to nie zastanawiajcie się zbyt długo, bo może być już za późno.
W recenzjach pojawiły się głównie opisy ze strony wydawców. Nie chciałam, żebyście czekali jeszcze dłużej, a moje recenzje zajmują zdecydowanie więcej czasu.
Dźwiękotwór
Czyli moje najnowsze dziecko! Ksiązka dla absolutnie każdego przedszkolaka. Prawdziwy synonim aktywnego czytania. Najbardziej interaktywny tytuł tego sezonu. Każda rozkładówka odpowiada innej głosce. Dzieciaki moga bawić się książką odgrywając różne scenki, nąsladując zwierzęta, przedmioty, pojazdy (a nawet wcielić się śmierdzącą kupę – strona wymyśona przez moje dzieci, która już jest hitem w weilu domach), a przy okazji uczyć się poprawnej wymowy głosek, jeżeli potrzebują jeszcze ją trochę podreperować. Przy każdej rozkładóce jest tez krótka instrukcja, jak ułożyć język, usta zęby, żeby poprawnie wypowiedzieć głoskę. Must have świątecznych prezentów.
Książka, w którą naprawdę można się zanurzyć! Do oglądania, do zabawy, do nauki wymowy.
Aaaaa – ziewam jak hipopotam. Beeee, beeee – beczę jak owca. Cykam jak świerszcz, kumkam jak żaba, bzyczę jak pszczoła i uczę się wymawiać wszystkie głoski!
Angażująca i zabawna książka, która pomoże dzieciom w nauce wymowy. Każda rozkładówka ma otwór, w który można włożyć głowę i świetnie się bawić przy udawaniu zwierząt, pojazdów i maszyn. Pomogą w tym Jano i Wito, bohaterowie bestsellerowych książek dla najmłodszych czytelników.
Do kupienia tutaj – Dźwiękotwór
Dziadek do Orzechów i Król Myszy
Piękna, zimowa książka z cudownymi ilustracjami.
Jak co roku w wigilijny wieczór, Fryderyk i Maria czekają na prezenty gwiazdkowe, szczególnie te od ojca chrzestnego Drosselmeiera, który przynosi najbardziej fascynujące podarki. Uwaga dziewczynki kieruje się w stronę niepozornego dziadka do orzechów. Kiedy ten zostaje zniszczony przez jej brata Frycka, Marysia bierze go pod swoją opiekę. Nie przypuszcza, że będzie to początek serii dziwnych zdarzeń, w których udział wezmą między innymi ożywione zabawki, pułk nastawionych bojowo myszy i księżniczka Pirlipata.
Do kupienia tutaj – Dziadek do Orzechów i Król Myszy
Gwiazdka u Niedźwiadka
Genialnie przemślana książka-kalendarz adwentowy. Nawet jeśli nie na teraz, to na przyszły rok.
Książka składa się z 24 historii, które urzekają lekkim humorem. Duże ilustracja oraz ruchome elementy tworzą niepowtarzalną przestrzeń lektury dla całej rodziny. Książka aktywizuje wyobraźnię najmłodszych dzieci, koncentruje ich uwagę na opowieści oraz utrwala dobre nawyki czytelnicze, dzięki pomysłowemu połączeniu lektury z radością otwierania paczek z prezentami.
Niedźwiadek zaprosił przyjaciół na wspólne świętowanie Gwiazdki. Już wkrótce zaczną pojawiać się pierwsi goście. Każdy ma przynieść jakąś niespodziankę – ozdobę na choinkę. Jak co roku będą tańczyć zgromadzeni wokół ogniska i opowiadać cudowne historie z całego świata… Niedźwiadek nie może się już doczekać.
Do kupienia tutaj – Gwiazdka u Niedźwiadka
Święty Mikołaj bierze nadgodziny
Coś dla nieco starszych przedszkolaków.
Święty Mikołaj z powodu ogólnoświatowego kryzysu został zwolniony i musiał znaleźć nowe zajęcie… Na szczęście praca w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania i produkcja prezentów z recyklingu przynosi mu dużo satysfakcji. Wciąż przychodzą też do niego listy od dzieci. Niektóre niezwykłe, jak ten od Śnieżynki, która prosi, żeby w jej mieście zakwitły kwiaty, a drzewa zaczęły rodzić owoce. Niewiele myśląc, Mikołaj podejmuje wyzwanie i rusza (na miotle!) w drogę, aby spełnić marzenie dziewczynki…
Historia pełna przygód, humoru i bardzo przyjemnych ilustracji.
Do kupienia tutaj – Święty Mikołaj bierze nadgodziny
Ania i Święty Mikołaj
Bogato ilustrowana, niezwykle klimatyczna historia.
Książka dla wszystkich, którzy kochają magię Świąt! Ania i jej rodzina przygotowują się do Bożego Narodzenia. Dekorują dom, pieką pierniczki, robią porządki, wykonują ozdoby, odwiedzają jarmark bożonarodzeniowy, pakują prezenty, ubierają choinkę… Tymczasem na biegunie północnym Święty Mikołaj i jego pomocnicy są równie zapracowani. Jest tyle listów do przeczytania i tyle prezentów do zrobienia! Poza tym trzeba odświeżyć strój Mikołaja, przyszykować sanie czy znaleźć choć chwilę na relaks. Od pierwszego do dwudziestego czwartego grudnia śledzimy losy Ani i Świętego Mikołaja oraz to, jak ich historie się ze sobą połączyły. Na każdy dzień adwentu przygotowana została zagadka dla czytelników
Do kupienia tutaj – Ania i Święty Mikołaj
Marzenia. Fakty, mity i głupoty
Raczej nie muszę Wam pisać, że to książka Macieja Szymanowicza. Ten styl rozpoznaje już pewnie każdy rodzic małego książkoluba. Ja niezmiennie się nimi zachwycam.
Niniejsza książka pomoże znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań związanych z marzeniami, takich jak chociażby:
Jakie są rodzaje marzeń?
Czy szklanki marzą, a jeśli tak, to o czym?
Skąd się biorą marzenia?
Jak kartonowe pudła pomagają w marzeniu?
O czym marzą domy, wieloryby i pomniki?
Do czego mogą się przydać palec wskazujący i mapa?
Które pozycje ciała sprzyjają marzeniom?
Jakie są wymarzone rośliny i zwierzęta?
O czym marzą cyfry i litery?
Na szczegółowych ilustracjach obejrzycie marzenia wielkie i niewielkie, praktyczne i bezsensowne, marzenia kuchenne, a także samozbierające się grzyby, dżdżownicę w tubce czy samochód z dwiema kierownicami. Jedno jest pewne: ta książka marzy, byście ją przeczytali!
Do kupienia tutaj – Marzenia. Fakty, mity i głupoty
Gra kooperacyjna. Rok w lesie. Wiewiórka i gawron
Znana wszystkim bardzo dobrze książka „Rok w lesie” zilustrowana przez Emilię Dziubak w formie gry. Nieubłaganie zbliża się zima. Wiewiórka rozpoczęła przygotowanie zapasów i systematycznie zapełnia swoje spiżarnie. Ale co to? Kto przygląda się rudemu pracusiowi? Tak, to gawron! Już czyha na pozostawione przez wiewiórkę smakołyki. Czy wspólnie uda wam się przygotować na czas zimy i przechytrzyć gawrona? „,Rok w lesie. Wiewiórka i gawron“, to kooperacyjna gra logiczna, w której kierujecie poczynaniami wiewiórki. Waszym celem jest zapełnienie wszystkich spiżarń przed nastaniem zimy. Musicie jednak uważać na gawrona, który cały czas będzie krążyć w pobliżu waszych skrytek. Doskonała gra dla całej rodziny!
Do kupienia tutaj – Gra kooperacyjna. Rok w lesie. Wiewiórka i gawron
Obchodzimy Boże Narodzenie
To cudo już chyba wywiało ze sklepu, ale warto polować na nie z drugiej ręki albo zapisać się na powiadomienia na stronie wydawnictwa.
To książka, która w prosty sposób przedstawia czas adwentu oraz Świąt Bożego Narodzenia przedszkolakom! Do książki dołączono 12 papierowych postaci z szopki 🙂
Z tej książki dowiesz się:
🌲Dlaczego obchodzimy Boże Narodzenie?
🌲Dlaczego obchodzimy adwent?
🌲Skąd się wzięła tradycja wieńca i kalendarza adwentowego?
🌲Dlaczego otrzymujemy prezenty?
🌲Dlaczego zbieramy datki?
🌲Skąd się wzięła choinka bożonarodzeniowa?
🌲Jak obchodzimy Boże Narodzenie?
🌲Jakie święta obchodzi się na przełomie roku w innych krajach/kulturach/religiach?
🌲Oraz odwieczne pytanie: KTO PRZYNOSI PREZENTY?!
Do kupienia tutaj – Obchodzimy Boże Narodzenie
W Mieście. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska
Takich ksiażek nigdy za wiele. Nie dość, że wyszukiwanka, to jeszcze z angielskimi słówkami.
„Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami” to seria edukacyjna, dzięki której najmłodsi poznają świat i uczą się angielskich słówek. W tej części pojawia się słownictwo związane z miastem: nazwy miejsc i budynków, zawodów, pojazdów, produktów, które możemy kupić, i wielu innych drobiazgów – w sumie ponad 200 słówek. Na każdej rozkładówce można odszukać i otworzyć okienka (w całej książce jest ich 50), co pozwala odkrywać kolejne szczegóły i słowa.
Do kupienia tutaj – W mieście. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska
Na placu budowy dzień robót drogowych
Kolejna część serii, której na pewno nie muszę Wam przedstawiać i Was do niej zachęcać. Wiecie, że dzieciaki ją kochają.
Kontynuacja książeczki na dobranoc, którą pokochały dzieci na całym świecie! Dziś przed autami wielkie wyzwanie: budowa autostrady. Ale szóstka przyjaciół – od ogromnego dźwigu aż po tycią miniładowarkę Brumkę – żadnej pracy się nie boi! Tym bardziej że ma do pomocy siedem zupełnie nowych maszyn – takich jak cysterna z wodą czy rozściełacz asfaltu. A więc bez obaw: droga zostanie ukończona przed wieczorem i wszyscy dojadą nią bezpiecznie do swoich łóżek…
Do kupienia tutaj – Na placu budowy dzień robót drogowych
Potworak i inne kosmiczne opowieści
A to coś dla nieco starszych przedszkolakó. Nowość wszystkim dobrze znanego Grzegorza Kasdepke.
Do domu Mai i Filipa listonosz przynosi paczkę. Niby nic nadzwyczajnego, jednak paczka jest zaadresowana do Potworaka! A kim jest Potworak? Szybko okazuje się, że to zabawny kosmita, który postanowił spędzić wakacje na pewnej dzikiej, prymitywnej planecie… Maję, Filipa i ich bliskich czeka wiele niespodzianek. Przecież są do wizyty Potworaka zupełnie nieprzygotowani! Nie mają ani słonych przymulów, ani dmuchanych powijańców, ani poprztykańców do gry w bososzczęki. Na szczęście Potworak przyjechał na krótko ? dostał tylko dwa lata urlopu?Jeśli lubicie się śmiać, to przeczytajcie tę książkę. Jest po prostu fantastyczna! Co Ufolud robi na naszej planecie? Czyta!Grzegorz Kasdepke o ?Serii z Ufoludem?
Do kupienia tutaj – Potworak i inne kosmiczne opowieści
Lindbergh, Armstrong, Edison i Einstein – seria
Niezwykłe przygody latającej myszy
A to już genialna seria o małej myszce, która przybliża nam postacie wielkich ludzi, którzy zapisali się na kartach historii. Dawno, dawno temu mieliśmy tylko jedną z części – o Armstrongu. Teraz dzięki wydawnictwu Tekturka możecie poznać aż cztery historie. Naprawdę warto! A spójrzcie jeszcze na te ilustracje. Bajka!
Każda z tych części to urocza opowieść o wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów. Nawiązanie do historii lotów kosmicznych i przepiękne ilustracje sprawiają, że książka jest wyjątkową lekturą dla najmłodszych. Nowe wydanie w świetnym tłumaczeniu Anny Kierejewskiej.
Do kupienia tutaj – Lindbergh. Niezwykłe przygody latającej myszy
Do kupienia tutaj – Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na księżyc
Do kupienia tutaj – Edison. Tajemnica zaginionego mysiego skarbu
Do kupienia tutaj – Einstein. Niezwykła mysia podróż przez czasoprzestrzeń
Rózia w świecie relacji
Kolejna już część Rózi. Czyli cudowna historia o emocjach z pięknymi ilustracjami.
Książka, która pomaga dzieciom funkcjonować wśród rówieśników. Rózia w świecie relacji podpowiada: jak wyciągać wnioski z kłótni, jak nauczyć się przepraszać, czy zawsze warto postawić na swoim, a także czym jest prawdziwa przyjaźń i w jaki sposób można wspierać przyjaciół. Poznaj trzecią odsłonę rymowanych, pięknie ilustrowanych przygód rezolutnej Rózi!
Do kupienia tutaj – Rózia w świecie relacji
Święty Mikołaj. I Ty możesz pomóc
Książoy hit, którego już nie złapiecie w sklepach. Możecie jedynie dostać go z drugiej ręki. Tekturko, za rok prosimy o więcej. <3
Otwierane okienka, ruchome elementy, gra i mnóstwo niespodzianek – wszystko znajdziecie w tym interaktywnym poradniku Świętego Mikołaja. Jak prawidłowo rozwozić prezenty? Co zrobić, gdy renifery odmrożą sobie kopyta, i do czego służy odkołtuniacz? Pomóżcie Mikołajowi dobrze się przygotować do tegorocznych świąt!
Do kupienia tutaj – Święty Mikołaj. I Ty możesz pomóc
Słownik obrazkowy. Ja i mój świat
Przepiękny słownik obrazkowy z cudownymi ilustracjami.
Co po książeczkach kontrastowych? Książka kartonowa „Mój najpiękniejszy polsko-angielski słownik obrazkowy. Ja i mój świat”, która pokazuje dziecku jego najbliższe otoczenie.
W tym przepięknym słowniku obrazkowym znajdziesz elementy dnia codziennego z podpisami w j. polskim i angielskim. Skonsultowany z native speakerką oraz specjalistką do spraw dwujęzyczności dzieci. Bliskościowe ilustracje niczym z „Dziecko w brzuchu mamy” i estetyczna kolorystyka.
“Ja i mój świat” jest pierwszą częścią nowej kartonowej serii “Mój najpiękniejszy słownik obrazkowy”. Drugi tytuł to “Zwierzęta i rośliny”.
Do kupienia tutaj – Słownik obrazkowy. Ja i mój świat
Grzeczna
Tę książkę równiez trudno dostać, ponieważ to starsze wydanie. Ja dosałam ją od mojego męża. Moja terapuetka powiedziała mi kiedyś, że to książka o mnie. To taki symbol, który zostanie ze mną na zawsze.
Mała Lusia jest tak grzeczna, tak grzeczna. Tak grzeczna, że aż
pewnego dnia znika.
„Grzeczna” to kolejna, po „Włosach mamy”, książka mistrzowskiej pary Gro Dahle i Sveina Nyhusa. Opowieść o dziewczynce, która staje się niewidoczna, ponieważ nie wolno jej, albo nie ma odwagi, robić nic innego niż to, o co jest proszona. A prosi się ją by była grzeczna, pilna, śliczna i czyściutka. Czy będąc grzeczną uda się Lusi znaleźć drogę do siebie samej? „Grzeczna” to poetycka, skłaniająca do refleksji, książka, którą łatwo zrozumieją małe dzieci wcielając się w postać Lusi, a starsze dzieci i dorośli dostrzegą symbolikę i przesłanie w tekście.
Dahle wyczarowuje opowieść sugestywnym rytmem i poetyckimi obrazami, tworzy wyjątkowy nastrój za pomocą codziennych, rozpoznawalnych słów. Obrazy w książce jeszcze bardziej przemawiają, niż słowa. Ilustrator Svein Nyhus rysuje miękko i słodko, dziko i mocno. Podwójny efekt jest silny – i oryginalny.
„Grzeczna” to ważna książka. Jest poza tym piękna i zabawna! Książka otrzymała nagrodę Brage w 2002 r. za najlepszą książkę dziecięcą.
Do kupienia tutaj – Grzeczna
Tajemnica hotelu Grandspejszyn
Książka dosyć spora. Na początku wydawało mi się, że przez tę swoją objętość przeznaczona jest dla starszych dzieci. Tymczasem znajdziecie tu historie, które podbija serca również przedszkolakom. Idealna do czytania przed sen.
Hotel Grandspejszyn to miejsce magiczne. Ten, kto przestąpi jego skrzypiący próg i zostanie poczęstowany przez właścicieli – Łilkinsona i Ellę – szklaneczką soku z berberysu, poczuje się jak w domu. I może będzie chciał zostać już na zawsze…
Mieszkańcy hotelu są równie niezwykli: wynalazczyni Mo, która związuje długie uszy na czubku głowy, nieco znerwicowany Pan Libling, nieśmiały kot Dżersi czy mała baletnica Ajmi. Każdy może tu robić, co tylko mu się podoba: malować na białych imbryczkach kurze łapki, przesiadywać na werandzie i spoglądać w dal, udawać się na pozornie bezcelowe górskie wycieczki… albo po prostu utrzymywać swoje sprawy w zupełnej tajemnicy. Nic jednak nie trwa wiecznie. Pewnego ranka spokój gości hotelowych zakłóca przybycie Pana Misia: pyszałkowatego astronoma i prawnuka Lorda Berlingtona. Twierdzi on, że całej Zielonej Kotlinie grozi zagłada. Jaka dokładnie – nie wiadomo. Czy uda się jej zapobiec – nie wiadomo tym bardziej, ale trzeba próbować! Wygląda na to, że losy świata znalazły się nagle w bardzo małych łapkach…
Do kupienia tutaj – Tajemnica hotelu Grandspejszyn
Wiewiórka z lasu
I kolejna pięknie ilustrowana historia. Tę serię też już możecie znać. Tym razem przenosimy sie do lasu razem z wioewiórką Kitką.
Jestem Tuli Tuli. Duszek opiekuńczy. Mieszkam na Ziemi. Wędruję po jej zakątkach. Zaglądam tam, gdzie jest życie. A ono jest wszędzie! W powietrzu. Na lądzie. W wodzie. Na najwyższych szczytach gór i w najgłębszych głębinach. Dziś opowiem wam o lesie…
Kto tak hałasuje? To Kitka i jej bracia. Wiewiórczęta nie mogą się doczekać, kiedy opuszczą dziuplę. Mama wszystkiego je nauczy: jak skakać i biegać po drzewach, jak szukać jedzenia i suszyć grzyby, ale też tego, że trzeba być zawsze gotowym do ucieczki. Las jest piękny, ale i niebezpieczny…
„Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka” to przepięknie zilustrowana seria edukacyjna dla najmłodszych. Każda książka to inne środowisko życia i nowy bohater. Dzieci śledzą jego przygody, a przy okazji poznają wiele przyrodniczych ciekawostek.
Do kupienia tutaj – Wiewiórka z lasu
Opowiem ci, mamo, co robią lisy
I znów bardzo dobrze znana seria. Autorką najnowszej części – o lisach – jest sama Joanna Rusinek.
Czym lisy różnią się od kotów? A od wiewiórek? Na te i inne nurtujące cię pytania odpowiedzą lis rudy Feliks, lisica polarna Lisa, a także wielkouchy fenek Zenek. Otwórz tę książkę, sprawdź, ile dźwięków jest w lisim słowniku, pomóż Lisie wrócić na Svalbard, a Zenkowi na Saharę. Dzięki trójce przyjaciół już wkrótce się dowiesz, kto jada dżdżownice alla carbonara i galaretkę z mysich uszu, odkryjesz, w jaki sposób z lisich kup wyrastają krzaczki jeżyn, a przede wszystkim zrozumiesz, że tylko lisom jest dobrze w lisim futrze!
Do kupienia tutaj – Opowiem ci, mamo, co robią lisy
seria Przykro mi i Martwię się
Cudowna, minimalistyczna seria o seriach, w której główną rolę gra ziemniaczek.
Inspirująca seria o emocjach i radzeniu sobie z nimi dla wszystkich dzieci w wieku 3–8 lat, która rozśmieszy do łez. Jej niezwykłymi bohaterami są najlepsi przyjaciele: dziewczynka, Flaming i Ziemniaczek. Jeśli uważacie, że o przepraszaniu i zamartwianiu się wiecie już wszystko, sięgnijcie po tę książkę.
Do kupienia tutaj – Przykro mi
Do kupienia tutaj – Martwię się
Feluś i Gucio grają w historyjki
Bardzo fajna gra rowijająca umiejętność opowiadania historii, wypowiadania się.
Feluś i Gucio zapraszają do zabawy po raz trzeci! Tym razem tematem przewodnim jest wspólne opowiadanie historyjek.
Gra pomoże dzieciom nie tylko w tworzeniu ciągów przyczynowo-skutkowych, lecz także wzbogaci ich wyobraźnię oraz ułatwi komunikację werbalną.
W pudełku znajdziecie tekturowe płytki z ilustracjami w trzech kategoriach: 25 płytek postaci, 25 płytek miejsc i 35 płytek przedmiotów.
Do kupienia tutaj – Feluś i Gucio grają w historyjki
Pierwsze listy świąteczne od Feliksa
Jedna z naszych ukohancyh serii. Tym razem w wersji dla maluchów w klimacie świąt.
Feliksa poznały już całe pokolenia. Tym razem ten pluszowy zając – podróżnik przeprowadzi najmłodszych czytelników przez czas adwentu i Bożego Narodzenia. Duże okienka skrywają przed maluchami wyjątkowe listy. 2 książki: Pierwsze listy od Feliksa i Pierwsze świąteczne listy od Feliksa Autorka: Annette Langen Ilustratorka: Constanza Droop Tłumaczka: Monika Michałowska Książkę polecają: Obibooki, Wiola Wołoszyn Matka Wariatka, Maluszkowe Inspiracje, Bajanka, Guliwer, Bliskie Czytanie, Czytanie przed spaniem. Polecane dla wieku: +18 miesięcy
Do kupienia tutaj – Pierwsze listy świąteczne od Feliksa
Rok w lesie. Puzzle. Gdzie żyją. zwierzęta?
Coś dla małych puzzlofanów.
Kolejna zabawkowa pozycja z serii „Rok w lesie”! Tym razem zadaniem dzieci będzie prawidłowe przyporządkowanie zwierząt do środowiska, w którym żyją. Do wyboru są: runo leśne, pod ziemią, na drzewie oraz w wodzie. Czy uda wam się dopasować wszystkie zwierzęta?W pudełku znajdziecie 4 duże puzzle środowiskowe oraz 16 puzzli zwierząt.Wiek: +3Powyższy opis pochodzi od wydawcy….
Do kupienia tutaj – Rok w lesie. Puzzle. Gdzie żyją. zwierzęta?
Brak komentarzy