Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce przedszkolaka #52

Tak olbrzymiego zestawienia nowości w naszej biblioteczce chyba jeszcze nie było. Bierzcie i korzystajcie. Niestety, nie udało mi się zrobić autorskich recenzji i większość pochodzi ze stron wydawców.

Pierwsze listy od Feliksa

Feliksa na pewno nie musze Wam przedstawiać. Jestem przekonana, że dobrze znacie tego królika podrózującego po całym świecie. Niedawno wydana została część przeznaczona dla nieco młodszych odbiorców niż poprzednie. Duże okienka skrywają pierwsze listy dla maluchów, które Feliks wysyła ze swojej podróży po świecie. Teksty pełne czułości oraz krótkie pytania zachęcają dzieci do wspólnej zabawy i odkrywania świata. Ta kartonowa książeczka zawiera dużo wyrazów dźwiękonaśladowczych.

Do kupienia tutaj – Pierwsze listy od Feliksa

Jestem już duży

Mały słoń jest już na tyle duży, że otrzymuje do wypełnienia ważną misję: ma iść samodzielnie na zakupy potrzebne do przygotowania przyjęcia urodzinowego stuletniej Żółwicy. Co może pójść nie tak? Wystarczy kupić świeczki, czekoladę, balony… Nie wiedzieć kiedy, nadciągają problemy: słonikowi mylą się ilości, zjada całą czekoladę, wszędzie się spóźnia, zatrzymuje się, żeby pomóc małej surykatce, która straciła z oczu mamę. Wyprawa okazuje się prawdziwym wyzwaniem. Susanna Isern opowiada w tej historii, jak radzić sobie z pierwszymi samodzielnymi zadaniami i ich konsekwencjami. Prawdziwie wspierająca lektura dla całej rodziny. 

Do kupienia tutaj – Jestem już duży

Zaskakujące życie zwierząt

„Zaskakujące życie zwierząt” to opowieść o tym, jak bardzo zachowanie zwierząt jest podobne do zachowania ludzi. Wśród zebranych w książce przykładów, czytelnicy i ich rodzice znajdą odpowiedzi na wiele pytań np. czy zwierzęta potrafią chichotać, czy lubią się bawić i czy potrafią używać narzędzi.

Z tej arcyciekawej książki można dowiedzieć się jak wiele wspólnego mają zwierzęta i ludzie.

I ludzie i zwierzęta potrafią działać zespołowo, tańczyć i samodzielnie się leczyć. I jedni i drudzy potrafią też pakować się w niezłe kłopoty. Z naszych opowieści przekonacie się, że ludzie i zwierzęta są bardzo podobni.

Czytelnicy odwiedzą podziemne korytarze i trawiaste sawanny, mokradła i czubki wysokich drzew. Poznają małpy, które uwielbiają kąpać się w gorących źródłach i pingwiny, które zjeżdżają z górki na brzuchach. Przeczytają opowieści o sprytnych miodożerach, przebiegłych pająkach i inteligentnych krukach. I o zwierzętach, które potrafią mówić.

Dla czytelników żądnych wiedzy, autorka przygotowała sekcje zatytułowane „Naukowe ciekawostki”, z których można dowiedzieć się o postaciach znanych naukowców i przyrodników, np. Dawida Attenborougha i Jane Goodall.

Do kupienia tutaj – Zaskakujące życie zwierząt

Janek (nie Janka)

Zuzia uważa, że jej mała siostrzyczka ma najpiękniejszy uśmiech na świecie. Nie może się doczekać, kiedy Janka podrośnie i będą mogły bawić się w leśne wróżki i razem odkrywać świat. Ale w miarę upływu czasu, Janka nie wykazuje zainteresowania takimi zabawami. Woli skakać w błocie i być superrobalem! Janka nie lubi też sukienek i długich włosów. I woli, aby nazywać ją Jankiem. Wyjątkowa i ważna historia o zmianie i jej akceptacji.

Książka wydana pod patronatem Stowarzyszenia Lambda Warszawa oraz Fundacji Trans-Fuzja

Do kupienia tutaj – Janek (nie Janka)

Tata Tosi jest feministą

Bardzo potrzebna książka.

Tata Tosi jest feministą – to bardzo proste. Tata Tosi wie, że dziewczynki mogą robić to samo co chłopcy, mają takie same prawa i możliwości i w ten sposób wychowuje swoją córkę. Ta prosta opowieść ukazuje związek córki i taty, który nie boi się łamać zasad społecznych i genderowych, aby jego córka wyrosła na mądrą, pewną siebie i niezależną osobę. Tata uczy Tosię naprawiać rower, zachęca ją, aby bawiła się w błocie i zapisuje na lekcje baletu. To nie wszystko! Wspiera mamę w jej karierze zawodowej. Tata Tosi jest najlepszym przykładem, że mężczyźni też są feministami i udowadnia, jak męski feminizm odgrywa kluczową rolę w wychowaniu dziewczynek i wspieraniu młodych kobiet.

Do kupienia tutaj – Tata Tosi jest feministą

Operacja księga czarodzieja

Operacja Księga Czarodzieja to kolejna w serii – po Operacji Złoto oraz Operacji Królowa Dżungli – duża książka o przygodach nieustraszonych młodych detektywów: Tiril, Oliviera i ich psa Otto autorstwa Jørna Liera Horsta.

Księga czarodzieja zaginęła przed wieloma laty. Iluzjonista Fredrik Fernando zapisywał w niej swoje sztuczki. Na przykład tę, która wyjaśnia jak przepiłować asystentkę na pół, a później złożyć ją w całość. Stara księga zawiera też inne cenne tajemnice. Nie tylko Tiril i Oliver pragną ją odnaleźć. Ty również poznasz sekret tej sztuczki – wystarczy, że przeczytasz książkę Operacja Księga Czarodzieja, którą trzymasz w rękach. I wielu innych, którymi możesz zaskoczyć swoich kolegów i koleżanki.

Na prawie każdej stronie ukryta jest zagadka dla czytelnika, który powinien wykazać się uwagą, domyślnością i pomysłowością w rozwikłaniu zagadki. Ta interaktywność podnosi walory książki.

Do kupienia tutaj – Operacja księga czarodzieja

Angielski z Mają. część 2

To druga część opowiadań, w których Maja mieszkając w Wielkiej Brytanii uczy się (i tym samym zachęca inne dzieci do nauki) języka angielskiego w realistycznym, a zarazem naturalnym kontekście. W tej książce przeczytamy przygody Mai w:

  • w parku
  • w samolocie
  • u lekarza

Podobnie jak w pierwszej części (którą kupisz TUTAJ), angielskie zwroty oraz wyrażenia zostały wplecione w narrację. Z każdym miesiącem Maja robi postępy, dlatego tym razem zauważą Państwo większą różnorodność językową. Książkę można czytać w dowolnej kolejności. Po przeczytaniu opowiadań warto zwrócić uwagę na ilustracje, które służą wprowadzeniu dodatkowego słownictwa.

Książka jest dużą pomocą w prowadzeniu zajęć przedszkolnych, szkolnych oraz na kursach języka angielskiego dla dzieci.

Do kupienia tutaj – Angielski z Mają. część 2

Sen o Wenecji

Pewnego mglistego zimowego poranka Marek oraz jego koleżanki i koledzy idą do szkoły. Marek mieszka w Wenecji, mieście niezwykłym, które zostało zbudowane na wyspach, a Adriatyk nieustająco obmywa je falami.

W szkole nauczyciel opowiada dzieciom o historii miasta, jego pięknie i przyszłości – pewnego dnia morze pochłonie Wenecję całkowicie. Wizja zatopionego miasta staje się tematem lekcji. Dzieci chwytają za pędzle, kredki i inne przybory, by przedstawić swoje wyobrażenia o podwodnym mieście.

W nocy Marek myśli o swoim rysunku, na którym namalował postać małej syrenki, a w tle miasto zanurzone w wodzie. Nagle ktoś puka w okno. To mała syrenka, która dziękuje Markowi za umieszczenie jej na obrazku i zaprasza do oglądania prawdziwego podwodnego miasta!W książce znajdziecie kod QR, po zeskanowaniu którego udacie się na wirtualny spacer po Wenecji śladami Štěpána Zavřela. Pytania zadają dzieci, a odpowiedzi udziela przewodniczka Anna Domaradzka. Książka ukazała się w serii „Ja, Europejczyk”. Współfinansowana w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”. 

Do kupienia tutaj – Sen o Wenecji

Wytęż wzrok

Bohaterowie książki „Rok w przedszkolu” zapraszają do wspólnych poszukiwań kształtów i kolorów!”Wytęż wzrok” to gra wymagająca niesamowitej spostrzegawczości. Gdzie ukrył się żółty przedmiot? A czerwony? Gdzie znajdziemy coś kwadratowego?Każda z 48 kart to całkowicie nowe wyzwanie nie tylko dla fanów książki „Rok w przedszkolu”. Ilustracje Przemka Liputa ponownie przenoszą nas do Słonecznego Przedszkola, które nieustająco tętni energią. Tylko jak w takich warunkach zachować spokój i wytężyć wzrok?

Do kupienia tutaj – Wytęż wzrok

Zog

Kolejna książka twórców „Gruffalo” i „Pana Patyka”.
Zog jest najbystrzejszym smokiem w szkole, lecz także najczęściej wpada w tarapaty… Na szczęście zawsze pojawia się tajemnicza dziewczynka, która leczy jego guzy i siniaki. Ale czy pomoże mu w najtrudniejszym szkolnym zadaniu: schwytaniu księżniczki?
Cudownie zabawna historia!

Do kupienia tutaj – Zog

Nowa praca świętego Mikołaja

Świętty Mikołaj, jak wiemy, jest pracownikiem sezonowym. Od stycznia do listopada czyta książki, wyprowadza renifery na spacer, piecze ciasta i robi inne przyjemne rzeczy. Niestety pewnego dnia z powodu ogólnoświatowego kryzysu zostaje zwolniony. Teraz prezenty mają rozwozić dzieciom drony, co będzie szybsze, tańsze i wygodniejsze! Mikołaj nie jest jeszcze na tyle stary, aby przejść na emeryturę, więc zaczyna szukać nowej pracy. Kim mógłby zostać? Kelnerem? Animatorem kultury? Sprzedawcą na infolinii? To nie dla niego… Powoli zaczyna tracić nadzieję, kiedy wreszcie znajduje idealną posadę, a przy okazji odkrywa, że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno.

Do kupienia tutaj – Nowa praca świętego Mikołaja

Mały atlas kotów (i kociaków)

W czwartym już małym atlasie para znakomitych twórców składa hołd swojej wielkiej miłości: kotom. Napotkamy tu między innymi puchate koty norweskie, niebieskookie syjamy, japońskie koty z pomponikiem zamiast ogona, jak również kota nad kotami: wielorasowego dachowca. Osobiste historie przeplatają się w tej książce z dostosowanymi do wieku czytelnika informacjami o kociej naturze, o kocim języku czy o dzikich kuzynach kota domowego. Tekstom towarzyszą zachwycające ilustracje: pełne czułości kocie portrety wyczarowane z tkanin, eleganckie akwarele oraz przestrzenne koty z papier mâché. Nie mogło też zabraknąć fotografii i oczywiście dziecięcych rysunków, które wykonała zaprzyjaźniona z autorami Ola.

Choć koty od tysiącleci żyją u boku człowieka, zachowują niezależność, poczucie własnej godności, a także… całe mnóstwo sekretów! Przespacerujmy się więc – jeśli nam pozwolą – tajemniczymi kocimi ścieżkami.

Do kupienia tutaj – Mały atlas kotów

seria Mądrale dla pięciolatków

Zeszyty edukacyjne z serii „Mądrale” są świetną propozycją dla dzieci. Znajduje się w nich wiele różnorodnych zadań i naklejek, które na pewno zapewnią dziecku wyśmienitą zabawę!

Dzieci uwielbiają naklejki i ciekawe zadania plastyczne. Dlatego z pewnością ucieszą się z tego zeszytu edukacyjnego z serii „Mądrale”! Mogą oczekiwać wspaniałej zabawy, ponieważ książka „Królewicz w mieście” jest publikacją przygotowaną specjalnie dla pięcioletnich pociech!

Królewicz Józef się nudzi. Wydawać się może, że mieszkanie w cudownym zamku z 12 wieżami to coś wspaniałego. Tak samo, jak bujanie się na wyjątkowej królewskiej huśtawce. Mimo to przebywanie cały czas w tym samym miejscu i robienie ciągle tego samego może się w końcu znudzić. Królewicz jest za to ciekawy, jak wygląda miasto i życie w nim. Postanowił więc sprawdzić to osobiście, uciekając z pałacu!

Dzieci mogą towarzyszyć królewiczowi Józefowi w tej przygodzie. Tym bardziej że szykuje się wiele atrakcji. W podróż wybiorą się pociągiem i samolotem. Odwiedzą muzeum i odpoczną w kawiarni. Wiele radości przyniesie im również jazda hulajnogą czy puszczanie latawców! Na nudę nie można narzekać, za to ile będzie zabawy!

Na tym jeszcze nie koniec. Pomysłowe i wesołe ćwiczenia plastyczne zachęcą dzieci do aktywności. Dzięki temu mają one okazję rozwijać spostrzegawczość, wyobraźnię i sprawność ręki. To też zachęta do korzystania z nieograniczonych twórczych mocy!

Tę wspaniałą wyprawę z księciem przygotowała Dominika Czerniak-Chojnacka, autorka także innych ćwiczeń rysunkowych, np. „W królestwie Bazgraju” dla trzylatków, „Smocza historia” dla czterolatków czy też książki aktywnościowej „Gotujemy”.

Do kupienia tutaj – Królewicz w mieście

Do kupienia tutaj – Pikselowy świat

Do kupienia tutaj – Działka

Ostatnia owca

Jak mogło wyglądać Boże Narodzenie z punktu widzenia… owiec? Pełna przewrotnego humoru opowieść wigilijna autora „O ósmej na arce”

Tej nocy owce na pewno nie zasną na swoim pastwisku. Jest jasno jak w dzień – niebo rozświetla dziwna nowa gwiazda. Na dodatek okazuje się, że pasterze zniknęli! Czyżby porwało ich UFO? A może ma to coś wspólnego z dziewczynką, która podobno urodziła się w pobliskiej stajence? Trzeba to sprawdzić! Podekscytowane owce wyruszają na pełną przygód nocną wędrówkę.

Ulrich Hub, autor przezabawnego i wielokrotnie nagradzanego „O ósmej na arce”, tym razem opowiada na nowo historię niezwykłej betlejemskiej nocy. Komicznym perypetiom owiec towarzyszą pełne humoru ilustracje Jörga Mühlego. „Ostatnia owca” była również wystawiana jako sztuka teatralna, a w 2020 roku na jej podstawie powstał film animowany w reżyserii Matthiasa Bruhna.

Do kupienia tutaj – Ostatnia owca

Przemoc. Nie!

Istnieją różne rodzaje przemocy: słowna, cielesna, psychiczna… Przemoc, którą stosujemy, i przemoc, której jesteśmy ofiarami. W każdym przypadku prowadzi ona do zła, sprawia, że życia staje się ciągłą walką. Ten miniporadnik uczy, jak sprzeciwiać się przemocy, pomaga zrozumieć jej źródła, pokazuje, jak nad nią zapanować, by życie było piękniejsze.

Do kupienia tutaj – Przemoc. Nie!

Odkrywamy kosmos

Świetna ksiżka z okienkami dla wszystkich fanów kosmosu. I nie tylko.

Co to jest wszechświat?
☀️Co to jest Słońce i gdzie jest w nocy?
🚀Jak rakieta wzbija się w powietrze?
🛰Jaka jest różnica między promem a stając kosmiczną?
🧑‍🚀Jak zostać astronautą?
🧑‍🚀Czy w kosmosie muszą się myć?

Jeśli chcesz z dzieckiem sięgnąć gwiazd (dosłownie), to ta pozycja jest dla Was!

Do kupienia tutaj – Odkrywamy kosmos

Jak się dzielić, współpracować i sobie pomagać

Czy znasz książki dla dzieci, które uczą dzielić się z innymi? Ale: czy dziecko MUSI się dzielić?

A gdyby tak przeczytać książkę, gdzie Twoje dziecko odnajdzie się w wielu sytuacjach społecznych, w której pokazane jest, że dzielenie to często podwójna radość, ale… jedna z ważnych zasad brzmi: „NIE oznacza NIE”? I to jego NIE szanujemy.Dlaczego? Kiedy? Jak? to popularna w całej Europie seria z okienkami. Pomaga odkrywać świat poprzez zabawę!

Pierwsza część z serii Junior jest właśnie o relacjach w różnych kontaktach społecznych: w rodzinie, grupie, placówce, czy na placu zabaw.

🚸Jak się dzielić, współpracować i sobie pomagać?
🚸Jak funkcjonujemy w grupie?
🚸Po co są zasady?
🚸Jak szukać kompromisów?

Do kupienia tutaj – Jak się dzielić, współpracować i sobie pomagać

W domu. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami

„W domu. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami” to książka edukacyjna, dzięki której najmłodsi poznają świat i uczą się angielskich słówek. Pojawia się tu słownictwo związane z domem i rodziną: nazwy pomieszczeń i sprzętów, zabawek i ubrań, członków rodziny, części ciała i wielu drobiazgów, w sumie ponad 200 słówek. Na każdej rozkładówce można odszukać i otworzyć okienka (w całej książce jest ich ponad 50), co pozwala odkrywać kolejne szczegóły i słowa.

Do kupienia tutaj – W domu. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami

Feluś i Gucio poznają zawody

Jak każdy przedszkolak, Feluś jest bardzo ciekawy świata. Fascynują go ludzie wykonujący różne zawody i chętnie ich naśladuje podczas zabaw z kolegami i koleżankami. Raz jest kucharzem, raz odkrywcą kości dinozaurów, a kiedy indziej buduje z klocków niesamowite budowle… Zawsze jednak wspaniale opiekuje się swoim kotem! Feluś ma wiele pasji i próbuje swoich sił w rozmaitych dziedzinach, żeby odkryć, co tak naprawdę lubi robić. Miś Gucio, towarzysz Felusia, także poznaje zawody – chce być fryzjerem albo kierowcą. A może jednak weterynarzem lub aktorem…? Wszystkie zawody są ciekawe!

Wspólna lektura zachęci małego czytelnika do odkrywania swoich mocnych stron, do zadawania pytań o zawody osób z najbliższego otoczenia, a także do rozmów o tym, czym są wytrwałość i wykorzystywanie swoich atutów.

Do kupienia tutaj – Feluś i Gucio poznają zawody

Wielka podróż dziadka Eustachego

Wielka podróż dziadka Eustachego to komiks bez słów stworzony z myślą o najmłodszych. Dzięki obrazkowej formule dzieci mogą cieszyć się samodzielną lekturą, z łatwością śledząc przygody sympatycznych postaci. Proste, lecz zaskakujące perypetie, intrygujący ludzko-zwierzęcy świat i ciepłe rodzinne przesłanie sprawią, że mali czytelnicy błyskawicznie zanurzą się tę barwną opowieść i szybko oswoją się z poetyką komiksu.

Wybierzcie się w podróż z dziadkiem Eustachym – to jedyna szansa, by zobaczyć, jak wygląda nocleg w pszczelim hotelu, rejs w brzuchu suma i przejażdżka supernowoczesnym żabim samoskokiem!

Do kupienia tutaj – Wielka podróż dziadka Eustachego

Bocian z łąki

Jestem Tuli Tuli. Duszek opiekuńczy. Mieszkam na Ziemi. Wędruję po jej zakątkach. Zaglądam tam, gdzie jest życie. A ono jest wszędzie! W powietrzu. Na lądzie. W wodzie. Na najwyższych szczytach gór i w najgłębszych głębinach. Dziś opowiem wam o łące… Nad łąką w gnieździe wykluwają się Kuba i jego siostry. Bocianiątka szybko rosną. Muszą ćwiczyć skrzydła, żeby nauczyć się latać. Wtedy polecą na łąkę po ślimaki, a pod koniec lata daleko, daleko, na drugi koniec świata. Ale Kuba na razie nie wie nawet, co jest za lasem… „Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka” to przepięknie zilustrowana seria edukacyjna dla najmłodszych.

Do kupienia tutaj – Bocian z łąki

Kocha, lubi, szanuje

Nowe wydanie bestsellerowej serii Grzegorza Kasdepke o uczuciach.

Bywają czasem dni, kiedy atmosfera w przedszkolu trochę się psuje… Na szczęście dzieci mają panią Miłkę. Ona potrafi dać sobie radę ze wszystkim – ułagodzi naburmuszonego Bodzia, zorganizuje przedstawienie teatralne, a nawet wypędzi duchy!

„Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach” to zbiór zabawnych opowiadań poświęconych między innymi miłości, nienawiści, strachowi i poczuciu winy. Na końcu każdej historii znajdują się: opis konkretnej emocji oraz praktyczne rady dla dzieci i dorosłych.

Do kupienia tutaj – Kocha, lubi, szanuje

Rymosmaki

Smakowity zbiór zabawnych wierszyków o kulinarnych przygodach mieszkańców różnych krajów świata.

Co Kebabcia robi w kapciach?
Czemu wok przyciąga wzrok?
Gdzie gotuje się w tażinie?
Z czego kuchnia włoska słynie?
Gdzie króluje szakalaka?
Przeczytajcie w „Rymosmakach”!

Absurdalne wierszyki i wesołe ilustracje zabiorą was w zwariowaną podróż dookoła świata tropem potraw i kulinarnych zwyczajów. Podczas lektury wasze brzuchy będą na przemian trząść się ze śmiechu i tęsknie burczeć. A wy dowiecie się, skąd pochodzą i czym są sushi, wok, tażin, langosz, burrito czy szakalaka.

Do kupienia tutaj – Rymosmaki

Królowa kolorów

Inspirująca książka obrazkowa ze stronami do rysowania, dzięki której dziecko odkryje magię kolorów i przekona się, jak wiele uczuć mogą oznaczać.

To książka o kolorach i uczuciach: o spokojnym niebieskim, dzikim, ciekawskim czerwonym i ciepłym, a czasem złośliwym żółtym. Oraz o ich królowej – Mazaldzie, której (jak każdemu) zdarza się wpadać w gniew. Pewnego dnia do jej kłótni z żółtym włączają się pozostałe kolory i wtedy królestwo staje się… szare! Czy Mazaldzie uda się nad tym zapanować?

Obrazkowa baśń autorstwa jednej z najsłynniejszych niemieckich ilustratorek rozbudza w dzieciach wrażliwość plastyczną i emocjonalną. Opowiada o kolorach, pokazuje, co wynika z ich łączenia, i zachęca, by wyrażać przez nie swoje uczucia.

Strony z zadaniami do rysowania na końcu książki zapraszają dzieci do twórczej zabawy z królową Mazaldą w królestwie kolorów i uczuć.

Do kupienia tutaj – Królowa kolorów

To nienormalne!

Słoń miał bardzo, bardzo długą trąbę, której używał, by pomagać swoim przyjaciołom.
Hipopotam dokuczał mu z powodu tej niezwykle długiej trąby, mówiąc: „To nienormalne!”.
Ale co jest „normalne”?

Do kupienia tutaj – To nienormalne!

Ariol. Jak ostatnie prosię

Ramono wysadza w powietrze tajną bazę łodzi podwodnych, Ariol dostaje tężca na podziemnym parkingu (o mało co), a Prośka nieprzepisowo używa cycków. Dla tytułowego niebieskiego osiołka i kompanii szkolnych kolegów codzienne wydarzenia są źródłem straszliwych dramatów, ale też – jak sami mówią – niezłej beki. Brawurowo nakreślone postacie i ich żywy język uwiodą każdego, kto sięgnie po te komiksy.

Do kupienia tutaj – Ariol. Jak ostatnie prosię

Mary Poppins

Opowieść o najsłynniejszej niani świata i o dzieciach z Czereśniowej 17 – w nowym przekładzie Marcina Mortki i z oryginalnymi ilustracjami Mary Shepard.

Gdy w odpowiedzi na ogłoszenie w gazecie Mary Poppins zjawia się w domu rodziny Banksów, czwórka dzieci szybko odkrywa, że to niania inna niż wszystkie. Kim tak naprawdę jest ta dziwna, opryskliwa osoba z parasolką o papuziej główce? Mary wjeżdża po poręczy na piętro, ma niezwykłego wujka unoszącego się pod sufitem, rozumie język psów i przylepia gwiazdy do nocnego nieba… Obiecuje małym Banksom, że zostanie z nimi, póki wiatr się nie zmieni, i pewnego dnia rzeczywiście odchodzi (a właściwie odlatuje) – ale nie na zawsze!

Do kupienia tutaj – Mary Poppins

Stop plotkom. Cała prawda o zwierzętach

Hej, ludzie! Ciągle nas OBMAWIACIE, twierdzicie, że przyprawiamy was o gęsią skórkę, że jesteśmy straszne, brzydkie, groźne i wstrętne… STOP PLOTKOM! Chcemy sprostować to i owo, bo mamy już dość kłamstw na swój temat. Sami zobaczcie, co robimy, co jemy i jak się porozumiewamy. Przekonajcie się, że tak naprawdę MNÓSTWO z nas pożytku. Sophie Corrigan – brytyjska ilustratorka i autorka mieszkająca Lancashire, absolwentka University of Central Lancashire. Współpracuje z takimi wydawnictwami jak Bloomsbury, Chronicle Books, HarperCollins czy Frances Lincoln. Stworzyła kilkanaście książek dla dzieci. Prawa do „Stop plotkom!” zostały sprzedane do ponad 14 krajów.

Do kupienia tutaj – Stop plotkom. Cała prawda o zwierzętach

Znajdź, napraw, jedź!

Oto warsztat pełen pojazdów! Napraw je, korzystając ze wskazówek i przekrojów. Znajdź odpowiednie narzędzia do wykonania zadania. Pomyśl, jak pomóc tym autom, żeby mogły jechać!Krótkie teksty, czytelne ilustracje i praktyczne wskazówki. Książka przedstawia wszystkie pojazdy, które dzieci uwielbiają: pociągi, koparki, betoniarki, helikoptery, samoloty i statki kosmiczne.Jest tu tak wiele zadań, że książka zapewni maluchom zajęcie na wiele godzin i nawet nie zauważą, jak wiele nauczą się po drodze. Doskonały prezent dla dzieci kochających maszyny i dla przyszłych inżynierów.Książka realizuje założenia popularnego nurtu STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics: nauka, technologia, inżynieria, matematyka), który ma na celu rozwój tych zainteresowań i talentów.

Do kupienia tutaj – Znajdź, napraw, jedź!

Nie tylko robale

Pełzające, latające, bywa że przerażające? Owady i inne małe stworzenia (czyli ROBALE i nie tylko) są naprawdę genialne! Oto książka, która opisuje 11 przezabawnych, przebojowych, czasem nawet przebiegłych stworzeń. Są wśród nich m.in.: pszczoły, żuki, ważki, motyle, ćmy, pająki, mrówki i ślimaki. Co robi dżdżownica pod ziemią? Dlaczego ćmy latają wokół lamp? W jaki sposób żuki chronią się przed głodnymi drapieżnikami? Czy wiesz, że niektóre owady potrafią tańczyć? Że są motyle pachnące jak ciasto? I zgadnij co? Konik polny może cię opluć, jeśli go zdenerwujesz!O każdym małym stworzeniu (i nie tylko) można dowiedzieć się czegoś nowego. Zawsze bądź dobry dla koników polnych. Nie piszcz i nie krzycz, gdy widzisz pająka. Nigdy nie złość się na mrówki! 

Do kupienia tutaj – Nie tylko robale

Gucio na tropie tajemnicy strychu

Gucio oprócz trudnych słów uwielbia swojego kota Migota i rozwiązywanie zagadek. Marzy, by być detektywem! Dlatego w jego wakacyjnej walizce w kształcie pingwina nie mogło zabraknąć szkła powiększającego, lornetki, notesu i zielonego cienkopisu, latarki i paru innych drobiazgów.Ale zaraz, zaraz, dokąd właściwie wyjeżdża Gucio? Czy spostrzegawczość i logika godna Sherlocka Holmesa pozwolą mu odkryć, kto lub co stoi za tajemniczym chrobotem na strychu? Czy nie przeszkodzą mu źle zastawione pułapki i fałszywe tropy?Trzymająca w napięciu opowieść detektywistyczna. Kolejny tom nagrodzonej w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, organizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom książki pt. Gucio na tropie zaginionej świnki morskiej.

Do kupienia tutaj – Gucio na tropie tajemnicy strychu

Gucio na tropie zaginionej świnki morskiej

Opowieść detektywistyczna, w której przygoda goni przygodę, a bohaterowie przekonują się, że pomysłowość i współpraca są bardzo ważne.
Książka nagrodzona w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, organizowanego przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznika Praw Dziecka, Biblioteki Narodowej i Ambasady Szwecji.

Do kupienia tutaj – Gucio na tropie zaginionej świnki morskiej

Ptaki. Przewodnik do rozpoznawania

Ptaki są wszędzie. Czy je zauważasz?
Z tego praktycznego i pełnego informacji przewodnika dowiesz się, kiedy i gdzie szukać różnych gatunków ptaków, co czyni je wyjątkowymi i jak wyglądają ich siedliska.
Czy wiesz, jak odróżnić kruka od wrony?
Czy słyszałeś o tym, że perkoz dwuczuby pięknie tańczy?
Ponad 140 ptaków, od niewielkiego rudzika po szybkiego jak błyskawica sokoła. Obowiązkowy przewodnik dla wszystkich początkujących obserwatorów przyrody.
Więc wyjdź na zewnątrz i wypatruj ptaków!
Treści dostosowane do polskich warunków.

Do kupienia tutaj – Ptaki. Przewodnik do rozpoznawania

Zielona łódź podwodna przedziadka

Wskocz na pokład magicznej zielonej łodzi podwodnej Przedziadka, by dołączyć do poszukiwań Przebabci. Przygotuj się na lot ponad chmurami i niebezpieczne spotkanie z gigantyczną ośmiornicą. Pierwsza część przygód Przedziadka (pt. „Hej, Przedziadku!”) napisana przez Paula McCartneya i zilustrowana przez Kathryn Durst osiągnęła światowy sukces – znalazła się na pierwszym miejscu bestsellerów New York Timesa i została przetłumaczona na ponad trzydzieści języków.

Do kupienia tutaj – Zielona łódź podwodna prze dziadka

Jesteś ważny, Pinku

Ty też jesteś unikalny, wiesz? Każdy z nas jest. Takiego drugiego Ciebie nie ma nigdzie na świecie. Dlatego jesteś jedyny i niepowtarzalny. Co nie znaczy, że idealny. Masz zalety i wady. Każdy z nas je ma. To one nas budują. One sprawiają, że jesteśmy wartościowi tacy, jacy jesteśmy. Tak jak Pink – Twój nowy przyjaciel.

Pink to mały stwór, który wciąż rośnie. Jest trochę nieśmiały i nie zawsze pewien, czy to, co myśli i czuje, jest dobre. Boi się swoich słabych stron, bo jeszcze nie wie, że powinien je zaakceptować. Zastanawia się, czy jest tak samo ważny jak inni. Obserwuje siebie i stara się ze sobą zaprzyjaźnić.

Pomóż Pinkowi uwierzyć w siebie, a wtedy on pomoże Ci zrobić to samo!

Do kupienia tutaj – Jesteś ważny, Pinku

Yeti, w którego nikt nie wierzył

Istnieniu yeti przeczy nauka! Przeczą liczby i fakty! Wszyscy w klasie twierdzą, że yeti nie istnieje. Tylko jeden chłopiec, narażając się na śmiech kolegów, mówi, że on w yeti wierzy. Czy wiara chłopca sprawi, że gdzieś w Himalajach tajemniczy stwór usłyszy jego głos
i stanie się bardziej realny?

Piękna i wzruszająca opowieść o tym, jak niemożliwe staje się możliwe. Wystarczy wierzyć w siebie!
Książkę poleca Polska Sekcja IBBY na swojej Pokonkursowej Liście BIS.
Yeti, w którego nikt nie wierzył został wpisany na Złotą Listę książek polecanych przez Fundację “ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Do kupienia tutaj – Yeti, w którego nikt nie wierzył

Gra przestrzenna. Rok w lesie. Znajdź zwierzaka

Leśne zwierzęta ponownie zapraszają do swojego domu. Wyjątkowego, bo trójwymiarowego, a w takim lesie z łatwością można się schować! Hej, czy przypadkiem nie stał tu przed chwilą łoś? Gdzie on się podział?

Rok w lesie. Znajdź zwierzaka to wspaniała gra ćwicząca pamięć i refleks. Celem jest wskazanie zwierzęcia, które ukryło się w lesie lub dopiero co się w nim pojawiło. Forma gry przestrzennej angażuje wszystkich uczestników zabawy.

W pudełku znajdują się trójwymiarowe elementy gry (6 drzew, 3 krzaki, 12 zwierząt), 12 dużych żetonów z ilustracjami zwierząt oraz 25 żetonów żołędzi (punktacji).

Do kupienia tutaj – Gra przestrzenna. Rok w lesie. Znajdź zwierzaka

Rok w lesie. Rodzice i dzieci. Puzzle

Niespodzianka dla najmłodszych fanów bestsellerowego „Roku w lesie”! Przedstawiamy piękne zabawki przygotowane przez Emilię Dziubak z bohaterami ulubionej książki dzieci. Piękne i trwałe dwuelementowe puzzle z mieszkańcami lasu. Zabawa polega na łączeniu rodziców z dziećmi. Wśród par znalazły się niedźwiadki, jeże, żubry, ryjówki czy szopy. W przypadku najmłodszych proponujemy zacząć od kilku par i stopniowo dodawać kolejne, kiedy dziecko będzie już na to gotowe. Rok w lesie. Puzzle. Rodzice i dzieci zachęcają do poznawania nowych zwierząt, a także rozwijają wyobraźnię i ćwiczą dokładność i cierpliwość. Zjawiskowe grafiki Emilii Dziubak sprawiają, że to doskonały pomysł na prezent. Pudełko zawiera 20 dużych elementów, czyli 10 par do ułożenia. 

Do kupienia tutaj – Rok w lesie. Puzzle

Rok w lesie. Memo

Niespodzianka dla najmłodszych fanów bestsellerowego „Roku w lesie”! Przedstawiamy piękne zabawki przygotowane przez Emilię Dziubak z bohaterami ulubionej książki dzieci. Podczas gry w memo szukamy i łączymy w pary mieszkańców lasu – dziki, niedźwiadki, łosie, ale także krety czy gąsienice. Rozkładamy kafelki obrazkami do dołu i szukamy dwóch identycznych. Gdy znajdziemy parę, odkładamy ją na bok. Wygrywa ten, kto znajdzie więcej par. W przypadku najmłodszych proponujemy zacząć od kilku par i stopniowo dodawać kolejne, kiedy dziecko będzie już na to gotowe. „Rok w lesie. Memo” pozwala trenować pamięć, ćwiczy koncentrację i cierpliwość. Zjawiskowe grafiki Emilii Dziubak sprawiają, że gra w memo będzie prawdziwą przyjemnością dla całej rodziny. Pudełko zawiera 24 duże kafelki, czyli 12 par.

Do kupienia tutaj – Rok w lesie. Memo

Co jest w środku? Pojazdy

Czy zastanawialiście się kiedyś, ile rzeczy kryją w sobie różne pojazdy, na przykład karetka, wóz reporterski, ponton ratowniczy, pomoc drogowa czy samolot? Ta wypełniona szczegółami książka obrazkowa prezentuje czternaście pojazdów oraz to, co można znaleźć w środku każdego z nich. Czy wiecie, że wóz strażacki przewozi kilka tysięcy litrów wody do gaszenia pożaru, radiowóz – kolczatkę, helikopter pogotowia górskiego – plecak lawinowy, a żaglówka – róg mgłowy? W śmieciarce znajdują się nie tylko śmieci odebrane ze śmietników, lecz także wiele sprzętów. Kiedy coś się zepsuje, można wezwać serwis domowy, w którym przewożonych jest bardzo dużo najróżniejszych narzędzi. Z kolei kamper to dom na kółkach – ile w nim rzeczy potrzebnych na kempingu! Ale na kółkach może być również księgarnia i restauracja. Do book trucka i food trucka trzeba wiele zabrać, aby sprzedawać książki czy przygotowywać i podawać jedzenie. Tę książkę można oglądać godzinami i cały czas odkrywać kolejne szczegóły.

Do kupienia tutaj – Co jest w środku? Pojazdy

Opowiem ci mamo o świętym Mikołaju

Najmłodsi dowiedzą się między innymi, że jest wielkim smakoszem i robi najlepsze naleśniki z konfiturą z arktycznych borówek, że pomagają mu skrzaty, na które może liczyć zarówno przy opiece nad reniferami, jak i przy codziennych obowiązkach, takich jak pastowanie butów. Ciekawscy będą mogli zajrzeć do jego domu oraz poznać tajniki dostarczania prezentów. Jednak książka kryje o wiele więcej tajemnic – na przykład co skrzaty i Mikołaj robią latem, dlaczego pani Mikołajowa ma najwięcej pracy w styczniu czy jak powstają prezenty. Wreszcie autorka zachęci także, aby zastanowić się, o co poprosić Świętego Mikołaja, który jest przecież bardzo zapracowany. Być może właśnie dlatego nie tylko ON rozdaje dzieciom na świecie prezenty… A kto jeszcze? O tym także opowiada ta piękna obrazkowa książka.

Do kupienia tutaj – Opowiem ci mamo o świętym Mikołaju

Feluś i Gucio grają w literki

Feluś i Gucio ponownie zapraszają do wspólnej zabawy! Po sylabach przyszedł czas na litery, z których możemy ułożyć własne wyjątkowe krzyżówki.

Feluś i Gucio grają w literki to niezwykła gra stworzona z myślą zarówno o młodszych, jak i starszych graczach. Każdemu z 60 haseł odpowiada piękna ilustracja Marianny Schoett, dzięki czemu zabawę mogą rozpocząć nawet najmłodsi.

W pudełku znajdują się: duża plansza, na której będziemy tworzyć krzyżówkę, 60 dwustronnych płytek z hasłami (obrazek, obrazek z podpisem) oraz 90 płytek z literami. Tryby gry zostały opracowane dla różnych poziomów zaawansowania uczestników zabawy.

Do kupienia tutaj – Feluś i Gucio grają w literki

Prawdziwi strażacy

Ta pozycja jest napakowana wiedzą, ma mnóstwo okienek i została skonsultowana z naszymi rodzimymi strażakami i… gratis dorzucamy Wam ogromny plakat A2 z pojazdami strażackimi! Odpowiedzi na jakie pytania znajdziecie w tej części .

Dlaczego? Kiedy? Jak?

🚒Czym zajmuje się straż pożarna?

🚒Jak wygląda dzień w remizie?

🚒Co jest potrzebne do akcji gaśniczej?

🚒Jak się gasi pożar?

🚒Kto sprząta po całej akcji?

🚒I NAJWAŻNIEJSZE: Jak się zachować w nagłym wypadku?

Od tej książki nie można się oderwać!

Do kupienia tutaj – Prawdziwi strażacy

Sto rzeczy, których nauczysz się w życiu

Chcecie wiedzieć, co życie trzyma dla nas w zanadrzu, jakie niespodzianki i tajemnice chowa przed nami? Znajdziecie je w tej książce ­– mnóstwo małych i wielkich rzeczy, których uczymy się z każdym dniem.

Ta pięknie ilustrowana opowieść jest bestsellerem w Niemczech i w Wielkiej Brytanii. Dzieci dają ją w prezencie rodzicom i dziadkom, a dziadkowie – swoim dzieciom i wnukom: na urodziny, na Dzień Matki, z okazji narodzin, na wszelkie okazje i rocznice. Książka nie tylko do czytania, ale do przeżywania i doświadczania – jak życie.

Do kupienia tutaj – Sto rzeczy, których nauczysz się w życiu

Prezenty z okienka

Ekstrawagancki Święty Mikołaj ląduje helikopterem w gwiazdkową noc. Bardzo się spieszy, a worek z prezentami jest dość ciężki. Postanawia wrzucać podarki przez okna domów. To bardzo praktyczne, bo wcześniej można zajrzeć do środka. Mikołaj obserwuje sylwetki, kształty i kolory i dzięki temu wie, do kogo zawitał i jaki prezent będzie najlepszy. Tylko – jak się okazuje – popełnia mnóstwo pomyłek.

Popularna interaktywna książka japońskiego klasyka książki obrazkowej.

Do kupienia tutaj – Prezenty z okienka

Orkiestra

Książka dla najmłodszych i tych trochę starszych w formie leporello: kartonowe strony, grube kontury, kontrastowe kolory. Wspomaga naukę mówienia i doskonalenie dykcji poprzez naśladowanie wyrazów dźwiękonaśladowczych imitujących dźwięki wydawane przez instrumenty.

Teresa jest tamburmajorką. A kto gra na klarnecie? Wesoła, kolorowa orkiestra przemierza w pochodzie ulice miasteczka. Okazuje się, że nie tylko instrumenty wydają ciekawe dźwięki…

Do kupienia tutaj – Orkiestra

Magiczny domek na drzewie. cz. 25-27

Numer jeden listy bestsellerów „New York Timesa” – „Magiczny domek na drzewie” to przygodowo-edukacyjna seria dla początkujących czytelników. Od 25 lat dzieci na całym świecie podróżują w czasie i przestrzeni z Anią i Jackiem.

Jedna z naszych najulubieńszych serii. Tym razem od numeru 25 do 27.

Do kupienia tutaj – Magiczny domek na drzewie. Z Szekspirem na scenie

Do kupienia tutaj – Magiczny domek na drzewie. Dzień dobry Goryle

Do kupienia tutaj – Magiczny domek na drzewie. Pierwsze święto dziękczynienia

Wakacje z bąblami

Nowa seria Moniki Kamińskiej, autorki ciepło przyjętych książek o małym Kuku (m.in. „Kuku i historia pępka”). Tym razem wykreowała sielski klimat, w którym najciekawsze przygody rozgrywają się w domu.

Poznajcie Bąble! To czwórka rodzeństwa w różnym wieku, które razem się bawi, uczy, a czasem też kłóci i doprowadza rodziców do rozpaczy.

Bąble z niecierpliwością wyczekują wakacyjnego wyjazdu. Niestety okazuje się, że w tym roku rodzinie nie uda się wyjechać nad morze. Całe szczęście, że w domu też można się świetnie bawić, wystarczy trochę swobody i wyobraźni! 

Do kupienia tutaj – Wakacje z bąblami

Jesteś kimś wyjątkowym 2. Relaksacje dla starszych dzieci

Nowa odsłona bestsellerowych Relaksacji dla dzieci, tym razem w wersji dla nieco starszych czytelników.Unikalny zbiór historii dla dzieci, które potrzebują wyciszenia, relaksu i odpoczynku po trudnych chwilach. Wzmacniają poczucie pewności siebie i pomagają dostrzec najważniejsze wartości w życiu. Wizualizacje pomagają dotrzeć do spraw, uczuć i emocji, które czasami ciężko zwerbalizować.Dzięki metaforom i uruchomieniu prawej półkuli mózgu pozwalają na inny kontakt ze sobą i swoimi emocjami niż ten, który daje rozmowa. Tak książka to nie tylko sposób na ćwiczenie relaksacji i wizualizacji, ale również narzędzie do pracy z dziećmi i punkt wyjścia do ciekawych dyskusji i refleksji opartych na ich doświadczeniach i przeżyciach. 

Do kupienia tutaj – Jesteś kimś wyjątkowym

Matylda odważna

Matylda ma cztery lata. Ma też starszego brata, Tymona. Bardzo go podziwia i ma nadzieję, że kiedyś będzie taka jak on. Na razie Matylda czuje się mała. Często się boi.

Pewnego dnia mama zauważa, że w pralce giną skarpetki. Matylda jest przekonana, że w to sprawka Pralkowego Potwora. Wyrusza na jego poszukiwanie. Tak naprawdę walczyć będzie wszystkim z własnym strachem. Po drodze okaże się, że starszy brat też czasami się boi.

Do kupienia tutaj – Matylda odważna

Wielka księga super skarbów. To, co naprawdę się liczy

Nowa książka autorek bestsellerowej „Wielkiej księgi supermocy”!

Rodzina, wspomnienia, nauczyciele, przyroda, zwierzęta, przyjaciele, marzenia… Najważniejsze skarby nie są materialne. Chowamy je w sercu i pamięci, aby przynosiły nam otuchę w trudnych chwilach.

Nasze superskarby sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi. Jakie są twoje?

Do kupienia tutaj – Wielka księga superskarbów. To, co naprawdę się liczy

Gabinet dinozaurów

Odkrywaj świat dinozaurów przez magiczne trójkolorowe soczewki! Nowy tom w bestsellerowej serii edukacyjnych albumów z efektownymi, „trójwarstwowymi” ilustracjami. Cofnij się w czasie o miliony lat i przekonaj się, jak wyglądało życie na naszej planecie w erze mezozoicznej. Rozejrzyj się w prehistorycznym krajobrazie, stań oko w oko z potężnymi dinozaurami i podziwiaj pradawne rośliny i zwierzęta. Zobacz, jak dzieliły się lądy, zanim powstały dzisiejsze kontynenty. Odkrywaj prehistoryczny świat w kalejdoskopie barw! Każda z kolorowych ilustracji skrywa w sobie trzy „warstwy”. Obejrzysz je przez kolorowe filtry dołączone do książki. Przez czerwony zobaczysz dinozaury, przez zielony – ich środowisko życia, a przez niebieski – prehistoryczne rośliny i zwierzęta. Książka składa się z 10 rozdziałów prezentujących poszczególne części świata w erze mezozoicznej. W każdym znajduje się opis prehistorii danego regionu, czarno-biały przewodnik po tamtejszych gatunkach dinozaurów, prehistorycznych zwierząt i roślin oraz duże barwne ilustracje do oglądania przez kolorowe filtry. 

Do kupienia tutaj – Gabinet dinozaurów

seria Niegrzeczne Książeczki

Jadzia to nowa koleżanka Antka. Wspina się na drzewa i skacze w kałuże. Czy to znaczy, że jest niegrzeczna? Książka wydana przez Natuli – dzieci są ważne Historia o tym, że dziewczynki i chłopcy mają taką samą przestrzeń do zabawy i rozwoju. – No, no no! Po prostu pięknie! Co to za wygłupy! Co to za wymysły! – Podbiega pani Stasia. – Żeby to tylko chłopiec, ale i dziewczynka. Przecież dziewczynkom nie wypada się tak bawić. Jesteś cała brudna, obłocona! Co powie mamusia? Jadzia to nowa koleżanka Antka. Wspina się na drzewa i skacze w kałuże. Czy to znaczy, że jest niegrzeczna?

Święta Czasami dzieci słyszą, że Mikołaj przyniesie im prezenty, tylko jeśli będą grzeczne. – A co, jeśli Mikołaj do mnie nie przyjdzie? – szepcze Antek. – Usłyszałem w radiu, że Mikołaj przynosi prezenty tylko grzecznym dzieciom. A ja nie wiem, czy jestem grzeczny czy niegrzeczny Antek nie rozumie, co dorośli mają na myśli. Przez to nie chce napisać listu do Mikołaja – boi się, że nie dostanie żadnego prezentu. 

Seria Niegrzeczne Książeczki to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Czy dziecko zawsze powinno być posłuszne, zjadać wszystko z talerza i dzielić się swoimi rzeczami?

Do kupienia tutaj – Niegrzeczne Książeczki. Błoto

Do kupienia tutaj – Niegrzeczne Książeczki. Święta

Figa

„Figa nie była Figą przez całe życie. W schronisku miała tylko numer przyczepiony do klatki, w której mieszkała. Nowe imię, mimo że oznaczało całkiem nowe życie, nowy ciepły dom i troskliwych opiekunów, to jednak nie miało takiej mocy, żeby wymazać wszystkie złe wspomnienia i przeżycia, jakie piesek nosił w sobie. Już pierwszego dnia domownicy odkryli, że Figa się boi.”

„Figa” to książka opowiadająca o piesku adoptowanym ze schroniska przez kilkuletnią dziewczynkę Tusię i jej rodzinę, i wzajemnym oswajaniu się ze sobą. To historia, która może zdarzyć się każdemu, jeśli się tylko na to odważy. Autorką jest Kinga Konieczny, szczecińska dziennikarka i autorka.

Propozycja dla młodszych dzieci, do samodzielnego lub rodzinnego czytania. Starannie wydana pod względem edytorskim, językowym i przepięknie zilustrowana przez Magdalenę Kalenin.

Ta książka to nie tylko mądra rozrywka dla Twojego dziecka, ale także realna pomoc dla bezdomnych zwierzaków.

KUPUJESZ = POMAGASZ

Kupując tę książkę, wspierasz akcję Karmimy Psiaki, która od 2011 roku wspiera bezdomne psiaki i kociaki w całej Polsce.

Do tej pory przekazała ponad 64 tony karmy do schronisk i pomogła w adopcji 854 zwierząt. Jej misją jest eliminowanie bezdomności zwierząt poprzez znajdowanie im domów, pomoc schroniskom oraz popularyzację odpowiedzialnych adopcji. Każdy sprzedany egzemplarz „Figi” to pomoc finansowa dla bezdomnych zwierzaków.

Więcej informacji o fundacji znajdziesz na stronie internetowej Karmimy Psiaki.

Do kupienia tutaj – Figa

Jesteś dla mnie wyjątkowy. Książeczka personalizowana

Zobacz świat oczami dziecka i podaruj bajkę w formie, która buduje poczucie wartości.

„Jesteś dla mnie wyjątkowy” to idealna książka, jeśli nie masz pomysłu na prezent z okazji Dnia Dziecka. Bajka, w której Twoje dziecko staje się bohaterem, rozwija ciekawość i wyobraźnię oraz buduje poczucie własnej wartości u dziecka.

„Jesteś dla mnie wyjątkowy” to niezwykła opowieść, w której widzimy świat oczami dziecka. Świat codzienny a zaskakujący, świat, który znamy, a jednocześnie zupełnie inny od tego, który my dorośli widzimy na co dzień. Bo każde dziecko jest wyjątkowe. I taka też jest ta bajka personalizowana. Zaskakująca, z najlepszym bohaterem pod słońcem – Waszym dzieckiem.

Do kupienia tutaj – Jesteś dla mnie wyjątkowy

seria Świnka Malinka i Słoń Leon

Leon wszystkim się przejmuje, a Malinka wcale. Świnka jest rozbrykana, a słoń zadaje dużo pytań. Oboje świetnie się ze sobą bawią i bardzo się przyjaźnią. Jak Flip i Flap czy Asterix i Obelix zabawnie się uzupełniają i wzajemnie rozśmieszają. W tej książce odkrywają, jak ważna jest umiejętność cierpliwego czekania, która okazuje się być bardzo trudna! Serię „Świnka Malinka i słoń Leon” polecamy dzieciom, nauczycielom i rodzicom jako propozycję do pierwszej, samodzielnej lektury. Najważniejsza jest zabawa podczas nauki!

Do kupienia tutaj – Świnka Malinka i Słoń Leon. Czekanie jest takie trudne!

Do kupienia tutaj – Świnka Malinka i Słoń Leon. Czy umiem się dzielić?

Strajk

STRAJK w bardzo prosty, a zarazem przejmujący sposób przedstawia najmłodszym czytelnikom problem zanieczyszczenia środowiska, nadmiaru śmieci oraz plastiku.

Zwierzęta na całym świecie zawarły milczące porozumienie: nie tylko przestały się odzywać, ale także współpracować z człowiekiem! Na kuli ziemskiej nastała zupełna cisza… Rozpoczął się strajk zwierząt!

Szkodliwa dla Ziemi działalność człowieka doczekała się w końcu odpowiedzi ze strony zwierząt, które postanowiły zaprotestować i ogłosić własną formę strajku klimatycznego!
Antropocen

Jesteśmy w erze Antropocenu, czasach supremacji człowieka. Człowiek nadmiernie ingeruje w przyrodę – buduje miasta, przecina drogami siedliska zwierząt, zagarnia dla siebie kolejne obszary odbierając je innym użytkownikom planety. Wytwarza też masę śmieci, w tym mnóstwo plastiku, który będzie się rozkładał setki lat! Na razie jednak wszyscy się pod tą ilością dusimy, nie dziwne gdyż wytwarzamy 400 mld ton plastiku rocznie! A ta ilość ciągle rośnie. Duża część tworzyw sztucznych ląduje w morzach i oceanach. Tam plastik rozpada się na małe cząstki mikro- i nanoplastiku, a te wraz z pożywieniem trafiają do żołądków zwierząt morskich i ptaków. Ostatecznie plastik jest wszędzie: w powietrzu, w soli, w zjadanych przez nas rybach…

Książka „Strajk” nie opowiada tego wszystkiego ale jest znakomitym pretekstem żeby podjąć tematy związane z ekologią. I aby bez straszenia kształtować świadomych i odpowiedzialnych ludzi.

Lektura „Strajku” to doskonała inspiracja dla rodziców oraz wychowawców do wspólnych rozmów z dziećmi na temat naszej odpowiedzialności za równowagę ekologiczną na Ziemi

Do kupienia tutaj – Strajk