Menu
zabawki

Nowości w biblioteczce przedszkolaka #51

Z okazji Dnia Książki mam dwa Was dwa prezenty. Jeden to ten wpis, w którym znajdziecie mnóstwo genialnych nowości książkowych dla przedszkolaków. Drugi to zniżka aż 20% na wszystkie moje książki wspierające rozwój mowy. Kod DK20 działa tylko w moim sklepie – sklep Wioli. Będzie działać tylko do niedzieli.

A tymczasem poznajcie inne cudowności.

Wykończ tę książkę

Wydawnictwo Kropka niedawno wydało dwie świetne nowości, więc zacznijmy od nich. „Wykończ tę książkę” to genialna książka aktywizująca. Wiem, że takie lubicie. A tę pozycję na pewno pokochacie. Tutaj autorka nie narzuca, co mamy robić z tę książką, jak powinna wyglądać. Możemy działać po swojemu, dać się ponieść wyobraźni. Dzięki temu niesamowicie angażuje. Do niej aż chce się wracać, odkrywać kolejne strony. Bardzo Wam polecam!

Do kupienia tutaj – Wykończ tę książkę

To pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci

A to prawdziwa piękność. Jakie tu są cudowne ilustracje! Oczywiście nie brakuje też praktycznych porad dla małych ogrodników. Ci niemali również znajdą tu wiele ciekawych informacji. A jeżeli wydaje Wam się, że to nie książka dla Was, bo nie macie ogródka, mieszkacie w bloku, to tak tylko podpowiem, że autorka ta pozycja udowodni Wam, że ogród można stworzyć wszędzie i o każdej porze roku. A nie wiem, czy wiecie, ale ogrodnictwo uchodzi za jedno z najbardziej relaksujących, antydepresyjnych zajęć. „To pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci” może więc nie tylko uwrażliwić dzieci na poznawanie przyrody, ale również fajnie podziałać na dorosłych.

Do kupienia tutaj – To pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci

Łatwo być miłym

Książka pokazująca, że nie trzeba zbyt wiele, aby zrobić coś dobrego, aby po prostu być miłym dla innych. Niby prosta forma i ilustracje, ale przekaz naładowany treścią. Fajny punkt wyjściowy do rozmowy z dzieckiem o tym, jak być miłym.

Do kupienia tutaj – Łatwo być miłym

Czytamy razem. Zestaw do nauki czytania

Gdy zobaczyłam ten zestaw na stronie Czuczu, byłam zachwycona. Sama planowałam kiedyś wydać coś podobnego. A tu nie dość, że ktoś mnie ubiegł, to jeszcze podkradł mojego Przemka Liputa do ilustracji (pisaliście mi już, że Wasze dzieci myślą, że to Jano i Wito ;)). Gdy jednak zaczęłam się wczytywać w te historyjki, uznałam, że są… dziwne. Nie, nie będę Was zniechęcać. To jedna z niewielu tego typu pomocy do nauki czytania dla dzieciaków na rynku. Naprawdę warto ją mieć. Tym bardziej, że mój przedszkolak ją pokochał i sam zaczął ją czytać! Serio nie wiedziałam, że tak potrafi.

Do kupienia tutaj – Czytamy razem. Zestaw do nauki czytania

Zwierz się zwierza. Bajki o ważnych emocjach i wielkich wyzwaniach

To zestaw dwóch książek do bajkoterapii. Tom pierwszy zawiwera 13 bajek, w których autorka pomaga dzieciom rozprawić się z lękiem, nieśmiałością, zazdrością, złością, odrzuceniem przez innych. pomóc w tym, jak zacząć wierzyć w siebie, nie oceniac innych itp. Drugi tom z kolei uczy, że sen i ruch są bardzo ważne, świat jest różnorodny, bałagan wiele utrudnia, czy też, że nie wszyscy ludzie lubią to samo. Bardzo wartościowe pozycje. Myślę, że niektórzy dorośli również mogą z nich wyciągnąć pewną naukę.

Do kupienia tutaj – Zwierz się zwierza

Cyferkowa książka

Znacie :Literkową książkę”? No to właśnie powstała jej siostra, z równie pięknie „wydzierganymi” cyferkami. Ta książka nie tylko uczy cyfr, czy dni tygodnia, ale również aktywizuje dzieciaki, a to jedna z najfajniejszych form nauki.

Do kupienia tutaj – Cyferkowa książka

Mistrz kieszonkowy z placu budowy

Tego placu budowy na pewno nie muszę Wam przedstawiać. Każdy fan maszyn budowlanych zna pewnie wszystkie części na pamieć. Tym razem do ekipy dołącza Brumka Brzdąc – mała ładowarka burtowa. Stała ekipa nie jest przekonana, do tego, ze takim brzdąc w czymkolwiek im pomoże. Szybko jednak zmienią zdanie.

Do kupienia tutaj – Mistrz kieszonkowy z placu budowy

Jeszcze większa księga Detektywa Pozytywki

Moje dzieciaki pokochały detektywa Pozytywkę dawno temu. Teraz Nasza Księgarnia zebrała wszystkie historie o tym detektywie uwielbiającym nietypowe sprawy. W tym jednym tomie znajdziecie takie tytuły jak: „Detektyw Pozytywka”, „Nowe kłopoty detektywa Pozytywki”, „Pamiątki detektywa Pozytywki”, „Wakacje detektywa Pozytywki”, „Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki” oraz „Wielki powrót detektywa Pozytywki”. 

Do kupienia tutaj – Jeszcze większa księga Detektywa Pozytywki

Rózia i kolorowe emocje

A to ksiązka, która ostatnio podbiła wszystkie grupy ksiązkowe, które obserwuję. „Rózia i kolorowe emocje” to osiem rymowanych opowiadań Katarzyny Ogonowskiej. Książka pomoże dziecio zmierzyć się z takimi emocjami jak: lęk, zdziwienie, złość, radość, miłość, obrzydzenie, wstyd, czy smutek. Każdej emocji odpowiada inny kolor. Bardzo wartościowy tytuł pokazujący dzieciom, że nie ma złych emocji.

Do kupienia tutaj – Rózia i kolorowe emocje

Dziadek Tomek

Wiem, że często szukacie ksiażek o dziadkach. Tak naprawdę o samych dziadkach jest niewiele na naszym rynku. Zazwyczaj ci dziadkowie gdzies tam po prostu się przewijają. „Dziadek Tomek” jest jednak taką perełką, która w genialny sposób podchodzi do tego tematu. Pewnego dnia burmistrz miasta postanawia złapać wszystkich dziadków i odesłać ich do Szczęśliwego Domu, gdzie mają być szczęśliwi. Od teraz dzieci mogą oglądać dziadków w telewizji. Dzieci jednak szybko zauważają, że dziadkowie wcale nie są szczęśliwi i… postanawiają ich uwolnić. Bardzo polecam!

Do kupienia tutaj – Dziadek Tomek

Sensoryka dla smyka. 30 rozwijających zabaw sensorycznych

Olę Charezińską tez na pewno zna większość z Was. Ola jakiś czas temu wydała świetną ksiązkę na temat integracji sensorycznej. Tym razem chciałabym Wam pokazać nowy projekt Oli – Sensoryka dla smyka. To zbiór 30 rozwijających, sensorycznych zabaw, umiesczonych na wygodnych kartach. Świetna sprawa dla przedszkolaków!

Do kupienia tutaj – Sensoryka dla smyka

777 pomysłów na zabawy z książką

A to mamaniowy hicior! Małgorzata Swędrowska, popularyzatorka literatury dziecięcej i twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego stworzyła książkę, pokazującą, jak chłonąć książki wszystkimi zmysłami. Spodoba się każdemu, ale polecam przede wszystkim tym rodzicom, których dzieciaki nie przepadają za czytaniem.

Do kupienia tutaj – 777 pomysłów na zabawy z książką

Amadeusz Foczka, ale z głową bobra

Bardzo ważna książka o niedpasowaniu, nie wpisywaniu się w ramy. Amadeusz Foczka ma foczy ogon, bobrzą głowę i dylemat – czy jest foką z głową bobra, czy bobrem z ciałem foki? W swoim zakładzie fryzjerskim przyjmuje klientów podobnych do siebie: Longinę Dystans – pół żółwicę, pół gepardzicę, Damiana Lamę – pół lamę, pół leniwca czy Wierę Wiórek – pół owcę, pół wiewiórkę. Czy one pomogą mu zdecydować kim jest i odnaleźć własną tożsamość?

Do kupienia tutaj – Amadeusz Foczka

Wiktor

Na wstępie uprzedzę, ze dla dzieciaków wysoko wrażliwych ta książka może być za mocna. Wiktor uwielbia polować i od dawna marzy o ustrzeleniu geparda. Kiedy w końcu mu się to udaje, ze skóry ofiary robi sobie mięciutki dywan. Od tego czasu zaczynają mu się śnić koszmary. Wiktor postanawia więc w jakiś sposób naprawić swój błąd. Ta książka to lekcja empatii, a na dosyć drastycznym przykładzie.

Do kupienia tutaj – Wiktor

Zuzia leci nad Morze Śródziemne

Serię o Zuzi na pewno wszyscy znacie. Tym razem udało mi się upolować Zuzię w wersji dla nieco starszych dzieciaków, Tym razem nie znajdziemy kolorowych ilustracji, a i tekstu jest tu znacznie więcej. To bardzo wakacyjna opowieść o pobycie na Krecie. Myślę, że każdemu z nas przyda się teraz taka historia.

Do kupienia tutaj – Zuzia leci nad Morze Śródziemne

seria Mądra Mysz

Do naszej kolekcji z serii Mądra Mysz dołączyły nowe tytuły. Na pewno znacie tę serię. Na zdjęciach możecie zajrzeć do każdej z nich.

Do kupienia tutaj – Dawniej i dziś

Do kupienia tutaj – Zuzia się zgubiła

Do kupienia tutaj – Zuzia idzie do stomatologa

Do kupienia tutaj – Zuzia w szpitalu

Do kupienia tutaj – Zuzia w górach

Do kupienia tutaj – Mam przyjaciółkę dentystkę

Nie musisz być grzeczny

Zbiór opowiadań inspirowanych twórczością Jespera Julla. Bardzo kojąe, przynoszące ulgę, pokazujące dzieciom, że rodzice kochają je takimi, jakimi są. Bardzo polecam.

Do kupienia tutaj – Nie musisz być grzeczny

Operacja Bałwan

Pisałam Wam już, że seria Biuro Deketywistyczne Numer 2 to jedna z najbardziej lubianych przez moje dzieci serii deketywistycznych. „Operacja Bałwan” to część przeznaczona dla nieco młodszych dzieci – przedszkolaków. Znajdziecie w niej większe ilustracje i mniej tekstu.

Do kupienia tutaj – Operacja Bałwan

Leon i Lena badają. Samochody

To prawdziwy hicior dla wszystkich fanów samochodów. Jak wiecie, większość książek wybieram po opisach i okładkach. Często kupuję je, zanim ktokolwiek je zrecenzuje. Tę książkę wybrałam, ponieważ okładka przypomina mi infografiki, a moje dzieciaki lubią inforgrafiki. Leon i Lena chcą wiedzieć wszystko na temat samochodów jak działają, co mają w środku, ile można w nich pomieścić, co oznaczają konie mechaniczne, jak działa silnik, jak naprawić przebitą oponę oraz jak będą wyglądać auta przyszłości. A to wszystko w mega ciekawej formie.

Do kupienia tutaj – Leon i Lena badają. Samochody

Trening umiejętności społecznych. Zestaw kreatywny

Bardzo fajny i naprawdę kreatywny zestaw, który pomoże dzieciakom rozwijać umiejętności społeczne. Na pewno nieoceniony jako pomoc dla dzieci ze spektrum. Może być świetnym punktem wjściowym do rozmów na trudne tematy i związanych z nimi uczuć .Będzie również pomocny w ćwiczeniu kompetencji społecznych, np. w wybieraniu stroju odpowiedniego do sytuacji czy pogody.

Do kupienia tutaj – Trening umiejętności społecznych

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź