No dobra, doczekaliście się. 🙂 Jest i w pis z nowościami książkowymi dla przedszkolaka. Dodam tylko, że w kolejce czeka jeszcze jeden z podobną ilością książek. Nie chciałam wszystkiego upychać w jednym wpisie, żeby zdjęcia szybciej Wam się ładowały i żeby nie obciążać za bardzo jednego wpisu. Ten kolejny pojawi się w ciągu kilku dni. Ale chyba zanim puszczę przedszkolakowy, pojawi się z nowościami dla starszaków. Przypominam też, że wszystkie nowości, które do na przychodzą, pokazuję najpierw na instastories. Warto więc obserwować matkawariatkapl na instagramie.
Chciejskie potwory
Bardzo fajna pozycja o tym, że każdy z nas ma swojego potwora, który często namawia nas do tego, żebyśmy chcieli czegoś więcej. Czegoś, co nie jest dla nas zbyt dobre. Więcej słodyczy, więcej gry na konsoli, więcej skupionej na nas uwagi. Dzięki „Chciejskim potworom” dziecko (ale i dorosły) uświadamia sobie, że potwora można poskromić. I że jest to dla nas zdecydowanie lepsze niż karmienie potwora nowymi chciejstwami, które sprawiają, że staje się coraz większy i nie ma ochoty przestać rosnąć.
Do kupienia tutaj – Chciejskie potwory
Atlas przygód dinozaurów
Tę serię już pewnie kojarzycie. Najnowsza część poświęcona została dinozaurom. Wędrujemy nie tylko przez kontynenty, dowiadując się, gdzie żyły poszczególne dinozaury, ale również przez okresy mezozoiku. Fani dinozaurów (ci duzi, i ci mali) na pewno będą zachwyceni.
Do kupienia tutaj – Atlas przygód dinozaurów
Tysiąc i jedna mrówka
Pięknie ilustrowana książka o życiu lasu, a przede wszystkim życiu mrówek. Możemy podglądać, jak wygląda ich plan dnia, ich praca, podział obowiązków. Poznajemy wiele ciekawostek na temat mrówek – np. to, żeby trafić do wyjścia z mrowiska, trzeba osiągnąć odpowiedni wiek i mieć sporo doświadczenia. Mega interesująca rzecz. Nie tylko dla fanów robali. 🙂
Do kupienia tutaj – Tysiąc i jedna mrówka
Nauka czytania
Ksiązka Agnieszki Ługowskiej, która ma ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi, które mają problemy z nauką czytania (i nie tylko). Przepięknie ilustrowana i wydana „Nauka czytania” ma specjalną konstrukcję i formę pomagające się skupić dziecku na konkretnym zagadnieniu. Całość jest podzielona na 3 części: naukę liter, naukę sylab i czytanie całych słów (od najprostszych po bardziej złożone). Jeżeli Wasze dziecko zaczyna przygodę z nauką czytania albo ma problemy z czytaniem, to bierzcie w ciemno.
Do kupienia tutaj – Nauka czytania
O Lence, Antku i planowaniu
Kolejna z serii „Poczytam ci mamo:. Pewnie kojarzycie tę serię. Wszystkie książki z serii cechują się prostymi (ale wciągającymi dziecko) historiami, dużą czcionką (żeby dziecku łatwiej było je czytać samodzielnie), są bogato ilustrowane i nierzadko podzielone na krótkie rozdziały. „O Lence, Antku i planowaniu” to historia zachęcająca dzieciaki do mądrego planowania oraz realizowania kolejnych zadań. Chciałabym, żeby taka książka trafiła w moje ręce, gdy miałam kilka lat. Teraz mam 33 i planowanie jest moją największa bolączką.
Do kupienia tutaj – O Lence, Antku i planowaniu
Berlin. Znam to miasto
Tę serię tez już pewnie kojarzycie. Najnowszym tytułem, który został wydany w ramach serii jest „Berlin. Znam to miasto”. To obrazkowa podróż po Berlinie. Na pierwszej rozkładówce poznajemy bohaterów, których będziemy mogli odnaleźć na kolejnych stronach, przy okazji poznając zakątki stolicy Niemiec. Na pewno wybierzemy się do Berlina z tym tytułem.
Do kupienia tutaj – Berlin. Znam to miasto
Gdzie jest Wally teraz?
Wally’ego na pewno nie muszę Wam przedstawiać. Pewnie znacie go jeszcze z Waszego dzieciństwa. Niedawno Mamania wydała Wally’ego w nieco innej odsłonie. Tym razem Wally podróżuje w czasie. Musimy odnaleźć go np. w epoce kamienia, w starożytnym Egipcie, w dawnej Japonii i na paryskim balu. A potem przeniesiemy się w przyszłość i sprawdzimy, co się kryje w kosmosie. Świetna rzecz dla fanów wyszukiwanek.
Do kupienia tutaj – Gdzie jest Wally teraz?
Tańcz, córko księżyca
Pięknie ilustrowana, poetycka historia o Córce Księżyca, która teraz chodzi o lasce, ale kiedyś była najlepszą tancerką w wiosce. Rzecz o przemijaniu, ludzkim losie, młodości, starości i tym, co ważne w życiu. Naprawdę ładny tytuł.
Do kupienia tutaj – Tańcz, córko księżyca
Chłopiec, dziewczynka i mur
Ulfa Starka na pewno kojarzycie. Co prawda z nieco prostszych w odbiorze, ale również emocjonalnych historii. „Chłopiec, dziewczynka i mur” to historia o rodzeństwie, które utraciło swój dom rodzinny. Tęsknią za nim i za drzewkiem pomarańczowym, które zostały za murem oddzielającym Palestynę od Izraela. Piękna historia o miłości mimo ograniczeń.
Do kupienia tutaj – Chłopiec, dziewczynka i mur
Cudaczek wyśmiewaczek
Książka, którą niektórzy kojarzą ze szkoły. Ja nie kojarzę. Wiem, że ta pozycja bardzo podoba się dzieciom. Ja mam mieszane uczucia. Książka o tym, że za wszystkie złe zachowania dzieci odpowiada małe licho, które szepcze im żeby były jeszcze bardziej niegrzeczne, ponieważ zjada te złe emocje, które dziecko wtedy produkuje. Małe licho wyśmiewa dzieci ze względu na ich zachowania. Na szczęście dzieciom udaje sie pokonać małe licho, które z Cudaczka-Wyśmiewaczka zamienia się w Cudaczka-Śmiechaczka. Warto jednak dodać, że książka powstała prawie 70 lat temu.
Do kupienia tutaj – Cudaczek wyśmiewaczek
Królik Franek i zguba w centrum handlowym
Często pytacie o książki o mówiące o tym, jak dziecko ma się zachować, gdy się zgubi. To jednak z takich pozycji. Królik Franek gubi się w centrum handlowym. Właściwie to mama Franka szybko się odnajduje i dziecko nie bardzo dowiaduje się, co powinno zrobić, gdy się zgubi, jednak ta pozycja może uświadomić maluchowi, że każdy może się zgubić. Franek też był bardzo pewny siebie, że jego to na pewno nigdy nie spotka.
Do kupienia tutaj – Królik Franek i zguba w centrum handlowym
Dzielny rycerz i Dzielny rycerz w kosmosie
Zabawne, interaktywne książki dla przedszkolaków w całości stworzone przez tatą małego chłopca – Michałka, który zmaga się z hipoplazją móżdżku. Tata Michałka wydał je, aby zbierać pieniądze na leczenie syna. Obie są naprawdę świetne, bardzo angażują dziecko i moi chłopcy często po nie sięgają. Można zamówić je wpłacając jakąkolwiek kwotę na konto Michałka. Postarajcie się jednak wpłacić więcej niż wydaje Wam się, że książka kosztowałaby w księgarni. Pamiętajcie – dobro wraca. <3
Do kupienia tutaj – Dzielny rycerz
Ohyda. Mała księga obrzydliwości
Książka, która śmiało może pretendować do następcy „Beką, smarków i pierdów’, które są poszukiwane przez wielu rodziców. „Ohyda. Mała księga obrzydliwości” to skiązka o wszystkich obrzydliwościach, które robią zwierzęta. Zjadają wszy, pluja flegmą, wcinają kupę na deser, rzucają kupą czy okładają się odchodami, żeby się schłodzić. Wymieniać dalej? 😉 Moje dzieci są zachwycone.
Do kupienia tutaj – Ohyda. Mała księga obrzydliwości
Turlututu w krainie ogra
Kto nie zna Turlututu, ten trąba! My mamy wszystkie części i dzieciaki często do nich wracają. Nie mam serca wydać ich dalej. Najnowszą część z historiami Turlututu również musieliśmy mieć i również dzieciaki za nią przepadają. Jednak Herve Tullet to król książek interaktywnych i nikt mu tego tytułu nie odbierze.
Do kupienia tutaj – Turlututu w krainie ogra
Roboty przyszłości
Książka pobudzająca kreatywność i wyobraźnię. Dzięki podzieleniu jej na trzy części możemy stworzyć kompletnie odjechane roboty, które wyręcza nas w wielu codziennych czynnościach. Fajna, zabawna pozycja.
Do kupienia tutaj – Roboty przyszłości
Dziewczyny
Książka, która świetnie wpisuje się w książkowy nurt girl power. To historia dziewczynek, które bawiły się, gdy były małe, a teraz, gdy dorosły, nadal utrzymują kontakt. Wspierają się, troszczą o siebie. Opowieść o nieprzemijającej przyjaźni wśród małych i dużych kobiet.
Do kupienia tutaj – Dziewczyny
Kupa w ZOO
Bardzo zabawna historia o kupie. Jeżeli macie w domu przedszkolaka (szczególnie płci męskiej), to wiecie, że większość dzieci w tym wieku ubóstwia ten temat. Uprzedzam, że to może być jego ulubiona książka. 🙂 A książka opowiada historię Stacha, który sprząta kupy w ZOO. Pewnego dnia jedno ze zwierząt zjada świetliki i robi świecącą kosmiczną kupę. Wkrótce do Stacha zgłasza się kolekcjoner kup, dzięki któremu Stach nieco poprawi swój byt. 😉
Do kupienia tutaj – Kupa w ZOO
Są takie koty
Pięknie zilustrowana książka o inności, różnorodności, a przede wszystkim o… kotach. Moje dzieci lubią tego typu pozycje. Np. bardzo długo musiałam im czytać „Zęboszczotki” – mimo że znali ją już na pamięć. Mamy tu kota wygrzewającego się na słońcu, kota bujającego w obłokach, pływającego, miastowego i wiele, wiele innych.
Do kupienia tutaj – Są takie koty
Cześć, Ziemio!
Genialna wyszukiwanka pozwalająca dzieciom poznać zwyczaje panujące w innych krajach. W ciągu jednego dnia śledzimy przygody sześciorga mieszkańców różnych kontynentów. Mnóstwo się tu dzieje i z godziny na godzinę coś się zmienia. A wszystko to narysowane ciekawą kreską, przypominającą dziecięce rysunki.
Do kupienia tutaj – Cześć, Ziemio!
Mogę być w waszej paczce?
Historia Kaczorka, który chce dołączyć do paczki różnych zwierząt. Niestety, nikt go nie chce. Nie może należeć do paczki lwów, bo nie ryczy jak lew. Nie może należeć do paczki węża, bo nie syczy jak wąż, Co w takiej sytuacji może zrobić Kaczorek? Oczywiście stworzyć sobie swoją paczkę. I to najlepiej taką, do której każdy będzie chciał należeć. Bardzo fajna pozycja o tym, aby się nie poddawać, nie zniechęcać i że warto być otwartym na innych.
Do kupienia tutaj – Mogę być w waszej paczce?
1 Comment
nieperfekcyjnie.pl
23 maja 2019 at 08:13Ale cudowne tytuły! „Gdzie jest Wally?” to moje dzieciństwo, więc cieszę się, że można go szukać znowu. 😉