Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce przedszkolaka #39

Dziś bez wpadek. We wpisie same dobre rzeczy. Ale zanim o nich, to chciałabym Wam napisac o pewnej akcji. Tak dobrej, jak książki. Bo… o książkach. A właściwie to o czytaniu dzieciom. Iza Michta, autorka książek dla dzieci, stworzyła akcję #wolemole, która ma na celu promowanie czytania dzieciom od pierwszych dni życia. Więcej na temat akcji przeczytacie u Izy – #wolemole

Nieście informacje o takich akcjach dalej w świat. Bo jak nie Wy, to kto? 🙂

A tymczasem w naszej biblioteczce pojawiły się ostatnio:

Ziemia do Jadzi

Książka Maćka Błaźniaka i Przemka Liputa. Przepięknie ilustrowana histotria małej Jadzi, która kocha kosmos. Rodzice stawiają jej warunek, że zabiorą ją do planetarium wtedy, gdy posprząta w swoim pokoju. Jadzia sprzątanie pokoju zamienia w niezwykłą, międzyplanetarną podróż poszukiwawczą. W kosmosie szuka sbowiem wojego dinozaura Mirka. Na szczęście akcja kończy się sukcesem, a rodzice Jadzi zabierają Jadzię do planetarium.  Bardzo fajna historia, którą możemy czytać dziecku, opowiadać, wyszukiwać szczegóły na obrazkach. A ilustrację naprawdę wymiatają.

Do kupienia tutaj – Ziemia do Jadzi

Ziemia do Jadzi!001Ksiazki dla dzieci by . Ziemia do Jadzi!002Ksiazki dla dzieci by . Ziemia do Jadzi!003Ksiazki dla dzieci by . Ziemia do Jadzi!004Ksiazki dla dzieci by . Ziemia do Jadzi!005Ksiazki dla dzieci by . Ziemia do Jadzi!006Ksiazki dla dzieci by .

Zawodowcy w świecie zwierząt

Genialna rzecz. Możemy spojrzeć na zwierzęta pod kątem ich pracy. W książce znajdziemy ponad 100 gatunków podzielonych na 14 ekosystemów (dżungla, rafa koralowa, pustynia itp.). Kto by pomyślał, że wśród zwierząt mamy śmieciarzy, koparki, nauczycielu, a nawet elegantki? Ta pozycja nie tylko pozwala dzieciom w inny sposób spojrzeć na znane zwierzęta, ale również jest sporą dawką wiedzy na temat różnych zawodów.

Do kupienia tutaj – Zawodowcy w świecie zwierzątZawodowcy w swiecie zwierzat001Ksiazki dla dzieci by . Zawodowcy w swiecie zwierzat002Ksiazki dla dzieci by . Zawodowcy w swiecie zwierzat003Ksiazki dla dzieci by . Zawodowcy w swiecie zwierzat004Ksiazki dla dzieci by . Zawodowcy w swiecie zwierzat005Ksiazki dla dzieci by .

W świecie małp

Ksiązka wypełniona ciekawostkami o małpach. Tych małych i tych dużych. Wszystkie informacje przedstawione w bardzo interesujący sposób. Z tej pozycji dzieciaki dowiedzą się nie tylko, gdzie mieszkają poszczególne małpki, co jedzą, czy jakie są ich zwyczaje. Tutaj przeczytają równiez o tym, o czym nie piszą standardowe podręczniki.

Do kupienia tutaj – W świecie małpW swiecie malp001Ksiazki dla dzieci by . W swiecie malp002Ksiazki dla dzieci by . W swiecie malp003Ksiazki dla dzieci by . W swiecie malp004Ksiazki dla dzieci by . W swiecie malp005Ksiazki dla dzieci by .

To wszystko rodzina!

Ksiązką, którą kojarzyłam od dawna (kiedy była wydana przez inne wydawnictwo, ale nakład się wyczerpał) i od dawna na nią polowałam. Niestety, była nie do zdobycia. Na szczęście kilka tygodni temu Wydawnictwo Sam wznowiło jej nakład. Książka pokazuje przeróżne oblicza rodziny – rodziny patchworkowe, homoseksualne, adopcyjne itp. Dziecko dzięki niej przekonuje się, że każda rodzinna jest inna, ale każda wyjątkowa, uczy się tolerancji wobec innych. Bardzo polecam.

Ksiązkę możecie zamówić jedynie na stronie wydawnictwa, ale mam dla Wzs dobrą wiadomość – jeżeli zamówicie minimum dwa egzemplarze, dostajecie darmową wysyłkę.

Do kupienia tutaj – To wszystko rodzina!To wszystko rodzina!001Ksiazki dla dzieci by . To wszystko rodzina!002Ksiazki dla dzieci by . To wszystko rodzina!003Ksiazki dla dzieci by . To wszystko rodzina!004Ksiazki dla dzieci by . To wszystko rodzina!005Ksiazki dla dzieci by . To wszystko rodzina!006Ksiazki dla dzieci by .

Sprawdźcie sami…Pociągi

Gratka dla małych fanów pociągów. Nie dość, że znajdą tu pociągi od tych najstarszych, napędzanych parą, po superszybkie pociągi naszych czasów, to w środku znajduje się ponad 60 okienek z dodatkowymi ciekawostkami. Mój Witek jest zachwycony.

Do kupienia tutaj – Sprawdźcie sami…PociągiSprawdzcie sami Pociagi001Ksiazki dla dzieci by . Sprawdzcie sami Pociagi002Ksiazki dla dzieci by . Sprawdzcie sami Pociagi003Ksiazki dla dzieci by . Sprawdzcie sami Pociagi004Ksiazki dla dzieci by . Sprawdzcie sami Pociagi005Ksiazki dla dzieci by . Sprawdzcie sami Pociagi006Ksiazki dla dzieci by .

Puzzle Ptaki

A co to puzzle? Znowu puzzle? A tak, puzzle. Ostatnio pokazywałam Wam puzzle z Puciem. Tym razem chciałabym Wam pokazać puzzle z ilustracjami, które znacie z książki Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków. W pudełku znajdziecie trzy obrazki z puzzlami o różnym stopniu trudności (16 elementów, 20 i 24).

Do kupienia tutaj – Puzzle Ptaki 3 w 1Puzzle Maly atlas ptakow001Ksiazki dla dzieci by . Puzzle Maly atlas ptakow002Ksiazki dla dzieci by .

Puzzle Pojazdy

Na pewno kojarzycie serię „Opowiem ci, mamo, co robią…”. Tu połączono „Opowiem ci mamo, co robią.. auta, … pociągi i …statki”. W zestawie równiez znajdują się trzy obrazki o różnym stopniu trudności (16 elementów, 20 i 24). Dla ułatwienia każdy obrazek ma inny kolor na odwrocie (żeby nie pomieszały się puzzle z różnych obrazków).

Do kupienia tutaj – Puzzle PojazdyPuzzle Opowiem ci mamo co robia pojazdy002Ksiazki dla dzieci by . Puzzle Opowiem ci mamo co robia pojazdy001Ksiazki dla dzieci by .

Puzzle Kraina Czarów

A tu juz mamy puzzle z ilustracją Macieja Szymanowicza z książki „Rok w krainie czarów”. Puzzle wyszły przepięknie. W pudełku znajdują się 54 elementy. Całość wykonana z solidnego, grubego karonu.

Do kupienia tutaj – Puzzle Kraina CzarówPuzzle Rok w krainie czarow003Ksiazki dla dzieci by . Puzzle Rok w krainie czarow001Ksiazki dla dzieci by . Puzzle Rok w krainie czarow002Ksiazki dla dzieci by .

Puzzle Leśna Kraina

Tu z kolei mamy ilustrację Emilii Dziubak z ksiązki „Rok w lesie”. Przepiękne, 54-elementowe puzzle.

Do kupienia tutaj – Puzzle Leśna KrainaPuzzle Rok w lesie004Ksiazki dla dzieci by . Puzzle Rok w lesie001Ksiazki dla dzieci by . Puzzle Rok w lesie002Ksiazki dla dzieci by . Puzzle Rok w lesie003Ksiazki dla dzieci by .

Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy

Świetna pozycja. „Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy” pokazuje, co się dzieje, kiedy śpiemy. Dziecko dowiaduje się nie tylko o tym, jak działa organizm człowieka w fazie snu, ale również np. dlaczego najwięcej dzieci rodzi się w nocy, kto pracuje nocami, jak zachować się, gdy ktoś lunatykuje. Bardzo, bardzo polecam.

Do kupienia tutaj – Po ciemku, czyli co się dzieje w nocyPo ciemku001Ksiazki dla dzieci by . Po ciemku002Ksiazki dla dzieci by . Po ciemku003Ksiazki dla dzieci by . Po ciemku004Ksiazki dla dzieci by . Po ciemku005Ksiazki dla dzieci by . Po ciemku006Ksiazki dla dzieci by . Po ciemku007Ksiazki dla dzieci by .

Megachłopiec i wszechkarton

Piękna książka o niezwykłej, dziecięcej wyobraźni. Pewien chłopiec któregoś dnia znalazł wielkie, kartonowe pudło. Chłopiec puścił wodze fantazji i zamienił się w Megachłopca, a jego karton stał się Wszechkartonem, który może przyjmować przeróżne formy. Podróżując z chłopcem po świecie zamieniał się pociąg, statek, łódź podwodną, rakietę. Cudowna pozycja pokazująca, że aby poznawać odległe lądy, wystarczy rozbudzić wyobraźnię. Mega fajna rzecz.

Do kupienia tutaj – Megachłopiec i wszechkartonMegachlopiec i wszechkarton001Ksiazki dla dzieci by . Megachlopiec i wszechkarton002Ksiazki dla dzieci by . Megachlopiec i wszechkarton003Ksiazki dla dzieci by . Megachlopiec i wszechkarton004Ksiazki dla dzieci by . Megachlopiec i wszechkarton005Ksiazki dla dzieci by . Megachlopiec i wszechkarton006Ksiazki dla dzieci by .

Już wiem, jak to działa!

A to to już w ogóle hicior. Mamy kilka podobnych książek, wyjaśniających skąd się biorą różne rzeczy, jak działają, ale ta to jest mistrzostwo. W bardzo prosty i przystępny sposób wyjaśnia dziecku np. skąd się bierze czekolada, jogurty, wełna w szaliku, jak powstaje szkoło, książka, dlaczego samolot lata itp. No prawdziwy must have!

Do kupienia tutaj – Już wiem, jak to działa!Juz wiem, jak to dziala001Ksiazki dla dzieci by . Juz wiem, jak to dziala002Ksiazki dla dzieci by . Juz wiem, jak to dziala003Ksiazki dla dzieci by . Juz wiem, jak to dziala004Ksiazki dla dzieci by . Juz wiem, jak to dziala005Ksiazki dla dzieci by . Juz wiem, jak to dziala006Ksiazki dla dzieci by .

Jestem wściekły!

Naprawdę dobra książka o tym, jak pokonać złość, zmierzyć się ze swoimi emocjami, postarać się je opanować, ale też… co zrobić, gdy się to nie udaje. W ksiażce pokazano ró∑niez metody wyładowania swojej złości bez krzywdzenia innych. Pozycja naprawdę dobra.

Do kupienia tutaj – Jestem wściekły!Jestem wsciekly001Ksiazki dla dzieci by . Jestem wsciekly002Ksiazki dla dzieci by . Jestem wsciekly003Ksiazki dla dzieci by . Jestem wsciekly004Ksiazki dla dzieci by . Jestem wsciekly005Ksiazki dla dzieci by .

Figiel i Psikus. Burzliwe życie chochlików

Książka autorstwa Wojciecha Widłaka (znanego z serii o Panu Kuleczce) i Elżbiety Wasiuczyńskiej. Figiel i Psikus to chochliki, które uwielbiają psoty, ale są to raczej niewinne psotki, które nikogo nie krzywdzą. Bardzo ciepła książka o przyjaźni, przekazująca też inne wartości. Idealna do czytania do snu (podział na rozdziały).

Do kupienia tutaj – Figiel i PsikusFigiel i Psikus001Ksiazki dla dzieci by . Figiel i Psikus002Ksiazki dla dzieci by . Figiel i Psikus003Ksiazki dla dzieci by . Figiel i Psikus004Ksiazki dla dzieci by . Figiel i Psikus005Ksiazki dla dzieci by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

2 komentarze

Napisz odpowiedź