Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce przedszkolaka #38

Wczoraj maluch, dziś przedszkolak, a jutro będzie starszak. 🙂

Megabombkowy hotel gwiazdkowy

Historia żaby, która odczytuje mapę do góry nogami i zamiast trafić do hotelu z milionem atrakcji, w którym miała spędzić święta, trafia na drugi koniec świata – do domu misia. Ciepła historia pokazująca, że w czasie świąt najważniejsze jest bycie razem, bliskość, wspólne przygotowania do świąt i wspólne cieszenie się nimi. Bardzo fajna, świąteczna pozycja.

Do kupienia tutaj – Megabombkowy hotel gwiazdkowy

Megabombkowy hotel gwiazdkowy001ksiazki dla przedszkolakow by . Megabombkowy hotel gwiazdkowy002ksiazki dla przedszkolakow by . Megabombkowy hotel gwiazdkowy003ksiazki dla przedszkolakow by . Megabombkowy hotel gwiazdkowy004ksiazki dla przedszkolakow by . Megabombkowy hotel gwiazdkowy005ksiazki dla przedszkolakow by .

seria Magiczny domek na drzewie

Będę nudna już z tym polecaniem magicznych domków, ale to wciąż Jaśka ulubiona seria. Niedawno pojawiła się część trzynasta i czternasta. Tym razem Jacek i Ania wybierają się do czasów Imperium Rzymskiego (w czasie wybuchu wulkanu w Pompejach) oraz do starożytnych Chin. Bardzo, bardzo Wam polecam dla wszystkich pięcio-sześciolatków.

Do kupienia tutaj – Magiczny domek. Wakacje pod wulkanem

Do kupienai tutaj – Magiczny domek. Pałac smoczego króla

Magiczny domek na drzewie001ksiazki dla przedszkolakow by . Magiczny domek na drzewie002ksiazki dla przedszkolakow by . Magiczny domek na drzewie003ksiazki dla przedszkolakow by . Magiczny domek na drzewie004ksiazki dla przedszkolakow by . Magiczny domek na drzewie005ksiazki dla przedszkolakow by . Magiczny domek na drzewie006ksiazki dla przedszkolakow by .

Zima Toli

Jakiś czas temu pokazywałam już u siebie wiosnę oraz lato Toli. Niedawno z tej samej serii wyszła zima Toli. Tola jest czteroletnią, ciekawą świata dziewczynką. W ksiażce znajdziecie cztery, ciepłe, rodzinne opowiadania w zimowym klimacie. I bardzo fajne ilustracje.

Do kupienia tutaj – Zima Toli

Zima Toli001ksiazki dla przedszkolakow by . Zima Toli002ksiazki dla przedszkolakow by . Zima Toli003ksiazki dla przedszkolakow by . Zima Toli004ksiazki dla przedszkolakow by . Zima Toli005ksiazki dla przedszkolakow by .

Zmartwienie Róży

Różna była beztroską, szczęśliwą dziewczynką. Aż pewnego razu poznała Zmartwienie. Zmartwienie ciągle rosło, a Róża robiła to, co mogła zrobić najgorszego mając zmartwienie – martwiła się nim. Któregoś dnia Róża zauwazyła jednak, że nie ona jedna na świecie ma Zmartwienie. Poznała chłopca, który również miał Zmartwienie i wspólnie udało im się znaleźć sposób na to, aby uch Zmartwienia zniknęły. Świetna, pięknie ilustrowana historia. Nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Must have.

Do kupienia tutaj – Zmartwienie Róży

Zmartwienie Rozy001ksiazki dla przedszkolakow by . Zmartwienie Rozy002ksiazki dla przedszkolakow by . Zmartwienie Rozy003ksiazki dla przedszkolakow by . Zmartwienie Rozy004ksiazki dla przedszkolakow by . Zmartwienie Rozy005ksiazki dla przedszkolakow by .

Nietypowy Adaś

To pozycja z tej samej serii co „Zmartwienie Róży”. Tym razem poznajemy Adasia, który był bardzo typowym chłopcem, aż pewnego dnia wyrosły mu skrzydła. Adaś na początku bardzo cieszył się ze swoich nowych skrzydeł. Jednak w pewnym momencie stwierdził, że nadal chce być typowym chłopcem i zaczął ukrywać je pod ciasnym płszczykiem. Na szczęście rodzice namówili go, aby zdjął płaszczyk i pozwolił rozwinąć się swoim skrzydłom. To również piękna historia na temat tego, aby nie ukrywać swoich skrzydeł i pozwolić im wzieść się w powietrze.

Do kupienia tutaj – Nietypowy Adaś

 

Nietypowy Adas002ksiazki dla przedszkolakow by . Nietypowy Adas003ksiazki dla przedszkolakow by . Nietypowy Adas004ksiazki dla przedszkolakow by . Nietypowy Adas005ksiazki dla przedszkolakow by . Nietypowy Adas006ksiazki dla przedszkolakow by . Święta przez cały rok. List od… Część 2

To już druga część książki „Listy od…”. Tym razem Linus i Rudolf pomagają Majkowi – nowoczesnemu Świętemu Mikołajowi w skórzanej kurtce i motocyklowych butach. Ciepła historia pokazująca, że jeden dobry uczynek pociąga za sobą następne. Opowieść z uniwersalnym przesłaniem – że zawsze warto czynić dobro.

10 zł ze sprzedaży każdego egzemplarza (a więc połowa ceny ceny książki) zostaje przekazana na rzecz Fundacji Zaczytani.org, która prowadzi program Bajkoterapii w Domach Dziecka.

Do kupienia tutaj – Święta przez cały rok

 

List od...001ksiazki dla przedszkolakow by . List od...002ksiazki dla przedszkolakow by . List od...003ksiazki dla przedszkolakow by . List od...004ksiazki dla przedszkolakow by . List od...005ksiazki dla przedszkolakow by . Wilk, który się zgubił

Wierszowana historia o małym, wielczku, który uważa, że jest już silny i niezależny jak dorosłe wilki. I że poradzi sobie zupełnie sam. Sytuacja zmienia się, gdy rzeczywiście się gubi i odłącza od stada. Uświadamia sobie wtedy, że jednak nie poradzi sobie sam. Na szczęście udaje mu się poznać wiele pomocnych zwierząt, które pomagają mu odnaleźć rodzinę.

Do kupienia tutaj – Wilk, który się zgubił

Wilk ktory sie zgubil001ksiazki dla przedszkolakow by . Wilk ktory sie zgubil002ksiazki dla przedszkolakow by . Wilk ktory sie zgubil003ksiazki dla przedszkolakow by . Wilk ktory sie zgubil004ksiazki dla przedszkolakow by . Wilk ktory sie zgubil005ksiazki dla przedszkolakow by . Wilk ktory sie zgubil006ksiazki dla przedszkolakow by .

Tutaj jesteśmy

Przepiękna historia napisana i zilustrowana przez Olivera Jeffersa, którego znacie już zapewne z wielu innych tytułów, ale przede wszystkim kojarzycie go jako autora bestsellerowego „Chłopca i pingwina”. Jeffers tworząc „Tutaj jesteśmy” myślał o swoim synu. Chciał stworzyć dla niego uniwersalny przewodnik na temat naszej planety. Opisuje nie tylko wygląd i właściwości samej planety, ale przede wszystkim uniwersalny system wartości, u którego podstaw leży uprzejmość i tolerancja. Przepiękna rzecz. I w formie, i w treści. Bierzcie w ciemno.

Do kupienia tutaj –  Tutaj jesteśmy

Tutaj jestesmy001ksiazki dla przedszkolakow by . Tutaj jestesmy002ksiazki dla przedszkolakow by . Tutaj jestesmy003ksiazki dla przedszkolakow by . Tutaj jestesmy004ksiazki dla przedszkolakow by . Tutaj jestesmy005ksiazki dla przedszkolakow by . Tutaj jestesmy006ksiazki dla przedszkolakow by . Tutaj jestesmy007ksiazki dla przedszkolakow by . Tutaj jestesmy008ksiazki dla przedszkolakow by .

Mały Saj i wielka przygoda

Dzieło zwycięzców konkursu Piórko 2018 (nagroda Biedronki za książkę dla dzieci). To opowieść o Małym Saju – chłopcu z małej, insyjskiej wioski, który odkrywa, że rzeczywistość wokół niego kryje odrobinę magii. Trzeba jedynie chcieć ją dostrzec. A największą tajemnicę kryje obraz w jego domu. Pięknie ilustrowana i wciągająca historia.

Opowieść o Małym Saju możecie kupić w Biedronce od 26 listopada.

Maly Saj Piorko001ksiazki dla przedszkolakow by . Maly Saj Piorko002ksiazki dla przedszkolakow by . Maly Saj Piorko003ksiazki dla przedszkolakow by . Maly Saj Piorko004ksiazki dla przedszkolakow by .

Dorastanie

Przepieknie ilustrowany pickturebook na temat  dorastania. Dorostanaie zostało zostało opisane w poetycki sposób przez Libby Walden. Możecie kojarzyć inną, piękną książkę Walden, wydaną przez Zieloną Sowę – Uczucia.

Do kupienia tutaj – Dorastanie

Dorastanie001ksiazki dla przedszkolakow by . Dorastanie002ksiazki dla przedszkolakow by . Dorastanie003ksiazki dla przedszkolakow by . Dorastanie004ksiazki dla przedszkolakow by . Dorastanie005ksiazki dla przedszkolakow by . Dorastanie006ksiazki dla przedszkolakow by .

Czego tu się bać?

Przewrotna historia o pajączku, który nie wie, że jest pająkiem. Któregoś dnia trafia na informacje o pająkach w enckklopedii. Jest przerażony i ma nadzieję, że nigdy żadnego w swoim życiu nie spotka. To opowieść o tym, że przeraża nas to, co nieznane. Jeżeli jednak już to poznamy, okazuje się, że jest zuepłnie inne niż nam się wydawało.

Do kupienia tutaj – Czego tu się bać?

 

Czego tu sie bac001ksiazki dla przedszkolakow by . Czego tu sie bac002ksiazki dla przedszkolakow by . Czego tu sie bac003ksiazki dla przedszkolakow by . Czego tu sie bac004ksiazki dla przedszkolakow by . Montessori dla każdego

Książka, która mnie zawiodła. Liczyłam na pozycję pełną rzeczywistych zdjęć, zachęcają do odkrywania świata wokół nas. A tymczasem dostałam kolejny zeszyt zadań, podobnych do setek innych zeszytów zadań.

Do kupienia tutaj – Montessori dla każdego

Montessori dla kazdego001ksiazki dla malucha by . Montessori dla kazdego002ksiazki dla malucha by . Montessori dla kazdego003ksiazki dla malucha by . Montessori dla kazdego004ksiazki dla malucha by . Montessori dla kazdego005ksiazki dla malucha by .

seria Montessori: Sam odkrywaj świat

A na tych pozycjach zawiodłam się jeszcze bardziej. Książki przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-4 lat, a zadania w nich zawarte przeznaczone są dla dzieci zdecydowanie starszych. W „Mojej pierwszej książce o kolorach” liczyłam na zadania wprowadzające dziecko w świat kolorów (choć 3-4 lata to trochę późno na pierwsze wprowadzenia), a tymczasem jedno z pierwszych zadań zakłada, że dziecko ma pokolorować obrazek bez wyjeżdżania za linię. Mój sześciolatek niedawno nauczył nie nie wyjeżdżać za linię. Mój trzylatek bazgrze wszystko aż miło. W obu ksiązkach znajdzie się więcej podobnych kwiatków – zadań dla dzieci w bardzo różnym przedziale wiekowym. Nie kupujcie.

Do kupienia tutaj – Montessori: Sam odkrywaj świat. Moja pierwsza książka o kształtach

Do kupienia tutaj – Montessori: Sam odkrywaj świat. Moja pierwsza książka o kolorach

Montessori Moja pierwsza ksiazka o 001ksiazki dla malucha by . Montessori Moja pierwsza ksiazka o 002ksiazki dla malucha by . Montessori Moja pierwsza ksiazka o 003ksiazki dla malucha by . Montessori Moja pierwsza ksiazka o 004ksiazki dla malucha by . Montessori Moja pierwsza ksiazka o 005ksiazki dla malucha by . Montessori Moja pierwsza ksiazka o 006ksiazki dla malucha by .

Chłopiec, balonik i miś

Ilustrowana historia na podstawie filmu, który w sierpniu trafił do naszych kin  – „Krzysiu, gdzie jesteś?”. Tym razem nie czytamy o przygodach misia o bardzo małych rozumku, ale o Krzysiu, który stał się dorosłym i poważnym Krzysztofem. Dosorły Krzyś odwiedza swoich przyjaciół w Stumilowym Lesie, ale nie jest już taki, beztrocski, jak dawniej. Teraz używa poważnych słów i wydaje się być bardzo zatroskany, a teczka z bardzo ważnymi rzeczami jest dla niego ważniejsza niż baloniki czy miód. Co bardzo martwi Puchatka i jest dla niego zupełnie niepojęte. To historia, która spodoba się nie tylko, ale i dorosłym. Bierzcie!

Do kupienia tutaj – Chłopiec, balonik i miś

Chlopiec balonik i mis001ksiazki dla przedszkolakow by . Chlopiec balonik i mis002ksiazki dla przedszkolakow by . Chlopiec balonik i mis003ksiazki dla przedszkolakow by . Chlopiec balonik i mis004ksiazki dla przedszkolakow by . Chlopiec balonik i mis005ksiazki dla przedszkolakow by .

seria komiksów Miś Zbyś

Miś Zbyś to idealna seria do wprowadzenia dziecka w świat komiksów. Miś Zbyś i Borsuk Mruk to para nieustarszonych detektywów, dla których nie ma spraw nie do rozwiązania. Czytelne ilustracje, niewiele tekstu i wciągające historie. Bierzcie, jeżeli chcecie pokazać dzieciom inną formę książki.

Do kupienia tutaj – Miś Zbyś. Kosmos to za mało

Do kupienia tutaj – Miś Zbyś. Lis, ule i miodowe kule

Mis Zbys001ksiazki dla przedszkolakow by . Mis Zbys002ksiazki dla przedszkolakow by . Mis Zbys003ksiazki dla przedszkolakow by . Mis Zbys004ksiazki dla przedszkolakow by . Mis Zbys005ksiazki dla przedszkolakow by . Mis Zbys006ksiazki dla przedszkolakow by . Mis Zbys007ksiazki dla przedszkolakow by . Mis Zbys008ksiazki dla przedszkolakow by . Mis Zbys009ksiazki dla przedszkolakow by . Mis Zbys010ksiazki dla przedszkolakow by .

To nie jest las dla starych wilków

A to komiks już dla nieco starszych przedszkolaków. Takich, które już miały do czynienia z komiksem. Trochę więcej się tu dzieje. W środku znajdziemy 18 krótkich opowieści komiksowych z życia lasu i jego mieszkańców. Całość napisana i zilustrowana przez Tomasza Samojlika, który na życiu lasu zna się jak mało kto.

Do kupienia tutaj – To nie jest las dla starych wilków

To nie jest las dla starych wilkow001ksiazki dla przedszkolakow by . To nie jest las dla starych wilkow002ksiazki dla przedszkolakow by . To nie jest las dla starych wilkow003ksiazki dla przedszkolakow by . To nie jest las dla starych wilkow004ksiazki dla przedszkolakow by .

Tutu. Opowieść o śwince, która marzyła o rajskiej wyspie

Ciepła historia małej, piegowatej świnki – Tutu, która marzy o odnalezieniu rajskiej wyspy. Jej niezwykłe przygody pokazują nam siłę przyjaźni oraz to, żeby nigdy nie rezegnować ze swoich marzeń. Książka również walczy z uprzedzeniami – np. szczur Radek, którego ludzie uważają za szkodnika okazuje się być najbardziej pomocny Tutu i nie oczekuje nic w zamian.

Do kupienia tutaj – Tutu. Opowieśc o śwince, która marzyła o rajskiej wyspie

Tutu Opowiesc o swince ktora marzyla o rajskiej wyspie001ksiazki dla przedszkolakow by . Tutu Opowiesc o swince ktora marzyla o rajskiej wyspie002ksiazki dla przedszkolakow by . Tutu Opowiesc o swince ktora marzyla o rajskiej wyspie003ksiazki dla przedszkolakow by . Tutu Opowiesc o swince ktora marzyla o rajskiej wyspie004ksiazki dla przedszkolakow by . Tutu Opowiesc o swince ktora marzyla o rajskiej wyspie005ksiazki dla przedszkolakow by . Tutu Opowiesc o swince ktora marzyla o rajskiej wyspie006ksiazki dla przedszkolakow by .

Fantastyczna encyklopedia małych stworów

Książka przedstawijąca magiczne stworki, o których być może nie wiedzieliśmy do tej pory, a które żyją w naszym otoczeniu. Możemy poznac tu wróżki biblioteczne, parków i ogrodów, elfa choinki, a nawet trolla klatki schodowej i gnoma parlki. Jasiek bardzo lubi takie pozycje.

Do kupienia tutaj – Fantastyczna encyklopedia małych stworów

Faktastyczna encyklopedia malych stworow001ksiazki dla przedszkolakow by . Faktastyczna encyklopedia malych stworow002ksiazki dla przedszkolakow by . Faktastyczna encyklopedia malych stworow003ksiazki dla przedszkolakow by . Faktastyczna encyklopedia malych stworow004ksiazki dla przedszkolakow by . Faktastyczna encyklopedia malych stworow005ksiazki dla przedszkolakow by . Tomcio rozwiązuje. problemy. Trudne emocje

Tomcia poznaliście już jakiś czas temu. Kiedyś pomagał dzieciom ze snem. Tym razem pomaga zrozumieć trudne emocje. Książka składa się z bajek terapeutycznych i części poradnikowej (napisana została przez psychologa). Nie wypowiem się jeszcze na temat treści, ponieważ nie czytaliśmy jej, a bardzo chciałam Wam pokazać wszystkie książki, jakie mamy przed świętami.

Do kupienia tutaj – Tomcio rozwiązuje. problemy. Trudne emocje

Tomcio rozwiazuje problemy Trudne emocje001ksiazki dla przedszkolakow by . Tomcio rozwiazuje problemy Trudne emocje002ksiazki dla przedszkolakow by . Tomcio rozwiazuje problemy Trudne emocje003ksiazki dla przedszkolakow by . Tomcio rozwiazuje problemy Trudne emocje004ksiazki dla przedszkolakow by .

Krowa kolorowa

I to również pozycja, której jeszcze nie czytaliśmy. Jak już wiecie, moje dzieci cieżko namówić do czytania wierszowanych form. A „Krowa kolorowa” taka właśnie jest. To właśnie zbiór wierszy o krowie w różnych odsłonach. Byc może przypadnie do gustu jakiemuś małemu fanowi krów.

Do kupienia tutaj – Krowa kolorowa

Krowa kolorowa001ksiazki dla przedszkolakow by . Krowa kolorowa002ksiazki dla przedszkolakow by . Krowa kolorowa003ksiazki dla przedszkolakow by . Krowa kolorowa004ksiazki dla przedszkolakow by . Krowa kolorowa005ksiazki dla przedszkolakow by .

Góra i dół. Zobacz, jak niesamowita jest przyroda

Piękna rzeczz, pokazująca świat przyrody w ciekawej formie. W każdym ekosystemi możemy poznać zwierzęta i rośliny żyjące zarówno na lądzie, jak i pod ziemią/pod wodą. Mnóstwo ciekawostek, które spodobają się dzieciom. Jasiek bardzo lubi.

Do kupienia tutaj – Góra i dół. Zobacz, jak niesamowita jest przyroda

Gora i dol001ksiazki dla przedszkolakow by .

output_eYnMuY by . Gora i dol004ksiazki dla przedszkolakow by . Gora i dol005ksiazki dla przedszkolakow by .

Okropny rysunek!

Bardzo dobra rzecz. To ksiązka o małej Ince, która chciałaby rysować tak, jak jej trzy lata starszy brat. Niestety, nic jej nie wychodzi. Nie wie nawet, co ma narysować. To historia o silnych emocjach, targających dzieckiem, gdy cos mu nie wychodzi i o relachach między rodzeństwem. Naprawdę warto.

Do kupienia tutaj – Okropny rysunek!

Okropny rysunek001ksiazki dla przedszkolakow by . Okropny rysunek002ksiazki dla przedszkolakow by . Okropny rysunek003ksiazki dla przedszkolakow by . Okropny rysunek004ksiazki dla przedszkolakow by . Okropny rysunek005ksiazki dla przedszkolakow by .

101 zagubionych kotów

Gdy kupowałam tę ksiażkę, myślałam, że to będzie taka typowe wyszukiwanka. Ale nie, tu mamy pewną historię i zadania do rozwiązania. I to też jest super. Na pewno spodoba się dzieciom, które lubia wszelkiego rodzaju wyszukiwanki.

Do kupienia tutaj – 101 zagubionych kotów

101 kotow001ksiazki dla przedszkolakow by . 101 kotow002ksiazki dla przedszkolakow by . 101 kotow003ksiazki dla przedszkolakow by . 101 kotow004ksiazki dla przedszkolakow by . 101 kotow005ksiazki dla przedszkolakow by .

Usmiech dla żabki

Jestem chyba ostatnią blogerką, recenzującą ksiązki dla dzieci, która dopiero teraz kupiła „Uśmiech dla żabki”. Na swoje usprawiedliwienie mam to, że gdy uśmiech wchodził do księgarń, Jasiek nie lubił innych skiążek ilustrowanych przez Emilię Dziubak, które mieliśmy w domu. A potem zapomniałam o tej pozycji. A to przepiekna historia o smutku, współpracy, pomocy i o tym, że uśmiech ma ogromną moc. Nie wiem, jak mogłam ją kupić dopiero teraz. Wstyd mi przed sobą i przed Wami. Jeżeli nie macie, to bierzcie koniecznie.

Do kupienia tutaj – Usmiech dla żabki

Usmiech dla zabki001ksiazki dla przedszkolakow by . Usmiech dla zabki002ksiazki dla przedszkolakow by . Usmiech dla zabki003ksiazki dla przedszkolakow by . Usmiech dla zabki004ksiazki dla przedszkolakow by . Usmiech dla zabki005ksiazki dla przedszkolakow by .

Miasto w chmurach. Miasto pod ziemią

Jasiek uwielbia takie harmonijkowe rozkładanki i wyszukiwanki. Książka rozkłada się tworząc naprawdę dłuuugie miasto. Z jednej strony mamy panoramę miasta w chmurach, a na odwrocie miasto pod ziemią. W każdej części miasta mamy za zadanie odszukanie jakiegoś elementu i pomoc Tymkowi w spełnieniu pewnej misji.

Do kupienia tutaj – Miasto w chmurach. Miasto pod ziemią

Miasto w chmurach Miasto pod ziemia001ksiazki dla przedszkolakow by . Miasto w chmurach Miasto pod ziemia002ksiazki dla przedszkolakow by . Miasto w chmurach Miasto pod ziemia003ksiazki dla przedszkolakow by . Miasto w chmurach Miasto pod ziemia004ksiazki dla przedszkolakow by .

Malutki Lisek i Wielki Dzik. Najdalej

Pisałam juz o Misiu Zbysiu i komiksie pana Samojlika, ale takim jednym z najbardziej podstawowych i pierwszych w naszym domu, były komiksy z malutkim Liskiem i Wielkim Dzikiem. Recenzje ich znajdziecie w innych wpisach na blogu. Jednak część „Najdalej” gdzies nam umknęła. Kupiłam ją teraz dla Witka. I baaaardzo mu się podoba ta komiksowa forma historii o lisku i dziku.

Do kupienia – Malutki Lisek i Wielki Dzik. Najdalej

Malutki Lisek i WIelki Dzik Najdalej001ksiazki dla przedszkolakow by . Malutki Lisek i WIelki Dzik Najdalej002ksiazki dla przedszkolakow by . Malutki Lisek i WIelki Dzik Najdalej003ksiazki dla przedszkolakow by . Malutki Lisek i WIelki Dzik Najdalej004ksiazki dla przedszkolakow by .

Joga dla najmłodszych

Jak już wiecie, od kilku miesięcy chodzę na jogę. Co prawda w domu nie mam czasu na ćwiczenia, a dzieciaki wiedzą, że chodzę i czasem chcą, żebym zrobiła z nimi jakąś asanę. A w ksiażce „Joga dla najmłodszych” wprost się zakochali. W ksiażce znajduje się 20 różnych ćwiczeń, zilustrowanych w taki sposób, że pozwalają one skojrzayć je dzieciom z zachowaniem zwierząt, które znają. Jasiek często sam sięga po tę ksiażkę i wykonuje poszczególne pozycje.

Do kupieia tutaj – Joga dla najmłodszych

Joga dla najmlodszych001ksiazki dla przedszkolakow by . Joga dla najmlodszych002ksiazki dla przedszkolakow by . Joga dla najmlodszych003ksiazki dla przedszkolakow by . Joga dla najmlodszych004ksiazki dla przedszkolakow by . Joga dla najmlodszych005ksiazki dla przedszkolakow by .

Nosek znajduje krzesło

Ciekawa pozycja, pokazująca różne podejścia do tego samego zagadnienia. Pewnego razu Nosek znajduje krzesło, ale kompletnie nie wie, do czego może ono służyć. A napotkane osoby dają mu niejasne instrukcje, bo.. śpieszą się, nie chce im się itp. Ksiązka pokazuje nam  obraz różnych umiejętności przekazywania wiedzy i podejścia do drugiej osoby. Bardzo fajne, proste ilustracje.

Do kupienia tutaj – Nosek znajduje krzesło

Nosek znajduje krzeslo001ksiazki dla przedszkolakow by . Nosek znajduje krzeslo002ksiazki dla przedszkolakow by . Nosek znajduje krzeslo003ksiazki dla przedszkolakow by . Nosek znajduje krzeslo004ksiazki dla przedszkolakow by . Nosek znajduje krzeslo005ksiazki dla przedszkolakow by .

Gdy Pola się zgubi

Przedszkolakowy must have. Doskonale obrazuje dziecku, co robić, a czego nie robić, gdy się zgubi. Rodzice nauczyli Polę 6 zasad. Łatwo je zapamiętać, ponieważ są krótkie i się rymują. Zobaczcie sami:

1. Nie szukam. Czekam.
2. Nie mogę wchodzić autom w drogę!
3. Do pomocy gotowe służby mundurowe!
4. Ktoś nieznany? Nie ufamy?
5. W bucie schowany kontakt do mamy!
6. Mam być widziana, a nie schowana!

Prawda, że fajne?

Do kupienia tutaj – Gdy Pola się zgubi

Gdy Pola sie zgubi001ksiazki dla przedszkolakow by . Gdy Pola sie zgubi002ksiazki dla przedszkolakow by . Gdy Pola sie zgubi003ksiazki dla przedszkolakow by . Gdy Pola sie zgubi004ksiazki dla przedszkolakow by . Gdy Pola sie zgubi005ksiazki dla przedszkolakow by . Gdy Pola sie zgubi006ksiazki dla przedszkolakow by .

Słońce, Księżyc, Gwiazda

KurtVonnegut to jeden z największych pisarzy naszych czasów. Kojarzycie go pewnie głownie jako autora „Rzeźni numer pieć” czy „Kociej kołyski”. Vonnegut stworzył jednak jedną książkę dla dzieci. I została ona właśnie wydana nakładem Wydawnictwa Mamania. To bardzo minimalistyczna (zarówno w formie, jak i w treści) historia o narodzinach w małej stajence Istoty, która stworzyła Wszechświat. Niesamowicie wzruszająca i zmuszająca do refleksji. Ksiązka pełna wartości w swej minimalistycznej formie.

Do kupienia tutaj – Słońce, Księżyc, Gwiazda

Slonce Ksiezyc Gwiazda001ksiazki dla przedszkolakow by . Slonce Ksiezyc Gwiazda002ksiazki dla przedszkolakow by . Slonce Ksiezyc Gwiazda003ksiazki dla przedszkolakow by . Slonce Ksiezyc Gwiazda004ksiazki dla przedszkolakow by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

3 komentarze

 • mz
  4 stycznia 2019 at 19:14

  Oj tak, też się przejechałam na książeczkach z zadaniami dla małych dzieci. Kategoria wiekowa 2+, a zadania typu: narysuj kwiatek podobny do tego, który już jest na rysunku, rysowanie różnych figur geometrycznych, kolorowanie wg szczegółowych instrukcji…

  Odpowiedz
 • Ola
  20 grudnia 2018 at 12:33

  Dziękuję za pozycję o książkach dla przedszkolaka i starszaka:) Dzięki twoim opisom już drugi raz obdarowuje swoją małą rodzinę książkami, z których są bardzo zadowoleni. Bardzo doceniam Twoja pomoc w wyborze książek, gdyż nawet panie z księgarni nie potrafią tak dobrze dopasować książek do moich dzieci, a na Twoim blogu zawsze znajdę ciekawe, uczące, a jednocześnie cieszące oko książki. Mam nadzieję, że dalej będą tak rewelacyjne propozycje i czekam na jeszcze:)

  Odpowiedz
  • Wiola Wołoszyn
   21 grudnia 2018 at 16:41

   Olu, bardzo Ci dziękuję za tak przemiły komentarz. Ja równiez mam nadzieję, że wpisy ksiązkowy będą pojawiać się jeszcze dłuuuuugo i że wciąż będziecie chcieli je czytać. 🙂

   Odpowiedz

Napisz odpowiedź