Menu
książki / książki dla dzieci

Roller Girl – genialny komiks o przełamywaniu własnych słabości

Gdy dostałam od wydawnictwa K.E. Liber komiks Roller Girl, nie mogłam się zebrać, żeby wziąć się za czytanie. Ale jak już zaczęłam, to pochłonęłam 240 stron w jeden wieczór. Jakie to jest dobre!

„Roller Girl” to komiks albo – jak kto woli – opowieść graficzna. Jest to super zabawna i naprawdę mądra pozycja opowiadająca o pokonywaniu własnych słabości w pogoni za marzeniami, o dobrych i trudnych relacjach, o sile prawdziwej przyjaźni, o dojrzewaniu i wartościach. A to wszystko w niezwykle ciekawej formie.

DSC_7141 by . DSC_7153 by . DSC_7156 by . DSC_7160 by . DSC_7163 by . DSC_7168 by .

Autorką Roller Girl  jest Victoria Jamieson. Victoria zanim zaczęła ilustrować książki dla dzieci, pracowała w przeróżnych zawodach, na różnych krańcach świata. Być może dzięki temu tak genialnie potrafi wczuć się w postacie, które tworzy i oddać ich emocje.

Główną bohaterką Roller Girl jest dwunastoletnia Astrid, która kocha kolor czarny, ubiera się ciągle tak samo i ma jedną przyjaciółkę – Nicole. Ma też mamę, która często zabiera ją i Nicole w różne – często niezbyt interesujące dla nich – miejsca. Któregoś razu jednak mama Astrid zabiera dziewczynki na derby wrotkarskie. Astrid jest zachwycona, Nicole nieco mniej. Mimo że nowe zainteresowanie Astrid stawia jej przyjaźń z Nicole pod znakiem zapytania, Astrid nie rezygnuje z marzenia. Szybko okazuje się również, że Astrid jest najgorszą wrotkarką w całej grupie. To także jej nie zraża. Astrid układa swoje priorytety na nowo, lepiej poznaje siebie i przekonuje się, czym jest prawdziwa przyjaźń.

Roller Girl otrzymała mnóstwo prestiżowych nagród i wyróżnień – została m.in. okrzyknięta bestsellerem New York Timesa. Cudownie, że możemy ją teraz przeczytać po polsku. Mimo że Roller Girl jest o dziewczynce, która wchodzi w okres dojrzewania, to jestem przekonana, że wciągnie również chłopców, a nawet i dorosłych (czego jestem najlepszym przykładem). Całość czyta się niezwykle lekko, ale mimo tego daje do myślenia i do nieporzucania własnych marzeń mimo trudności i nieprzychylnych komentarzy.

Roller Girl możecie kupić tutaj – Roller Girl

DSC_7171 by . DSC_7177 by . DSC_7180 by . DSC_7195 by . DSC_7196 by . DSC_7197 by . DSC_7198 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź