Menu
książki / książki dla dzieci

Nowości w biblioteczce malucha #21

Kolejna porcja dobra. I to takiego dobra, że nie wyjdziecie z tego wpisu z pustymi rękoma. Uprzedzam i ostrzegam. 🙂

24 godziny. Co się dzieje na budowie!

Must have dla małych fanów tematów budowlanych i pojazdów. Książka pokazuje co się dzieje podczas całej doby na budowie. W lewym górnym rogu każdej rozkładówki umieszczony został zegar, wskazujący godzinę, o której wykonywane są dane prace budowlane. Przy zegarze znajdują pytania do obrazka. Ale zupełnie nas to nie ogranicza. Na ilustracjach znajduje się tak wiele szczegółów, że można o nich opowiadać godzinami. Całość wielkoformatowa, wykonana z grubego kartonu, zaokrąglone rogi. Wszystko to, co dzieciaki lubią najbardziej.

Do kupienia tutaj – 24 godziny. Co się dzieje na budowie!

24 godziny Co sie dzieje na budowie001ksiazka by . 24 godziny Co sie dzieje na budowie002ksiazka by . 24 godziny Co sie dzieje na budowie003ksiazka by . 24 godziny Co sie dzieje na budowie004ksiazka by . 24 godziny Co sie dzieje na budowie005ksiazka by .

Chce mi się kupę!

Tematy kupowe wciąż jeszcze u nas na topie. Choć jakby już trochę mniej. Niemniej jednak tytuły Guido van Genechten zajmują trochę miejsca na naszych półkach. „Chce mi się kupę!” to krótka historia o piesku, który bardzo chce kupę, ale każdy nocnik, do którego biegnie, jest zajęty przez jakieś zwierzątko. A to wszystko przez słonia, który zniszczył nocnik żyrafy. Piesek musi skorzystać z dorosłej toalety. Pierwszy raz. Co z tego wyniknie? 🙂

Do kupienia tutaj – Chce mi się kupę!

Chce mi sie kupe001ksiazka by . Chce mi sie kupe002ksiazka by . Chce mi sie kupe003ksiazka by . Chce mi sie kupe004ksiazka by . Chce mi sie kupe005ksiazka by . Chce mi sie kupe006ksiazka by .

Czarodziejski most

Wierszowana historyjka autorstwa Doroty Gellner opowiadająca o czarodziejskim mostku, który zmienia wszystko na lepsze. Wystarczy na niego wejść. Czarownica zamienia we wróżkę, diabła w anioła, staruszków w dzieci. Bardzo ciepła opowieść i piękne ilustracje.

Do kupienia tutaj – Czarodziejski most

Czarodziejski most001ksiazka by . Czarodziejski most002ksiazka by . Czarodziejski most003ksiazka by . Czarodziejski most004ksiazka by . Czarodziejski most005ksiazka by .

Feluś i Gucio idą do przedszkola

To chyba pierwsza taka pozycja napisana w pierwszej osobie (przez chłopca, który idzie pierwszy raz do przedszkola) dla dzieci. Feluś ze swoim misiem Guciem prowadzi malucha przez wszystkie te etapy, z którymi będzie musiało się zmierzyć dziecko idące do przedszkola – pakowanie plecaka, pożegnanie z mamą, pierwsza wizyta w szatni, przedszkolne zabawy i rytuały, tęsknota za rodzicami. Całość zobrazowana pięknymi ilustracjami.

Do kupienia tutaj – Feluś i Gucio idą do przedszkolaFelus i Gucio ida do przedszkola001ksiazka by . Felus i Gucio ida do przedszkola002ksiazka by . Felus i Gucio ida do przedszkola003ksiazka by . Felus i Gucio ida do przedszkola004ksiazka by . Felus i Gucio ida do przedszkola005ksiazka by . Felus i Gucio ida do przedszkola006ksiazka by .

Gdzie jest Spot?

To jest hit. I myślę, że stanie się hitem w każdym domu, w którym się pojawi. „Gdzie jest Spot?” to pierwsze polskie wydanie książki, która jest bestsellerem na świecie już prawie od 40 lat. Pieskowa mama szuka swojego szczeniaczka – Spota. Dzięki okienkowej formie książki dziecko może szukać razem z nią, zaglądając do pianina, za drzwi, do kufra. Bierzcie w ciemno.

Do kupienia tutaj – Gdzie jest Spot?Gdzie jest Spot001ksiazka by . Gdzie jest Spot002ksiazka by . Gdzie jest Spot003ksiazka by . Gdzie jest Spot004ksiazka by . Gdzie jest Spot005ksiazka by . Gdzie jest Spot006ksiazka by . Gdzie jest Spot007ksiazka by .

Mamusie z dziećmi

Tatusiowie z dziećmi

Bardzo fajna nowość od Naszej Księgarni dla najmłodszych maluchów. Pewnie już macie dosyć wszechobecnych książeczek kontrastowych, ale tu mamy całkiem świeże spojrzenie na ten temat. Na każdej rozkładówce znajduje się zwierzątkowa mama/tata i ich dziecko. Całość utrzymana w kontrastowych czarno-białych barwach. Jeżeli jesteście rodzicami maluszka i macie już dosyć wszystkich kontrastowych książeczek na jedno kopyto, to bardzo polecam te dwa tytuły.

Do kupienia tutaj – Mamusie z dziećmi

Do kupienia tutaj – Tatusiowie z dziećmiMamusie z dziecmi Tatusiowie z dziecmi001ksiazka by . Mamusie z dziecmi Tatusiowie z dziecmi002ksiazka by . Mamusie z dziecmi Tatusiowie z dziecmi003ksiazka by . Mamusie z dziecmi Tatusiowie z dziecmi004ksiazka by . Mamusie z dziecmi Tatusiowie z dziecmi005ksiazka by . Mamusie z dziecmi Tatusiowie z dziecmi006ksiazka by . Mamusie z dziecmi Tatusiowie z dziecmi007ksiazka by .

Masło śpi

A to nasz obecny hicior. Idealnie sprawdza się przed snem. Na każdej stronie odsłaniamy okienka i sprawdzamy, kto już poszedł spać. Zabawny tekst i świetne ilustracje Agaty Królak sprawiają, że nawet mnie ta książka nie nudzi po przeczytaniu jej któryś raz z kolei. Też możecie brać w ciemno. Dzieci ją kochają.

Do kupienia tutaj – Masło śpiMaslo spi001ksiazka by . Maslo spi002ksiazka by . Maslo spi003ksiazka by . Maslo spi004ksiazka by . Maslo spi005ksiazka by . Maslo spi006ksiazka by .

Moja mama

To również fajna rzecz do czytania przed snem. Dziecko zaprasza mamę do zabawy zanim pójdzie spać. Maluch za pomocą jednego koloru zamienia mamę w różne postacie. Książka miłości, bliskości, kreatywności… i kolorach. 🙂

Do kupienia tutaj – Moja mamaMoja mama001ksiazka by . Moja mama002ksiazka by . Moja mama003ksiazka by . Moja mama004ksiazka by . Moja mama005ksiazka by . Moja mama006ksiazka by .

Pan Radosny

Do Polski dotarła niedawno jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii książkowych (a właściwie książeczkowych – bo mają one bardzo mały format) dla dzieci. Wzięliśmy na próbę Pana Radosnego. Pan Radosny jest zawsze radosny i nawet udaje mu się wpłynąć na zmianę Pana Smuteczka. Myślę, że dokupimy jeszcze coś z tej serii, ale może tym razem coś bardziej pasującego do charakteru moich dzieci. 😉 Kreska i kolorystyka bardzo przypominają holenderską serię o Miffy.

Do kupienia tutaj – Pan Radosny

Pan Radosny001ksiazka by . Pan Radosny002ksiazka by . Pan Radosny003ksiazka by . Pan Radosny004ksiazka by . Pan Radosny005ksiazka by . Pan Radosny006ksiazka by .

Pokochaj mnie

Na pewno kojarzycie „Zaśnij ze mną”. To kolejna interaktywna pozycja z tej serii. Tym razem uczy dziecko wyrażania emocji. Okazuje się, że książka jest zakochana w dziecku i jest bardzo szczęśliwa, gdy maluch wyraża zainteresowanie nią. Witek bardzo lubi tę pozycję.

Do kupienia tutaj – Pokochaj mniePokochaj mnie001ksiazka by . Pokochaj mnie002ksiazka by . Pokochaj mnie003ksiazka by . Pokochaj mnie004ksiazka by . Pokochaj mnie005ksiazka by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

1 Comment

  • macka123
    16 maja 2018 at 23:53

    Moja dwu latka pokochała Spota. Czytam go nawet 4 razy z rzędu. POLECAM BARDZO !
    Natomiast nie rozumiem zachwytu nad książką MASŁO ŚPI, tekst super, zabawny ale grafika nie zainteresowała córki. NIE POLECAM

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź