Nowości w biblioteczce malucha #15

a co to ksiazki dla dzieci005 by .

Dziś nie ma tu nietrafionych tytułów (co czasem mi się zdarza). Właściwie wszystkie tytuły musicie mieć!

Zwariowane pojazdy

To nowość Naszej Księgarni. Jeżeli znacie książkę pt. „Pora na potwora”, to ten sposób wydawania książek nie jest Wam obcy. Każda ze stron została podzielona na trzy części. Dzięki czemu sami możemy składać pojazdy – albo tradycyjne, albo kompletnie odjechane (taksówkę z drabiną strażacką, lokomotywę ze śmigłem itp.). Must have małych fanów wszystkiego, co jeździ lub lata.

Do kupienia tutaj – Zwariowane pojazdy

ksiazki dla dzieci zwariowane pojazdy001 by . ksiazki dla dzieci zwariowane pojazdy002 by . ksiazki dla dzieci zwariowane pojazdy003 by . ksiazki dla dzieci zwariowane pojazdy004 by .

Twarze – Emocje

Twarze – Dzieci

To nowość od Wydawnictwa Tekturka. Tekturkę już znacie. Pisałam Wam o ich serii Dobra Książeczka. Teraz powstała seria z twarzami. Jakiś czas temu rozmawiałam z Anią z Nebule na temat tego, że brakuje w Polsce tego typu książeczek. I świetnie, że Tekturka pomyślała o tym temacie. Nie jestem tylko przekonana co do efektu końcowego. Fajnie byłoby, gdyby emocje zostały pokazane na zdjęciach przez zatrudnionych do tego celu aktorów (lub chociaż osoby o bogatej mimice) i przedstawione na jednym, jasnym tle, aby przekaz był jasny dla dziecka (z odczytaniem niektórych emocji sama miałam problem). Tymczasem zarówno „Twarze”, jak i „Dzieci”, zostały stworzone ze stockowych zdjęć. Tak trochę jakby ktoś powycinał zdjęcia ze stocka i wydrukował. Mimo wszystko warto jednak mieć te tytuły, ponieważ w Polsce nie zostało wydane nic podobnego.

Do kupienia tutaj – Twarze – Emocje

Do kupienia tutaj – Twarze – Dzieci

twarze emocje twarze dzieci ksiazki dla dzieci001 by . twarze emocje twarze dzieci ksiazki dla dzieci002 by . twarze emocje twarze dzieci ksiazki dla dzieci003 by . twarze emocje twarze dzieci ksiazki dla dzieci004 by . twarze emocje twarze dzieci ksiazki dla dzieci005 by . twarze emocje twarze dzieci ksiazki dla dzieci006 by .

A co to?

Nowość Mamanii. Pewnie część z Was od razu rozpoznała, że to kolejne dzieło Hectora Dexeta. Kolejne i – jak zwykle – bardzo udane. Dzieciaki uwielbiają takie wycinanko-zgadywanki, w których można pogrzebać małym paluchem i znaleźć odpowiedzi na pytania kto się schował za serem, co się kryje w jajku, gdzie się podział lew, co się czai w wannie itp.

Do kupienia tutaj – A co to?

a co to ksiazki dla dzieci001 by . a co to ksiazki dla dzieci002 by . a co to ksiazki dla dzieci003 by . a co to ksiazki dla dzieci004 by . a co to ksiazki dla dzieci005 by .

Nocnik nad nocnikami. Chłopiec

Jako że niedługo będziemy chcieli zacząć przygodę z nocnikiem, rozpoczęłam poszukiwania nowości w tym temacie. Okazało się, że nie mieliśmy do tej pory chyba tylko „Nocnika nad nocnikami”. Wszystkie pozostałe tytuły traktujące o tej tematyce, już znajdują się na naszych półkach. „Nocnik nad nocnikami” można kupić w dwóch wersjach – dla chłopca i dla dziewczynki. U nas oczywiście zagościła wersja chłopięca. I jestem zachwycona. Nie wiem, jak mogliśmy jej nie mieć wcześniej. Jeżeli nie jeszcze jej nie macie, a temat odpieluchowania wciąż jest przed Wami, to bardzo polecam.

Do kupienia tutaj – Nocnik nad nocnikami. Chłopiec

nocnik nad nocnikami ksiazki dla dzieci001 by . nocnik nad nocnikami ksiazki dla dzieci002 by . nocnik nad nocnikami ksiazki dla dzieci003 by . nocnik nad nocnikami ksiazki dla dzieci004 by . nocnik nad nocnikami ksiazki dla dzieci005 by . nocnik nad nocnikami ksiazki dla dzieci006 by .

Śpij, króliczku

A to jest absolutny, największy hicior tego zestawienia. Gdyby moje dziecko tworzyło ranking z przedstawionych tu dzisiaj książek, ta znajdowałaby się na szczycie podium. Mały króliczek szykuje się do snu, a właściwie to my go kładziemy spać. Pomagamy mu się ubrać, ułożyć poduszkę, drapiemy po pleckach, przykrywamy, dajemy buziaka, gasimy światło. Dziecko świetnie wchodzi w interakcje z książkowym bohaterem i chce kłaść go spać po kilkanaście razy z rzędu.

Do kupienia tutaj – Śpij, króliczku

spij kroliczku ksiazki dla dzieci001 by . spij kroliczku ksiazki dla dzieci002 by . spij kroliczku ksiazki dla dzieci003 by . spij kroliczku ksiazki dla dzieci004 by . spij kroliczku ksiazki dla dzieci005 by .

Na jeden dzień

A gdyby tak choć na jeden dzień stać się… No właśnie – kim? Książka składa się z krótkich, jednozdaniowych zagadek. Zadaniem dziecka jest odgadnięcie nazwy zwierzęcia, o którym jest mowa i dokończenie zdania. Świetna forma zabawy i bardzo ładne ilustracje.

Do kupienia tutaj – Na jeden dzień

na jeden dzien ksiazki dla dzieci001 by . na jeden dzien ksiazki dla dzieci002 by . na jeden dzien ksiazki dla dzieci003 by . na jeden dzien ksiazki dla dzieci004 by .

Liczby 123

Kolory

Litery ABC

Te książki to nie nowość (bo wydane zostały w 2014 r.), ale dopiero teraz dołączyły do naszej biblioteczki. Niedawno można było je kupić w Biedronce. I właśnie tam je zobaczyłam po raz pierwszy. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Bardzo ładne ilustracje, estetyczne wydanie (co w przypadku książek wydawanych przez Zieloną Sowę nie jest czymś oczywistym). Zastanawiałam się, czy te litery i liczby wrzucać do biblioteczki malucha, czy już przedszkolaka. Część z Was może marudzić, że po co litery i liczby maluchom. Jeżeli nie przekonuje Was argument, że dzieciaki w tym wieku łapią wszystko w mig i nawet nie trzeba ich uczyć – same przyswajają takie informacje – to może przekona Was to, że w ogóle nie musicie mówić dzieciom o tym, że są w tych książkach jakieś liczby, czy litery. Główną rolę grają tu bowiem zwierzęta. I o zwierzętach możemy z dziećmi rozmawiać. Mamy wiele słowników obrazkowych dla maluchów, wiele książek z obrazkami zwierząt, ale tak ładnych jeszcze nie mieliśmy.

Do kupienia tutaj – Liczby 123

Do kupienia tutaj – Kolory

Do kupienia tutaj – Litery ABC

alfabet liczby kolory ksiazki dla dzieci001 by . alfabet liczby kolory ksiazki dla dzieci002 by . alfabet liczby kolory ksiazki dla dzieci003 by . alfabet liczby kolory ksiazki dla dzieci004 by . alfabet liczby kolory ksiazki dla dzieci005 by . alfabet liczby kolory ksiazki dla dzieci006 by . alfabet liczby kolory ksiazki dla dzieci007 by . alfabet liczby kolory ksiazki dla dzieci008 by . alfabet liczby kolory ksiazki dla dzieci009 by . alfabet liczby kolory ksiazki dla dzieci010 by . alfabet liczby kolory ksiazki dla dzieci011 by . alfabet liczby kolory ksiazki dla dzieci012 by .