Menu
książki / książki dla dzieci

Nowa seria mądrych książek nie tylko dla maluchów

Kojarzycie serię Smart Books? Pierwsza książeczka z tej serii ukazała się w 2016 roku. Było to Moje pierwsze 100 słów. Następnie wydana została wersja z naklejkami. Seria zaczęła cieszyć się ogromnym sukcesem i pojawiły się kolejne tytuły. Te pierwsze tytuły adresowane były do najmłodszych dzieci już od pierwszych miesięcy życia,  uczących się mówić. Ich zadaniem była nauka podstawowych słów i poznawania otaczającego świata przedstawionego na prostych, kolorowych obrazkach.

Pierwsze części kierowane były do najmłodszych maluszków, ale wkrótce po ich wydaniu pojawiły się również tytuły dla nieco starszych odbiorców (np. do nauki liter czy podstawowych słówek i zwrotów po angielsku). Ukazały się m.in.: Moje pierwsze 500 słów, Moje nowe pierwsze 100 słów, Moje pierwsze 100 zwierząt, Moje pierwsze 100 pojazdów, Moje pierwsze abecadło, Moje pierwsze 100 angielskich słów. A właśnie teraz swoją premierę mają dwie kolejne części z serii Mądrych Książek. Tym razem pojawiły się Moje pierwsze 100 słów w mieście oraz Moje pierwsze 100 słów na wsi.

Wszystkie książeczki z tej serii są tekturowe, odporne na uszkodzenia, wydane w bardzo fajnym formacie wygodnym dla rączek dziecka (i do zabrania ich ze sobą w podróż), barwnie ilustrowane (ilustracje są wyraziste i na pewno przypadną do gustu dzieciom). Tematyka wszystkich ksiażeczek odnosi się do otoczenia dziecka,  idealnie łącząc naukę i zabawę.DSC_0175 by . DSC_0176 by . DSC_0180 by .

Moje pierwsze 100 słów

To pierwsza część z serii, dzięki której seria zaczęła zyskiwać taką popularność. Książeczka jest podzielona na działy tematyczne, które pozwalają dziecku na poznanie najważniejszych słów z różnych kategorii, które dziecko zna ze swojego otoczenia: dom, ubrania, rodzina, zabawki, kształty, kolory, warzywa i owoce, zwierzęta, części ciała itp..

Do kupienia tutaj – Moje pierwsze 100 słów

smart books043Ksiazki obrazkowe by . smart books044Ksiazki obrazkowe by . smart books045Ksiazki obrazkowe by . smart books046Ksiazki obrazkowe by .

Moje nowe pierwsze 100 słów

Moje nowe pierwsze 100 słów zawiera 24 strony, które zostały podzielone na działy tematyczne (jedna rozkładówka to jeden dział). Każdy dział umożliwia dziecku poznanie słów oraz wyrażeń z takich kategorii: kolory, czynności, kształty, pory roku, przeciwieństwa, otoczenie, a nawet pierwsze liczby.

Do kupienia tutaj – Moje nowe pierwsze 100 słów 

smart books009Ksiazki obrazkowe by . smart books010Ksiazki obrazkowe by . smart books011Ksiazki obrazkowe by . smart books012Ksiazki obrazkowe by . smart books013Ksiazki obrazkowe by .

Moje pierwsze 100 zwierząt

Tu również dzieci znajdą 24 strony podzielone na różne działy tematyczne. Dzięki tej pozycji maluchy poznają świat zwierząt – poczynając od tych, które znamy z parków, lasów, łąk czy wiejskich podwórek, aż do tych najbardziej egzotycznych.

Do kupienia tutaj – Moje pierwsze 100 zwierzątsmart books029Ksiazki obrazkowe by . smart books030Ksiazki obrazkowe by . smart books031Ksiazki obrazkowe by . smart books032Ksiazki obrazkowe by . smart books033Ksiazki obrazkowe by .

Moje pierwsze 100 pojazdów

To ulubiona część mojego przedszkolaka. W tym tytule 24 strony zostały podzielone na działy związane z różnymi rodzajami pojazdów: na sygnale, na wakacjach, w porcie, w powietrzu, w pracy i wiele, wiele innych.

Do kupienia tutaj – Moje pierwsze 100 pojazdówsmart books034Ksiazki obrazkowe by . smart books035Ksiazki obrazkowe by . smart books036Ksiazki obrazkowe by . smart books037Ksiazki obrazkowe by . smart books038Ksiazki obrazkowe by . smart books039Ksiazki obrazkowe by .

Moje pierwsze 100 słów w mieście

A to właśnie jadna z dwóch nowości, o których wspominałam na poczatku wpisu. Na 24 stronach książeczki znajdziecie działy pozwalające dziecku na przyswojenie ponad 100 słów i pojęć związanych z tematyką miasta:nazwy budynków, rodzjae ulic, pojazów, transport miejski, miejsca publiczne, usługi i wiele innych.

Do kupienia tutaj – Moje pierwsze 100 słów w mieściesmart books004Ksiazki obrazkowe by . smart books005Ksiazki obrazkowe by . smart books006Ksiazki obrazkowe by . smart books007Ksiazki obrazkowe by . smart books008Ksiazki obrazkowe by .

Moje pierwsze 100 słów na wsi

To druga z nowości. Analogicznie – w tej części dzieci poznają obrazki związane z wsią. Rozkładówki zostały pogrupowane na takie kategorie jak: budynki, przyroda i krajobraz, narzędzia, gospodarstwo i zabudowania, zbiory i warzywa, zwierzęta w domu i zagrodzie, pojazdy itp.

Do kupienia tutaj – Moje pierwsze 100 słów na wsismart books019Ksiazki obrazkowe by . smart books020Ksiazki obrazkowe by . smart books021Ksiazki obrazkowe by . smart books022Ksiazki obrazkowe by . smart books023Ksiazki obrazkowe by .

Moje pierwsze abecadło

To już pozycja dla nieco starszych dzieciaków – tych, które interesują się literkami. Dzięki niej dziecko pozna nie tylko wygląd liter, ale również będzie mogło poznać i zapamiętać słowa zaczynające się od liter polskiego alfabetu. Jedna strona to jedna litera.

Do kupienia tutaj – Moje pierwsze abecadłosmart books024Ksiazki obrazkowe by . smart books025Ksiazki obrazkowe by . smart books026Ksiazki obrazkowe by . smart books027Ksiazki obrazkowe by . smart books028Ksiazki obrazkowe by .

Moje pierwsze 100 angielskich słów

I kolejna pozycja dla nieco starszych maluchów, które rozpoczynają swoją przygode z językiem angielskim. W tej książeczce 24 strony podzielone zostały na działy tematyczne, które pomogą dziecku poznać najważniejsze słowa z takich kategorii jak: rodzina, moje otoczenie, dom, ubrania, kształty, zabawki, zwierzęta, warzywa, owoce, części ciała, kolory, a nawet pierwsze liczby.

Do kupienia tutaj – Moje pierwsze 100 angielskich słówsmart books014Ksiazki obrazkowe by . smart books015Ksiazki obrazkowe by . smart books016Ksiazki obrazkowe by . smart books017Ksiazki obrazkowe by . smart books018Ksiazki obrazkowe by .

Cała seria to świetny sposób na połączenie nauki z zabawą. Szczególnie teraz, w czasie kwarantanny, gdy dzieci nie chodzą do żłobków i przedszkoli.

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

1 Comment

  • Marta
    20 maja 2020 at 12:27

    Nie mogę wchodzic do Ciebie na bloga, bo zawsze cos fajnego wypatrze i musze to kupic synkowi 🙂 hehe. Syn uwielbia Jano i Wito!

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź