Nie jest tajemnicą, że najlepszą formą nauki jest zabawa. I właśnie na taką formę nauki stawia Funiversity. Funiversity czyli po polsku Uniwersytet Zabawy, to marka, która powstała z pasji do dzieci i nauki. Pokazuje i objaśnia dzieciom w wieku 3-12 lat fascynujący świat nauki, a także rozwija ich wyobraźnię i kreatywność.
Poprzez swoje produkty i autorskie metody Funiversity inspiruje dzieciaki do samodzielnego szukania wiedzy oraz poznawania siebie i świata. W ich ofercie znajdziecie minieksperymenty i zestawy. Dziś na blogu chciałabym Wam pokazać ich genialne minieksperymenty. Niedawno Funiversity połączyło się z przedsiębiorstwem społecznym Change4Good, aby wspierać nie tylko naukowy rozwój dzieci, ale też pomagać tym w ciężkiej sytuacji życiowej. Zysk z działań Funiversity przekazywany jest Fundacji Znajdź Pomoc na leczenie młodych pacjentów onkologicznych.
Lubicie przeprowadzać eksperymenty? Ja bardzo i moje dzieci również. Dzięki eksperymentom nie tylko rozwija się zdolności manualne i poznawcze, ale przede wszystkim poszerza się wiedzę dotyczącą otaczających nas zjawisk. Eksperymenty są genialną formą nauki. Niestety, gdy kupowałam książki z eksperymentami, to potem jakoś brakowało mi samozaparcia, żeby kupić i przygotować do nich wszystkie potrzebne produkty. Nie wiem, czy Wy też tak macie, czy tylko ja jestem taka leniwa. Dla takich osób jak ja przychodzi z pomocą Funiversity.
Każdy zestaw minieksperymentów pozwala wykonać eksperyment bez kupowania dodatkowych rzeczy. Czasem jedynie będziecie potrzebowali miskę albo szklankę. W każdym zestawie znajdziecie: szczegółową instrukcję wykonania eksperymentu, wyjaśnienie zachodzących reakcji i poruszanego zagadnienia oraz produkty potrzebne do przeprowadzenia eksperymentu. Każdy z nich kosztuje jedynie 19,90. I zobaczcie, jakie cuda można z nich wyczarować.
FUN bow. Jakie kolory ma tęcza?
To eksperyment, który pozwoli dzieciom zrozumieć, w jaki sposób tworzą się kolory w tęczy. Po odpowiednim ułożeniu w probówce kolorowych kryształków, już po kilku chwilach (instrukcja podaje, że po jednym dniu, ale u nas kolory zaczęły się mieszać już po kilku minutach) zaobserwujemy zmiany, jakie zachodzą w naszej małej, przenośnej tęczy, jak zaczynają powstawać nowe kolory. Nas ten eksperyment tak wciągnął, że z pozostałych kryształków stworzyliśmy jeszcze kilka tęcz – w innych pojemnikach. 🙂
FUN bow do kupienia tutaj – FUN bow
FUN Thermo charm. 1-2-3 breloczek wypieczesz ty
Niesamowity efekt stworzony z termokurczliwej folii. W zestawie znajdują się 4 szablony z rysunkami do odrysowania oraz termokurczliwa folia. Jasiek wybrał obrazek z kotem. Po odrysowaniu go na folii i pokolorowaniu, włożyliśmy go do piekarnika. Instrukcja podaje, żeby trzymać go 2-3 minuty. I po tym czasie go wyciągnęłam. Wtedy zrobił się jednak pogięty. Włożyłam go, żeby jeszcze chwilę poleżał w piekarniku i sam się rozprostował. U nas więc obrazek kurczył się przez jakieś 4-5 minut. Jeżeli będziecie widzieli, że Wasz obrazek się zwija, to nie wyciągajcie go z piekarnika, poczekajcie – sam się rozprostuje. Efekt jest niesamowity. Zobaczcie na zdjęciach, jak nasz kot się zmniejszył. A ja dostałam najpiękniejszy brelok na świecie.
Do kupienia tutaj – FUN Thermo charm
FUN beads. Jak zmierzyć promieniowanie słoneczne?
To eksperyment, dzięki któremu samodzielnie możemy sprawdzić poziom promieniowania UV. Koraliki dołączone do zestawu po wystawieniu na słońce niemal natychmiast zmieniają kolor (w cieniu są bezbarwne). Do zestawu dołączone są różne, kolorowe skale, które pokazują poziom promieniowania. W zestawie znajduje się również sznureczek, na który możemy nalwec koraliki i zrobić sobie bransoletkę.
Do kupienia tutaj – FUN beads
FUN goo. Co to sa polimery?
Jeden z ulubionych eksperymentów dzieciaków, ponieważ efektem eksperymentu jest powstanie czegoś w rodzaju gluta. Wystarczy, że połączymy ze sobą dwie substancje i je dokładnie wymieszamy. Dzięki temu eksperymentowi dzieci uczą się, czym są reakcje chemiczne, ciecz nienewtonowska oraz stany skupienia.
Do kupienia tutaj – FUN goo
FUN ball. Jak wykonać skaczącą piłeczkę?
W zestawie znajdziemy proszek PVA w dwóch róźnych kolorach. Dzięki temu będziemy mogli stworzyć swoją, niepowtarzalną piłeczkę. Witek połączył dwa kolory. Z zestawu wyszyły nam dwie piłeczki. Eksperyment pokazuje dzieciom, jak proszek w połączeniu z cieczą (wodą) zamienia się w kształt o niezwykłych właściwościach – piłkę, która odbija się od powierzchni.
Do kupienia tutaj – FUN ball
FUN blob. Jak zrobić polimerowego robaka?
Robimy robaka z substancji, które używa się w produkcji żywności (możemy poznać sztuczki mistrzów kulinarnych), dowiemy się, na czym polega sferyfikacja (proces, dzięki któremu możemy zrobić kawior np. z soku jabłkowego). A to wszystko dzięki połączeniu mleczanu wapnia z alginianem sodu. My nie robiliśmy kawioru, ale zrobiliśmy całkiem sympatycznego robaka.
Do kupienia tutaj – FUN blob
FUN snow
Dzięki wodzie i specjalnemu proszkowi możemy zrobić śnieg w środku lata. Dzieciaki były nim zachwycone. Szczególnie że trafiliśmy na bardzo upalny dzień podczas robienia eksperymentów. Ten eksperyment najbardziej spodobał się Witkowi. Wystarczyło, że ręką wymieszał proszek z wodą i od razu powstał śnieg, którym potem obsypywali się z Jaśkiem na podwórku. 🙂
Do kupienia tutaj – FUN snow
FUN pearls. Jak zatrzymać zapach wiosny?
Dzięki temu zestawowi zrobimy pachnący odświeżacz powietrza. Hydrożelowe kulki pochłoną zapach dołączony do zestawu (zapach przypomina jakieś mydełko). Pachnące kulki zamknęliśmy w woreczku. Można je powiesić w dowolnym miejscu.
Do kupienia tutaj – FUN pearls
FUN air. Jak napełnić balon jednym dmuchnięciem?
To doświadczenie, które wykonał Grzesiek, a potem był zszokowany, jak to się stało. 😀 Czy to możliwe, żeby nadmuchać balona jednym dmuchnięciem? Ano możliwe. Zobaczcie na pierwszym gifie – najpierw próbował dmuchać normalnie. Po kilku razach balon nadal nie był napompowany. Jednak gdy odsunął balon na odległość 30 cm od ust i dmuchnął raz, balon od razu napełnił się powietrzem. Magia? Nie, nauka. 🙂
DO kupienia tutaj – FUN air
Prawda, że świetne? Już wiem, co będe kupować wszystkim dzieciakom na urodziny. 🙂
Jeżeli będziecie zamawiać minieksperymenty, pamiętajcie, że część środków ze sprzedaży idzie na chore dzieciaki.
Brak komentarzy