Menu
zabawki

Niezwykłe eksperymenty dla dzieciaków zamknięte w małych, niedrogich paczuszkach

Nie jest tajemnicą, że najlepszą formą nauki jest zabawa. I właśnie na taką formę nauki stawia Funiversity. Funiversity czyli po polsku Uniwersytet Zabawy, to marka, która powstała z pasji do dzieci i nauki. Pokazuje i objaśnia dzieciom w wieku 3-12 lat fascynujący świat nauki, a także rozwija ich wyobraźnię i kreatywność.

Poprzez swoje produkty i autorskie metody Funiversity inspiruje dzieciaki do samodzielnego szukania wiedzy oraz poznawania siebie i świata. W ich ofercie znajdziecie minieksperymenty i zestawy. Dziś na blogu chciałabym Wam pokazać ich genialne minieksperymenty. Niedawno Funiversity połączyło się z przedsiębiorstwem społecznym Change4Good, aby wspierać nie tylko naukowy rozwój dzieci, ale też pomagać tym w ciężkiej sytuacji życiowej. Zysk z działań Funiversity przekazywany jest Fundacji Znajdź Pomoc na leczenie młodych pacjentów onkologicznych.

Lubicie przeprowadzać eksperymenty? Ja bardzo i moje dzieci również. Dzięki eksperymentom nie tylko rozwija się zdolności manualne i poznawcze, ale przede wszystkim poszerza się wiedzę dotyczącą otaczających nas zjawisk. Eksperymenty są genialną formą nauki. Niestety, gdy kupowałam książki z eksperymentami, to potem jakoś brakowało mi samozaparcia, żeby kupić i przygotować do nich wszystkie potrzebne produkty. Nie wiem, czy Wy też tak macie, czy tylko ja jestem taka leniwa. Dla takich osób jak ja przychodzi z pomocą Funiversity.

Każdy zestaw minieksperymentów pozwala wykonać eksperyment bez kupowania dodatkowych rzeczy. Czasem jedynie będziecie potrzebowali miskę albo szklankę. W każdym zestawie znajdziecie: szczegółową instrukcję wykonania eksperymentu, wyjaśnienie zachodzących reakcji i poruszanego zagadnienia oraz produkty potrzebne do przeprowadzenia eksperymentu. Każdy z nich kosztuje jedynie 19,90. I zobaczcie, jakie cuda można z nich wyczarować.


FUN bow. Jakie kolory ma tęcza?

To eksperyment, który pozwoli dzieciom zrozumieć, w jaki sposób tworzą się kolory w tęczy. Po odpowiednim ułożeniu w probówce kolorowych kryształków, już po kilku chwilach (instrukcja podaje, że po jednym dniu, ale u nas kolory zaczęły się mieszać już po kilku minutach) zaobserwujemy zmiany, jakie zachodzą w naszej małej, przenośnej tęczy, jak zaczynają powstawać nowe kolory. Nas ten eksperyment tak wciągnął, że z pozostałych kryształków stworzyliśmy jeszcze kilka tęcz – w innych pojemnikach. 🙂

FUN bow do kupienia tutaj – FUN bow

Eksperymenty dla dzieci017Funiversity by .

Webp.net-gifmaker-116 by . Eksperymenty dla dzieci019Funiversity by . Eksperymenty dla dzieci020Funiversity by . Eksperymenty dla dzieci021Funiversity by . Eksperymenty dla dzieci023Funiversity by . Eksperymenty dla dzieci024Funiversity by . Eksperymenty dla dzieci025Funiversity by . Eksperymenty dla dzieci026Funiversity by . Eksperymenty dla dzieci027Funiversity by . Eksperymenty dla dzieci028Funiversity by .

Webp.net-gifmaker-117 by .

FUN Thermo charm. 1-2-3 breloczek wypieczesz ty

Niesamowity efekt stworzony z termokurczliwej folii. W zestawie znajdują się 4 szablony z rysunkami do odrysowania oraz termokurczliwa folia. Jasiek wybrał obrazek z kotem. Po odrysowaniu go na folii i pokolorowaniu, włożyliśmy go do piekarnika. Instrukcja podaje, żeby trzymać go 2-3 minuty. I po tym czasie go wyciągnęłam. Wtedy zrobił się jednak pogięty. Włożyłam go, żeby jeszcze chwilę poleżał w piekarniku i sam się rozprostował. U nas więc obrazek kurczył się przez jakieś 4-5 minut. Jeżeli będziecie widzieli, że Wasz obrazek się zwija, to nie wyciągajcie go z piekarnika, poczekajcie – sam się rozprostuje. Efekt jest niesamowity. Zobaczcie na zdjęciach, jak nasz kot się zmniejszył. A ja dostałam najpiękniejszy brelok na świecie.

Do kupienia tutaj – FUN Thermo charm

Eksperymenty dla dzieci001Funiversity by . Eksperymenty dla dzieci002Funiversity by . Eksperymenty dla dzieci003Funiversity by . Eksperymenty dla dzieci004Funiversity by . Eksperymenty dla dzieci005Funiversity by .

FUN beads. Jak zmierzyć promieniowanie słoneczne?

To eksperyment, dzięki któremu samodzielnie możemy sprawdzić poziom promieniowania UV. Koraliki dołączone do zestawu po wystawieniu na słońce niemal natychmiast zmieniają kolor (w cieniu są bezbarwne). Do zestawu dołączone są różne, kolorowe skale, które pokazują poziom promieniowania. W zestawie znajduje się również sznureczek, na który możemy nalwec koraliki i zrobić sobie bransoletkę.

Do kupienia tutaj – FUN beads

Eksperymenty dla dzieci006Funiversity by . Eksperymenty dla dzieci007Funiversity by . Eksperymenty dla dzieci008Funiversity by .

FUN goo. Co to sa polimery?

Jeden z ulubionych eksperymentów dzieciaków, ponieważ efektem eksperymentu jest powstanie czegoś w rodzaju gluta. Wystarczy, że połączymy ze sobą dwie substancje i je dokładnie wymieszamy. Dzięki temu eksperymentowi dzieci uczą się, czym są reakcje chemiczne, ciecz nienewtonowska oraz stany skupienia.

Do kupienia tutaj – FUN goo

Eksperymenty dla dzieci032Funiversity by .

Eksperymenty dla dzieci038Funiversity by . Eksperymenty dla dzieci036Funiversity by . Eksperymenty dla dzieci037Funiversity by . Eksperymenty dla dzieci039Funiversity by . Eksperymenty dla dzieci040Funiversity by .

FUN ball. Jak wykonać skaczącą piłeczkę?

W zestawie znajdziemy proszek PVA w dwóch róźnych kolorach. Dzięki temu będziemy mogli stworzyć swoją, niepowtarzalną piłeczkę. Witek połączył dwa kolory. Z zestawu wyszyły nam dwie piłeczki. Eksperyment pokazuje dzieciom, jak proszek w połączeniu z cieczą (wodą) zamienia się w kształt o niezwykłych właściwościach – piłkę, która odbija się od powierzchni.

Do kupienia tutaj – FUN ball

DSC_7594 by . DSC_7605 by . DSC_7609 by . DSC_7625 by . DSC_7630 by . DSC_7633 by . DSC_7653 by .

FUN blob. Jak zrobić polimerowego robaka?

Robimy robaka z substancji, które używa się w produkcji żywności (możemy poznać sztuczki mistrzów kulinarnych), dowiemy się, na czym polega sferyfikacja (proces, dzięki któremu możemy zrobić kawior np. z soku jabłkowego). A to wszystko dzięki połączeniu mleczanu wapnia z alginianem sodu. My nie robiliśmy kawioru, ale zrobiliśmy całkiem sympatycznego robaka.

Do kupienia tutaj – FUN blob

Webp.net-gifmaker-110 by . Webp.net-gifmaker-111 by .

Eksperymenty dla dzieci030Funiversity by . Eksperymenty dla dzieci031Funiversity by .

Eksperymenty dla dzieci034Funiversity by . Eksperymenty dla dzieci033Funiversity by .

Webp.net-gifmaker-112 by .

FUN snow

Dzięki wodzie i specjalnemu proszkowi możemy zrobić śnieg w środku lata. Dzieciaki były nim zachwycone. Szczególnie że trafiliśmy na bardzo upalny dzień podczas robienia eksperymentów. Ten eksperyment najbardziej spodobał się Witkowi. Wystarczyło, że ręką wymieszał proszek z wodą i od razu powstał śnieg, którym potem obsypywali się z Jaśkiem na podwórku. 🙂

Do kupienia tutaj – FUN snow

Webp.net-gifmaker-113 by . Webp.net-gifmaker-114 by . Eksperymenty dla dzieci009Funiversity by . Eksperymenty dla dzieci010Funiversity by . Webp.net-gifmaker-115 by . Eksperymenty dla dzieci011Funiversity by .

FUN pearls. Jak zatrzymać zapach wiosny?

Dzięki temu zestawowi zrobimy pachnący odświeżacz powietrza. Hydrożelowe kulki pochłoną zapach dołączony do zestawu (zapach przypomina jakieś mydełko). Pachnące kulki zamknęliśmy w woreczku. Można je powiesić w dowolnym miejscu.

Do kupienia tutaj – FUN pearls

Eksperymenty dla dzieci014Funiversity by . Eksperymenty dla dzieci015Funiversity by . Webp.net-gifmaker-118 by . Eksperymenty dla dzieci016Funiversity by . Webp.net-gifmaker-119 by .

DSC_7786 by .

FUN air. Jak napełnić balon jednym dmuchnięciem?

To doświadczenie, które wykonał Grzesiek, a potem był zszokowany, jak to się stało. 😀 Czy to możliwe, żeby nadmuchać balona jednym dmuchnięciem? Ano możliwe. Zobaczcie na pierwszym gifie – najpierw próbował dmuchać normalnie. Po kilku razach balon nadal nie był napompowany. Jednak gdy odsunął balon na odległość 30 cm od ust i dmuchnął raz, balon od razu napełnił się powietrzem. Magia? Nie, nauka. 🙂

DO kupienia tutaj – FUN air

Webp.net-gifmaker-108 by . Webp.net-gifmaker-109 by . Eksperymenty dla dzieci012Funiversity by . Eksperymenty dla dzieci013Funiversity by .


Prawda, że świetne? Już wiem, co będe kupować wszystkim dzieciakom na urodziny. 🙂

Jeżeli będziecie zamawiać minieksperymenty, pamiętajcie, że część środków ze sprzedaży idzie na chore dzieciaki.

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź