Menu
zabawki

Wielofunkcyjne zabawki do piasku – Quut

Gdy pytacie mnie o zabawki do piasku, najczęściej używacie słowa „wielofunkcyjne”. Zależy Wam na tym, aby nie trzeba było targać ze sobą miliona foremek, osobno łopatki, grabek. Chcecie, aby jedna zabawka spełniała kilka funkcji. Mam dla Was dobra wiadomość, właśnie takie znalazłam.

Quut to marka, która tworzy zabawki do piasku i wody. Można je tez śmiały wykorzystywać na śniegu i podczas zabaw w ogrodzie. Poza tym, że są wielofunkcyjne, to są tez piękne, bardzo przemyślane i myślę, że trwałe (to nie żadna chińszczyzna, tylko belgijska jakość). Mój Witek mógłby spędzać całe dnie w piachu, wodzie czy błocie. Te zabawki to był dla niego jeden z najlepszych prezentów. Wszystkie zabawki Quut możecie zobaczyć tutaj – Quut

Na tatata.pl znajdziecie je w promocji do końca tego tygodnia.

A teraz zobaczcie, co my wybraliśmy.

Łopatka z sitkiem

Mega przemyślana łopatka, którą dzieci mogą używać w taki sposób, jak dorośli podczas posługiwania się szuflą (dziecko podczas kopania może używać rąk i nóg). Do łopatki przyczepione jest sitko, które można w prosty sposób odczepić (przyczepione jest na klik). Dzięki temu znacznie łatwiej przenosić taki zestaw (który sam w sobie jest lekki i poręczny). Nie znajdziecie lepszego zestawu do kopania dużych dziur, rowów, fos i przesiewania piasku.

Do kupienia tutaj – łopatka z sitkiem Quut Scoppi

Webp.net-gifmaker-150 by . zabawki do piasku001quut by . zabawki do piasku002quut by . zabawki do piasku003quut by .

Webp.net-gifmaker-158 by .

Łopatka wielofunkcyjna 4w1

Jeżeli potrzebujecie czegoś mniejszego, co zmieści się w małym koszyku wózka, a nawet damskiej torebce, czy dziecięcym plecaku, to polecam Wam wielofunkcyjną łopatkę triplet, która łączy w sobie aż 4 funkcje! Może być ona bowiem łopatką, grabkami, sitkiem, a nawet lejkiem do przelewania wody. Dzięki cienkiemu zakończeniu lejka dziecko może też w nim przenosić muszelki czy kamyki.

Do kupienia tutaj – łopatka wielofunkcyjne Triplet

zabawki do piasku005quut by . zabawki do piasku004quut by . zabawki do piasku008quut by .

Webp.net-gifmaker-151 by .

Webp.net-gifmaker-154 by .

Wiaderko wielofunkcyjne

Nie, nie zapomniałam o wiaderku. To wiaderko możecie kupić w mniejszej lub większej wersji. Pewnie zastanawiacie się, czemu wiaderko ma taki dziwny kształt. Już wyjaśniam. Zostało ono tak zaprojektowane, żeby podczas upadku, woda lub piasek pozostały na swoim miejscu i się nie wysypały/wylały. Myślę, że to tez świetnie pobudza wyobraźnię dziecka (mój Jasiek od razu zaczął rozkminiać, jak to się dzieje, że z wiaderka nie wysypuje się piasek). Na środku sznurka do trzymania wiaderka znajduje się wygodny uchwyt. Generalnie całe wiaderko jest bardzo poręczne i lekkie (gdy jest puste ;)).

Do kupienia tutaj – wiaderko wielofunkcyjne Ballo

zabawki do piasku022quut by . zabawki do piasku011quut by . zabawki do piasku012quut by .

Webp.net-gifmaker-155 by .

Webp.net-gifmaker-153 by .

Zestaw łopatek wielofunkcyjnych 4w1

A ten zestaw to Wam się zmieści nawet w kieszeni!. Składa się on z dwóch stożków i piłki. A pełni aż 4 funkcje. Mamy tu łopatkę, sitko, dwa lejki i chwytak do piłki, która możemy prowadzić przez fosy, rowy i wydrążone tunele. Jakiś geniusz to stworzył!

Do kupienia tutaj – zestaw 2 łopatek wielofunkcyjnych Cuppi

zabawki do piasku016quut by . zabawki do piasku017quut by . zabawki do piasku018quut by . zabawki do piasku020quut by .

Zestaw łopatka + grabki

A jeżeli szukacie tylko malutkiej łopatki i grabek, to właśnie znaleźliście. Mało tego – one się ze sobą spinają na klik. Poza tym łopatka jest tez lejkiem. Na pewno będą idealne już dla małych rączek.

Do kupienia tutaj – zestaw łopatka + grabki

zabawki do piasku006quut by . zabawki do piasku007quut by .

Zestaw foremek do robienia wieży

Nie, nie zapomniałam też o foremkach. Ale to nie są zwykłe foremki. Dzięki nim możemy zbudować piaskową wieżę. I to nie taką zwykła wieżę, jaką buduje się z wiaderek o różnej wielkości. Tu wystarczy foremki poustawiać na sobie, zasypać piaskiem i wieża gotowa. Prawda że proste? Widzę, jak takie inspiracje motywują moje dzieci to szukania prostszych rozwiązań w codziennym życiu. Oczywiście nie trzeba budować wież i foremki można używać pojedynczo. Pomyślano również o tym, żeby zajmowały jak najmniej miejsca (wszystkie chowają się w jedną).

Do kupienia tutaj – zestaw foremek Altozabawki do piasku019quut by . zabawki do piasku020quut by . zabawki do piasku021quut by .

Webp.net-gifmaker-152 by . zabawki do piasku013quut by .

Konewka

Tę konewke możecie znaleźć w dwóch wielkościach (0,5 litra i 1 litr). Konewka jest lekka i mega wygodna do przenoszenia przez dziecko. Z jednej strony konewki dziecko może wylewać wodę strumieniem, a z drugiej robić prysznic. Zakochacie się w niej. I dzieci, i Wy. 🙂

Do kupienia tutaj – konewka Cana

Webp.net-gifmaker-156 by .

zabawki do piasku015quut by . zabawki do piasku014quut by .

Foremka wielofunkcyjna

Quut ma w swojej ofercie również foremki w różnych kształtach. My wybraliśmy łódkę. I nią także możemy się bawić na wiele różnych sposobów. Zestaw składa się z dużej turkusowej łódki-kutra, mniejszej żółtej łódeczki oraz przeźroczystej pokrywki. Wszystkie części unoszą się na wodzie. Duża część łódki może być foremką do robienia babek, znajduje się w niej również lejek. Przezroczysta pokrywka może pełnić funkcję szybki, przez która dziecko może patrzeć, co się dzieje pod wodą. Oczywiście wszystkie części składają się w jedną całość.

Do kupienia tutaj – foremka wielofunkcyjna

Webp.net-gifmaker-157 by .

 

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

1 Comment

  • Magda
    24 czerwca 2019 at 22:09

    Czy ta konewka na zdjeciu to 1l czy 0,5l?

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź