Menu
gadżety

Maski antysmogowe SioSmog – BiznesMamy #12

Co roku jakość powietrza w Polsce w okresie zimowym jest zatrważająco zła. Aż boje się myśleć, jak to wygląda w Krakowie, czy Katowicach, gdy nawet u nas na wsi zdarza się, że w okresie grzewczym w centrum wsi w powietrzu wisi gęsta, ciemna mgła, która powoduje u mnie łzawienie z oczu i trudności z oddychaniem. Wciąż wielu ludzi pali w piecach tym, co ma pod ręką – śmieciami, miałem, czy starymi kaloszami. Maski antysmogowe chciał nie chciał, powinny być w każdym domu. Problem smogu dotyka większość miast Polski, a w sezonie grzewczym również mniejsze miejscowości. Polska znajduje się w niechlubnej czołówce najbardziej zanieczyszczonych krajów.

Przypomnę tylko, że smog nie jest obojętny dla naszego zdrowia. Nawet krótkotrwały kontakt ze smogiem powoduje problemy zdrowotne tj. bóle głowy, zapalenie oskrzeli i inne stany zapalne, podrażnienie spojówek itp. Smog jest szczególnie groźny dla dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych oraz ze schorzeniami układu oddechowego i alergików. A przecież każdy z nas ma jakieś codzienne obowiązki – praca, szkoła, przedszkole czy choćby zakupy. Nie możemy tak po prostu zabarykadować się w domu lub rezygnować z wyjść, jazdy na rowerze, gdy nad nami unosi się czarna chmura.

maski antysmogowe_01 by . maski antysmogowe_02 by . maski antysmogowe_03 by .

Jakiś czas temu napisała do mnie Patrycja, mama trzyletniego Bruna i rocznej Ramony. Przed urodzeniem dzieci pracowała w korporacji. Teraz jest właścicielką własnej marki SioSmog i tworzy maski antysmogowe. Maski wykonywane są ręcznie, ale spełniają wszystkie odpowiednie normy. Do masek dołączony jest filtr wymienny PM 2,5. Jeżeli jeszcze nie macie w domu maski, to ten wpis jest zdecydowanie jest dla Was. Prawda, że lepiej jest kupić maskę od mamy, która w swój produkt wkłada całe serce niż od znanej marki? Tym bardziej, że pełnią taką samą funkcję.

Poznajcie historię Patrycji i jej produkty.

Maski antysmogowe_04 by . Maski antysmogowe_06 by . Maski antysmogowe_07 by .


Dotychczas pracowałam w korporacji ale zawsze myślałam żeby otworzyć coś własnego. Macierzyński mimo góry codziennych obowiązków mobilizuje do działania. Na pewno głównym czynnikiem popychającym mnie w kierunku własnej działalności była możliwość sterowania wszystkim z domu i przy okazji dbania o swoją rodzinę. Pomysł na biznes podsunęło samo życie. Niejedna mama przyzna, że stresujące stało się odprowadzanie malucha do przedszkola oddalonego 10 minut drogi od domu, podczas gdy na zewnątrz panuje smog (10 minut wdychania groźnych substancji zarówno dla maluszka jak i dla mamy).

mw1 by .

 

mw2 by .

Dzięki maskom antysmogowym można jednoczesne dbać o zdrowie i nie poddawanie się zaistniałej sytuacji. Oferuję w swojej firmie maski antysmogowe Siosmog z wymiennym filtrem PM2,5 z warstwą węglową. Filtr zapobiega dostaniu się do organizmu szkodliwych związków chemicznych. Filtr PM2,5 z warstwą węglową to 5 -warstwowa osłona przeciwpyłowa zatrzymująca większość (co najmniej 95%) zanieczyszczeń mechanicznych większych niż 0,3 mikrometra, komórki grzybów, pierwotniaków i bakterii, a także większość wirusów. Warstwa węglowa pozwala natomiast wychwycić zanieczyszczenia gazowe – te obecne na zatłoczonej samochodami ulicy.

mw3 by . mw4 by . mw5 by .

 

W zestawie oferujemy maseczkę i dwa wymienne filtry. Filtr w zależności od użytkowania i poziomu zanieczyszczenia wystarcza na około 1-2 tyg. Oprócz tego rekomenduję odświeżanie masek poprzez pranie, tak jak odświeżamy naszą garderobę gdy jest brudna.

Maski są szyte własnoręcznie przeze mnie w mojej przydomowej manufakturze. Do szycia masek wykorzystuję naturalne polskie materiały cieszące się certyfikatami i charakteryzujące się wysoką jakością. Każda maseczka siosmog dobrze dopasowuje się do kształtu twarzy, dzięki plastycznemu noskowi oraz zausznikom. Maski są tworzone z myślą o przyjemności noszenia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dokładam wszelkich starań, aby maski prezentowały najwyższą jakość i były nie tylko modne, ale i wygodne. Maski można swobodnie łączyć z różnymi stylizacjami, na różne wyjścia.

mw6 by . mw7 by . mw8 by .

Jestem na samym początku mojej przygody z własną firmą. Chciałabym żeby zostały docenione moje produkty, które są estetyczne i przede wszystkim wytwarzane w niewielkich partiach.

Zapraszam na stronę internetową: siosmog.pl oraz fanpage’a.

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

2 komentarze

 • Ania
  28 października 2018 at 17:43

  Właśnie chciałam sobie zakupić taką maskę tylko ta ich strona http://siosmog.pl/ nie działa 🙁

  Odpowiedz
 • Ewelina
  21 listopada 2017 at 13:22

  Hmm. Pomysł na biznes ok ale cena maski mocno przesadzona – za taki skrawek materiału, skoro sam filtr który jest tak na prawdę najważniejszy kosztuje 5 zł.

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź