Menu
zabawki

Kreatywne zabawy dla dzieci zajętych matek. PomyslMamy – BiznesMamy #9

Dziś kolejny wpis z cyklu Biznesmamy – Pomyslmamy.pl Jestem szczerze zakochana w tym projekcie. To bardzo świeża rzecz. Dziewczyny (dwie siostry) ruszyły z nim w grudniu. Myślę, że i Wy zakochacie się w tej marce i będzie korzystać z ich produktów przy różnych okazjach. Jeżeli nie macie czasu na kreatywne zabawy dla dzieci (wyszukiwanie ich, kupowanie produktów), na pewno spodoba Wam się to, co zaraz zobaczycie.

Pomyslmamy.pl to gotowe zestawy z elementami, z których wyczarujecie z dzieckiem genialne zabawki sensoryczne, dekoracje świąteczne, prezenty na specjalne okazje, czy po prostu kreatywne zabawy dla dzieci.  Od dziewczyn otrzymałam trzy zestawy – butelki sensoryczne, kreatywne zabawy dla dzieci Miłość i dekoracje DIY Wiosna. Gdy rozpakowałam pierwszy zestaw (butelki), Witek siedział przy nim godzinę. Tak, tak, dziecko, które minuty nie usiedzi na pupie. Po tej godzinie dołączył do niego Jasiek i córka znajomych. Zajmowali się butelkami kolejną godzinę. Co prawda potem pół domu było w brokacie, ale starzy mogli na chwilę usiąść przy stole ze znajomymi.

Kolejne zestawy rozpakowałam dwa dni później, gdy był u nas mój dziewięcioletni bratanek. Znów dzieciaki wciągnęła zabawa. Zajmowali się zestawami długie godziny. Dodam jeszcze, że w każdym zestawie znajduje się absolutnie wszystko, co jest potrzebne dziecku do zabawy. Jeżeli do jednej zabawy potrzebny jest np. ołówek, klej czy nożyczki, to możecie mieć pewność, że to wszystko będzie w zestawie i nie będziecie musieli szukać tego po domu.

Poznajcie bliżej dziewczyny, a na końcu możecie zobaczyć nasze zestawy w użyciu.

collage by .

Kim jesteśmy?

Jesteśmy siostrami – Monika i Marta. Jesteśmy z Gdańska. Każda z nas ma synków. Monika ma Ludwika (4 lata) i Gustawa (1 rok) a Marta Stasia (8 miesięcy).

Skąd pomysł?

Wpadłyśmy na niego czytając różne blogi kreatywne, gdzie pokazane jest, jak łatwo można zrobić coś z dzieckiem lub dla dziecka. Zawsze chciałam wszystko wypróbować a kończyło się przeważnie na niczym… może jakiejś jednej rzeczy. Bo akurat nie miałam potrzebnych elementów w domu. A nie chciało mi się ich szukać w wielu sklepach. Zamawianie przez internet też mijało się z celem – po pierwsze, ciężko było dostać od jednego sprzedawcy wszystkie potrzebne rzeczy, więc już sam koszt dostawy od różnych dostawców bardzo podbijał cenę danej zabawy, a po drugie, nie mogłam kupić trochę, tylko od razu większe ilości.

Marta, jeszcze przed urodzeniem Stasia, często słyszała od koleżanek z pracy, jak ciężko jest połączyć pracę i macierzyństwo, że tego czasu jest tak mało. Często są też zmęczone i nie mają pomysłu na kreatywne zabawy. A bardzo by chciały. Dlatego pomysł przygotowywania gotowych zestawów do kreatywnych zajęć z dziećmi wydał się nam dobry i postanowiłyśmy wprowadzić go w życie.

Skąd pomysł na produkty?

Gustaw ma obniżone napięcie mięśniowe, chodziłam z nim na rehabilitację. Spotkania z fizjoterapeutami dały mi dużą wiedzę dotyczącą potrzeb dzieci. Ludwik z kolei nie mógł pogodzić się z tym, że jego mama poświęca dużo czasu młodszemu bratu. Objawiało się to agresywnym zachowaniem w przedszkolu, co skutkowało skierowaniem go na liczne diagnozy, między innymi pod kątem zaburzeń integracji sensorycznej. W tej sytuacji zaczęłam więcej czytać na ten temat i wymyślać odpowiednie zabawy i produkty. Marta zauważyła, że produkty, które proponujemy, doskonale nadają się do zabawy także dla jej syna i wspomagają rozwój Stasia. Tak powstała nasza linia dla maluszków, gdzie kładziemy nacisk głównie na sensorykę.

Dużo czerpiemy z metody Marii Montessori. Miałyśmy okazję obserwować, jak dzieci mogą spędzać czas bez zwykłych zabawek, jakich pełno w sklepach. Jak wspaniale umieją się skupić na danej czynności i jak dużo satysfakcji im to daje. Kolejny produkt – pudła – powstały naturalnie z doświadczenia. Ludwik bardzo lubi słuchać o innych krajach, kulturach. A jak przy okazji tych opowiadań dziecko zrobi kilka prac z tym związanych, lepiej zapamiętuje i kojarzy.

W planach mamy wprowadzenie całej linii pudeł o różnych krajach- na chwilę obecną mamy Brazylię. Tak samo stało się z pudłami okolicznościowymi. Sylwester z dziećmi – chciałyśmy go jakoś urozmaicić, tworząc pudło sylwestrowe. Oprócz tego chciałyśmy wprowadzić linię czysto plastyczno-kreatywną. Na chwilę obecną opracowałyśmy zestawy wielkanocne oraz bożonarodzeniowe. To wynik naszych wspomnień z dzieciństwa. Nasza Mama robiła z nami chyba z miliard takiego typu prac, rozdawałyśmy je potem babciom, dziadkowi, ciociom jako prezenty na Święta. Dekorowałyśmy mieszkanie. Dlatego pewnie mamy potrzebę tak bawić się z naszymi chłopcami.

Szukałyśmy też alternatywy dla tak modnych dziś urodzin organizowanych dzieciom na placach zabaw w galeriach handlowych. Przy tym rozumiałyśmy, że zaproszenie małych gości do domu, bez planu zabaw, może być ciężkim wyzwaniem. W ten sposób powstały nasze zestawy urodzinowe. Mama małego jubilata dostaje wszystkie produkty (potrzebne elementy) i instrukcję. Musi jedynie zadbać o jedzenie i napoje, a dobra zabawa jest gwarantowana.

Zależy nam aby nasze zestawy były kompletne. Zawierały wszystko, łącznie z klejem i nożyczkami jeżeli są potrzebne. Żeby naprawdę nie trzeba było biegać po sklepach. Ale też nie są „sztywne”. Można je uzupełniać, modyfikować według uznania, wykorzystywać później na inny sposób.

Jak pracujemy?

Całe szczęście jesteśmy dwie. Gdy jednej opada zapał, druga ją nakręca. I na odwrót. Gdy jednej synek jest chory, druga przejmuje więcej obowiązków. Pomysły ze sobą konsultujemy. Wszystko sprawdzamy i testujemy. Zależy nam na wysokiej jakości.

Głowy mamy pełne pomysłów i mamy nadzieję, że uda nam się je zrealizować.

Jeżeli jesteście zainteresowani naszymi produktami zapraszamy na www.pomyslmamy.pl oraz na fb https://www.facebook.com/pomyslmamy/

kreatywne zabawy001 by . kreatywne zabawy dla dzieci 002 by . kreatywne zabawy003 by . kreatywne zabawy004 by . kreatywne zabawy005 by . kreatywne zabawy dla dzieci006 by . kreatywne zabawy007 by . DSC_1444_1 by . DSC_1247_1 by . DSC_1242_1 by . DSC_1250_1 by . DSC_1251_1 by . DSC_1255_1 by . DSC_1259_1 by . DSC_1263_1 by . DSC_1273_1 by . DSC_1275_1 by . DSC_1281_1 by . DSC_1280_1 by . DSC_1292_1 by . DSC_1293_1 by . DSC_1294_1 by . DSC_1302_1 by . DSC_1348_1 by . DSC_1365_1 by . DSC_1367_1 by . DSC_1384_1 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

1 Comment

  • Asia
    3 sierpnia 2018 at 16:38

    jako szczesliwa mama 9-cio letniej Oli bardzo lubimy spracerowac ostatnio bylysmy na wycieczce na starym miescie w warszawie trafilysmy na cos takiego jak domy z zagadkami. Ola byla bardzo zadowolona ja tez sie nie nudzilam

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź