Menu
zabawki

Jak w prosty i przyjemny sposób wspierać rozwój dziecka? +NIESPODZIANKA

Zasypujecie mnie pytaniami o propozycje na małe upominki na Zajączka. Na blogu znajdziecie sporo takich zestawień dla różnych grup wiekowych, a nawet z podziałem cenowym. W tym roku chciałabym Wam zaproponować jednak coś innego.

Tym razem zarządzam przerwę o telewizji, internetu, te święta mają być rodzinne. Czy dzieci zapamiętają święta, podczas których oglądały kolejną bajkę w telewizji? No nie. A czy zapamiętają te emocje podczas układania puzzli, rozwiązywania zagadek z rodzicami, rywalizowania w czasie gry w memory czy układania domino? No pewnie, że tak. Taka zabawa nie tylko świetnie zapada dzieciakom w pamięć, ale dodatkowo je rozwija i umacnia więzi z rodzicami. No i takie zabawki będą w użyciu przez cały rok. Zapewniam Was.

W związku z tym, chciałam Wam pokazać genialne nowości od Kapitana Nauki, które możecie wykorzystać nie tylko w czasie świąt. Przydadzą się również teraz, gdy większość rodziców jest z dziećmi w domu z powodu strajku nauczycieli (cały sercem popieram!) i już zaczyna im brakować pomysłów na zajmowanie czymś dzieciaków. Na pewno trafiliście na Facebooku na poniższy post.

Mam takie samo zdanie. Zawsze powtarzałam, że nauczyciele powinni móc iść na emeryturę po dwóch latach pracy. 🙂 Moje potrafią wyssać ze mną cała energię 15 minut po przebudzeniu. Dobra wiadomość jest taka, że jak pokażecie dzieciakom, jak grać i bawić się nowościami od Kapitana Nauki, to same również wszystko ogarną, a Wam uda się nawet wypić gorącą kawę. Podpowiem Wam te, że warto doczytać wpis do końca (nie lecieć od razu do sklepu :)), bo na końcu czeka na Was niespodzianka.

Puzzle

W ofercie Kapitana Nauki znajdziecie różnego rodzaju puzzle. Puzzle XXL, puzzle układam i opowiadam, puzzle obserwacyjne. Wszystkie puzzle doskonale ćwiczą koncentrację i małą motorykę (która – nie wiem, czy wiecie, ma wpływ nawet na rozwój mowy). Puzzle XXL pokazywałam Wam już w poprzednich wpisach, w których pojawiały się nowości Kapitana (jak pewnie zauważyliście – znamy się nie od dziś i ich produkty są przez nas bardzo lubiane). Puzzle obserwacyjne z kolei świetnie pozwalają trenować spostrzegawczość (dziecko na ilustracji wyszukuje elementy, które znajdują się na ramce obrazka). Puzzle z serii układam i opowiadam pomagają budować wypowiedzi na temat obrazka podczas układania oraz rozwijają wyobraźnię przestrzenną.

Wszystkie z nich (ze wszystkich serii) są mega solidnie wykonane, z bardzo mocnego kartonu. No i te ilustracje! Naprawdę orbią wrażenie. Np. te z serii układam i opowiadam zostały zilustrowane przez genialnego Macieja Szymanowicza. Moje dzieci od razu powiedziały – „O, puzzle ze śpiewanek z Youtube’a”. 😉 A patrzenie na takie ładne obrazki zdecydowanie rozwija wrażliwość estetyczną.

puzzle obserwacyjne W domu

Do kupienia tutaj – puzzle obserwacyjne W domu

puzzle obserwacyjne dom009kapitan nauka by . puzzle obserwacyjne dom010kapitan nauka by . output_WvcUM8 by .

puzzle obserwacyjne Zwierzęta leśne

Do kupieniu tutaj – puzzle obserwacyjne Zwierzęta leśne

puzzle obserwacyjne las003kapitan nauka by . puzzle obserwacyjne las001kapitan nauka by . output_KWKqh8 by .

puzzle układam i opowiadam Spadochroniarze

Do kupienia tutaj – puzzle układam i opowiadam Spadochroniarze

DSC_0247 by . DSC_0249 by . output_7f8wBL by .

Domino

Domino to taka zabawka, której moje dzieci nigdy nie odmawiają. A te od Kapitana Nauki dodatkowo podczas zabawy przemycają motyw edukacji. Niedawno pojawiło się domino obrazkowe Alfabet, Liczby, Zwierzęta oraz Zabawki. My mamy Alfabet i Zabawki. Jedno i drugie składa się z 24 elementów. W przypadku Liter dziecko ma za zadanie dopasowanie literki do obrazka, którego nazwa rozpoczyna się na daną literkę. Zabawki z kolei mają dwa warianty gry – jeden z nich polega na dopasowywaniu elementów w taki sposób, aby stykały się rysunkami, w których jest cecha wspólna drugi na przyporządkowaniu liczby piłek do cyferek.

Warto wiedzieć, że każde domino ćwiczy skupienie, umiejętność dostrzegania powiązań i wpływa na rozwój mowy dziecka. Dzięki domino w bardzo prosty i przyjemny sposób możemy zacząć wprowadzać dziecko w świat gier logicznych. Te od Kapitana Nauki przeznaczone są dla maluchów już od 3 roku życia.

domino obrazkowe Alfabet

Do kupienie tutaj – domino obrazkowe Alfabet

domino litery001kapitan nauka by . domino litery004kapitan nauka by . output_4YkQ59 by .

domino obrazkowe Zabawki

Do kupienia tutaj – domino obrazkowe Zabawki

domino zabawki001kapitan nauka by . domino zabawki009kapitan nauka by . output_VspJOm by .

Memory

Memory, jak sama nazwa wskazuje jest znakomitym treningiem pamięci dla dzieciaków już od 3 roku życia. Dzięki zapamiętaniu ułożenia 24 elementów dzieciaki ćwiczą swoją spostrzegawczość, koncentrację i… cierpliwość. 😉 A właściwie to umiejętności społeczne polegające na oczekiwaniu na swój ruch. W nowościach pojawiło się teraz memory Ocean i Dinozaury, które nie dość, że zostały przedstawione w bardzo ciekawej formie, to wykonane są z naprawdę grubej tektury, która wytrzyma wiele. 🙂

memory Ocean

Do kupienia tutaj – memory Ocean

memo ocean001kapitan nauka by . memo ocean004kapitan nauka by . output_DwAmT1 by .

memory Dinozaury

Do kupienia tutaj – memory Dinozaury

memo dinozaurty004kapitan nauka by . memo dinozaurty005kapitan nauka by . output_6aFT0w by .

gra loteryjka

Loteryjki pewnie są już Wam dobrze znane. A jeżeli nie, to od razu podpowiem, że są one świetną formą zabawy wprowadzającą dziecko w świat gier planszowych. W loteryjki od Kapitana Nauki można grać na kilka sposobów (w zależności od stopnia trudności). Ale główna zasada jest podobna – zadaniem graczy jest dopasowanie żetonów do właściwych miejsca na planszy. W zestawach znajdziemy po 6 plansz i 36 żetonów.  Podczas zabaw z loteryjkami dzieci ćwiczą koncentrację, refleks, pamięć, precyzję i spostrzegawczość. Dzięki loteryjce Kosmos dodatkowo rozwijają wiedzę na temat wszechświata, a dzięki loteryjce Pory roku poznają 6 pór roku (tak, 6 🙂 – jest tu również przedwiośnie i przedzimie) oraz uczą się dobierać ubiór do pogody.

gra loteryjka Kosmos

Do kupienia tutaj – gra loteryjka Kosmos

loteryjka kosmos002kapitan nauka by . loteryjka kosmos003kapitan nauka by . loteryjka kosmos004kapitan nauka by .

gra loteryjka Pory roku

Do kupienia tutaj – gra loteryjka Pory roku

loteryjka pory roku011kapitan nauka by . output_yJ1XXS by . output_amLeoC by .

Suchościeralne karty edukacyjne z flamastrem i książeczką z zadaniami

Te suchościeralne karty to jest Jaśkowy hit. Zajmują go naprawdę na baaardzo długo. 100 zabaw z robotem Eliotem to zestaw rozwijających zadań dla cztero- i pięciolatków. Z kolei 100 zabaw z detektywem Motywem przeznaczony jest dla dzieciaków od 6 do 9 roku życia. W obu zestawach znajdziecie zmywalne karty suchościeralne ze specjalnym pisakiem oraz książeczki z zadaniami oraz informacjami dla rodziców, jak wspierać rozwój dzieci w danym wieku.  Dzięki zadaniom w zabawach z Eliotem dzieci poznają świat kosmosu, wzbogacą słownictwo i pobudzą dziecięcą wyobraźnię, a także rozwijają kompetencje matematyczne, logiczne i językowe. A dzięki zabawom z detektywem Motywem rozwijają zdolność koncentracji uwagi, grafomotorykę (przygotowując się do nauki pisania), ćwiczą precyzję i spostrzegawczość. W jednym i drugim zestawie znajdziecie wiele ciekawych zagadek, labiryntów, szyfrów, sudoku. A to wszystko dostosowane do wieku dziecka. Bardzo polecam!

100 zabaw z robotem Eliotem

Do kupienia tutaj – 100 zabaw z robotem Eliotem

robot Elliot007kapitan nauka by . output_kPCr3g by . robot Elliot008kapitan nauka by .

Koncentracja. 100 zabaw z detektywem Motywem

Do kupienia tutaj – Koncentracja. 100 zabaw z detektywem Motywem 

Spostrzegawczosc009kapitan nauka by . Spostrzegawczosc012kapitan nauka by . output_NrV8Nf by .

NIESPODZIANKA

No i obiecana niespodzianka. Na hasło dzieci dostajecie zniżkę 20%. Jak zamówicie teraz, to paczka na pewno dotrze przed świętami. 🙂

Tak Wam jeszcze tylko podpowiem, że widzę w nowościach na stronie Kapitana Nauki fajne książeczki i puzzle dla tych najmłodszych maluchów – nowości Kapitan Nauka.

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź