Menu
gadżety / inspiracje / Rzeczy

Jak pokazać dzieciom, że szkoła jest fajna? + NIESPODZIANKA

Nie wiem, jaki stosunek mają do szkoły Wasze dzieciaki, ale mam dla Was fajną podpowiedź, co zrobić, aby szkoła kojarzyła im się głównie z tymi przyjemnymi momentami. Polecam Wam utworzyć osobny katalog na te zdjęcia, które otrzymujecie od wychowawcy, które udostępnia szkoła na swoich kanałach oraz te, które sami robicie Waszym dzieciakom z ich szkolnymi kolegami. Zapisujcie wszystkie miłe wspomnienia.

Gdy nazbiera się tego trochę, twórzcie fotoksiążki. Jeżeli przedszkole lub szkoła udostępnia na swoich kanałach zdjęcia w dobrej jakości, to w wydruku będą wyglądać naprawdę super. Rzadko zdarza się, abym musiała poprawiać jakość (programy do tworzenia fotoproduktów zaznaczają, które zdjęcie ma słabą jakość). Tak tylko podpowiem, że najszybszym sposobem poprawienie jakości jest zmniejszenie zdjęcia.

My przeróżne fotoksiążki i albumy tworzymy od kilku lat. Zawsze zamawiam wszystko w Colorland. Już standardem stało się to, że na święta dziadkowie dostają od nas kalendarz ze zdjęciami dzieciaków, który dumnie wisi na ścianie w kuchni. Konto w Coloroland mam założone już od ok. 6 lat. Tworzenie fotoksiążek w panelu Colorlandu jest super szybkie i niezwykle intuicyjnie. Jak już poznacie wszystkie narzedzia, to można to robić ekspresowo.

Podczas tworzenia fotoksiązki oczywiście wszystkie elementy można przesuwać, dodawać, usuwać, dodawać większą liczbę zdjęć niż w szablonie. Ja zazwyczaj traktuję szablon jako taką podstawę, a cały układ zdjęć i ich ilość ustawiam tak, żeby pasował do ilości zdjęć do kategorii zdjęć (np. na jednej rozkładówce wrzucam zdjęcia z zielonej szkoły, na innej z pasowania, a na jeszcze innej z rozpoczęcia czy zakończenia danej klasy).


NIESPODZIANKA

Jeżeli chcecie przygotować taką niespodziankę na zakończenie roku dla Waszych dzieciaków lub nauczycieli albo po prostu chcecie przygotować fotoksiążki ze wspomnieniami, to mam dla Was niespodziankę – zniżkę na fotoksiążkę 24×24 i fotoksiążkę A4.

KOD: MATKA24X24  działa na książki 24×24, 28 stron i jest ważny do 30.06.2023 i rabatuje je następująco:

1 – 9 szt. 30 zł
10 – 19 szt. 26 zł
20+ szt. 22 zł

Zamówicie ją tutaj – fotoksiążka 24×24

KOD: MATKAA4 działa na książki A4, 28 stron i jest ważny do 30.06.2023

1 – 9 szt. 32 zł
10 – 19 szt. 30 zł
20+ szt. 26 zł

Zamówicie ją tutaj – fotoksiążka A4


Na stronie Colorland znajdziecie wiele typowo szkolnych szablonów. Poniżej kilka propozycji. Ja wykorzystałam szablon School Story i Szkolna Linia.

Nie wiem, czy pamiętacie, ale dokładnie 4 lata temu, gdy moje starsze dziecko kończyło przedszkole, przygotowałam wpis pokazujący, jakie prezenty przygotowałam na zakończenie. Były to fotoksiążki dla wszystkich dzieci, fotoalbumy dla pań i tablo, które zostało w przedszkolu. Ten wpis możecie podejrzeć tutaj – Wyjątkowy prezent na zakończenie roku. Dla nauczyciela i dla ucznia.

Teraz, gdy przygotowałam nowe fotoksiążki szkolne dla moich dzieciaków, to też zapytały mnie, czy mogłabym przygotować takie na zakończenie roku dla wszystkich dzieci i dla wychowawcy. Na pewno na koniec trzeciej klasy (u młodszego) i koniec ósmej klasy (u starszego) stworzę takie prezenty. Chyba nie ma fajniejszej pamiątki.


Współpraca płatna

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź