Menu
zabawki

Drewniane tablice edukacyjne i nie tylko. Pracownia Smoków – BiznesMamy #11

Uwielbiam wpisy z cyklu #biznesmamy. Uwielbiam je tworzyć, uwielbiam, gdy się do mnie odzywanie i nieśmiało piszecie o Waszych pomysłach na życie, które okazują się być czymś unikatowym, czymś niezwykłym, czymś, czego jeszcze na polskim rynku nie było. Uwielbiam wspierać takie projekty. A już najbardziej uwielbiam Wasze maile po publikacji wpisu, w których piszecie mi, że Wam pomogłam, że produkcja nabrała tempa. To cieszy jak mało co.

Dziś pokażę Wam kolejny unikatowy projekt.

Pracownia Smoków to pracownia stolarska dwójki rodziców – Zuzi i Dawida Smoków. Tworzą w drewnie. Wybierają to najlepsze, a w każdą tworzoną rzecz wkładają mnóstwo serca. Otrzymałam od nich dwie tablice edukacyjne – szlaczki i kształty. Do tablicy dołączony jest wystrugany w drewnie patyczek i dwie szklane kulki. Przesuwając patyczkiem po wyżłobionych rynienkach, dziecko ćwiczy motorykę małą. Przygotowuje się do nauki rysowania i pisania (ćwiczy chwyt pisarski), uczy się kształtów.

DSC_1838 by . DSC_1837 by .

Tablice wykonane są w 100% z drewna. Solidnego, grubego. Mogą służyć przez wiele długich lat. Na pewno świetnie sprawdzą się też w gabinetach rehabilitacyjnych, gdzie dziecko będzie mogło wspomóc rozwój motoryki małej.

Pracownia Smoków to jednak nie tylko tablice, ale również wazoniki, miski (zobaczcie te w kształcie misia i małpki – nie znajdziecie ich w sklepie, bo znikają w oka mgnieniu, jak tylko się pojawiają, ale na pewno możecie je zamówić w prywatnej wiadomości), wałki, stołki. Ich oferta z każdym miesiącem na pewno będzie poszerzać się o kolejne cuda z drewna.

IMG_2480 by .
jesionowe komplet razem by . IMG_5913 by .

A teraz oddaję głos Zuzi, która opowie Wam co nieco o ich pracowni.

Pracownie Smoków stworzyliśmy w głowach niecałe 5 lat temu. Wydawała się być nierealnym pomysłem, albo pomysłem na emeryturę. Nie wiedzieliśmy skąd wziąć potrzebne narzędzia, jak zacząć. Obawialiśmy się że nasz kraj, to nie kraj dla rękodzielników, artystów. A jednak! Zaistniał pomysł. Był mały i cichy. Zostawiliśmy go w ciszy, zajmując się przeprowadzką, dzieckiem, pracą dla kogoś. Wydarzyło się wiele. Spotkaliśmy wspaniałe osoby, robiliśmy cudowne rzeczy. Dziękujemy Liliannie, dziękujemy Bożence, Rodzicom, dziękujemy jodze i dziękujemy drzewu, które spadło wprost na Dawida gdy wracał z pracy. Dzięki nim i dzięki temu otworzyliśmy tę działalność, choć pewnie najbardziej dzięki sobie samym i temu że jako para jesteśmy mocnym zespołem. Dlatego też nasza Pracownia Stolarstwa to Pracownia Smoków – Dawida i Zuzi Smok.

DSC_1874 by . DSC_1873 by . DSC_1854 by .

Wspólnie poszukujemy pomysłów na produkty, tworzymy projekty, wykorzystujemy swoje umiejętności zgodnie z ich potencjałem. Ja piszę, fotografuję, inicjuję, śledzę social media, obsługuję sklep i korespondencję, zaś Dawid wykonuje rysunki techniczne, załatwia najpiękniejsze drewno ze składów i nie tylko, toczy misy, struga drewniane łyżki, talerzyki, robi meble i co jeszcze dusza zapragnie. Nasz pomysł na biznes to przede wszystkim ponadczasowy, naturalny materiał, jakim jest drewno i połączenie go z coraz trudniej dostępnym kunsztem, pieczołowitością, dbałością wykonania, wyjątkowością. Chcemy tworzyć rzeczy, które cieszą na co dzień – miski, talerzyki, które chce się głaskać. Pomoce edukacyjne, które pachną lasem. Meble, które będą służyć naszym wnukom.

Rzeczy, wychodzące z Pracowni Smoków to również wynik tego, jak wygląda teraz nasze wspólne życie i zainteresowania – życie razem z małymi dziećmi, które staramy się przeżywać jak najbardziej świadomie i w uważności. Dlatego też tworzymy drewniane talerzyki o kształcie misia, kota, liska lub małpki; pomoce edukacyjne w duchu pedagogiki Montessori; drewniane łyżeczki i miseczki. W najbliższym czasie chcemy również stworzyć funkcjonalne meble dobre do porządkowania dziecięcej przestrzeni. I nie tylko dziecięcej. Pracownia to nasz sposób na życie i zarazem ogromna część naszego życia. Fizycznie znajduje się ona w podpiwniczeniu domu, w którym mieszkamy. Zatem zapraszając do Pracowni zapraszamy również do naszego Domu, dzieląc się naszymi Smoczymi sercami. 🙂

Pracownię smoków znajdziecie tutaj – Pracownia Smoków

Na ich kanałach social media możecie podejrzeć, co tam nowego się u nich tworzy i jak wyglądają produkty Smoków w użyciu.

Są na Facebooku – FB Pracownia Smoków

i instagramie – IG Pracownia Smoków

DSC_1842 by . DSC_1841 by . DSC_1840 by .

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

1 Comment

  • matkapolka89
    10 listopada 2017 at 13:56

    Tablice wyglądają bardzo ciekawie, są tak skonstruowane, aby skupić się na jednej podstawowej rzeczy i tutaj mi się to bardzo podoba. Większość zabawek jest mega kolorowych z dodatkami – nie nie piszę, że mi to przeszkadza – w życiu. Ale taka forma rozwoju również mi się podoba.

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź