Dlaczego nie sprzedałam swojej maty Pranamat ECO, skoro tańsza podobno działa tak samo? + NIESPODZIANKA

DSC_3219 (1) by .

O macie Pramanat ECO pisałam Wam już kilkukrotnie. Mam ją już od ponad roku i wciąż wygląda jak w dniu, kiedy pierwszy raz ją wyciągnęłam z paczki. Nic się z nią dzieje i ciągle ma na mnie to samo, zbawienne działanie. W dzisiejszym wpisie przeczytacie o tym, jak działa mata, zastanowicie się, czy jest to produkt dla Was, dowiecie się, dlaczego blogerzy i influencerzy promują Pranamat ECO, a nie inne maty, a także przekonacie się, czym różni się Pranamat ECO od innych mat. Bez lania wody. Same fakty. A na końcu czeka na Was niespodzianka, dzięki której będziecie mogli przetestować matę w niższej cenie. I od razu informuję – nie mam żadnego interesu w tym, żebyście ją kupili.

Co to jest mata Panamat ECO?

To mata do akupresury, składająca się z wielu kwiatów lotosu, mających spiczasty kształt. Przez ucisk tych kwiatów wywierany jest nacisk na skórę, co  aktywuje punkty biologicznie aktywne, stymulując centralny układ nerwowy i poprawiając krążenie krwi. Dzięki temu do organizmu dostarczana jest większa ilość tlenu i składników odżywczych. I to nie są żadne czary – skuteczność Pranamat ECO potwierdzają badania kliniczne. Zresztą o skuteczności działania akupresury wiedziano już tysiące lat temu.

Matę stosuje się nie tylko na plecy, ale również na nogi, pośladki, stopy, brzuch, głowę. W każdym z tych przypadków mata ma inne działanie. Różne pozycje leżenia na macie możecie zobaczyć tutaj – zalecane pozycje.

Webp.net-gifmaker-294 by . DSC_3054 by . DSC_3070 by . DSC_3110 by . DSC_3115 by .

Czy potrzebujecie maty do akupresury?

Ja długo uważałam, że jej nie potrzebuję. Nieważne, że od wielu miałam wypukliny w odcinku szyjnym kręgosłupa, które uciskały na nerwy i powodowały drętwienie lewej ręki. Nieważne, że pracuje przy komputerze i nie potrafię siedzieć prosto, przez co mam bardzo ponaciągane mięśnie pleców. Nieważne, że stres kumuluję najczęściej w okolicy karku, przez co jest bardzo spięty. Nieważne, że często bolała mnie głowa i musiałam łykac tabletki przeciwbólowe. Nieważne, że czasem z powodu pracy w nocy przy komputerze, miałam takie zawroty głowy, że nie mogłam wstać z łóżka. Myślałam, że mata do akupresury to jakieś czary mary i nic mi to nie da. Tymczasem nie znam lepszego sposobu na rozluźnienie, na ból głowy, a na zawroty pomaga mi tylko leżenie na poduszce z kolcami.

Czy potrzebujecie maty do akupresury? Jeżeli niczym się nie stresujecie, jesteście oazą spokoju, nigdy nie boli Was głowa, śpicie spokojnie głębokim snem, nie macie żadnych bólów od strony kręgosłupa, nie drętwieją Wam ręce czy nogi, potraficie siedzieć i chodzić prosto, to być może jej nie potrzebujecie. Nie uważam, że jest do produkt, który musi mieć każdy. Są jednak dolegliwości, z którymi radzi sobie świetnie.

Należy pamiętać również o tym, że nie każdy może stosować matę. Nie można jej stosować np. w przypadku ciąży, chorób nowotworowych, zaburzeń krzepliwości, zakrzepowego zapalenia żył, chorób serca epilepsji itp. Pamiętajcie również o tym, że mimo że mata Pranamat ECO jest produktem medycznym i pomaga przy wielu dolegliwościach, to korzystanie z maty nie powinno zastępować leczenia. Ja bólu ze strony kręgosłupa pozbyłam się dzięki fizjoterapii, jodze i macie. Bóle nie wracają do mnie od roku dzięki temu, że kontynuuję praktykę jogi i leżenie na macie.

DSC_3120 by . DSC_3122 by . DSC_3136 by . DSC_3146 by .

Dlaczego blogerzy i inni influencerzy polecają przede wszystkim Pranamat ECO, a nie inne maty?

Pranamat ECO to mata i poduszka do masażu nowej generacji. Łączą w sobie starożytne zasady akupresury i nowoczesną technologię, a skuteczność Pranamat ECO potwierdzają badania kliniczne. Wiem, że niektórym się wydaje, że influencerzy pokażą wszystko, za co im zapłacą. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Codziennie dostaję kilka ofert współpracy. Gdybym brała wszystkie, na blogu codziennie pojawiałoby się kilka wpisów sponsorowanych. Rozumiem, że w ten sposób działają np. różne portale, w których pracuje wielu ludzi. Ja jednak jestem sama. Za wszystko, co polecę, odpowiadam swoim nazwiskiem. Nigdy więc nie podejmuję się promowania tych produktów, w których działanie nie wierzę, których sama nie używam, których nie poleciłabym przyjaciółce. Wiem, że jeżeli Was zawiodę, to nie będzie mi łatwo odbudować Waszego zaufania. Pracuję na nie od 6 lat i nie chciałabym go przekreślać taką wtopą. I takie samo podejście ma większość influencerów. Oczywiście zdarzają się wyjątki, którzy nie przejmują się tym, że stają się słupami reklamowymi, ale myślę, że ich odbiorcy to widzą i nie mają zaufania do poleceń takich osób – po prostu z ncih nie korzystają.

Czy za polecenie Pranamat ECO dostałam jakieś pieniądze? Owszem, dostałam. Nie jest to zysk od sprzedaży mat, a jednorazowa kwota, więc nie mam żadnego interesu w tym, żebyście kupowali matę. Mało tego – Pranamat ECO pisało do mnie z ofertą współpracy, jak jeszcze nikt ich nie promował w polskim internecie. Wtedy nie uwierzyłam w to, że ta mata może coś zdziałać i odrzuciłam tę ofertę. Dopiero, gdy influencerzy, którym ufam, zaczęłi ją promować, a ja dzięki jodze, miałam coraz większą świadomość swojego ciała, postanowiłam ją wypróbować.

Czy gdybym dostała ofertę współpracy z marką produkującą maty, które nie mają odpowiednich badań, to bym się na to zgodziła? Oczywiście, że nie. Influencerzy nie promują więc innych mat, ponieważ inne nie są przebadane. Jeżeli ktoś zachęcałby mnie do kupna maty, która może mi zrobić krzywdę (bo np. kolce wykonane są plastiku, który może uczulać, przyklejone są klejem, który nie ma atestów itp.), to ja bym mu po prostu nie ufała. Tak samo jak nie poleciłabym gryzaków czy zabawek dla niemowląt z Aliexpress, tak samo nie polecę produktu medycznego, który nie ma odpowiednich atestów.

A jeszcze odnoście Aliexpress – mata Pranamat ECO różni się od tej na Allegro czy Aliexpress nie tylko wykonaniem (o czym przeczytacie za chwilę), ale też elementami masującymi, które mają specjalną wysokość, ostrość i rozłożenie, aby działanie akupresury było jak najefektywniejsze. Dlatego też po badaniach i stworzeniu takiego kształtu lotosu, został on opatentowany, ponieważ na Aliexpress szybko zaczęły się pojawiać kopie wykonane z nieprzebadanych materiałów.

DSC_3151 by . DSC_3157 by . DSC_3177 by . DSC_3186 by .

Czym Pranamat ECO różni się od pozostałych mat?

Chciałam kupić inną, nieprzebadaną matę do akupresury, żeby pokazać Wam różnice. Stwierdziłam jednak, że to bez sensu, ponieważ takie porównania już można znaleźć w internecie. A co ja miałabym potem zrobić z taką matą? Nie dałabym w prezencie nikomu nieprzebadanego produktu medycznego. Z tego też samego powodu nie oddałabym go ani nie sprzedała. Oczywiście zawsze można wyrzucić, ale ze względu na dbałość o naszą planetę, zależy mi na tym, aby nie generować niepotrzebnych śmieci.

Poprosiłam więc Asię Pachlę, która na swoim blogu joannapachla.com dokonała takiego podsumowania we wpisie Mata do akupresury: Pranamat ECO vs. mata z Allegro o użyczenie mi jej zdjęć. Dzięki uprzejmości Asi, możecie z bliska przyjrzeć się różnicom.

pachla7 by .
Na zdjęciu po lewej Pranamat ECO w kolorze turkusowym, na zdjęciu po prawej mata z Allegro w kolorze lawendowym. Pierwszą różnicą, której nie widać jest to, że skuteczność działania Pranamat ECO potwierdzona została w badaniach klinicznych, o których już Wam wspominałam. Żadna inna mata nie ma takich badań.
pachla1 by .
W przypadku wyglądu samej poszwy już widać różnice. Mata z Allegro wykonana jest z cienkiej, bawęłnianej poszwy. Poszwa Pranamat ECO wykonana jest z grubego lnu. Zresztą porównajcie wykończenie obu mat.
pachla 2 by .
Widzicie te kolce? Wykonane zostały z plastiku, który jest w 100% hipoalergiczny – nie tylko został zatwierdzony przez Unię Europejską, ale i jest używany m.in. do produkcji narzędzi medycznych w szpitalach. Wzór kolców w fomie kwiatów lotosu też nie jest przypadkiem. Onie nie tylko ładnie wyglądają. Zostały bowiem przemyślane tak, aby wbijać się w skórę na odpowiednią głębokość.
pachla 3 by .
A co my tu mamy? Już pomijając to, że to kolce wcale nie przypominają kształtem kolców Pranamat ECO, to zostały one wykonane z tworzywa ABS i przymocowane do materiału za pomocą zwykłego kleju.
pachla5 by .
W macie Pranamat ECO znajdziecie włokno kokosowe, które się nie odkształca, dopasowuje do ciała i nie pochłania nieprzyjemnych zapachów.
pachla 4 by .
A co mamy w tym „zamienniku”. Gąbkę. Chyba nie muszę nic więcej dodawać?

Niespodzianka

Jeżeli jeszcze nie jesteście przekonani co do działania i jakości mat, to tylko dodam, że producent daje 5 lat gwarancji na matę, ponieważ tak bardzo jest pewny swojego produktu. I ja wcale mu się nie dziwię.

To już chyba wiecie, dlaczego nie oddam nikomu swojej maty. I będę bronić jej zawsze przed wszystkimi, którzy uważają, że inne maty są takie same jak Pranamat ECO.

Gdybyście sami chcieli się przekonać o jej działaniu, to możecie ją wypróbować. Właściwie to za darmo. Jeżeli uznacie, że to nie to, Pranamat ECO zwróci Wam pieniądze. Macie aż 30 dni na to, żeby przekonać się, czy to rzeczywiście działa. Tu nie ma żadnego ryzyka. Ja wiem, że to nie jest najtańszy zakup i że cena tańszych mat kusi, ale Pranamat można też kupić na raty za pomocą DotPay i funkcji PayPo!

DSC_3200 by . DSC_3211 by . Webp.net-gifmaker-295 by .

15 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *