Menu
Francja - Korsyka / Podróże

Atrakcje i ciekawe miejsca na Korsyce. Wakacje z dziećmi

Korsyka – jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie udało nam się odwiedzić z dzieciakami. Tę francuską wyspę odwiedziliśmy w 2021 r., ale dopiero teraz udało mi się odkopać z tych wszystkich zdjęć, które tam zrobiliśmy. A było ich ponad 3000. Ale był to tak intensywny wyjazd, że wcale się sobie nie dziwie, że tych zdjęć zrobiłam aż tyle.

Na Korsykę dostaliśmy się samolotem. Lecieliśmy z Berlina. Lądowaliśmy w Bastii. Można jednak śmiało dostać się promem. Np. z włoskiego Livorno. Na miejscu, na lotnisku, wypożyczyliśmy samochód. Nocowaliśmy na campingach. I przyznaję, że była to genialna opcja. Campingi mielismy rezerwowane przez Eurocamp. Jeżeli interesują Was campingi na Korsyce, to opisałam je tutaj – campingi na Korsyce

Na Korsyce spędziliśmy prawie 2 tygodnie i udało nam się zwiedzić sporą część wyspy. Pominęliśmy jedynie półwysep Cap Corse – najbardziej na północ wysunięty fragment Korsyki. Zabrakło nam jednego dnia. Podobno ten rejon najbardziej przypomina francuskie lazurowe wybrzeże.

W dzisiejszym wpisie znajdziecie wszystkie ciekawe miejsca, które zobaczyliśmy z dzieciakami. Bierzcie i korzystajcie. Każde zdjęcie można powiększyć (niektóre są przycięte do galerii) i zobaczyć w całości. Wystarczy na nie klinąć.

Plaża Sperone

Jedna z najpiękniejszych plaż Korsyki (szczególnie zatoczka Petit Sperone). Zresztą spójrzcie na ten kolor wody. Z plaży widać Sardynię, która znajduje się 15 km w linii prostej.

Samochód możecie zaparkować za darmo na poboczu ślepej ulicy w pobliżu centrum nurkowego Piantarella Nautic. Warto jednak przyjechać wcześniej, ponieważ to jedyny parking w okolicy i miejsca szybko się zapełniają. Na plaży warto wypożyczyć kajak i popływać po tych krystalicznych wodach. Łapcie lokalizację parkingu – parking przy plaży

Bonifacio

Od plaży macie rzut beretem do Bonifacio – przepięknego miasteczka leżącego na południu Korsyki. Zbudowane zostało ono na wapiennych klifach. W porcie jachtowym możecie podziwiać przepiękne łodzie i jachty. Polecamy jednak udać się na Górne Miasto, które pełne jest zabytkowych budowli i wyjątkowych punktów widokowych. Możecie podejść tam pieszo lub podjechać kolejką. Jeżeli podróżujecie z dzieciakami, to polecam raczej tę drugą opcję. Na Bonifacio możecie przeznaczyć sobie cały dzień. My tam wpadliśmy późnym popołudniem i nie udało nam się zaliczyć niektórych punktów, ale takie, które powinniście wziąć pod uwagę, to przede wszystkim: cytadela (byliśmy za późno), Schody Króla Aragonii (były nieczynne – chyba ze względu na wiatr), cmentarz morski (możecie go zobaczyć na zdjęciach), punkt widokowy z okolic latarnii morskiej, rejs stakiem po wapiennych grotach (zabraklo nam czasu), Archipelag Wysp Lavezzi.

Cascades de Polischellu – Cascate di Polischellu

Skalne kaskady/zjeżdżalnie i mini wodospady, którymi można pozjeżdżać. Weźcie stroje kąpielowe.

Les Aiguilles De Bavella

Czyli igły Bavella. Góry robią niesamowite wrażenie. Możecie wybrać się na szlak i podziwiać je z bliska. My jedynie podjechaliśmy na punkt widokowy. Podrzucam Wam lokalizację restauracji z widokiem na góry – restauracja Les Aiguilles De Bavella. Nie wiem czy smacznie. Dzieciaki miały ochotę jedynie na lody.

Lac de l’Ospedale

Fajne, malownicze jezioro. Można zatrzymać się na chwilę na trasie.

Cascade de Piscia di Ghjaddu

Najwyższy wodospad na Korsyce. Ma 60 metrów i opada na podwójną kaskadą do znajdującego się poniżej basenu. Prowadzi do niego szlak spacerowy. Bardzo przyjemny i róznorodny. Z wielu jego punktów można podziwać widok na całą kaskadę. Niestety zejście na sam dół jest zamknięte. Warto wziąć buty z bieżnikiem, ponieważ ostatni odcinek do wodospadu jest dosyć stromy.

Antenne de Porto-Vecchio – Antenna di Portivechju

Nie wiem, czy warto tu przyjeżdżać specjalnie, ale jeżeli macie na trasie, to polecam zajechać. Punkt widokowy na zatokę i port Porto Vecchio. Na górę da się wjechać samochodem.

Propriano

Miasteczko z ciekawą mariną i piękną, szeroką plażą w centrum miasta. Polecam wyskoczyć na obiad lub lody, jeżeli przejeżdżacie w okolicy. Urokliwa latarnia morska.

Plage de Roccapina

Jedna z najpiekniejszych plaż na Korsyce. Bardzo urokliwe miejsce z krystalicznie czystą wodą. Do plaży można dostać się tylko ścieżką z miejscowości Asinaja.

Bergeries de Grotelle

Przecudowne widoki. Masywne góry, mini kaskady, wodospady, rzeczki. Na miejscu możecie spróbować lokalnych serów – np. z miodem. Można tutaj też wybrać się w głąb gór, na szlak.

Belvédère de Corte – Affaccatoghju di Corti

Pierwsza stolica Korsyki – Corte z przepięknie położonym na skale zamkiem.

Ghisoni Adventure Park – Indian Forest Park

Park linowy w górach Korsyki. Dzieciaki miały łatwą trase, ale podobno trasy dla dorosłych są świetne i widowiskowe. My nie mieliśmy komu zostawić bąbelków. Na miejscu jest też restauracja z podobno tradycyjną kuchnią korsykańską. Nam nie podeszły te smaki, a jak poprosiliśmy o makaron dla dzieci, to dostali suchy makaron z oliwą. 😀

Pont Altiani

Podróżując po Korsyce natraficie na wiele pieknych, starych mostów. Jednym z nich jest Pont Altiani.

Fanale di Petra – L’Île-Rousse

Jedno z najpiękniejszych miejsc na Korsyce. Koniecznie musicie tu zajechać. Zresztą spójrzcie na te zdjęcia. W L’Île-Rousse kierujecie się na parking pod latarnią morską. Tam zostawiacie samochód i spacerkiem wspinacie się na górę. WIeje tam okrutnie, ale widoki wynagradzają wszystko.

Di Calvi

Nad zatoką, nad którą jest położona miejscowość di Calvi, góruje cytadela, w której części mieszczą się koszary Legii Cudzoziemskiej. Podobno czesto można tu zobaczyć próby desantów z helikopterów i z samolotów. Nam sie nie udało. Odwiedziliśmy jednak muzeum legii i przespacerowaliśmy się po miasteczku oraz cytadeli.

Francardo

Totalnie dziwne miejsce, ale moje dziecię miało wtedy fazę na pociągi. A że na torach stoi sobie opuszczony pociąg, do którego można wejść i zobaczyć kabinę maszynisty, to musieliśmy się tu zatrzymać. Jeżeli macie fana pociągów, to może też przyda Wam się ta polecajka. 😉

Acqua Vanua Pirogue

Będąc na Korsyce warto wypożyczyć pirogi – to taki specjalny rodzaj kajaka – i popływać po okolicznych zatoczkach, wpłynąć w podwodne jaskinie. My korzystaliśmy z wypożyczalni Acqua Vanua Pirogue, która znajdowała się najbliżej campingu, na którym byliśmy.

Reserva natural de Scandola

Rezerwat Przyrody Scandola znajduje się na zachodnim wybrzeżu. Słynie z pięknych, czerwonych skał. Na wycieczkę po rezerwacie wypływaliśmy z Marine de Porto. Wykupowaliśmy ją przez Get Your Guide. Dokładnie tutaj – rejs po rezerwacie Scandola

Bocca Di Forcolina

Podróżując zachodnim wybrzeżem Korsyki możecie podziwiać piękne widoki niemal co kilometr.

A Figarella

Ciekawy przystanek na trasie. Zjedliśmy tu drugie śniadanie, chłodząc stopy w zimnych strumykach.

Sant’Antonino

Ciekawe miasteczko znajdujące się na wzgórzu. Trafilismy tam do restauracji pani, która zajmuje się uprawą cytryn. Wypiliśmy pyszną lemoniadę i podziwialiśmy widoki.

O autorze

Cześć, jestem Wiola i jestem matką wariatką. Matką dwóch małych wariatów, autorką książki dla dzieci (od której dzieci nie uciekają), neurologopedą. Codziennie nadzoruję domowym cyrkiem, animuję rodzinną rzeczywistość, a w międzyczasie bloguję i próbuję się wyspać. Na blogu pokazuję, co warto kupić, gdzie warto wybrać się z dzieckiem (i bez dziecka). Czasem też trochę się wymądrzam. Rozgośćcie się. Kawy, herbaty, wina?

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź