Ostatni wpis z nowościami w biblioteczce malucha publikowałam we wrześniu. To może oznaczać tylko jedno – dziś znajdziecie tu mnóstwo dobroci.
Pociągi
Jak już Wam wspominałam – moje młodsze dziecię ma fazę na wszelskiego rodzaju pociągi. Ta obrazkowa od Babaryby jest jedną z jego ulubionych. Może tu bowiem znaleźć np., szynobus, parowóz, superszybkie pociągi, a nawet tramwaj. Na pewno kojarzycie już tę serię. W serii ukazały się: AUTA, NA BUDOWIE, SAMOLOTY, AUTOMOTO.
Do kupienia tutaj – Pociągi
Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami?
Kicia Koci raczej nie muszę Wam przedstawiać. To seria, którą kochają wszystkie dzieci między 2 a 4 rokiem życia. My mamy wszystkie książki z serii. Tym razem Kicia Kocia ma misję społeczną. Uczy się segregować śmieci i dowaiduje się, dlaczego warto dbać o środowisko.
Do kupienia tutaj – Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami?
Przesuń paluszkiem. Pod choinką
Serie Przesuń paluszkiem tez juz znacie. Tym razem jednak Wilga wydała jej świąteczną odsłonę. Poruszając paluszkiem zaklejamy list do Mikołaja, proawdzimy sanie Mikołaja po nocnym niebie i gasimy światło, aby mógł przyjść Mikołaj.
Do kupienia tutaj – Przesuń paluszkiem. Pod choinką
Złota rybka
Bardzo lubimy wszystkie historie Przemka Wechterowicza. Mamy ich już naprawdę sporo w naszej biblioteczce. A to chyba najnowsza z nich. „Złota rybka” to ciepła, ale i bardzo zabawna historia małej, złotej rybki, która chciałaby spełnić życzenia wszystkich zwierząt. A życzenia mają naprawdę nietypowe. Jednak za każde ich spełnienie są bardzo wdzięczne i za nie dziękują. Nie proszą o nic więcej. Ale czy złotej rybce uda się spełnić wszystkie życzenia? Naprawdę fajna rzecz, ucząca dzieci wdzięczności.
Do kupienia tutaj – Złota rybka
Seria o Fenku
Grzesiek mówi, że Fenek to taka bardziej zaawansowana Kicia Kocia. Ja bym powiedziała, że bardziej zaawansowana Kicia Kocia to seria o Lence. Niemniej jednak Fenek również przypadł do gustu Witkowi. Fenek pomaga dzieciom poznawać zasady relacji międzyludzkich, życia w społeczeństwie, bezpieczeństwa, uczy numerów alarmowych, higieny, ruchu drogowego itp. Warto mieć.
Do kupienia tutaj – Przygody Fenka. Czekam na swoją kolej
Do kupienia tutaj – Przygody Fenka. Potrafię się dzielić
Do kupienia tutaj – Przygody Fenka. Nie wszystko mogę mieć
Do kupienia tutaj – Przygody Fenka. Ruch drogowy
Do kupienia tutaj – Przygody Fenka. Skarby jesieni
Do kupienia tutaj – Przygody Fenka. Znam swój adres
Do kupienia tutaj – Przygody Fenka. Numer alarmowy
Do kupienia tutaj – Przygody Fenka. Jesteśmy sobie potrzebni
Kosmiczna sonda uliczna
Wierszowana sonda z naprawdę kosmicznymi pytaniami. Dzieciakom bardzo się podoba. Całość napisała i zilustrowała Joanna Rusinek.
Do kupienia tutaj – Kosmiczna sonda uliczna
Coś
Kolejna książka z serii „Edzio i przyjaciele”. Inne z tej serii już widzieliście na blogu. Tym razem Edzio ze swoim przyjacielem puchaczem na brzegu rzeczki spotykają jakiegoś stwora. Nazywają go „Coś” i uważają, że to na pewno jakiś straszny potwór. Puchacz postanawia przekonać się, czy potwór jest groźny i na tę okazję przebiera się nie do poznania i wyrusza nad rzekę. Bardzo ciepła historia o tym, jak łatwo oceniamy niesłusznie innych po wyglądzie. Warto mieć. Fajna baza wyjściowa do poważniejszych rozmów z dzieckiem na temat tolerancji.
Do kupienia tutaj – Coś
Jestem artystą
Historia pewnego chłopca, który wszędzie widzi sztukę. Wszystko go inspiruje. Mama jednak średnio podziela jego entuzjazm. Gdy mama ucina sobie krótką drzemkę, chłopiec postanawia stworzyć dla mamy dzieło swojego życia. Dzieło, które na pewno spodoba się mamie. Na ostatnim zdjęciu możecie zobaczyć, jakie to dzieło. 😉 Zabawna, bardzo fajna, prosta historia. W sam raz do czytania z maluchem.
Do kupienia tutaj – Jestem artystą
Książka obrazkowa. Straż pożarna
U Witka miłośc do straży pożarnej czasem zrównuje się z miłością do pociągów. Gdy w Lidlu trafiłam na książkę obrazkową ze strażą pożarną, nie mogłam jej nie kupić. W książce znajdują się dosyc realistyczne obrazki, szczegółowy obraz remizy, pożaru i powodzi. Witkowi bardzo się podoba. Ksiązka kupiona była w Lidlu jakieś dwa tygodnie temu. Powinny jeszcze być. Kosztowała ok. 10 zł.
Do kupienia tutaj – Książka obrazkowa. Straż pożarna
Gruby kot
Ciekawa pozycja w klimacie starych książek dla dzieci. Pewna staruszka miała kota. Kot miał pilnować klei, który staruszka zostawiła w kociołku. Kleik rozbudził w kocie taki apetyt, że zjadł kociołek, staruszke i wyszedł na zewnątrz, gdzie zaczął zjadać kolejno napotkane osoby. Uprzedzę tylko, że wszyscy przeżyli w tej historii (kot też). Książkę pierwszy raz wydano w 1975 roku. Jest to swego rodzaju klasyk.
Do kupienia tutaj – Gruby kot
Mała pszczółka szuka drogi do domu
Książka z labiryntem. Na każdej rozkłądówce poznajemy inne zwierzątko, które szuka drogi do domu. W labiryncie znajduje się kulka, którą dziecko ma za zadanie doprowadzić do domku (poruszając ksiązką).
Do kupienia tutaj – Mała pszczółka szuka drogi do domu
Wszystkie psy Eli
Elę znamy od dawna. Najpierw z serii o samej Eli, potem z serii z Olkiem. Tym razem Ela występuje w nieco dłuższej formie (ale krótszej niż „Jabłonka Eli”). Razem z Elą poznajemy różne psy. Dowiadujemy się, jak bardzo rózne mogą być, jak rózne mają temperamenty, jak róznią się z wyglądu. Fajne jest równiez to, że pokazane są różne wady psów, że nie ma psów idealnych i jeżeli decydujemy się na psa, musimy mieć tego świadomość. Bardzo dobra pozycja dla maluchów, które mają swoje zwierzątko lub chcą mieć.
Do kupienia tutaj – Wszystkie psy Eli
Kurczątka – Gapiszątka
Pozycja kompletnie bez sensu. Z całym szacunkiem dla pana Bohdana Butenko – uwielbiam jego ilustracje, a febuła w tym tytule kompletnie mu nie wyszła. Kura wysiaduje jajko. Gapiszon chce je zabrać dla siebie na jajecznicę. Jakaś kropelka zabiera Gapiszonowi jajko i oddaje kurze, aby je wysiedziała. W pewnym momencie kropelka przynosi kurze jedzenie. Proponuje, że ona powysiaduje jajko, a kura ma jeść. Gdy kropelka siedzi na jajku, jego skorupka zaczyna pękać, a z jajka wykluwa się kurczaczek. Kropelka przyprowadza drugą kurę i urządza zawody w wysiadywaniu jajek. Rodzą się kolejne kurczaki. Przychodzi Gapiszon i zastanawia się, czy i on wysiedzi kiedyś wojego kurczaka. Koniec. Yyyy…
Do kupienia tutaj – Kurczątka – Gapiszątka
Mam przyjaciela kosmonautę
Serię Mądra Mysz juz na pewno kojarzycie. Pokazywałam Wam naszą bogatą kolekcję tych tytułów. Dzieciaki bardzo ją lubią. Brakowało nam kosmonauty, więc musieliśmy dokupić. W każdej części z serii dosyć szczegółowo opisany jest dany zawód. Polecam.
Do kupienia tutaj – Mam przyjaciela kosmonautę
seria Dwa, Trzy, Cztery
Pamietacie serię Raz, Dwa, Trzy? Niedawno została wydana kolejna – dla nieco starszych dzieci – Dwa, Trzy, Cztery. W tej serii znajdziecie „Wspólne spcery”, „Słowa i litery” oraz „Cyfry i numery”. Pierwsza z nich zacheca dziecko do opowiadania o miesjcach, które odwiedza, gdzie wybiera się na spacer, co je spotyka. Druga pomaga w nauce liter i alfabetu (zobaczcie, w jakiej świetnej formie zostały przedstawione!) oraz zachęca do szukania ukrytych słów. Trzecia natomiast zachęca do nauki liczenia i uważnego wypatrywania i rozpoznawania wszędobylskich cyfr. Całość napisana i pieknie zilustrowana przez Joannę Bartosik. Seria została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej, a także wyróżniona w konkursie Instytutu Książki i Polskiej Sekcji IBBY.
Do kupienia tutaj – Dwa, trzy, cztery. Wspólne spacery
Do kupienia tutaj – Dwa, trzy, cztery. Słowa i litery
Do kupienia tutaj – Dwa, trzy, cztery. Cyfry i numery
Moja mama, mój tata
To chyba najpiękniejsza książka o mamie i tacie dla maluchów, jaką widziałam. Mama opowiada, tata pokazuje. Mama pływa, tata lata. Tata częstuje, mama próbuje. To książka i dla dziecka, i dla rodzica. Każde dziecko onajdzie w niej swoich rodziów. A każdy rodzic zrozumie perspektywę dziecko i to, jak dziecko go widzi. Że nie musi być idealną wersją siebie i zadręczać się, że coś mu nie wychodzi, bo dla dziecka jest całym światem.
Do kupienai tutaj – Moja mama, mój tata
Mysia na wsi
Mysię na pewno znacie od dawna, ale od niedawna można kupić jej książkową, polską wersję, dzięki Wydawnictwu Dwie Siostry. Mysia to kultowa seria z klapkami i przesuwankami. A w „Mysi na wsi” możemy zebrać kury w kurniku, nakarmić owieczki, pojeździć na koniu i traktorze, posprzątać u świnek, nalać gęsiom wody. Do tej pory mysia ukazała się 27 językach i sprzedała w milionach egzemplarzy.
Do kupienia tutaj – Mysia na wsi
Zawodowy zawrót głowy
To najlepsza książka o zawodach, jaką widziałam. Poznamy tu m.in. zawód: pilota, strażaka, policjanta, lekarza, rolnika, listonosza, piekarza, budowniczego. W miasteczku Zawodowicach mieszkańcy cały czas pracują, bawią się i uczą. Autor bardzo szczegółowo pokazał, jak wygląda dany zawód, w jaki sposób wykonywana jest praca, ale w taki sposób to zilustrował, że zrozumieniem tych wszystkich porocesów nie będzie miał problemu żaden maluch. A bohaterów i rysunki dzieci na pewno skojarzą z animacji Tropiciele zagadek (MiniMini+) i Wesoły świat Richarda Scarry’ego (TVP).
Do kupienia tutaj – Zawodowy zawrót głowy
Dalsze przygody Misia Uszatka
Gdy pytaliście mnie o książki do czytania maluchom do snu, zawsze odpowiadałam „Miś Uszatek”. A tu proszę – Uszatek ma swoją kontynuację. Niedawno nakładem Naszej Księgarni wyszedł drugi tom – „Dalsze przygody Misia Uszatka”. W pierwszym tomie zebrano trzy książki o Misiu. W nowym doczekaliśmy się dwóch kolejnych: „Bajki Misia Uszatka” z 1967 roku i „Zaczarowane kółko Misia Uszatka” z 1970 roku. Oczywiście z przepięknymi ilustracjami Zbigniewa Rychlickiego.
Do kupienia tutaj – Dalsze przygody Misia Uszatka
seria Discoveria. Słownik obrazkowo-dźwiękowy
I najlepsze na koniec. Moje dzieciaki kochają długopis Ting od ponad roku. Zawsze zabieramy go ze sobą na różnego rodzaju wyjazdu. Genialnie sprawdza się w samochodzie (dzieci same sobie „czytają” dzięki długopisowi). Do tej pory dzieci używały Tinga do czytania książek z serii dla starszych dzieci. Gdy zobaczyłam, że wyszła nowa seria z cyklu Dicoveria kompatybilna z Tingiem, wiedziałam, że musimy je mieć. Jak tylko pokazałam Wam je na instastories zasypaliście mnie kilkudziesięcioma pytaniami (dostawałam je przez kilka dni nie tylko na instagramie, ale również w mailach). Przypięłam Wam tę relację na instagramie do kółeczka Książki. Jeżeli chcecie zobaczyć, jak działają te ksiażki, to koniecznie tam zajrzyjcie. W serii znajdują się cztery tytuły: Wokół nas, Pierwsze słowa, Miasto oraz Zwierzęta świata. Każda z książek jest w wersji zarówno polskiej, jak i angielskiej (wystarczy na danej stronie wybrać ikonkę z językiem). Mogą więc być nie tylko świetnym słownikiem obrazkowym dla maluchów, ale i genialnym, pierwszym słownikiem polsko-angielskim dla dzieci. Dodatkowo, na każdej stronie znajduje się dźwiekowa zagadka. Naprawdę baaaardzo Wam polecam tę serię. Już choćby dla niej warto kupić Ting. Długopis rośnie razem z dzieckiem i potem przyda się do czytania serii dla starszaków oraz do grania w różne gry (gier z Tingiem jeszcze nie mamy).
Do kupienia tutaj – Wokół nas. All Around Us
Do kupienia tutaj – Pierwsze słowa. First Words
Do kupienia tutaj – Miasto. In the city
Do kupienia tutaj.- Zwierzęta świata. Wild Animlas
Brak komentarzy